Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

bo ten zwykly N95 ma tylko 64mb ramu i muli ponoc..

telefony z symbianem nie mulą.

Nie rozumiem dlaczego ludzie uczepili się stwierdzenia, że symbian jest wolny. Codziennie mam styczność z n95 i szybkością działania powala np. nokię 6100 (tak wiem, że to telefon z drugiego bieguna), a śmiga podobnie do np l760 .

Kogo nie zapytasz to Ci powie, że 6100 to świetny telefon i tu się temat urwie, nikt nie wspomni, że jest wolny i zmulony (jak mam odczytać coś w skrzynce odbiorczej to mi się odechciewa, co nie zmienia faktu, że jest to już klasyka).

Niestety wśród wielu osób krąży stwierdzenie, że symbian to 'zło' i nie ważne, że w nowych telefonach są 330-370mhz procki, że jest 64 (i więcej) mb ramu oraz, że telefon ma większą moc obliczeniową i zdecydowanie więcej potrafi niż 10 letni komputer - jeśli zaliczasz się do tych ludzi to niestety n95 nie jest dla Ciebie

 

 

Siemka !

Opłaca się kupić iPhona ? Jak jest z korzystaniem z internetu ? Czy jest za darmo czy trzeba coś płacić ? Proszę o jakieś uwagi dotyczące w/w

1. poczekaj na europejską wersję - będzie miała więcej funkcji

2. za darmo będziesz miał internet jak skorzystasz z hot-spota, albo podepniesz się pod czyjeś wi-fi ;)

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki dylemat. N95 czy K850i? Oczywiscie z tego co patrzylem na allegro w gre wchodzi jedynie ten gorszy model N95 bo ten z v2 kosztuje z 1800zł. A zwykla N95 i K850 to po 1100-1200 juz sie dorwie. Niby ten symbian lepszy a niby nie, bo ten zwykly N95 ma tylko 64mb ramu i muli ponoc.. A sam nie wiem, ktos sie wypowie? Najlepiej ktos kto posiada / widzial jak to dziala?

Miałem identyczny dylemat i wybór padł na K850i. :) Tutaj główną kwestią jest to, czego oczekujesz od telefonu. Czy potrzebne Ci WiFi , GPS i Symbian czy nie... Do niczego nie namawiam bo to kwestia indywidualna, oba telefony są dobre. Mnie przekonał aparat. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoc aparat ma gorszy :P czytalem pare testow z grudnia i kazdy tylko mowil "ma gorsze foty ale poczekajcie az wyjdzie nowy soft" wiec jak to jest z tym softem? Jakies nowe testy? Ponoc k850i nie ma megabass, a n95 ma? Mowmy o noki tym gorszym modelu z 64mb ram bo na ten drugi nie mam kasy.

 

 

 

@przemekbydgoszcz

 

ktora nokie masz? 64 czy 128?

 

 

 

http://mobileplannet.mybisi.com/products/0...-Unlocked_10895

 

kupilibyscie tutaj?

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam styczność z pierwsza N95 z 64mb ramu, jeśli się doba o symbiana to imho taka ilość w zupełności wystarczy.

 

Co do aparatu w k850i to robi zdjęcia gorszej jakości niż ten w np k810i. Zwiększenie rozdzielczości zaowocowało większą szczegółowością, ale przy słaby oświetleniu szumy są bardziej widoczne, co nie zmienia faktu że jest lepszy niż w n95. Dla mnie jednak ważniejszy jest duży ekran niż aparat dlatego brałbym n95.

 

crash_zero a może do zbieraj do N82? myślę, że warto http://www.gsmarena.com/nokia_n82-review-195.php

 

 

http://www.gsmarena.com/nokia_n82-2177.php

- 100 MB pamięci wewnętrznej + 2gb karta

- ARM 11 332 MHz

- 256 MB pamięci NAND

- 128 MB pamięci SDRAM

~ 90 MB wolnej pamięci RAM

 

5MPx+xenon itd ;)

 

już można ją kupić poniżej 1,5k więc za miesiąc może i poniżej 1,4k będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno lepszy od pierwotnej N95 która kuleje z powodu jakości wykonania i słabej baterii.

N82 to takie troche zło konieczne jesli chce się mieć symbiana ze 128mb ramu a nie ma sie kasy na n95 8gb.

