Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

HTC nie chce, uprzedzam odrazu.

a X1 dla SE to niby kto robi jak nie htc? Ponoc x1 z nowymi/zmodowanymi romami smiga ok.

 

Jakoś nie rozumiem negatywnych opini o WM, od jakichś 4 miesiecy użytkuje htc Touch HD i jestem w pełni zadowolony, fajny sprzęt, fajny system, spora społeczność użytkowników (xda-developers, pdaclub.pl), masa oprogramowania itp.

Oczywiscie jezeli komuś zalezy tylko na funkcjach czysto telefonicznych to nie ma sensu wydawac kasy na smartfona na WM, ale jesli chce sie miec bezproblemowa synchronizacje z outlookiem, komfortowy dostep do poczty, pozbyć sie noszenia oddzielnej nawigacji i bogate funkcje multimedialne to czemu nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś pomieszałeś. C702 ma także 3.2MPix i żeby było ciekawiej, to K800i ma lepszy aparat ze względu na Xenon, którego w C702 próżno szukać. Poza tym, wyglądem jak i prędkością softu, K800i znów góruje. Na koniec cena wg mnie przesądza sprawę.

A no faktycznie pomieszałem coś. Pisałem z pamięci bez sprawdzenia. W takim razie k800i górą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a X1 dla SE to niby kto robi jak nie htc? Ponoc x1 z nowymi/zmodowanymi romami smiga ok.

wiem ze htc zrobilo podzespoly dla SE, ale to jednak o ile wiem SE produkuje telefon. Wiec projekt jest SE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K800i lub 6500 Slide. Reszta przeważnie ma gorsze aparaty, nie nadaje się do pisania smsów (dotykowce) lub jest poza zasięgiem cenowym. No chyba, że udało by się wyrwać S7220 na Allegro w tej cenie. No i jest jeszcze K850i, ale to już kwestia gustu - wg mnie do smsów średnio się nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by się uprzeć to LG KF750 (5MPix), Samsung U900 (5MPix), Nokia 6220 (5MPix, Symbian), SE C902 (5MPix) można by szukać na okazjach.

 

W 2MPix nie ma mowy o dobrym aparacie w dzisiejszych czasach, w 3MPix króluje K800i. Tuż za nim jest 6500Slide, ale tylko w dzień - przy słabym oświetleniu nawet lampa niewiele daje. Przy 5MPix już jakoś to wygląda i każdy z tych aparatów (przynajmniej w dzień) robi lepsze fotki, niż 3MPix.

3MPix w U700 słabo wypada (porównując z K800i i 6500S), a aparaty w Avila i Cookie to raczej dodatek do dotykowca - aparaty bez lampy na poziomie tego w U700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tam ani słowa o pudełku, ładowarce, słuchawkach czy gwarancji. Za tą cenę lekko podejrzane jak na telefon, który ma miesiąc...

Do tego tylko 11 komentarzy.

To był przykład.

http://www.allegro.pl/item686054628_se_c90...lka_gratis.html

http://www.allegro.pl/item690532333_se_c90...ncja_od_ss.html coś tanio. o_O

 

Lub nokia 6220

http://www.allegro.pl/item689925290_nokia_..._gps_5mpix.html

 

Samsung U900

http://www.allegro.pl/item681672901_samsun...b_szczecin.html

 

http://www.allegro.pl/item685453755_nowy_l...megapixela.html nówka 465zł - ten jest dobry? KC550

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w pierwszej kolejności rozważył Nokię. Jeśli jesteś zwolennikiem Nokii, to zapewne się ze mną zgodzisz.

Następnie SE C902. U900 ma podobno słabą baterię, ale to też kwestia kto i jak używa telefonu. O KC550 trudno mi cokolwiek powiedzieć. 5MPix powinno sprawować się bardzo dobrze. Niestety nie wiem jak reszta telefonu. Slider w LG to swego rodzaju nowość, obok KS360. Dobrze by było poczytać opinie o poszczególnych modelach, bo poza wspólnym aparatem 5MPix dzieli ich bardzo wiele i to co podoba się jednemu, nie koniecznie musi podobać się drugiemu. Przykładowo KU990i to niemal idealny telefon. Od strony funkcji jest świetny, ale sam sposób używania menu i jego szybkości oraz brak osłony na ekran i dyndający rysik spowodował, że wymieniłem go po tygodniu na inny telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w pierwszej kolejności rozważył Nokię. Jeśli jesteś zwolennikiem Nokii, to zapewne się ze mną zgodzisz.

