Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli wszyscy dookoła Ciebie mają erę to nie widzę sensu przechodzić do innej sieci. Idź do salonu i wybierz coś dla siebie (mi (tylko, że w orange) dorzucili duużo więcej niż było dostępne w necie więc warto się czasem ruszyć).

 

dobry aparat i E51 = nie tędy droga :P

 

50 Mb do samych stron powinno wystarczyć, kwestia tego jak często zahaczysz o jutuba i inne takie.

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E61i, N82, slider to E65.

Co do opcji "dobry aparat" to 1. aparat to aparat, se kup osobno, 2. symbian i aparat nie idą w parze. A już na pewno nie w serii E.

Lepiej dobrze przemyśl do czego chcesz telefon. Jeśli aparat nie jest aż tak istotny to bym brał E51, jeśli ma być dobra klawa, to E61i. Jeśli jednak mają być jakieś w miarę sensowne foty to N82. Nie rwij się na tani N73 ani co gorsza N95. Te 2 modele to (moim zdaniem oczywiście) pomyłka.

A jak zależy ci tak na aparacie to pomyśl o SE, niestety tu symbian odpada. Chociaż w SE też ostatnio nic ciekawego się nie dzieje i wypada czekać na pojawienie się C905.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że aparat mam osobno i kiedy wiem ze bedzie mi potrzebny biore go ze soba. Ostatnimi czasy jednak coraz czesciej uzywam aparatu w mojej E50 ( telefonik bymsobie zostawił gdyby nie to ze zdjecie simlocka 120zł kosztyuje... chyba ze mnie koles z komisu chcial okantowac, orientuje sie ktos czy mozna to samemu zrobic?), bo ciagle noszenie pokaznych rozmiarow fujika calkowicie mi nie odpowiada, a patrzac na mozliwosci obecnych telefonow, jest to juz jakas alternatywa. Wiadomo jaki jest wynik starcia aparat vs komorka, ale przeciez wiadomo ze to inna klasa i inne zastosowania - przynajmniej dla mnie.

 

Ceny telefonow ktore zaproponowales, szczegolnie n82, sporo odbiegaja od ceny e51.

 

Z ery dostalem emaila na temat aktualnych promocji dla migrantow... i nic ciekawego nie ma. Musze jeszcze odwiedzic salon ery. Patrzylem tez na ceny telefonow przy anonamencie 45zł/miesiecznie - n82 - 1300zł (smiech), e51 - 300zł. Jednym słowem bez rewelacji.

 

SE odpada na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E51 to zwyczajnie poprawiony E50. Moim zdaniem na korzyść. Choćby przejście na D-pad, Symbian 9.2 i aparat 2Mpix. Jednak daleko mu do aparatu z N82. No ale seria E tak już ma. I tak dziwie się, że (jako w serii biznesowej) w ogóle w niej aparaty montują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Obecnie kończy mi się umowa w Orange i przenoszę się do Playa. Szukam telefonu do 50zł w ofercie "Rozmawiaj bez końca 50". Moje typy to:

- Motorola V9

- Nokia N73

- Nokia 6120

- Samsung L760

- Samsung U800

- Sony Ericcson K800i

- Toshiba G500

 

W sumie to zależy mi na w miarę dobrym aparacie, odtwarzaczu mp3 i długim czasie pracy na baterii oraz nie zawodności telefonu. Wifi by się przydało (w domu router, na uczelni będzie hot-spot), ale z wymienionych telefonów chyba tylko Toshiba go ma. Symbian/Windows nie jest wymagany, ale na pewno zwiększy funkcjonalność telefonu oby tylko nie powodował frustracji swoim wieszaniem się (dodam, że telefonu z symbianem, ani wm nigdy nie miałem). Obecnie mam Sony Ericcsona K750i i troszkę mi się znudził, więc wolałbym coś nie od SE. Co polecacie?

 

Ewentualnie może wziąć któryś telefon sprzedać i kupić sobie E51? Chociaż wolałbym już nic nie dokładać do telefonu.

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E61i, N82, slider to E65.

Co do opcji "dobry aparat" to 1. aparat to aparat, se kup osobno, 2. symbian i aparat nie idą w parze. A już na pewno nie w serii E.

A e90, e71, e66 to co niby :blink: jak na telefony te modele mają całkiem znośne aparaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Obecnie kończy mi się umowa w Orange i przenoszę się do Playa. Szukam telefonu do 50zł w ofercie "Rozmawiaj bez końca 50". Moje typy to:

- Motorola V9

- Nokia N73

- Nokia 6120

- Samsung L760

- Samsung U800

- Sony Ericcson K800i

- Toshiba G500

 

W sumie to zależy mi na w miarę dobrym aparacie, odtwarzaczu mp3 i długim czasie pracy na baterii oraz nie zawodności telefonu. Wifi by się przydało (w domu router, na uczelni będzie hot-spot), ale z wymienionych telefonów chyba tylko Toshiba go ma. Symbian/Windows nie jest wymagany, ale na pewno zwiększy funkcjonalność telefonu oby tylko nie powodował frustracji swoim wieszaniem się (dodam, że telefonu z symbianem, ani wm nigdy nie miałem). Obecnie mam Sony Ericcsona K750i i troszkę mi się znudził, więc wolałbym coś nie od SE. Co polecacie?

