Skocz do zawartości
scrimazzo

PC do gier (głównie CS:GO) do 2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam porządnego i wydajnego komputera (do nowszych gier) do 2000 zł. (2050 max).
- Czy zamierzasz podkręcać? Raczej nie
- Czy potrzebne ci USB 3.0 i SATA 3? Raczej tak
- Czy potrzebne ci są porty 5.1 dla głośników? czasem poslucham muzyki na glosnikach, ale glownie to do gier to sluchawki wiec chyba... nie 
- Czy masz coś ze starego komputera (np. obudowa, dysk i nagrywarka, proszę podać interfejs IDE/ATA lub SATA)? nic zeby2.gif
- Jaki masz monitor (wielkość i rozdzielczość natywna)? Benq GL2250 (5ms, DVI, LED)
[9H.L6VLA.TPE]
- Do czego wykorzystujesz komputer? Gryyyyy
- Czy potrzebna ci nagrywarka (zważywszy na fakt, że system można zainstalować z pendrive)? Tak. wesoly.gif 
- Jakie dodatkowe części lub peryferia potrzebujesz? Komputer chciałbym kupować w morele.net lub techplanet.pl (obojetnie z tych, byle nie esc.pl, bo juz sie zawodzilem, nie to nie jest reklama wesoly.gif ) A więc najbardziej interesuje mnie procek na nowej podstawce czyli Intel Core i5-4440, obudowa Zalman Z3 Plus oraz żeby był jakiś napęd. Oczywiście to są takie moje szczególne wymagania, ponieważ potrzebuję całą budę. Chciałbym do tego jak najbardziej wydajną (PRZY TYM BUDŻECIE!) kartę graficzną, przyzwoitą płytę główną (nie znam się na nich) oraz dysk twardy może być 500gb, żeby zaoszczędzić te parę złotych. Nie ściągam filmów FHD, na moim obecnym laptopie mam wykorzystane 200gb jedynie na 1tb, a posiadam go parę lat. Będzie to ciężkie zadanie, ale mam nadzieję forumowicze, że razem damy radę! wesoly.gif Pozdrawiam społeczność i z góry dziękuję! [wzor z innego forum, wybaczcie :D] 

Edytowane przez scrimazzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie R9 270 od MSI cena i tak wzrośnie:

Procesor Intel Core i5-4440 (6M Cache, do 3.30 GHz) BOX BX80646I54440 

Płyta główna Asus H81M-K H81 (PCX/DZW/VGA/GLAN/SATA3/USB3/DDR3) 

Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) 

Pamięć Crucial DDR3 4GB/1600 CL11 256*8 Dual Rank - CT51264BA160B - Promocja! 

Obudowa Zalman Z1 - USB 3.0 - czarny - ZM-Z1 

Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA (DRW-24F1ST/BLK/B/AS) OEM 

Zasilacz Corsair VS 450W ATX 120mm wentylator, EU version CP-9020049-EU 

Karta graficzna MSI Radeon R9 270, 2GB GDDR5 256 Bit HDMI, 2xDVI, DP (R9 270 GAMING 2G) 

 

Cena: 2075 PLN. W zestawie karta graficzna z wyższym potencjałem OC i 1TB dysk twardy. Jeśli możesz dołożyć, to po prostu zrób to i śmiało zamawiaj zestaw.

 

Kody na zakup w morele.net:

 

Aby skorzystać z promocji należy:

1. Umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu (klik) i w polu „kod promocyjny” wpisać: 610G30MDLX. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie.

 

2. Umieścić w koszyku produkty oraz kartę WiFI ASUS USB-N10 Nano i użyć kodu: E62769W9HD. Koszty wysyłki zostaną zmienione automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Zastosowanie komputera: GRY (głównie Counter-Strike: Global Offensive, chcę mieć 200+ fps)

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2000 zł (ehm, najlepiej równo... najlepiej) 

Których części potrzebujesz?: BUDA (wraz z DVD!) 

Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie będę, bo jestem neeeeeewbie. 

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Mój monitor, który planuję kupić - http://www.morele.net/monitor-led-benq-vw2245z-9h-lahla-tpe-638322/ (to nie reklama sklepu :) ) Mam na niego oddzielny budżet. Nie planuję go zmieniać. Rozdzielczość jest tam w opisie. 

