Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, to rzecz gustu, jednak muszę przyznać, że marka nie gra roli, a można spotkać naprawdę fajne fony.

 

Ta Nokia E50 mi się podoba, ale cena również jest dość wysoka, zastanawiałem się niegdyś nad Samsungiem X700, ale słyszałem, że są problemy z BT, podobno tylko wizytówki można wysyłać? Czy to prawda?

 

Sliderów nie lubię, siostra kupiła raz E820 we Włoszech, przywiozła go, w sumie wyświetlacz niczego sobie, ale nie lubię takich bajerków, wolę zwykłe telefony lub klapki a'la Motka V3.

 

Czy ktoś wie gdzie można kupić telefony FOMA (one są w Azji brandowane chyba jako Panasonic), to są fony coś jak Motka V3, ale mają Symbiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja W800 wygladem nie grzeszy szczególnie drażni okolica wyświetlacza, a w800 jest teraz prawie w cenie k750 tylko słuchawki lepsze, co do sliderów samsunga to podobno większość ma awarie taśm łączących, ogólnie podobaja mi sie kańciaste telefony a nie jajka :wink: np. nokia 6260, ale ta ma aparat VGA :(( , a co lepsze E50, czy 6233 ? i jaki soft ma 6233? bo E50 to symbian. A K610i ?? albo samsungi d820, z510, e900 ?

Mam w domu E50, 6233, D600 więc mogę wrzucić coś od siebie. E50 jest z nich najlepszy - symbian, wykonany z aluminium mocna bateria wygląd według mnie super. 6233 fajny aparat nic poza tym z wyglądu moim zdaniem okropna :P D600 super telefonik szkoda, że bez symbiana - wytrzymały mimo iż mam go od pol roku "ślizga" się cały czas tak samo.

NA Twoim miejscu wybrałbym E50 - Symbian :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebny mi telefon, który posiada aparat co najmniej 1.3M lub 2.0M, który robi zadowalające fotki (wtedy wystarczyłby 1.3mp). obojętnie czy to z klapką czy slider (choć miałbym wątpliwości co do D600) czy zwykły prosty. Mało awaryjny, bo jak kupie na allegro i mi padnie to gdzie go sobie moge potem wsadzić... ? :wink: osobiście skłaniałbym sie ku w800 albo w810, lub nokia E50, ale to juz górna granica cenowa.

Tez szukam od pewnego czasu telefonu z dobrym aparatem i wyszlo ze najlepszym bedzie D600E, chodz nie zabardzo mi sie podoba "slider" ale trudno.

Jakosc zdjec jest Przyzwoita

(nieco gorsz niz SE ale lepsza niz w N70 gdzie nie ma trybu makro przez co fotka z bliska np tekstu jest rozmyta)

 

i dodatkowo (dla mnie to wazne) robi dobrej jakosci filmy 352x288, a nie jak wszystkie SE 176x144

W chwili obecnej jedyny telefon ktory robi lepsze filmy to nokia Nokia 6280 -640x480 (ale robi marne fotki)

oraz Nokia N93 640x480 30fps (tez robi nedzne fotki zwlaszcza z bliska!) . Wszystkie nokie serii N maja coprawda filmy w 352x288 ale nie radza sobie z kompresja i widac straszne "kwadraty" na filmach.

 

Podsumowując: Najlepszy w chwili obecnej bedzie jakis Samsung z aparatem 2MPix jesli zalezy Ci na Dbrych fotkach i dobryk filmach.

Jesli chcerz tylko dobrych fotek ale z nędznymi filmami

(jesli wogule rozdzielczosc 176x144 mozna nazwac filmem ;)

to kup SE.

Edytowane przez sandman00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem wygląd nie gra roli, nie pogardze d600 :wink: swoją drogą, czy do samsunga da sie dokupic lampe błyskowa z prawdziwego zdarzenia jak np. do w800 ??

z wyglądu E50 jest super, jak dla mnie idealne wymiary i waga, tylko jak z jakością fotek? i czy ma radio?

A miał ktoś do czynienia z motką V3x ??

W tej chwili waham sie miedzy e50 a k750 - różnica w cenie jest i to dość spora :? albo jakimś samsungiem (sentyment)

Edytowane przez Spiler86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wyglądu E50 jest super, jak dla mnie idealne wymiary i waga, tylko jak z jakością fotek? i czy ma radio?

W standardziej radia nie ma. Za niedługo zapewne pojawi się jakiś program, póki co jest program umozliwiający słuchanie Radia przez internet.