Ja bym zbierał na n95 8gb to inna liga. N82 ma mały wyświetlacz i niewygodne przyciski. Pobaw się chwilę tą N95 8GB a o niczym innym myslał nie będziesz, SE, Samsungi i inne takie ze swoją zamkniętą platformą nie mają szans. A UIQ jako smartphone'y przegrywają z S60 więc W960i też przegrywa z N95.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do aparatu w k850i to robi zdjęcia gorszej jakości niż ten w np k810i. Zwiększenie rozdzielczości zaowocowało większą szczegółowością, ale przy słaby oświetleniu szumy są bardziej widoczne, co nie zmienia faktu że jest lepszy niż w n95. Dla mnie jednak ważniejszy jest duży ekran niż aparat dlatego brałbym n95.

Mam od 2 lat K750i , od roku K800i i od miesiąca K850i i wiem co robi najlepsze fotki. :) W stosunku do N95 też ma przewagę, zresztą jak wspomniałeś. Wybierałem telefon ze względu na aparat a nie inne funkcje i sprawdzałem to dokładnie i analizowałem baaardzo szczegółowo , tak jak, przy wyborze aparatu a nie telefonu. Moje testy podchodziły raczej pod te na www.dpreview.com . K800i/K810i przegra z kretesem z K850i a N95 już wypadnie lepiej ale to nie do końca "to". :)

 

 

EDIT : Nie zapominajmy, że K850i ma manualny dobór ISO :!: ;)

 

EDIT 2 : Pamiętajmy, że żeby dobrze porównać poziom szumu, fotki 5Mpix musimy zeskalować do 3.2Mpix , żebyśmy mieli realną skalę, pozatym po przepuszczeniu obrazu przez NeatImage , to na K850i wychodzi znacznie lepiej. :) Ja rozumiem, że nie każdy chce się bawić w Photoshopa czy reduktory i inne podbijacze kontrastu, wyrażam tylko to, co sam sprawdziłem, K850i daje lepszy "materiał" z aparatu niż K800i i N95. Próbowałem wyciągnąć max co się dało z K850i z K800i i N95 , K850i miał najlepsze rezultaty. :)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy, że K850i ma manualny dobór ISO

N95 tez.

 

Wybierałem telefon ze względu na aparat a nie inne funkcje

Jak dla mnie to nieporozumienie, wydawac 1,2k na telefon tylko po to zeby miec w nim bardzo dobry aparat. Bardzo dobry jak na telefony, bardzo słaby jak na aparaty. Rozumiem ze ktos chce miec zawsze cyfrówke pod ręką ale moim zdaniem róznica w jakosci zdjęc miedzy n95 a k850i nie rekomensuje braków tego drugiego. Oczywiście jezeli jakies różnice są, co tez jest dosc subiektywne. Edytowane przez gregor1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nieporozumienie, wydawac 1,2k na telefon tylko po to zeby miec w nim bardzo dobry aparat. Bardzo dobry jak na telefony, bardzo słaby jak na aparaty. Rozumiem ze ktos chce miec zawsze cyfrówke pod ręką ale moim zdaniem róznica w jakosci zdjęc miedzy n95 a k850i nie rekomensuje braków tego drugiego. Oczywiście jezeli jakies różnice są, co tez jest dosc subiektywne.

 

Z tym ISO odnosiłem się do K800 a nie do N95. :)

 

Dla wielu ludzi nieporozumieniem jest to, co widzą w mojej sygnaturce, wydawać tyle kasy ? Na aparat !? Przecież to chore ! Itd, itd itd ... :)

 

Rozmyślałem nad jakąś małą cyfrówką ale to jednak jest "kłopot" - obecnie, mam aparacik i mp3 player w jednym - telefonie i tego oczekiwałem. Mówisz, że różnice są niewielkie między N95 a K850i , może ja jestem czepliwy, ale jak dla mnie N95 traci zbyt dużo szczegółów w cieniach a niezapominajmy, że tutaj każdy pixel się liczy ! Ja do czego innego wykorzystuję fotki niż większość użytkowników i mi potrzeba tego a nie czego innego. Nie wiem, czy obrabiałeś kiedyś pliki RAW z aparatów, albo w Photoshopie wyciągałeś detale "na wierzch" ... Z fotkami jest wiele do zrobienia zanim trafią do odbiorcy, K850i w tym przypadku wyrywa bezkonkurencyjnie z N95. Jak wspomniałem, ja czego innego oczekuję i już. Mojej mamie też się podobały bardziej fotki z N95 - miała ładniejsze kolory - podbite, przesycone - oczywiście to wygląda "ładniej" ale wolę sam sobie "podbić" owe wartości tak, aby niczego nie tracić, jak robi to soft w N95. :) Jestem zwolennikiem długiego grzebania przy fotkach i dopracowywania jej - K850i daje mi lepszy "materiał początkowy". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ISO odnosiłem się do K800 a nie do N95. :)