Specjalne wymagania: STABILNY Zasilacz (ponoć XFX Core jest z certyfikatem i jest spoko), najlepiej obudowa polecana (polecają Zalman Z3 Plus), 4gb ramu wystarczy, 1tb dysk twardy oraz plyta glowna ktora bedzie zawierala wszystko czego potrzeba.. 

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? niestety nic nie posiadam

Własna propozycja zestawu: to raczej musi być coś z i5-4440 (chyba ze cos jeszcze lepszego podacie! :) )

Inne: Czy chlodzenie boxowe Intelowe da radę? 

Wzór "ukradłem" z innego forum na literkę "B", mam nadzieję, że nic nie szkodzi :D Pozdrawiam! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

  • Zastosowanie komputera: GRY (głównie Counter-Strike: Global Offensive, chcę mieć 200+ fps)

 

Przy ticku 128 nie ma sensu mieć więcej niż 128 fps. Sam gram z lockiem na 129, bo po co się ma karta bardziej męczyć i brać więcej prądu skoro nie czuć różnicy. 128 to taki optymalny max w CS:GO :) Szczególnie, że serwery Valve od matchmakingu śmigają na ticku 64 ;>

 

A tak swoją drogą na allegro jest pełno używanych 270/270X na gwarancji w okolicach 500-550 pln. O wiele lepsza opcja niż brać nówkę za 100 zł więcej. Sam mam na sprzedaż 2 sztuki:

 

R9 270 od Gigabyte za 500 zł. A karta ma 4 miesiące (kupiona 4 lutego).

i

R9 270X Gaming od MSI (lepsza opcja dla ciebie jak nie chcesz podkręcać, do tego karta jest super cicha) za 620 zł (karta kupiona 22 stycznia).

 

Jak jesteś chętny to zapraszam na PW.

 

 

  • Inne: Czy chlodzenie boxowe Intelowe da radę? 

Wzór "ukradłem" z innego forum na literkę "B", mam nadzieję, że nic nie szkodzi :D Pozdrawiam! 

 

 

Da radę bez oc. Co najwyżej będzie wskakiwał na wyższe obroty. Wymiana chłodzenia na i5, które nie są podkręcane to tak właściwie tylko i wyłącznie kwestia estetyki i tego czy hałas jaki generuje box nam przeszkadza czy nie.

 

Also - purepc jest normalne i nie stosuje chorej polityki jak forum benchmarka czy pclaba, gdzie nie można podawać linków do innych for, albo nawet pisać ich nazw...

 

 

Nie wiem po co Ci 200 FPS w monitorze 60hz... 

No akurat w CSGO (i wszystkich grach Valve opartych na source) przy 60 fps jest gigantyczny input lag na myszce. Jest płynnie ale się nie da celować. Minimum to okolice 90-100 klatek. A najlepiej mieć właśnie stałe 128 - wtedy nie ma input laga w ogóle. I akurat tutaj monitor nic nie ma do rzeczy.

Edytowane przez Lanc
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Ogółem to grałem sobie tak pół-profesjonalnie, lecz na bardzo starym sprzęcie. Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi z hz? Czy w jakimś stopniu utrudnia to rozgrywkę i czemu 120hz jest lepsze? Proszę o "ŁOPATOLOGICZNE" wyjasnienie. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi! 

Bo jednak oprócz MM planuję też pograć ogólnie na serwerach, może kiedyś w odległej przyszłości jakieś klanówki. 

Edytowane przez scrimazzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej jest napisane Herce to jednostka częstotliwości, określa ile impulsów dotrze do ciebie w ciągu sekundy ( w wypadku gier impulsem jest obraz ). Co to oznacza w praktyce? Że pomimo najlepszych chęci i zaskakującego wpływu placebo nie odczujesz żadnej różnicy pomiędzy 120 fps a 60 fps na swoim monitorze. Wiec nie ma sensu wyciągać więcej niż 60 fps u ciebie.

 

Hz w tym wypadku mówią ile razy obraz zostaje odświeżony na sekunde

FPS mówią ile razy obraz zostaje generowany na sekunde.