Ja na twoim miejscu brałbym E50 bo IMO K750i nie jest nawet dla niej konkurentem. Ale to jest moje prywatne zdanie ;]

Zgadzam się. Jedynie SE ma lepszy aparat.

mam pytanie, na e50 działa soft z series60(gry n-gage, emulatory, gry i aplikacje króre działają na np 6600)? Pytam bo z tego co wiem e50 ma nowszy symbian.

e50 ma Symbian S60 ver 3. Niestety żaden wcześniejszy S60 nie będzie działał, ale z dnia na dzień przybywają nowe programy ze względu na rozwiającą się platformę. Edytowane przez nuras_en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

240 x 320 pikseli

napewno? nokia n70 ma 176x208 więc w e50 wyświetlacz jest sporo większy :D

 

jestem przekonany na e50 troche drogi telefon ale mam nadzieje że będzie wart tych pieniędzy i będzie lepszy od moich poprzednich telefonów (teraz musze się męczyć z 3310 :lol: ). Metalowa obudowa nie porysuje sie za szybko? miałem t610 który miał też alu obudowe i szybko się porysował :/ Może ktoś podać link do strony z softem s60 v3? albo jakiś emulator tej noki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A był wcześniej jakiś program dla symbiana, który odtwarzał radio ?

2. jak bardzo wytrzymały jest k750 na upadki ? bo inne SE to kiepściuto (wystarczył upadek z łożka na dywan i ekran rozlany)

oraz jak trwały jest joy, przy kupnie w miare nowego telefonu?

3. Czy namiastka lampy błyskowej w D600 jest tak samo skuteczna jak w W800 ?

Edytowane przez Spiler86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W K750 łatwo uszkodzić zasłonę na aparat z tyłu, natomiast obudowa jest wytrzymała.

 

Radia nie da się z tego co mi wiadomo wgrać, nawet jak się posiada Symbiana, są aplikacje, które potrafią odbierać radio przez GPRS, ale to koszty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D600 i dobre fotki? Nie żartujcie, pomimo, że nie jestem żadnym koneserem i wystarczają mi fotki z mojego 4letniego FUJI A202 z 2mpx to dla mnie fotki z D600 to badziewie (szczególnie te przy sztucznym oświetleniu), fotek z tego telefonu widziałem dużo także pojęcie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjec z v3x nie ogladalem, co do samej serii v3 to mam wbrew wiekszosci pozytywna opinie - sam uzywalem prywatnie v3 przez poltorej miesiaca i ani jednej zwiechy nie zaliczyla (moze dlatego iz telefonu uzywam glownie do dzwonienia), znajomym tez zadna o dziwo nie padla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KaZi Porownujesz fotki z aparatu cyfrowego i z telefonu? Na tle telefonow D600 jest w czołówce jesli chodzi o jakosc zdjec... mozna powiedziec o nich duzo ale napewno nie ze sa "badziewne"

 

http://www.mobilmania.cz/Article/BigImgGSM...;file=%2F37.jpg

Edytowane przez sandman00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. jak bardzo wytrzymały jest k750 na upadki ? bo inne SE to kiepściuto (wystarczył upadek z łożka na dywan i ekran rozlany)

oraz jak trwały jest joy, przy kupnie w miare nowego telefonu?

Na upadki jest wytzymały. Na zarysowania przy upadkach już nie tak bardzo, ale tego nie ma chyba żaden telefon. Zdażyło się kilka razy że mi spadł na chodnik, asfalt, płytki. Zazwyczaj z wysokości na jakiej są kieszenie w spodniach, więc w sumie nie tak nisko. Natomiast przy upadkch na nierówną powierzchnie (asfalt, chodnik) to obudowa niestety się rysuje i spod czarnego koloru widać już jakiś inny (powiedzmy, że to stalowy/szary).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, a jakbym miał wybierać pomiędzy k750, a D600, to co byście doradzili ? (lub inne propozycje w cenie do 1100zł.)

A czy w D600 da się zmieniać motywy? bo wygląd i kolorystyka menu jest dość "specyficzna" i nie podoba mi sie za bardzo, fajne menu ma natomiast E900. A tak wogóle jest jakiś samsung z radiem bo jeszcze sie na takiego nie natknąłem.

Edytowane przez Spiler86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D600 ma to do siebie ze sa modyfikowane softy, zawsze kogos mozesz poprosic z forum samsunga zeby Ci zmienil wyglad menu na nawet jakies kosmiczne :) Jesli chodzi o zdjecia w budynkach, no coz... Zmiana ISO i balansu bieli oraz wlaczenie lampy pomaga wiec nie wiem czemu ktos mowi ze zdjecia wychodza badziewnie. Jesli to stwierdzenie mialoby byc dla nokii to jak najbardziej sie zgadzam.

Filmy wygladaja swietnie. Pokusilem sie wczoraj aby obejrzec filmik z D600 od razu na TV podlaczajac telefon przez tv-out. Musze powiedziec ze calkiem niezle :]

Odnosnie lampy w D600 - jak na komorke wystarczajaca.

 

A jesli wybor mialby pasc pomiedzy K750 a D600 no to wybor dla duzej ilosci osob byl krotki: D600 a najlepiej D600e. Jedyny plus dla K750 to to ze ma AF, reszta odpada przy Samsungu.

 

@Sandman: napisales ze Nokia 6280 robi lepsze filmy. Wiadomo, chodzi o rozdzielczosc 640/480. Dodaj jeszcze ile ta kamera ma fps przy tej rozdzialce :D

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, a jakbym miał wybierać pomiędzy k750, a D600, to co byście doradzili ? (lub inne propozycje w cenie do 1100zł.)