 

Dla wielu ludzi nieporozumieniem jest to, co widzą w mojej sygnaturce, wydawać tyle kasy ? Na aparat !? Przecież to chore ! Itd, itd itd ... :)

 

Rozmyślałem nad jakąś małą cyfrówką ale to jednak jest "kłopot" - obecnie, mam aparacik i mp3 player w jednym - telefonie i tego oczekiwałem. Mówisz, że różnice są niewielkie między N95 a K850i , może ja jestem czepliwy, ale jak dla mnie N95 traci zbyt dużo szczegółów w cieniach a niezapominajmy, że tutaj każdy pixel się liczy ! Ja do czego innego wykorzystuję fotki niż większość użytkowników i mi potrzeba tego a nie czego innego. Nie wiem, czy obrabiałeś kiedyś pliki RAW z aparatów, albo w Photoshopie wyciągałeś detale "na wierzch" ... Z fotkami jest wiele do zrobienia zanim trafią do odbiorcy, K850i w tym przypadku wyrywa bezkonkurencyjnie z N95. Jak wspomniałem, ja czego innego oczekuję i już. Mojej mamie też się podobały bardziej fotki z N95 - miała ładniejsze kolory - podbite, przesycone - oczywiście to wygląda "ładniej" ale wolę sam sobie "podbić" owe wartości tak, aby niczego nie tracić, jak robi to soft w N95. :) Jestem zwolennikiem długiego grzebania przy fotkach i dopracowywania jej - K850i daje mi lepszy "materiał początkowy". :)

To jeżeli nie masz zamiaru korzystać z GPS Wifi i innych dobrodziejstw Nokii oraz przedewszystkim dużego wyświetlacza to bierz tamtego SE.

Nic o nim nie wiem taka prawda ale N95 mam i używam.

Skarżę się jedynie na baterię oraz zauważyłem, że czasem aparat odmawia posłuszeństwa... Po prostu jest czarny ekran i nic nie pokazuje. Może to błąd mojego egzemplarza - nie wiem.

 

Co do historii mojego tel to już była w serwisie z powodu zniszczenia przeze mnie wyświetlacza. Miałem go w tylniej kieszeni i usiadłem niefortunnie :) Bach i po wyświetlaczu.

Jakież było moje zdziwienie gdy oddałem tel do serwisu i mogłem go odebrać po tyg... Kwota? Śmieszna moim zdaniem jak na taki sprzęt - 220 pare zł...

100zł serwis, 90 parę zł wyświetlacz i tylnia obudowa 30zł.

 

Potem tel wylądował w wannie i przeżył. Do dnia dzisiejszego z niego korzystam. Podobają mi się jego funkcje, niezły aparat (oczywiście pstrykam tak amatorsko hah) i przedewszystkim wyświetlacz.

 

Miałem zmieniać tel na N95 8GB ale doszedłem do wniosku, że to tylko strata pieniążków. Większy wyświetlacz, czarna obudowa i wbudowane 8GB przemawia za mną... ale poczekaj 8GB? Rozbudować się tego nie da... A do N95 mojej włożę spokojnie kartę SDHC czyli 4, 8 czy 16GB... No właśnie ;)

 

Pozdrawiam,

Trolu609

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://mobileplannet.mybisi.com/

 

kupilibyscie tutaj?

 

Ej odpowiedz ktos prosze bo to idealna oferta.. 320$ to jakies 800zl za nowy telefon bez simlocka.. na allegro takie stoja 1100zł.. to duzaa roznica. Ktos orientuje czy bezpiecznie mozna tam kupic..?