 

Ewentualnie może wziąć któryś telefon sprzedać i kupić sobie E51? Chociaż wolałbym już nic nie dokładać do telefonu.

- Motorola V9

- Nokia 6120

stanowczo odradzam

 

- Nokia N73

raczej nie polecam ale może byś jakoś polubil

 

- Samsung L760

- Samsung U800

nie wiem co to i nie chce wiedzieć...;-)

 

soniacz k800i imo bardzo dobry solidny kawałek zwykłego telefonu. mnie sie podoba.

 

a o toshibie g500 sobie poczytaj. ma grono wielkich fanów i oferuje dużo, ale sam musisz przemyśleć czy chcesz taki raczej niezwykły fon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady, choc w postach i radach Szawel (a?) widze troche niekonsekwencji (n82 równiez przekracza budzet, a e61 do najmniejszych tez nie nalezy).

Patrzac na ofert naszych 4 sieci, wlasnie ta 4 - play'owska - wydaje mi sie najbardziej atrakcyjna. Chodzi mi konkretnie o Play Abonament 50 + Wielkie Pakiety Złotówek - 50zł/miech, do przegadania 70 (do wszystkich sieci)) + dodatkowe minutki za polaczenia przychodzace. Jesli chodzi o telefonu to oferta rowniez wyglada ciekawie: E51 za 199zł, e66 za 650zl (cena rynkowa ok 1200) i e71 za 700.

 

E71 zapowiada sie calkiem niezle - na pierwszy rzut oka wydaje sie bardzo duzy, jednak patrzac na jego wymiary nie jest tak zle.

 

... ciekawe jak bedzie u nas wygladala sprzedaz Androida - telefonik zapowiaa sie ciekawie, pytanie tylko kiedy trafi do naszych operatorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać niekonsekwencję, to fakt, bo pisanie o E66 w kontekście sporych rozmiarów telefonu to nieporozumienie (chyba, że ktoś ma rączki, jak nasz prezydent) ;)

 

Dla mnie E66 to jedna z ciekawszych ofert aktualnie na rynku- porównanie mam z kilkoma innymi hi- endowymi słuchawkami i jednak pozostaję wierny Nokii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sysak, jeszcze jakbyś napisał czemu odradzasz V9, 6120 i N73 to byłbym Ci wdzięczny ;).

n73 mogę trochę napisać bo byłem właścicielem, ale przesiadłem się na SE P990i

 

[+]

Aparat 3,2 Mpix

Głośniki stereo

Symbian - dla jednych wada dla innych zaleta ;)

Wyświetlacz

Dość dobra bateria na tak duży wyświetlacz

[-]

Dla mnie największy minus - brak wifi- może w p990 też sprzętowo nie jest najlepiej ale na razie w Słupsku/Koszalinie/Kołobrzgu działa wi-fi bez problemu tylko w Ustce nie chce się połączyć

Nie ze wszystkimi kartami pamięci działa poprawnie nie które prowadzą do zawieszenia telefonu

Jest trochę słabe wideo, ale nie każdy to potrzebuje

Obudowa - pachnie chiszczyzną po czasie zaczyna trzeszczeć

Latarka :P - czasami się przydaje

Dla nie których gabaryty - mi to nie przeszkadza :P ale można się spodziewać opinii wszystkich "ale cegła"

Jako symbian czasami może się zawiesić, trzeba resartować itp mi to nie przeszkadza, i dość długo się włącza się

Słuchawki w zestawie - cicho grają

Klapka od aparatu, po czasie staje sie luźna i nie da się nic z tym zrobić

Edytowane przez Bioły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie plusy i minusy 6120:

 

Na +:

- małe gabaryty (cienki i lekki)

- wyraźny wyświetlacz (choć trochę przy mały)

- UMTS

- niezła jakość filmików (320x240)

- Symbian S60v3 fp1 (już 3 miechy i zero zawieszeń)

- bardzo szybki procek (zero przymuleń jak np. w N73)

- miniUSB

- niezły głośniczek (choć tylko jeden)

- niezła jakość dźwięku (LCG Jukebox)

 

Na -:

- dość słaba bateria

- aparat 2mpix (brak autofocusa)

- słabe słuchawki w zestawie

- brak WIFI (dla mnie to nie wada, bo i tak tego nie używałbym)

 

Ogólnie polecam jako słuchawkę ale nie do robienia fotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za godzinę zaczyna się transmisja z prezentacji Androida