A czy w D600 da się zmieniać motywy? bo wygląd i kolorystyka menu jest dość "specyficzna" i nie podoba mi sie za bardzo, fajne menu ma natomiast E900. A tak wogóle jest jakiś samsung z radiem bo jeszcze sie na takiego nie natknąłem.

do 1100?

 

ogolnie w mojej hierarhi d600 > k750 > e50. ale d600 ze wzgledu na wyswietlacz(320x240 256k), zdjecia i przede wszystkim filmiki + przezajebisty wyglad oraz szybkosc dzialania menu. k750 robi najlepsze fotki z tych telefonow, ale filmiki z [gluteus maximus] i wyswietlacz najslabszy z nich (220x176 256k). e50 nie robi fotek w ogole :( przynajmniej znacznie odchodzi od w/w, wyswietlacz bajeczny jak w samsungu i symbian.

 

za 1100zl to bym sie nie zastanawial tylko bral samsunga d900 ktory miazdzy wszystkie wymienione wyzej telefony. poszukasz znajdziesz za 1100zl lub kilka zl wiecej.

Edytowane przez -mess-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 1100?

 

ogolnie w mojej hierarhi d600 > k750 > e50. ale d600 ze wzgledu na wyswietlacz(320x240 256k), zdjecia i przede wszystkim filmiki + przezajebisty wyglad oraz szybkosc dzialania menu. k750 robi najlepsze fotki z tych telefonow, ale filmiki z [gluteus maximus] i wyswietlacz najslabszy z nich (220x176 256k). e50 nie robi fotek w ogole :( przynajmniej znacznie odchodzi od w/w, wyswietlacz bajeczny jak w samsungu i symbian.

 

za 1100zl to bym sie nie zastanawial tylko bral samsunga d900 ktory miazdzy wszystkie wymienione wyzej telefony. poszukasz znajdziesz za 1100zl lub kilka zl wiecej.

A może K800? Wyświetlacz 240 x 320 pikseli, wygląd fajny, zdjęcia najlepsze na rynku (3.20 mpx).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem w rece K800, chwile sie nim nie bawilem, ale wyswietlacz mimo tego ze ma rozdzielczosc D600 to jednak jakosciowo troche gorszy. Wyglad osobiscie mi sie nie podoba. Od czasow 610tki nic sie nie zmienilo. Caly czas kanty 90 stopniowe... Ale kazdy lubi co innego wiec o tym nie dyskutuje. Co do zdjec... No fajny ten 3mpix, ale D900 tez go ma, moze ciut gorszy ale suma sumarum wolalbym D900 :D

 

Aha... SE ma joy'a co dla mnie prawie automatycznie skresla ten telefon. Juz wiele slyszalem na ich temat i widzialem co sie z nimi dzieje w SE.

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznie. Zalezy jak uzywasz. U moich znajomych w dwoch przypadkach bylo tak: K700 - po roku, w K750 polecial po okolo 2,5 miesiacach uzytkowania (az dziwne).

 

Tak ogolnie przegladam sobie testy K800 to znalazlem pare wad, ktore by mnie troche zdegustowaly: "SE popełnił tylko jeden błąd i źle rozwiązał system klapki zasłaniającej obiektyw – często otwiera się ona „sama” w kieszeni i telefon przychodzi w tryb wykonywania zdjęć nawet przy zablokowanej klawiaturze. Może to spowodować rozładowanie baterii." K800 nie posiada rowniez EDGE. To akurat mnie nie wzrusza bo nie potrzebuje tego, ale juz prawie kazdy telefon to ma (D600e rowniez).

No i ta lampa, nazywana przez Sony ksenonowa (chyba nie wiedza wogole co to ksenon bo efekty dosc marne)...

Zdjecia w budynkach nie sa lepsze od np. wlasnie D600 na ktore tak psioczyl KaZi, ponizej je zapodaje (z K800).

 

post-10156-1161162458_thumb.jpg

post-10156-1161162434_thumb.jpg

 

mafia35, 6280 wg producenta w 640x480 ma 13,78fps, w nizszej rozdzielczosci 352x258- 15fps. Polecam recenzje tego telefonu, mozna sciagnąć filmy i samemu zobaczyc ze sa dobre.

:lol: Co to jest 13,78fps? Sama szarpanina! A w 352x258 rowniez. Jak to sie ma do plynnych 25fps w Samsungu?

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, po jakim czasie może paść joy? i ile kosztuje naprawa?

kiedy padnie joy to loteria jakich mało, też się tego bałem, ale zaryzykowałem (4,5 roku z Nokią) i kupiłem T630 (aparat używany od 12.2004) i do tej pory ma oryginalnu joystick, ma prawie 2 lata i w ogóle się nie przycina, wyczyściłem go tylko wkoło bo był przybrudzony i śmiga jak należy. Dla odmiany w k700i mojej koleżance padł po 4 miesiącach (tu się nie dziwie bo nastolatki to zazwyczaj maniaczki i tłuką kome ile się da ;) ), a mojejmu koledze w K300i padł (nie działa na boki) po ok 9 miesiąchach (dla odmiany on maniakiem nie jest)

Naprawa joy'a na "oryginalnych" częściach to pewnie koło 30 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...