Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

tel jest fajny, trzeba się przyzwyczaić do konstrukcji klawiatury i mógłby być mniejszy. Zdarza się, że ma problemy z zasięgiem. Widać to szczególnie w miejscach gdzie na innych telefonach jest w okolicach 1-2 kreski - na w380 nie ma zasięgu wcale.

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę mam mętlik w głowie. Wymieniam telefon w Erze i byłem napalony na Iphone'a 8GB. Jest dostępny, moge wziąc ale czytając jakie ma wady (a nie bedę mu zmieniać softu aby nie stracić gwary) odechciewa mi sie :( Wygląd super, ale czy to mi wystarczy? Alternatywą jest Samsung U900 Soul (też z wygladu mi się podoba, ale oczywiście nie jest takim bajerkiem jak iPhone). Co wziąc?:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zacząłem się zastanawiać nad wymianą mojej Nokii 6280 na coś nowszego, bo się już troszkę "zużyła" i w związku z tym, prosiłbym o polecenie czegoś - dużych wymagań nie mam. Najchętniej wziął bym kolejną Nokię, ale jeżeli inny telefon spełni wszystkie poniższe lepiej, też będzie ok. Co do ceny, to w sumie limitu konkretnego nie mam, ale w granicach rozsądku (do 1800 zł powiedzmy).

 

Wymagania:

Jeżeli chodzi o wygląd, to pasowałby mi slider, bo do 6280 się bardzo przyzwyczaiłem.

Funkcje - w zasadzie to co mam w 6280 w zupełności wystarcza, czyli aparat 2.0 lub lepszy, jakiś slot na kartę pamięci itp.

 

Mocna bateria - najważniejsza sprawa. Nie gadam jakoś strasznie dużo, raczej w normie i telefon ładuję do 6-7 dni. Zależy mi na porządnej baterii, ponieważ nie zniósłbym ładowania co 3-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę mam mętlik w głowie. Wymieniam telefon w Erze i byłem napalony na Iphone'a 8GB. Jest dostępny, moge wziąc ale czytając jakie ma wady (a nie bedę mu zmieniać softu aby nie stracić gwary) odechciewa mi sie :( Wygląd super, ale czy to mi wystarczy? Alternatywą jest Samsung U900 Soul (też z wygladu mi się podoba, ale oczywiście nie jest takim bajerkiem jak iPhone). Co wziąc?:/