Następnie SE C902. U900 ma podobno słabą baterię, ale to też kwestia kto i jak używa telefonu. O KC550 trudno mi cokolwiek powiedzieć. 5MPix powinno sprawować się bardzo dobrze. Niestety nie wiem jak reszta telefonu. Slider w LG to swego rodzaju nowość, obok KS360. Dobrze by było poczytać opinie o poszczególnych modelach, bo poza wspólnym aparatem 5MPix dzieli ich bardzo wiele i to co podoba się jednemu, nie koniecznie musi podobać się drugiemu. Przykładowo KU990i to niemal idealny telefon. Od strony funkcji jest świetny, ale sam sposób używania menu i jego szybkości oraz brak osłony na ekran i dyndający rysik spowodował, że wymieniłem go po tygodniu na inny telefon.

To jest ciekawa aukcja:

http://www.allegro.pl/item690129315_sony_e..._sim_locka.html - 490zł

 

jednak ma : ładowarka angielska + przejściówka polska - robi to jakąś różnice?

 

No i jeszcze ta Nokia: http://www.allegro.pl/item689925290_nokia_..._gps_5mpix.html

Ciężko dostać w tej cenie.

 

Również preferuję nokie.

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka angielska to nie problem, tylko przejściówkę trzeba ze sobą wlec. No i oczywiście brak gwarancji.

 

6220 ciężko dostać, bo Nokia ceni sobie zarówno dobry aparat jak i Symbiana.

 

Dlatego, jeśli telefon ma robić za podręczny aparat fotograficzny, to pozostaje K800i. Jakikolwiek inny 3MPix będzie gorszy. Natomiast 5MPix w tej cenie to raczej używki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję coś wylicytować.

Najwyżej trochę dopłacę do nówki lub używki z gwarą.

Tylko ciągle tak sobie dokładam bo na początku miałem brać coś za ~350zł. :D

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nie przejmowałem się i kupiłem LG Cookie. Zrobiłem porównanie z KU990 znajomego i jasno mogę stwierdzić, że soft w KP500 jest troszkę szybszy od KU990. Ogólnie jestem zadowolony z telefonu i po paru dniach przyzwyczaiłem się do pisania SMS'ów palcami. Oczywiście nie korzystam z Qwerty, bo to totalna porażka ;) Litery są za małe, a pisanie Rysikiem to porażka. Oczywiście nie twierdzę, że to jakiś bajerancki telefon ale dosyć ciekawy. I do słuchania muzy czy oglądanie jakiś filmików (np skecze kabaretowe) jak stoję w korku nie jest czymś zbędnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o TYM?

Zoom optyczny na wypadach z kumplami/imprezach/itp przydaje się raz na 100 zdjęć. Przez pozostałe 99 zdjęć K800i, 6500S i chyba wszystkie 5MPix zrobią lepsze zdjęcia. Do tego dłużej im wytrzyma bateria, są mniejsze, bardziej poręczne i mają zdecydowanie szybszy soft. N93 w obecnych czasach to raczej telefon dla tych, co chcą mieć oryginalny sprzęt. Od strony funkcjonalności nie oferuje on nic poza to, co mamy w obecnych zabawkach. IMO zoom optyczny jest równie przydatny jak 120fps w KU990.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odradzam 6500s. Mialem i wlasnie sie pozbylem. Pad czasami swiruje i nie dziala, guziki czasami sie zacinaja i nie dzialaja. Wolalbym SE.

Edytowane przez sector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 6500s i poza wadami ekranu, które nie utrudniają użytkowania, to nie widzę przeszkód, aby go brać. Naprawdę dobry aparat, duży ekran, duże klawisze, klasyczne menu i niezła bateria. W przypadku nówki jest gwarancja. W przypadku używek też można szukać gwarancji, o ile na własną rękę nie usuniemy simlocka. SE nie są złe, mają dużo bajerów za przyzwoitą cenę i nie są specjalnie awaryjne. Niestety wygląd i wygoda użytkowania pozostawia wiele do życzenia, w przypadku większości modeli. Niektórzy są po prostu za starzy na malutkie przyciski, pstrokate menu i dziecinna obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o TYM?

