Jump to content
Sign in to follow this  
xZdzislawx

Szare paski na ekranie i zawieszenie się PC podczas gry

Recommended Posts

Witam!

Borykam się z takim problemem. Problem ten pojawia się głównie podczas gry w S.T.A.L.K.E.R.-a Zew Prypeci, kilka razy wystąpił gdy grałem w WoT-a.

Gram sobie i nagle komputer się zawiesza a na ekranie pojawiają się mniej i bardziej (przeplatane) paski (najczęściej szare). Myślałem, że jest to związane z OC procka, jednak dla testów przywróciłem fabryczne ustawienia i ku mojemu zdziwieniu chwilę temu w Stalkerze znowu mi się to przytrafiło... Co może wywoływać te paski? Spotkał się ktoś z czymś takim?

Zdjęcia pasków

http://zapodaj.net/e957dcbebc50e.jpg.html

http://zapodaj.net/ec13f977239fd.jpg.html

Dodam tylko, że w grach artefakty jako takie nie występują.

Z góry dzięki.

• Downvote 1

A konfiguracji sprzętowej nie łaska podać ?

Jaki masz procek , płytę główną , kartę oraz zasilacz - marka , model i moc !!! .

Na tych zdjęciach nic konkretnego nie widać - tzn. są jakieś paski oraz inny syf ale tło jest szare i nie wiadomo czy to karta czy tylko źle screeny / zdjęcia zrobione .

Co do problemów - to oprócz wymaganych wyżej informacji podaj też jaka jest temperatura karty w idle i w stresie .

Sprawdzisz to za pomocą GPU-Z , zakładka sensors .

| Intel Xeon W3540 | 8GB RAM EVO Leggera | R9 270X DirectCU II TOP | Fortis HE1225 | Asus P6T | OCZ SXS2 700W |

Temp karty po grze w Stalkera to ok 68°C na rdzeniu i a na I sekcji zasilania było 80°C wg. GPU-z, na drugiej max 27°C.

Procek z tego co pamiętam bez OC troszkę 50°C przekracza, ale i tak bez OC czasem sypnie tym ekranem.

Co do pasków - właśnie o to chodzi. Tylko i wyłącznie naprzemienne szare paski, jaśniejsze i ciemniejsze - na całym ekranie i nic więcej...

Temperatury wyglądają w porządku .

Dla pewności zrób testy w OCCT/Prime95 + Furmark .

Sprawdź czy to nie problem z monitorem lub kablem.