Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

muszę sobie sprawić prezent na mikołaja (trochę czasu zostało jeszcze) i nie wiem co wybrać:

- SE P1I

- E90

- TyTN II

- E61i

 

komórka to moje narzędzie pracy + terminarz spotkań, spraw do załatwienia itd. (dużo notuje wiec przyda sie pełne qwerty). Mam E50 wiec wiem czego się spodziewać po s60.3 ale do dnia dzisiejszego nie mogę zapomnieć komfortu pracy na 6800/6820. Szkoda że nie zrobili nowszej wersji z wiekszym i czytelniejszym wyświetlaczem. S60.3 nokii dobija mnie niekiedy swoją ociężałością a wcale nie mam dużo pootwieranych aplikacji - skrzynka odbiorcza, email, kontakty i terminarz - to wszystko a mimo to telefon reaguje niekiedy z 2-3s opóźnieniem. Nie pracowałem WM6 i UIQ3 i nie wiem jak wygląda tam obsługa wielu rzeczy stąd mój dylemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kupić telefon i byłem już praktycznie zdecydowany na N70, ale niedawno odkryłem Nokię 6120 (w podobnej cenie). Bardzo podoba mi się ten model, jednak mam pewne obawy-numer od razu kojarzy mi się z Nokią 6151, o której mam nienajlepszą opinię. Co radzicie wybrać?

Potrzebuję telefon wygodny w codziennej eksploatacji do dzwonienia i słuchania muzyki/radia.

Dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale do dnia dzisiejszego nie mogę zapomnieć komfortu pracy na 6800/6820. Szkoda że nie zrobili nowszej wersji z wiekszym i czytelniejszym wyświetlaczem.

Podobna do 6800/6820 jest E70. Ma pełne QWERTY. Rozkładana tak jak te wcześniejsze. Wyświetlacz ma dużej rozdzielczości (352 x 416). Ma Symbiana, więc z oprogramowaniem problemu być nie powinno.

 

A co do mnie to po przeczytaniu recenzji z linków danych przez przemekbydgoszcz jestem coraz bardziej pozytywnie nastawiony w stosunku do 6120. Szczególnie recenzja z http://www.gsmarena.com/nokia_6120_classic-review-161.php przypadła mi do gustu. Nie zagadzam się jedynie ze stwierdzeniem: Its conservative but very elegant looks will not appeal to teenage users. Ja jestem teenager. Ale dla mnie conservative but very elegant looks jest extra :lol2: . Uwielbiam prostotę i klasykę. Ten telefon jest akurat taki jakiego potrzebuje. Bez zbędnych spoilerów w wyglądzie.

 

Czy jest jakikolwiek inny telefon w podobnym (bądź niższym) przedziale cenowym dorównujący w/w Nokii??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak ogulnie sie przyssam do tematu i polece ze swojej strony SE W950i :) - http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=pl&...p&pid=10391

 

[wycięta reklama]

 

Ale tak czy siak...czekam na W960i ! To będzie kosmos dopiero ! http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=pl&...p&pid=10908

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Dużo wniosłeś do tematu. Jeśli mówisz, że super fon to może uściślij swoją ocenę / wypowiedź..?

 

Jedno mogę powiedzieć: Potwierdzam twoje słowa i dodam, że super fon robi się z niego gdy mu się wgra soft od K810i oraz nowe sterowniki aparatu oraz dźwięku od W880i :)

 

Na symbianie mi nie zależy - informacja do ludzi, którzy zaraz będą mnie krytykować za słowa "super fon" a nawet OSa nie ma.

 

 

//Poprzedni post usunąłem, bo był co najmniej bez sensu, dlatego wypowiedź mafii jest teraz nieco niezrozumiała ;)

narcyz

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywa ktos z tu obecnych N80?

Polecam, fajny telefon. Symbian chodzi dosyć szybko, do tego aparat 3,2mpix, wifi i jesteśmy w domu.

 

Mit o luzach na klapce możesz śmiało pominąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mit o luzach na klapce możesz śmiało pominąć.

A ja proponuje zainteresowanym samemu dobrze przemyśleć tą sprawę.

Ja z kolei mam zupełnie odmienne zdanie. Ostatnio jeden z kolegów okazyjnie kupił pół roczną N80 i imho slider jest już dość mocno wyrobiony. Na pewno nie było to na tyle małe, żeby spokojnie o tym zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie luzy na sliderze troche mnie martwia. nie da sie tego jakos zniwelowac? i jak jest z ta bateria. ludzie pisza ze trzeba ladowac nawet codziennie. troche nie chce mi sie wierzyc w to. obecnie ma SX1 na symbianie i wytrzymuje 3-4 dni przy normalnym uzytkowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie luzy na sliderze troche mnie martwia. nie da sie tego jakos zniwelowac? i jak jest z ta bateria. ludzie pisza ze trzeba ladowac nawet codziennie. troche nie chce mi sie wierzyc w to. obecnie ma SX1 na symbianie i wytrzymuje 3-4 dni przy normalnym uzytkowaniu

zarówno i slider jak i bateria w N80 nie powalają, gdyby w N80 nokia stosowała taki slider jak w N95 (nie we wszystkich, tylko od kiedy umieściła na odwrocie oznaczenie Nseries) to byłoby miodnie - kolega na N95 prawie pół roku i praktycznie zerowy luz.