Zoom optyczny na wypadach z kumplami/imprezach/itp przydaje się raz na 100 zdjęć. Przez pozostałe 99 zdjęć K800i, 6500S i chyba wszystkie 5MPix zrobią lepsze zdjęcia. Do tego dłużej im wytrzyma bateria, są mniejsze, bardziej poręczne i mają zdecydowanie szybszy soft. N93 w obecnych czasach to raczej telefon dla tych, co chcą mieć oryginalny sprzęt. Od strony funkcjonalności nie oferuje on nic poza to, co mamy w obecnych zabawkach. IMO zoom optyczny jest równie przydatny jak 120fps w KU990.

Sorki że się wtrącę Ullisses ale to że telefon ma 5mpx to nie oznacza że już góruje nad 3 mpx. Mpx-ele to tylko wielkość matrycy, a dużo większe znaczenie odgrywa jak producent zadba o optykę i czy sterownik aparatu będzie na tyle dopracowany że jakość fotek będzie faktycznie godna jak na 2/3/5/8 czy tam ile chcesz mpx ;)

EOT.

 

A co do tematu. Ktoś bliżej bawił się Nokią 5800 XpressMusic? Potaniała troszkę i ogólnie ciekawi mnie ten telefon ponieważ ma Symbiana, generalnie nie chce kisić się na Javie. Wole coś z OS-em. Omnie można kupic w podobnej cenie, pomijając aparaty w obu telefonach to domyślam się że Omnia jest dojrzalszym telefonem i wiem czego sie po nim spodziewać, choć opinie na temat Nokli też sie przydadzą.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkowałem ten telefon 30min oddałem i nie chcę więcej na niego patrzeć. Mimo mojego respektu w stosunku do Nokii ten telefon moim zdaniem jest całkowicie nieudany i przeceniony. Posługiwanie się nim to utrapienie, częste zawiasy i bardzo kiepski aparat. Pomiędzy tymi dwoma telefonami tylko Omnia.

 

A przy okazji zapytam, posiadam służbową Nokie e66 jestem z niej bardzo zadowolony szybkości, jakości wykonania oraz funkcjonalności. Jednak znajomy ma do wyboru Nokie e66 lub n82. Co myślicie? Na pewno n82 ma lepszy aparat ale jak z jakością wykonania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredek, dokladnie tak jak napisal rbtck1. Ma ja moj kumpel. Ten telefon to troche nieporozumienie. Aparat moze nie jest tragiczny, ale telefon przy wiekszym obciazeniu, zainstalowanych programach czy malej ilosci wolnego miejsca na karcie zaczyna strasznie mulic. Wszystko chodzi bardzo wolno. Do tego praktycznie bez patyczka nie da rady obslugiwac telefonu. Zdecydowanie odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzieki panowie ;] No to jeden model z głowy. Tak właściwie pod koniec wakacji szukałbym telefonu do 800zł i od razu mówię że nie musi byc dotyk, zależy mi na systemie operacyjnym, dużym ekranie, przyzwoitym aparacie noi...co mi przychodzi do głowy:

- Nokia N95 8GB (jestem niemal zdecydowany)

- Samsung Omnia (ciekawy telefon, poczytałem troche i narazie jedyne co mnie zniechęciło to filmy nagrywanie w VGA@15fps :()

- SE W960i (wszystko fajnie ładnie tylko troszke starawy ten symbian i niestety z takim prockiem to sie chowa przy podanych wyżej modelach, Omnia ze swoim prockiem 624mhz nieźle wymiata ale N95 8GB szybkością działania zawieść też nie powinna ;))

- nie wiem może coś od HTC? Kiedyś chciałem Pixona ale jest bez Systemu wiec odpada. Szkoda że Xperia jest taka droga i trzeba te ponad 1k dać ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że się wtrącę Ullisses ale to że telefon ma 5mpx to nie oznacza że już góruje nad 3 mpx. Mpx-ele to tylko wielkość matrycy, a dużo większe znaczenie odgrywa jak producent zadba o optykę i czy sterownik aparatu będzie na tyle dopracowany że jakość fotek będzie faktycznie godna jak na 2/3/5/8 czy tam ile chcesz mpx ;)

