Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

I jedyny taki wybor to chinski telefon? Fakt, faktem - takie firmy jak Lenovo wywoluja u mnie bardziej pozytywne emocje - ze wzgledu, ze sa znane (Przynajmniej ja o niej wiem :P). A te HTC, wyzej wymienione, warte uwagi?

Edytowane przez Raylan Givens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten HTC 310 dual < 500 zł bez SimLocka i z gwarancją z salonu operatora wydaje się w miarę sensowny. Szkoda tylko, że przyciski są ekranowe, a nie fizyczne.

SV to dziadek na MSM8225, nie jest wart cen typu 800-900 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Jiayu, taki G3S można już kupić za 599zł. :) Niezłe recenzje zbierają smarty tej firmy, na plus jest też polska dystrybucja. :) Do znalezienia na allegro.

 

N5&tt

Edytowane przez Santi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Stanalem na tym, ze zrezygnuje z Areo2 - szkoda kupowac jakis kiepski telefon tylko z dual simem i ponosic ryzyko, ze internet nie bedzie w ten sposob dzialal.

 

Do ok. 500zl jestem w stanie dac za telefon - rowniez uzywany. Na oku mam LG L9 - dobry telefon do: dzwonienia, pisania, przegladania internetu, sluchania muzyki, zdjec i filmow? 

 

Gdybym natychmiast mial pieniadze, to z checia wzialbym SIII.

 

Poza tym - Motorola Moto G. Troche droga, no i brak mozliwosci rozszerzenia pamieci - mimo to, jak z przegladaniem internetu - bo to jest priorytet.

Edytowane przez Raylan Givens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w tym przedziale cenowym (Tak do 500zl, maksymalnie do 600) rzeczywiscie Galaxy SIII nie ma sobie rownych, czy moze jest cos lepszego?

 

Ok - zatrzymalem sie chyba na trzech telefonach. Jesli ten L9 jest kiepski to beda:

Galaxy S3

Blackberry Z10

Motorola Moto G

 

Ktory z tej trojki triumfuje? Szybkosc dzialania, wygoda pisania i przegladania internetu, muzyka + ew. zdjecia, czy filmy? Wazne rowniez jest to, aby niektore aplikacje z Androida dzialaly bez problemu na Blackberry - takie jak te do chatowania. Mam nadzieje, ze to mozliwe.

 

Chyba, ze ktos ma jakis lepszy pomysl co do wyboru telefonu? Podkreslam, ze nie chce zadnych chinskich wymyslow.

Edytowane przez Raylan Givens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametrami Moto G na pewno jest lepszy - nowszy system, mocniejszy procek, większy ekran i rozdzielczość.

Jakimś cudem na Phonearena wyszła im lepsza bateria niż w LG.

 

Nie wiem, gdzie serwisowana jest Motorola u nas (i czy w ogóle), ale serwis LG też dobrej opinii nie ma, więc Moto G będzie najlepszym wyborem.

Ewentualnie możesz obejrzeć Moto E i czekać lub ściągać zza granicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz na Allegro widze jedna aukcje z Moto E. Tyle, ze ten telefon nie bedzie przypadkiem o wiele slabszy? Zalezy mi na szybkosci, predkosci internetu, wygodzie i dostatecznie duzym ekranie.

 

Chyba, ze powinienem zaczekac do ktorego czerwca na odswiezonego Moto G z LTE i mozliwoscia rozszerzenia pamieci, ale ile to bedzie kosztowalo...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest już pierwsza Moto E na Allegro. Cena szału nie robi, ale płaci się za nowość nieosiągalną w innych miejscach u nas.

 

Nie wydaje mi się, aby Moto E miało brakować wydajności przy przeglądaniu Internetu.

Jeśli jednak wydajność i rozmiar ekranu są ważniejsze od baterii, to tylko Moto G.

 

Jak bardzo zależy Ci na LTE i karcie pamięci, to czekaj - to nic nie kosztuje.

Nawet jak cena wersji LTE nie będzie Ci odpowiadać, to przynajmniej wersja starsza będzie tańsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki. Oczywiscie - grac w gry raczej nie bede. Jesli juz, to zalezy mi na jakis prostych aplikacjach do rozmow (Chat), jakis Skype lub ew. te takie "ciekawskie" appki zwiazane z wiekszymi grami na PC i konsole. Np. Commander w BF4, czy te nowe zabawki z Watch Dogs - jesli by nie dzialaly, nie ma wiekszego problemu.