Tzn:

 

Jeżeli masz monitor 120Hz i grasz w gre z jakością 60fps to znaczy że podczas 1 sekundy zostanie ci wyświetlonych 120 klatek obrazu z których każda powtarza się dwu krotnie

Jeżeli masz monitor 60Hz i grasz w gre z jakością 120fps to znaczy że podczas 1 sekundy zostanie ci wyświetlonych 60 klatek obrazu i będzie to co druga generowana czyli tak na prawdę będziesz widział grę w jakości 60fps a tylko niepotrzebnie obciążasz kartę graficzną.

 

Co prawda pomimo, że tracisz klatki obrazu to on nadal jest przetwarzany, więc może to mieć wpływ na opóźnienie wejścia jak zostało zasugerowane, aczkolwiek nie wiem ile w tym prawdy ( w sensie jakie to sprawia opóźnienie ).

 

Zawsze możesz dokupić monitor 120Hz i wtedy będzie i wilk syty i owca cała. [a i jak ograniczasz fps to najlepiej celuj w liczby które się ładnie dzielą]

Edytowane przez Aesereht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej jest napisane Herce to jednostka częstotliwości, określa ile impulsów dotrze do ciebie w ciągu sekundy ( w wypadku gier impulsem jest obraz ). Co to oznacza w praktyce? Że pomimo najlepszych chęci i zaskakującego wpływu placebo nie odczujesz żadnej różnicy pomiędzy 120 fps a 60 fps na swoim monitorze. Wiec nie ma sensu wyciągać więcej niż 60 fps u ciebie.

Zagraj u kogoś w HL2/Portal/Portal2/CSS/CSGO w 60 fps, a potem w 120 fps na monitorze 60Hz. Jak nie odczujesz różnicy to jesteś ślepy. I tu nie chodzi o płynność obrazu, a o INPUT laga, który występuje w CS'ie, (na którym zależy koledze) w CSGO w 60 fps. Czuć straszne pływanie myszki (jak jak w większości gier fps, np w BF3 przy 30 fps) i nie jest ta gra wtedy grywalna w żadnym stopniu.

 

Tak więc nie wciskaj proszę koledze kitu, żeby grał w 60 fps, bo nie odczuje 120 fps na monitorze 60Hz. Masz rację - nie odczuje w płynności obrazu, ale odczuje w input lagu, który mu uniemożliwi grę. Tyle na temat.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aesereht

 

Brak ci pojęcia o netcode serii Couner Strike, więc nie wprowadzaj kolegi w błąd.

Engine Source wysyła pakiety tylko dla wyrenderowanych klatek. To znaczy, że jeśli twój sprzęt nie trzyma klatek w ilości równej lub większej niż TR serwera, na którym aktualnie grasz to bardzo wiele danych o twojej pozycji, wystrzałach, rejestracji trafień i obrażeń nie trafia do serwera.

Dlatego jak chce się grać na TR128 to klatki nie mogą spadać poniżej 128FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ogółem to jak sprawdzić ile hz ma monitor jeśli nie ma tego w opisie? na stronie producenta po prostu? przykladowo w tym co podalem. gdzie to jest? i oczywiscie dzieki za odpowiedzi, bardzo pozytywne forum :)

Edytowane przez scrimazzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a czy ja napisałem, że chcę kupić monitor 120hz? Bądźmy poważni.. btw. http://www.morele.net/monitor-led-benq-gl2250-21-5-dvi-full-hd-9h-l6vla-tpe-433477/ ten monitor ma również 60hz? i ktory z tych dwoch lepszych? (oba maja inne matryce) ogółem to są monitory tylko 60hz i 120hz i nie ma żadnych innych "liczb"? :D

Edytowane przez scrimazzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie monitory jakie są na rynku mają 60Hz chyba, że jest to wyraźnie zaznaczone, że ma więcej. Oprócz 60 są jeszcze dostępne 120 i 144Hz. No i 1 eizo z 240Hz za ponad 2k pln :P

 

Do gier bierz IPS. TN ma rację bytu tylko w 120/144Hz (bo w sumie innej matrycy nie ma).

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...