EOT

Pragnę tylko zauważyć zwrot "chyba wszystkie" w całej wypowiedzi... ;]

 

- Nokia N95 8GB (jestem niemal zdecydowany)

- Samsung Omnia (ciekawy telefon, poczytałem troche i narazie jedyne co mnie zniechęciło to filmy nagrywanie w VGA@15fps :()

- SE W960i (wszystko fajnie ładnie tylko troszke starawy ten symbian i niestety z takim prockiem to sie chowa przy podanych wyżej modelach, Omnia ze swoim prockiem 624mhz nieźle wymiata ale N95 8GB szybkością działania zawieść też nie powinna ;))

- nie wiem może coś od HTC? Kiedyś chciałem Pixona ale jest bez Systemu wiec odpada. Szkoda że Xperia jest taka droga i trzeba te ponad 1k dać ;/

Nad N95 to bym się zastanowił. Jeśli jest tak samo wykonana, jak pierwsza wersja, to stanowczo odradzam. Kumpel ma zwykłą N95 i na jej podstawie twierdzę, że N9 to telefon bardzo tandetny. Owszem, oferuje wszystko czego można chcieć od telefonu (Symbian, 5MPix, GPS, WiFi, 3.5mm, TV-out), ale z tego rozpędu zapomnieli o solidności wykonania. W ręce telefon sprawia wrażenie jak by się miał zaraz rozpaść, mimo dużych rozmiarów bateria nie starcza na wiele. Przy normalnym użytkowaniu dobrze mieć ładowarkę pod ręką.

Uwaga o baterii tyczy się praktycznie większości telefonów z systemem, ale ja rozważyłbym 6220, 6210 Navigator lub E66 jak byś mógł zaszaleć. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobom, które potrzebują telefon z dobrym aparatem polecam Nokie n93... może to tylko 3mpix ale za to posiada bardzo ciekawą rzecz... zoom optyczny:)

Ja specjalnie będę szukał telefonu bez zoomu optycznego - modele z tą funkcją (obiektywy lustrzanek, aparaty kompaktowe, aparaty w komórkach) mają zwykle większe aberracje, mniejszą jasność, gorszą ostrość itd. Oczywiście jak damy za sam obiektyw 2800 PLN to będziemy mieli duża jasność, wysoką ostrość i to z zoomem ale ... - chyba wiadomo o co chodzi Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cennik

 

Co z tej oferty, do 800zł na 36 zasileń byście polecili? Myślałem o 5800 ale po ostatnich postach nie jestem co do tego przekonany :/

Te w tej kolejności:

6210 Navigator (3.2MP, GPS, Symbian)

S7220 (5MP)

C902 (5MP, niezła bateria)

6500 Slide (3.2MP, niezła bateria)

F480 (5MP, dotyk)

Generalnie zależy czego oczekujesz od telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odradzam 6500s. Mialem i wlasnie sie pozbylem. Pad czasami swiruje i nie dziala, guziki czasami sie zacinaja i nie dzialaja. Wolalbym SE.

Ja znam osoby które mają zupełnie inne doświadczenia. Koleżanka miała ją ok 1 roku i zero problemów. Ostatnio dostała se C905, po kilku tygodniach stwierdziła, że wraca do 6500s. Dla mnie i nie tylko dla mnie w sliderach od SE jest jeden minus - brak możliwości zablokowania klawiatury przy zsuniętym telefonie :blink: ani w c905, ani w w595 się nie da. Odblokować można, a zablokować nie.

 

Nad N95 to bym się zastanowił. Jeśli jest tak samo wykonana, jak pierwsza wersja, to stanowczo odradzam.

N95 8giba imho ma lepsza konstrukcję niż zwykłe N95 i w nią można celować.

 

 

---------

@michu98

Imho kup coś tańszego, sprzedaj i kup co będziesz chciał, bo jak patrzę na ten cennik to się zastanawiam skąd plus bierze ceny za niektóre telefony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...