Daj sobie spokój z tym iphonem... Może omnia? A jeżeli nie to może poczekaj na HTC Touch HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie dałem :) Ale Omnia za droga (2x tyle co Iphone) więc wziąłem Samsunga U900. Jak zacząłem czytać czego to ten Iphone nie ma, jakie ma blokady etc. to mi się odechciało. To chyba lepiej kupić po prostu iPoda + normalny telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 2 miesiącach użytkowania Motoroli E8 czas zweryfikować swoje zdanie o niej. Tak jak na początku się zawiodłem i wkurzało mnie że rzeczy są inaczej niż w nokii tak teraz do wszystkiego przywykłem. O ile moja Nokia N73 wkurzała mnie wszystkim co było nie tak i tylko szukałem powodu żeby się jej pozbyć, to ten telefon ma w sobie coś przez co naprawdę go lubie i jestem mu w stanie wiele wybaczyć. Na pewno nie pozbęde się go do puki nie padnie albo nie znajdę naprawdę godnego następcy w dobrej cenie. Ten telefon ma charakter podobny do iphonea. mogą ci mówić co z nim nie tak i czego w nim brakuje, a ty i tak uważasz że to zajebiaszczy telefon i nie chcesz go za nic zmienić. Nie jest to dla mnie ważne, ale w szkole pełnej bogatych dzieciaków w której jestem i gdzie co 3 osoba ma iphone'a po raz pierwszy jakiś telefon zwrócił czyjąś uwagę. E8 na ma ten magiczny czynnik X. Czas pracy na baterii wynosi około 3 dni, po zmianie kilku ustawień i to już jest wystarczające w porównaniu do 2 dni na początku, choć oddałbym dużo żeby to było nie 3 a 4 albo 5 dni. Zmodowany soft bardzo odmulił i przyspieszył telefon, wywalił zbędne aplikacje java i poprawił ergonomię, a własnoręcznie zrobiony skin (jeden z najbardziej popularnych na największym forum o modowaniu motek) z ikonami od iphone'a i wszystkim co wyglądało kiczowato i wiejsko podmienionym na eleganckie i minimalistyczne, sprawia że interfejs w końcu jest ładny. Do klawiatury przywykłem bardzo szybko i jest naprawdę wygodna, choć wciąż wolę klasyczne przyciski, jednak na pewno stwierdzenie jonasa "zły dotyk boli przez całe życie" nie jest prawdziwe, możliwe że to dla tego że klawiatura nie jest dotykowa, tylko przedni panel ma wbudowane przyciski i minimalnie się ugina w miejscach gdzie są zamontowane. Wciśnięcie przycisku powoduje minimalną wibracje i skrzypnięcie(ciężki do opisania cichy dźwięk) więc zawsze wiemy kiedy wciskamy przycisk. Oprócz tego jest jeszcze dotykowe kółko.(a właściwie około 4/5 kółka) które niestety nie jest tak precyzyjne jak w ipodzie ale daje radę. Jakość wykonania jest na wysokim poziomie. Wszystko sztywne, solidne i bardzo ciężkie do porysowania. W porównaniu do poprzedniej nokii "skrzyp-skrzyp, kle-kle" N73 jest jak niebo a ziemia. Muzyka: wszystko jak należy. Dźwięk jest o wiele czystszy od N73-music edition, choć do najlepszych odtwarzaczy wciąż trochę brakuje, telefon tego nie zastąpi. Słuchawki w zestawie są dobre. Przeszkadza brak equalizera w który sam możesz ustawić podbicie dla kilku częstotliwości z osobna. Są tylko presety. Raczej słabą stroną jest aparat. 2mpix bez autofocusa. zdjęcia są kiepskie jeśli światło jest złę. Jeśli jświatło jest dobre, to zdjęcia są średnie. Poza tym w klapce telefonu nie ma żadnej szybki ani osłonki na obiektyw i zbiera się na nim kurz. Mam zamiar nakleić na niego paseczek taśmy klejącej albo przeźroczysty kawałek plasiku. Podoba mi się książka telefoniczna, która zapisuje numery zarówno na telefonie jak i karcie sim. Używając dwóch kart i często zmieniając firmware, nie martwisz się, że jakieś kontakty gdzieś się zgubią. Poza tym telefon niczym się nie wyróżnia i działa jak trzeba. Czekam na kolejne wersje firmware i mody. Ogólnie telefon mogę polecić każdemu kto chce oryginalny i ekstrawagancki telefon muzyczny, nie podoba mu się nokia 5310 i nie ma nic przeciwko motoroli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po weekendzie zmuszony jestem sprawić sobie nowy telefon, bo mój k700i już trochę wysłużony jest. Na telefon chce wydać do 350 zł i teraz moimi faworytami są Nokia E50 i Toshiba G500. Musi to być telefon z systemem. Z symbianem miałem już styczność w różnych postaciach m.in. Nokia 7650 - fajnie chodziło to tylko mało pamięci, SE P800 tez miałem z symbianem UIQ i dotykowym wyświetlaczem. Ogólnie symbian mi pasuje. Niestety nie miałem styczności z windowsem w telefonie i jestem ciekaw jak to się sprawuje. Na korzyść G500 jest też wifi - w domu mam router bezprzewodowy i na uczelni tez necik wifi jest. Forum G500 już prześledziłem i ogólnie opinie są różne.

Czy ktoś z forumowiczów ma G500? Ewentualnie co innego możecie polecić w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do e51 nie dorzucę. Po prostu nie chce wydawać więcej niż to 350 zł na telefon, tak sobie założyłem.

 

Za G500 przemawia wifi, WM, więcej programów niż na symbiana i ewentualna nawigacja w przyszłości.

Za E50 wielkość w porównaniu do Toshiby, większa niezawodność, bateria dłużej trzyma (chociaż dużych różnic nie ma) i metalowa obudowa (wytrzymałość).

 

Sam już nie wiem, jakieś rady? Zakup na początku tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oryginale muli ale można zmienić windowsa z 5 na 6 albo nawet 6.1 i wtedy śmiga już niby ładnie. Niestety traci się wtedy gwarancję ale mimo to gdybym kupił ten telefon pokusiłbym sie o taką zmianę.

 

PS. Więcej o tym telefonie znajdziesz na forum Toshiby G500.

 

PS2. Po porównaniu wymiarów Toshiby z innymi telefonami coraz mniej mi się on podoba. Chyba jednak wybór padnie na nokie.

Edytowane przez zielak_18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos na poprzedniej stronie pytal o nokie 5310

 

jak to muzyczna nokia- bardzo dobrze gra, zlacze jack niezwykle przydatne, trzyma z dzwonieniem do 4 dni (nice;]), bardzo lubie ten soft, szybki, ladny, czego chciec wiecej.

 

ale sprzedaje go, bo wracam do 3250.