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie polecam N73. Sam posiadam ten fon (juz nie pierwszy z Symbianem) i szczerze moge polecic, pomimo roznych opinii na temat tego fona. Czesto ludzie narzekaja na joya, ja juz mam ja rok, kupilem uzywana z bardzo poluzowanym joyem (nie wiem co poprzedni wlasciciel z nim robil, bo tel mial dopiero 2 miesiace) i do tej pory dziala bez zadnego zajakniecia. Moglaby byc ciut szybsza, chociaz porownywalem z se k750i, se k550i oraz paroma tel zwyklych nokii bez zadnego systemu i bym nawet powiedzial ze N-ka chodzila szybciej lub tak samo, wiec nie odbiega w szybkosci juz tak bardzo w stosunku do zwyklych fonow, jak starsze telefony z symbianem (chociazby 6600).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podepne co by nowego tematu nie zakladac;] Aktualnie mam samsunga u600 ale stwierdzilem ze czas na cos z symbianem tudziez WM ; ) I chce cos wziac w abonamencie do ok 70zl + max 300 zl na telefon. Jesli chodzi o znajomych to mam we wszystkich sieciach wiec promocje typu taniej w sieci mnie nie interesuja Co do samego telefonu to firma dowolna niemam jakis szczegolnych upodoban, bateria zeby ten dzien dwa, aparat min2mpx ale glownie zalezy mi na szybkosci dzialania samego telefonu :] . Po wstepnym rozpoznianiu jest do wciagniecia w Plusie 6120 za 99zl abon 75zl / play abo 70 zł e51 249zl abo wych z promocja srednio 58zl; ) jeszcze jest spv e650 w orange ale drogo porownywalna cena z allegro ;/. A moze polecicie cos innego? z gory dzieki za odpowiedz;]

Edytowane przez got3n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć. szukam od kilku dni, a desperacko zalezy mi na czasie najlepszego telefonu muzycznego (i nie mam tu na mysli sily wbudowanych glosniczkow stereo, bo nie ma to byc odtwarzacz hi-fi, ktory rozbawi zatloczona sale napalonych tancerek :D) a odtwarzacz MP3, do ktorego dokupione zostana stosowne sluchawki, o ile te podstawowe okaza sie niewystarczajace.

 

z mojej pobieznej orientacji - SE W910i, Nokia N81, SE W960i...

 

cena wlasciwie nie gra roli, telefon bedzie w abonamencie, w UK, a tu praktycznie wszystkie telefony sa po prostu darmowe, wiec nie ma to znaczenia.

 

najlepszy odtwarzacz mp3 w telefonie, nic innego mnie nie interesuje ;) (ale jesli bedzie, nie bede sie klocil oczywiscie ;D)

Edytowane przez Kamilou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko- jaki telefon z plusa w abonamencie 25, albo mixie 24x30 do 200 pln polecacie. Mam se k300i i jestem strasznie w[ciach!]iony, wiec raczej podstawowe se odpadaja, zależałoby mi na dobrej jakości, ekranie i obsłudze kart pamięci, bardzo przydatny bluetooth. Aparat mi wisi, mam cyfraka. Nie podam przykładów, bo lista długa. Zastanawiam się nad http://plus.pl/oferta_indywidualna/mix/tel...610i&id=131 choć nie wiem, czy nie będzie go męczyć standardowa wada se-padający joystick.

 

Proszę o pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

choć nie wiem, czy nie będzie go męczyć standardowa wada se-padający joystick.

Padający joy nie jest w każdym SE. Ja mam K600i od czerwca 07 i joy działa bez zarzutu. W K750i i K800i już prawie w ogóle nie trzeba ich czyścić i bajerować żeby działały. Ten K610i całkiem fajny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to? http://plus.pl/oferta_indywidualna/plus_ab...=6280&id=88

 

Nie wiem czy to nie jest błąd na stronie, ale przy abonamencie 25 mam go juz za 30 pln:|? a wyswietlacz spory, wygląda calkiem nieźle to wszytko.