 

jakby kogoś interesowało

 

http://announcement.t-mobileg1.com/

 

Na szybko z prezentacji

 

G1 VS. iPhone 3G :

 

+ pełna klawiatura sprzętowa

+ wielowątkowość

+ open source

+ kompas

 

 

- wygląd (zarówno telefonu jak i interfejsu)

- brak obsługi dokumentów ms office

 

G1 ma odpowiednik applestore (amazon) i własnego playera, przeglądarka to "chrome lite"

cena od $179 (dla klientów t-mobile) abonament od $39

obsługa AAC, MP3, WMA

sensor zbliżeniowy

dostępność od 22.10

jak z pozostałymi funkcjami i szybkością to się okaże

 

zabiło mnie pytanie: "Does it work with iTunes?" ;-DDD

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Amazon chce zrobic cos ala itunes wlasnie dla androida/g1. Osobiscie chyba poczekam na ten telefonik (? ;]). Ciekawe ile bedzie kosztowac bez abonamentu ze zdjetym simlockiem. Pierwsze ma pojawic sie w UK wiec wiekszych problemow z dostaniem go w Polsce nie powinno byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz moze ja :) Siostra molestuje mnie zebym jej oddał komorke wiec sie zgodzilem , obecnie mam k550i. Co byście polecili do około 400zl moj typ narazie U600(ma moj kolega i bardzo mi sie podoba jak na taka cene i wyglad). Co do wymagan:

- cienki

- slider

- znosny aparat tez na +

- dobry soft

- znosna bateria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sysak, jeszcze jakbyś napisał czemu odradzasz V9, 6120 i N73 to byłbym Ci wdzięczny ;).

v9 odradzam ze względu na nieciekawy interfejs i kiepskie baterie motoroli. Jak interfejs ci nie przeszkadza to może możesz wziąć. nie wiem bo nie widziałem fona, tylko mówie z doświadczenia z E8 którą mam teraz.

n73 odradzam bo jest zamulony i kiepsko wykonany. (Wszystko z kiepskiego plastiku, ugina się pod paluchami, lata luźno i skrzypi. Miałem. Nie polecam. ogólnie telefon przestarzały i kiepsko wykonany. Zalety: symbian, wyświetlacz, poważny wygląd.

6120. telefon dobry technicznie, ale imo brzydki i kiepsko wykonany. Tyle. Choc z tych trzech na 100% wybrałbym jego.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia E61, Nokia E65, Samsung i600, Toshiba G500, Jakieś HTC 3100 ? ...

Telefonów jest trochę zależy czego jeszcze potrzebujesz.

 

Ale to po prostu zależy od tego czego ty oczekujesz od telefonu. I który ci się podoba Czy Windows lepszy czy Symbian ? Ten wybór należy do ciebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę OT, ale nie będę zakładać specjalnie tematu dla tego pytania.

 

Jak wygląda gwarancja w przypadku zakupu telefonu np. w komisie przez Allegro - telefonu, który jest sprzedawany z simlockiem sieci, w której był kupiony. Upatrzyłem sobie akurat SPV M650 z Orange - więc gwarancję realizują tylko salony, racja? Potrzebuję do niej fakturę, ale faktura jest na nazwisko - czy to ma jakieś znaczenie? A może wystarczy tylko karta gwarancyjna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPV nie mają normalnej karty gwarancyjnej, do ewentualnej naprawy potrzebny jest dowód zakupu.

Nie jestem jednak pewien, jak długi jest okres takiej pseudogwarancji, więc lepiej sprawdzić (najlepiej u producenta) przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wydaje mi się, że jedynym możliwym serwisem w ramach gwarancji jest salon Orange - tylko co z tą fakturą na czyjeś nazwisko?

Nie ma znaczenia nazwisko, gdyż równie dobrze ktoś mógł kupić na paragon. Odośnie gwarancji to serwis Orange musi się tym zająć chyba, że komis dodaje coś od siebie.

Sam miałem jakiś czas temu SPV M3000 i również kupiłem go tylko z paragonem, na szczęścię mi się nie popsuł ale byłem zapytać się w orange czy jest on podstawą gwarancji, otrzymałem pozytywną odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam taniego telefonu: ma byc wytrzymaly, cienki (cos a'la slidery od samsunga) i bateria musi starczac na dlugo... w nowych modelach chyba wszedzie wrzucaja aparat (nie potrzebuje go, do zdjec mam cyfrowke), nie ma to byc gadzet, tylko narzedzie do rozmow/sms, miloby bylo gdyby mial organizer i radio/mp3 na minijacka (obecnie mam SE k750i i wyjscie sluchawkowe mi sie skopalo po kilku dniach - normalnie jakas pomylka)... najlepiej abym sie za uzywke w 200zl zmiescil, ktos ma jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...