 

ktos chetny?:> bez sima, w bdb stanie, 390zł

Edytowane przez eMJotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja mam dylemat: Potrzebuje telefonu z GPS, w przystępnej cenie (

 

Motorola A1000 (wbudowany A-GPS, przy farcie złapie FiX-a, wiadomo, że trza dokupić oddzielny moduł, by to jakoś normalnie śmigało)

Motorola A925/A920 (dziadki, ale tanie, trochę cegły, ale mi to nie przeszkadza, czy są jakoś specjalnie gorsze od A1000, oprócz oczywiście procków)

MDA Compact II/I (i pochodne, w przystępnej cenie do wylicytowania, wiadomo, że trzeba dokupić odbiornik GPS, ale.... ładniejsze od tamtych)

 

Czy są jeszcze jakieś ciekawe SPV z dotykowym (bo mam już C500, szajse jakich mało, Windows bez dotyku mi nie pasi), może z wbudowanym GPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy gps to taka wazna sprawa ja wole miec osobno bo jak jedno urzadzenie padnie to potem masakra. Modul gps kupimy juz za 200zl akira itp itd odblokujemy wgrywamy automape, tom toma i mamy super sprzet. Ojciec uzywa gps nokia 9500 + modul gps i mial jeszcze jakiegos htc calkiem sprawnie to dzialalo ale ja osobiscie wolalbym taka akire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPV M2000 czy M3000? Niewiem co wybrac, ceny podobne, wizard ma lepsza klawe ale slabszego proca(195mhz), za to dlugo jak na palmtopa ciagnie na bateri, z kolei blueangel ma lepszy procek (400mhz) i chyba wiecej pamieci. Jestem w kropce... Czarodzieja mozna podciagnac te ~50mhz ale to chyba i tak malo zeby jakis film bez konwertowania obejrzec albo w jakas bardziej wymagajaca gierke pograc.

Moze cos innego zaproponujecie w kwecie 350-400zl, dobrze by bylo zeby mial klawe ale bez tez przezyje i aparat(nawet smieszny ale zeby byl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja zastanawiam się pomiędzy Omnią i HTC Diamond.

Z góry uprzedzam że iPhone w moim przypadku odpada.

Myślałem też aby poczekać do premiery Nokii 5800 ale przedstawiciel Nokia PL poinformował mnie, że premiera dopiero będzie miała miejsce ok lutego 2009.

Może ktoś posiada jeden z wyżej wymienionych modeli lub też miał styczność z oboma i ma jakieś porównanie?

 

I jeszcze jedno pytanko - koleś z Nokii wspominał o szybko psujących się dotykowych wyświetlaczach - wiem, że pewnie najbardziej zależało mu abym kupił jakąś najnowszą N-kę i skąd może wiedzieć skoro Nokia takowych jeszcze nie posiada - ale jak wygląda sprawa z tą awaryjnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komórka dla taty, trzeba zmienic wysluzona 6610.

Wymagania:

- duzy wyswietlacz

- bardzo dobra bateria

- dobre wykonanie (urzywana bedzie do pracy w czasie kierowania pociagiem , pracy przy domu, )

- poreczne klawisze

- bez klapki

- poreczna, nie duza

 

Cena do 300zl

 

Cortezon - posiadam f480 narazie nic sie nie działo z nim.

Edytowane przez qbass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komórka dla taty, trzeba zmienic wysluzona 6610.

Wymagania:

- duzy wyswietlacz

- bardzo dobra bateria

- dobre wykonanie (urzywana bedzie do pracy w czasie kierowania pociagiem , pracy przy domu, )

- poreczne klawisze

- bez klapki

- poreczna, nie duza

 

Cena do 300zl

 

Cortezon - posiadam f480 narazie nic sie nie działo z nim.

E50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja zastanawiam się pomiędzy Omnią i HTC Diamond.

Z góry uprzedzam że iPhone w moim przypadku odpada.

Myślałem też aby poczekać do premiery Nokii 5800 ale przedstawiciel Nokia PL poinformował mnie, że premiera dopiero będzie miała miejsce ok lutego 2009.

Może ktoś posiada jeden z wyżej wymienionych modeli lub też miał styczność z oboma i ma jakieś porównanie?

 

I jeszcze jedno pytanko - koleś z Nokii wspominał o szybko psujących się dotykowych wyświetlaczach - wiem, że pewnie najbardziej zależało mu abym kupił jakąś najnowszą N-kę i skąd może wiedzieć skoro Nokia takowych jeszcze nie posiada - ale jak wygląda sprawa z tą awaryjnością?

ht touch hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...