Skocz do zawartości
michu587

24 vs 27 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Szukam monitora do gier ale i do użytku codziennego (żonie się LG spodoba ;) )i spodobaly mi się te dwa modele

 

LG IPS237l BM

 

BenQ GW2460HM

 

I mam dylemat... BenQ jest na podajrze VA matrycy a LG to IPS

Czasy reakcji to chyba 4 i 5 ms z czego BenQ ma FlickerFree ale za to ten LG prezentuje się o wiele lepiej

 

Do filmów mam TV :)

 

Nie stać mnie na droższy więc szukam kompromisu...

 

 

 

Zastanawiam się tylko czy moje oko będzie widzialo roznicę między nimi ?

 

Gry to BF4, SWTOR, Aion i Wiedźmin 3 (mam nadzieję :) )

 

 

Wiem, że kwestia monitorów jest długa jak papier do D..... ale proszę o porównanie tylko tych dwóch i żadnych innych nie polecać....i tak mnie na nie nie stać ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkością się nie interesuj, oba będą w tym bardzo podobne. Na IPS będziesz miał szersze kąty widzenia, ale też i możliwe smużenie pod kątem, no i przy zgaszonym świetle czarny kolor będzie raczej ciemnoszary. Na VA natomiast masz gorsze kąty, ale czerń bliską tej właściwej. Sam zdecyduj, na czym bardziej Ci zależy.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Gandalf88

Jak ma być do gier to z tych dwóch modeli polecam ci wziąć tego LG z matrycą IPS. Jakość obrazu w grach jest na wysokim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na posty pana powyżej nie zwracaj uwagi bo co go widze to dziwnym trafem zawsze poleca lg.

Najlepiej to zerknij jak masz możliwość jak to działa w jakimś sklepie, lub rozejrzyj się wśród znajomych.

Poszukaj opinii w różnych miejscach.

To są tanie monitory.

Co do grania - różnicy między nimi raczej nie zobaczysz....IPS świeci na srebrno-żółto w ciemnych scenach, VA zaś może być mniej responsywna...ale czerń ma w lepszą. Też nie idealną ale lepszą. Kąty z kolei lepsze na IPS, ale znów, siedzisz, grasz patrząc wprost, więc to bez różnicy...

Co do LG - sam mam 1 monitor, innego stary TN używam w pracy (19" 4:3, obraz żyleta po ręcznymskalibrowaniu) a jak padł dostałem 19 wide LG w zastępstwie...to powiem że większego syfu nie widziałem jak żyję. Ramka cieniutka, wygląd ok ale obraz to masakra totalna. Też był tn, był led, ale...pulsowanie obrazu, drganie, niemożliwość ustawienia czerni by to jako tako kontrastowe było...

 

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/benq_gw2450hm.htm tu jest benq - Input lag 6ms

co do lg najbliższe temu modelowi jes zdaje się to: http://uk.hardware.info/reviews/3948/6/lg-ips237l-bn-review-entry-level-ips7-series-monitor-test-results-response-time-and-input-lag

 

Jak sie postarasz to sam znajdziesz więcej.... :P

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej brać masówe od LG bo Gandalf poleca ! 
Nie no gandalf .... wszystkie posty to polecanie LG ... sooo boring.

 

Gregu u mnie matryca ips w ciemnych scenach i pod lekkim katem świeci na fioletowawo ... zółtego jeszcze chyba nie widziałem ... ale chyba przez to że jestem daltonistą :P 

 

 

 

Wiem, że kwestia monitorów jest długa jak papier do D..... ale proszę o porównanie tylko tych dwóch i żadnych innych nie polecać....i tak mnie na nie nie stać 

No to benq bez wahania ;].

Hmmm .... wychodzi na to że wszedzie polecam benq. Ale w porównaniu z lg z tego przedziału cenowego mam co do tego prawo ;p 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat jestem zwolennikiem LG i jak dotąd się nie zawiodłem. Natomiast wspomniany BenQ zniechęcił mnie do siebie aparatem fotograficznym zakupionym tuż przed wyjazdem na wakacje -  który po rozpakowaniu nie zadziałał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka właśnie jestem w trakcie kupowania kompa wraz z monitorem

 

Mam dylemat z wielkością czy 27 to nie za dużo???

 

Niech się proszę wypowie ktoś kto ma taki

 

Interesuje mnie Benq gw2760hs bo cena atrakcyjna ale nie wiem czy taki olbrzym to nie za dużo

 

Ew jego mniejszy brat gw2460hm

 

 

Monitor do gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam 27 cali monitor Asus VN279QLB. I już myślę o jeszcze większym  :wink2:

Z reguły wybiera się pod kątem odległości od siedzenia, im dalej tym większa przekątność. No i jak masz dużo mniejsca na biurku.

 

Będę szczery przyjemnie się gra na dużym ekranie nawet oglądanie filmów.

 

P.S.

Tu test modelu Benq gw2760hs Jest tam też info o input lag.

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Jankarp

Osobiście mam jednak 24 cale. Nie wiem czemu ale gra mi się na nim o wiele lepiej niż na większym. Przetestowałem ponieważ żona ma monitor 27 cali .

Może kwestia przyzwyczjenia/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...