 

Czy LTE robi ogromna roznice w dzialaniu internetu? Dodatkowo - znalazlem jeszcze HTC One X - po niskiej cenie, wlasciwie nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy LTE robi ogromna roznice w dzialaniu internetu? Dodatkowo - znalazlem jeszcze HTC One X - po niskiej cenie, wlasciwie nowy.

Zależy gdzie mieszkasz i jaką masz sieć, np. w Łodzi i sieci play LTE i 3G uzyskują tą samą prędkość około 7Mb/s. Ogólnie do internetu w smartfonie w zupełności wystarczy 3G, nie wiem co żeś się uwziął na to LTE. Jak pamięć telefonu Cię nie ogranicza to bym brał moto g, dobry sprzęt jak za tą cenę. Płynność działania lepsza niż w flagowych samsungach, jakość wykonania też, do tego dobre wsparcie.:) Nie każdy jednak lubi czystego androida, najlepiej samemu sobie przetestować w jakimś sklepie.

 

N5&tt

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie chodzi tam maksymalnie 4.2.2, bo NV nie chciało się klepać sterowników. Być może komuś się udało CM11 tam odpalić - trzeba by poszukać.

Generalnie raczej kiepski pomysł. Popatrz gdzie jest One X+ na wykresach baterii:

http://www.phonearena.com/phones/benchmarks/

 

ERGO:

Moto G i nie ma sensu drążyć tematu. Chyba, że coś z tej listy powyżej 6h znajdziesz w podobnej cenie, to możesz myśleć.

 

Generalnie jak ma to być głównie do Netu i muzy, to nie ma sensu szukać kosmicznych parametrów - pierwszy lepszy dual core z w miarę nowym systemem (4.2) spokojnie sobie poradzi. Patrz na baterię i ekran, bo to wg mnie jedyne istotne parametry przy tych wymaganiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam telefonu dla siebie. To na czym mi glowni zalezy to:

mozliwie dluga praca na bateri,

szybkosc dzialania ( powiedzmy)

wytrzymala obudowa i nie rysujacy sie zbyt lato ekran,

Telefon jest mi potrzebny  glownie do  smsow, dzwonienia, przegladania netu( czasami) i podgladu plikow graficznych i dokumentow pdf, doc, xls ( to najwazniejsze chyba) czasami jakas malo wymagajaca gierka, jakis poker czy cus w tym stylu.

Bardzo istotna jest rowniez latarka czy cos co bedzie pelnilo jej funkcje. Fajnie by bylo jak by byla dioda sygnalizujaca smsy czy tego typu zdarzenia, jak w blackberry, aczkolwiek bez tego w ostatecznosci sie obejde. Nie zalezy mi na bardzo mocnym aparacie, wystarczy ze bedzie robil dobre zdiecia notatek przy dobrym oswietleniu. Tak samo odwzorowanie barw moze byc przecietne, byle bylo wyraznie widac recznie napisane zeskanowane notatki.

Wstepnie wybalem lumie 720 ze wzgledu na mocna baterie, jednak boje sie ze pol giga ramu to za malo w dluzszej perspektywie. Planuje kozystac z tel tak dlugo az sie rozpadnie i bedzie spelnial moje wymagania. Lumia 820 ma wiecej ramu ale tez slabsza baterie. Sporym mankamentem wydaje mi sie duzy rozmiar(wyswietlacz 4,3). Wolalbym cos mniejszego aczkolwiek moze byc grubszy i ciezszy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo 720 to ma najlepsza baterię z tych o normalnych rozmiarach.

Mniejsze jest 520/525 ale w nich bateria nie jest już taka fajna. Ja bym raczej obstawał przy 720.

Chyba że jeszcze coś innego niż Nokia, ale nie orientuję się w temacie innych marek z W8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne pytanie po raz N-ty w tym temacie. Mam teraz szajsunga gt-i5510 - z wysuwana klawiatura qwrty. Można powiedzieć, że to jego jedyna zaleta bo świetnie się pisze smsy. Po za tym jest straszny. Muli jak cholera, bateria zaczyna świrować. Najbardziej mnie wkurza jak dostaje smsa, wyjście z odebranych wiadomości trwa 2 sekundy, otwieram kontakty i przez 3 sekundy nie mogę wybrać opcji połączenia bo telefon...myśli.

