Skocz do zawartości
Heat

24 cali IPS - do 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - szukam monitora do około 1500zł.

 

Początkowo mój wybór padł na BenQ XL2420Z, tyle że im więcej zacząłem czytać tym bardziej zacząłem się zastanawiać czy oby na pewno jest to dla mnie odpowiedni wybór. 

 

Nie jestem "pro" graczem, ale też nie chciałbym aby monitor przeszkadzał mi w przyjemniej rozgrywce. Obecnie używam TV Samsunga UE-55D7000, myszki podłączonej po przedłużaczu 15m i klawiatury bezprzewodowej, co za tym idzie mam i tak cholerny lag jeśli chodzi o gry ;)

 

Zastanawiam się po pierwsze czy potrzebuję aż takiego przeskoku (z mocno zlagowanego 60Hz na 144Hz) 

Po drugie zastanawiam się na ile beznadziejne są kolory na tych Benq - czy może po prostu wypowiedzi dotyczące kolorów na tym monitorze są przesadzone? Monitor będzie służył mi tylko do grania i przeglądania netu. Ewentualnie jakaś delikatna obróbka zdjęć, ale żadna profesjonalna...

 

No i tutaj pytanie do Was - może lepiej kupić jakiegoś dobrego IPSa ? W cenie do 1500zł co warto obecnie kupić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W recenzji na Prad miał IL poniżej 10ms. Ale nawet, gdyby było to 25ms, to i tak nie miałbyś się czym przejmować (ojej, powiedziałem to, czekam teraz z niepokojem na kontrę ze strony jakiegoś pro-elo gracza :D).

 

EDIT - tak teraz przejrzałem kilka miejsc, i chyba okazuje się, że ten NEC nie ma pełnej 8bit palety, tylko 6+FRC. Jeśli Ci to nie przeszkadza, to masz wtedy w tej cenie naprawde dobry monitor 24" 16:10. W innym wypadku jest F2333 za ok .1250zł oraz EV2436W za ok 1800zł.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz do gier 16:10. Większość nowych gier jest tak zrobiona, że na 16:10 fov jest mniejszy niż na 16:9. I potem na monitorze z większą ilością pixeli mniej widać.

A co do tych 144Hz to ja bym osobiście na twoim miejscu poszukał sklepu gdzie taki monitor można sprawdzić w akcji. Mam 2 znajomych, którzy posiadają i mówią, że nigdy na 60 Hz już nie wrócą, bo płynność tych 144 Hz czuć nawet w Windowsie. Ja zdania nie mam, bo nie widziałem niestety na żywo tych monitorów. Sam siedzę na 60 Hz ;)

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grania na 16:10 to przy nowszych grach masz rację, ale gry odpalisz np. starszą grę w formacie 4:3, to albo bedziesz miał mniejsze czarne pasy po bokach, albo znacznie mniej rozciągnięty obraz (a na 16:9 to rozciągnięcie jest już bardzo widoczne). No i np. jak odpalam NFS3 na swoim hp-ku, to mogę wrzucić rozdzielczość max 1600x1200, natomiast gdy przerzucę obraz na plazmę (a tak robię, bo wygodniej się gra z kierownicą i lepsze wrażenia), to największą rozdzielczość, jaką mogę ustawić, to tylko 1280x1024 (czyli =<1080p). Różnica jest widoczna.

Do filmów też się przydaje, ponieważ mogę wyświetlić sobie podpisy na dole na czarnym i przynajmniej zawsze są wyraźne. :)

No i nie zapominajmy o pracy czy przeglądaniu www, gdzie 16:9 nie dorasta do pięt 16:10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/monitor-20-lcd-nec-20wgx2-s-ips-i4280181045.html

 

i po temacie... gniecie wszystek szajs jaki wyszedl do tej pory do kwoty 2tys zl, niestety tylko 20 cali....

 

 

a jak chesz cos wiekszego to tylko NEC p232w , kolorki troszke gorsze od wyzej wymienionego, ale lepsze od badziewia ktore jest teraz dostepne na rynku do kwoty 2 tys...

 

na obu wymienionych powyzej monitorach normalnie komfortowo gra sie bez wyraznego smuzenia czy input laga, czern w obu monitorach bardzo dobra

 

 

chyba ze chcesz monitor z 144hz, tylko ze kolorow na nim miec nie bedziesz :), raczej zblizone cos ala "czarno-biale" :)

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...