 

P.S tak w ogóle marzyła mi się nokia e50 ale 400 pln nie wyłoże;/

Edytowane przez macru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Co 6280 brałbym 6288 raczej [; IMHO telefon już trochę stary ale mimo wszystko bardzo wiele fajnych funkcji ma-kolega ma i zbytnio nie szanuje go a telefon trzyma sie twardo (chociaż slider opuścił sie jakieś 5mm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

6288 ma taki kliczek mały na środku a nie cały klawisz z tego co pamiętam i chyba jakieś malutkie poprawki w sofcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć. szukam od kilku dni, a desperacko zalezy mi na czasie najlepszego telefonu muzycznego (i nie mam tu na mysli sily wbudowanych glosniczkow stereo, bo nie ma to byc odtwarzacz hi-fi, ktory rozbawi zatloczona sale napalonych tancerek :D) a odtwarzacz MP3, do ktorego dokupione zostana stosowne sluchawki, o ile te podstawowe okaza sie niewystarczajace.

 

z mojej pobieznej orientacji - SE W910i, Nokia N81, SE W960i...

 

cena wlasciwie nie gra roli, telefon bedzie w abonamencie, w UK, a tu praktycznie wszystkie telefony sa po prostu darmowe, wiec nie ma to znaczenia.

 

najlepszy odtwarzacz mp3 w telefonie, nic innego mnie nie interesuje ;) (ale jesli bedzie, nie bede sie klocil oczywiscie ;D)

 

Zastanów się jeszcze nad W760i. :) Najnowsze dziecko od SE. Wbudowany GPS. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć. szukam od kilku dni, a desperacko zalezy mi na czasie najlepszego telefonu muzycznego (i nie mam tu na mysli sily wbudowanych glosniczkow stereo, bo nie ma to byc odtwarzacz hi-fi, ktory rozbawi zatloczona sale napalonych tancerek :D) a odtwarzacz MP3, do ktorego dokupione zostana stosowne sluchawki, o ile te podstawowe okaza sie niewystarczajace.

 

z mojej pobieznej orientacji - SE W910i, Nokia N81, SE W960i...

 

cena wlasciwie nie gra roli, telefon bedzie w abonamencie, w UK, a tu praktycznie wszystkie telefony sa po prostu darmowe, wiec nie ma to znaczenia.

 

najlepszy odtwarzacz mp3 w telefonie, nic innego mnie nie interesuje ;) (ale jesli bedzie, nie bede sie klocil oczywiscie ;D)

żaden telefon nie gra jakoś super :P i taka sansa clip za 135zł zjada każdy odtwarzacz w telefonie (nawet na super mega pro sterownikach). Co do słuchawek to jeśli kupisz SE to standardowe doki powinny Ci wystarczyć, schody się zaczną jeżeli będziesz chciał podpiąć jakieś większe słuchawki (np. philips shp8900) telefon nie będzie ich w stanie napędzić i będą grały bardzo cicho, swoją drogą SE nawet na pchełkach grają cicho (przy maksymalnej głośności) chociaż dla słuchu i tak to jest zabójcze. Powiedzmy że na dokach ustawisz głośność na 50% to przy niewielkich nausznych otwartych słuchawkach: akg k412p, czy koss porta pro, będziesz musiał podkręcić suwak na 75%, żeby wyrównać poziom głośności.

Jednakowoż jeżeli nie wymagasz nic wielkiego to jakieś se w9x0, czy Nokia n81 (postuluje za nokią, a to za sprawą 'kręconego pada dotykowego', coś na styl pseudo ipoda, tylko słuchawki raczej nie powalają), albo poszukaj nowego samsunga i450. Jeżeli oczekujesz czegoś więcej niż przeciętnej jakości muzyki to pozostaje Ci tylko wyjście tel+mp3 (iRiver(t60,clix2,s10), iAudio(i7,u5,d2), Samsung (z5,k3,k5), nowe modele Sony (z serii a6xx i a8xx), meizu M3/M6, vedia/vtec v39, Sandisk sansa clip, ewentualnie iPod shuffle 1st gen, nano 2nd gen)

 

Zastanawiam się nad 2881657[/snapback]

A to? http://plus.pl/oferta_indywidualna/plus_ab...=6280&id=88

P.S tak w ogóle marzyła mi się nokia e50 ale 400 pln nie wyłoże;/

problemem w 6280/6288 jest kiepski slider, który szybko dostaje luzów, ale jeżeli nie będzie Ci przeszkadzać to bierz

18.01.2007 - E50 będzie w MM za 390zł ;)

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy ci na muzyce w telefonie to ja nie widze innej alternatywy jak nokia n91 nic nie zagra lepiej...

 

W ramach "ciekawostki" wycinek ulotki z saturna...

post-139972-1200515387_thumb.jpg

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...