 

Chcę teraz przesiąść się na WP8, nie tak dawno miałem okazję dosłownie chwilę pobawić się HTC 8s. Wiem tylko tyle, że w miarę fajnie chodzi, bez porównania do androida w mojej wersji.

Od telefonu wymagam żeby dzwonił, pisał smsy, żeby dało się go podłączyć do laptopa jako źródło internetu (albo przez kabel usb albo jako router), działająca nawigacja, oczywiście żeby nie zamulał. Jak od biedy uda się na nim odpalić bez klatkowania coś typu angry birds podczas posiedzenia na tronie i robi przyzwoite zdjęcia pisma (tryb macro, auto focus? ... poprzedni samsung nawet tego nie miał) to było by genialnie.

 

Czy lumia 520 spełni te oczekiwania? Zdaję sobie sprawę z tego, że to budżetowy telefon ale ja nie jestem maniakiem i raz, że telefonem nie bawię się non stop a dwa, że raczej jestem świadom tego czego wymagać za te pieniądze. Z internetu na telefonie mało co korzystam, z rzeczy typu facebook czy youtube wcale. Najważniejsze żeby chodzenie po menu nie doprowadzało mnie do rozpaczy. 

 

Na innych forach ciężko dojść do ładu bo jedni za 300zł to by najlepiej chcieli superkomputer a inni tylko rzucają zbędne komentarze bo to windows phone i ogólnie zło.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od strony czysto sprzętowej to Moto G - ma nieco lepszy procek i 2x tyle ram co L520 .

 

Także ma większy ekran i większą rozdzielczość a także pojemniejszą baterię .

 

Od strony komfortu pracy to L520 jest lepszą opcją , dodatkowy plus to slot na karty pamięci w L520 .

 

Zamknięty OS sporo daje w kwestii wydajności czy komfortu pracy .

 

Pytanie czy polubisz WP8 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Jiayu F1? Andek za 50$. Dostałem szału ze swoim HD2. Udało mi się go fajnie zrobić softowo, ale po latach wyrobiło się gniazdo usb, rozebrałem i rozwaliłem jeszcze bardziej, nie mam ręki do tych nowych telefonów, fajnie to się 3310 rozkładało. Te cholerstwa to niedługo kropelką zaczną montować zamiast śrubkami. Jednorazówki ;/

Tak więc konieczna zmiana na coś co pozwoli przejrzeć czasami internet, jakdojade.pl i odpalić automapę +oczywiście spełni się jako telefon. Więcej wymagań nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go juz ok. 3 miesiecy - polecam, w tym budzecie raczej nie znajdziesz nic lepszego.

Pozatym jak na chinczyka jest wyjatkowo ładny.

 

http://telchina.pl/jiayu-f1-wideo-test-t8224.html

http://telchina.pl/jiayu-f1-mini-recenzja-t8063.html

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku widać, że nawet na pulpicie się tnie. 512mb ramu to nawet jak miałem na 2 rdzeniowym LG z cyjanem czyli czystym androidem i widać było, że tej pamięci brakuje także ja bym się nie pchał w nic z taką ilością ramu i androidem. Co innego Lumia 520, która dobre znosi tak małą ilość pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku widać, że nawet na pulpicie się tnie. 512mb ramu to nawet jak miałem na 2 rdzeniowym LG z cyjanem czyli czystym androidem i widać było, że tej pamięci brakuje także ja bym się nie pchał w nic z taką ilością ramu i androidem. Co innego Lumia 520, która dobre znosi tak małą ilość pamięci.

 

Na pulpicie mu sie tnie, bo uzywa stockowego chinskiego launchera ktory sie nadaje tylko do odpalenia Google Play, sciagniecia Novy albo Apex'a i usuniecia, w obu przypadkach wszystko smiga jak po maśle. Antutu na  poziomie SGS II mowi samo za siebie.

512Mb RAM'u spokojnie daje rade jesli nie bawimy sie w nadmierny multitasking.

Jesli chodzi o Aero2 to tak, F1 w wersji WCDMA obsluguje ta siec.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...