Bateria w N80 to jakieś 1,5-2 dni i leży. Imho są to wady, z którymi można nauczyć się żyć tym bardziej, że cena za którą można ją nabyć na allegro jest przystępna (mowa o możliwości/cena)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy jest jakiś haczyk w tych telefonach sprzedawanych na Allegro jako "nowe, prosto z salonu, odpakowane tylko w celu sprawdzenia czy telefon działa"?

 

Chciałbym nabyć SE K550i, który jest w sklepach internetowych po około 620-650 zł. Z kolei ceny takiego telefonu na Allegro, w ww. kategorii wachają się od 480 do 600 zł, ale przeważa cena około 500 zł. Czyli na rękę przynajmniej 120 zł.

 

Warto? Na takie telefony jest z reguły gwarancja 24 miesiące, no - może 23.

 

Jak potem wygląda sprawa gwarancji? Czy wystarczy mi dowód zakupu i na gwarancję mogę oddać telefon w dowolnym salonie operatora u którego był kupiony telefon, bez żadnych dodatkowych tłumaczeń etc.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy jest jakiś haczyk w tych telefonach sprzedawanych na Allegro jako "nowe, prosto z salonu, odpakowane tylko w celu sprawdzenia czy telefon działa"?

Czemu miałby być? Kilka razy sam tak sprzedawałem. Doszedł kurier, sprawdziłem przy nim czy działa i odłożyłem na półkę do sprzedania.

Jak potem wygląda sprawa gwarancji? Czy wystarczy mi dowód zakupu i na gwarancję mogę oddać telefon w dowolnym salonie operatora u którego był kupiony telefon, bez żadnych dodatkowych tłumaczeń etc.?

Dokładnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku K550i właściwie wszystkie telefony mają simlocka z Ery - widać ludzie biorą te telefony w abonamencie za 1 zł (w takiej cenie już w abonamencie chyba od 40 zł) a potem odsprzedają na Allegro za cenę znacznie obniżoną od sklepowej. Tyle moje mniemania. ;)

 

No właśnie, teraz mnie naszło - jeśli zdejmę simlocka z tego telefonu to tracę gwarancję? Kiedyś chyba tak było... raz tylko miałem abonament i to jakiś czas temu - dokładnie nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdejmując simlocka we własnym zakresie albo w jakims komisie tracisz gwarancje. A co do ceny to nic w tym dziwnego ze telefon na Allegro kosztuje mniej niż w jakims sklepie internetowym. Zawsze tak jest bo ceny telefonów w sklepach bez zadnej aktywacji są zazwyczaj wzięte z komosu, a dokładniej bezposrednio od producentów. Ceny na Allegro, podobnie jak te w komisach i na rożnych gieldach kierują sie zupelnie innymi prawami.

Edytowane przez gregor1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem N70 "nową, odpaloną tylko raz, z folią na wyświetlaczu" a jak przyszła to okazało się, że była już po wymianie lcd (wbita na papierku gwarancyjnym) ;)

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przechodząc w sklepie koło jakiegoś pkt z telefonami postanowiłem obejrzeć co to teraz się sprzedaje. No i bardzo spodobały mi się dwa samsungi D830 i X820(ten pierwszy bardziej.) Strsznie podoba mi sięże są tak cienkie no ale z dawnych czasów jakoś nie ufam samsungowi aczkolwiek teraz się mogło zmienić jak to w wielu innych dziedzinach. Co możecie powiedzieć na temat tych telefonów? Zostało mi jeszc okolo 4-5 miesięcy do wymiany ale jestem ciekawy co one sobą reprezentują,czy nie rozpdną sie po paru miesiąchac użytkowania? Obecnie mam t610 lae to już stary a przedwszytskim zniszczony telefon ale złego słowa nie moge powiedzieć i chciałbym coś równie dobrego. Jeśli te samsungi byłyby czegoś warte to można by się i nimi tez zainteresować.Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

też mam zamiar zmienić telefon.Obecnie mam Spv c550 i Nokie 6630.Tego drugiego sobie zostawie.Mam ok 600zł na telefon.Myślałem już o Se k550i,w810i Nokii 5300 i 6300.Patrzyłem też na K800 ale mi się nie podoba.Chce mieć w telefonie dobry aparat,slot na karty pamięci,chce żeby był stabilny,działał w miare szybko.Możecie zaproponwać jakieś inne telefony byle ich cena nie przekroczyła zbytnio 600zł.Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cenie 600-650 zł mozna kupic nokie 6120 ktora zastapi ci godnie telefony 6630 tez juz mozesz pozegnac ze wzgledu na symbian w 6120-polecam tego fona bo sam na niego osrze zeby.550i i w810 to tez dobre wybory-pytanie czego dokladnie oczekujesz-5300 odrzucam juz na poczatku.

Edytowane przez Yearman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...