Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A więc po kolei. Żaden do MP3 się nie nadaje - za słaba bateria.(...) Generalnie jednak stawiając muzykę na pierwszym miejscu, to poszukaj czegoś z sensowną baterią - np. coś muzycznego od Nokii (...)

i znow sie bede klocil ;)

 

w nokii normlane uzytkownie to okolo 3-4 dni zywotnosci baterii, uzytkowalem w960 czyli muzyczna odmiane p1 i tam bateria przy 2h muzyki dziennie + normlane uzytkowanie z palcem w nosie wytrzymywala 4 dni czego nie moge powiedziec o 5310 xpress music, czyli polecana przez ciebie (nie konkretnie= muyzcyna nokia ktora ledwie co wztryzmuje 2 dni :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie rady jak kup sobie mp3... naprawdę...

 

Co do jakości muzy to nie mam pojęcia, ja słuchałem tylko na iphonie i było ok, a telefon i tak nie dla mnie i to nie mój pomysł (ale i tak jak przyjdzie mój nowy phone to spróbuje na nim muzy słuchać bo nie chce mi się już taszczyć mp3 wszędzie skoro słucham muzyki tylko jak przemieszczam się z pkt. A do pkt. B... ale nie ważne... :)

 

Co do baterii, starczy jak wytrzyma jeden dzień słuchania + normalnego użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jak chcesz odtwarzacz mp3 to kup Sansę Fuze albo Clipa. Bezsensowne jest IMHO słuchanie muzyki w telefonie - zabójstwo dla baterii.

Mialem okazje sluchac mp3 z SE W880 bodajze i nie powiem by to zle brzmialo , aparat podlaczony byl do jakiegos nadajnika , a calosc odbieralo radio samochodowe.

 

Ps - moze krotos wymienic Nokie z aparatem 1.3-2.0MP?

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz odtwarzacz mp3 to kup Sansę Fuze albo Clipa. Bezsensowne jest IMHO słuchanie muzyki w telefonie - zabójstwo dla baterii.

Bezsensowne to jest nierobienie z telefonem czegokolwiek, co zużywa baterię. Przypomina to, by znów użyć motoryzacyjnej paraleli, kupowanie lux wózka za grubą kabonę tylko po to, żeby sobie był. Przecież jak gdzieś pojedziesz, to zużyje się paliwo, opony i tak dalej.

 

Niedawno nabyty za śmieszną kwotę K750i świetnie spisuje mi się jako podręczna cyfrówka i douszny grajek na dojazdy do pracy. Że po dłuższej sesji foto albo słuchaniu muzyki trzeba ładować co drugi dzień, to i cóż - prąd w gniazdku lub kabelku USB jest przeważnie zawsze, a jeszcze nie zdarzyło mi się wyemigrować na dłużej niż jeden dzień w niezelektryfikowane miejsce.

Długi czas czuwania oferuje Nokia 6310i, potem długo długo nic nie ma. Nie oferuje też właściwie niczego poza tym czasem (w niektórych kręgach jest jeszcze bonus +3 do szacunu).

 

Firekage - z niewielkimi wyjątkami Nokia w tym rozmiarze matrycy wygląda tak, jak inne marki w VGA. Może ktoś sprostuje, rzuciwszy nieretuszowanym dowodem? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage - z niewielkimi wyjątkami Nokia w tym rozmiarze matrycy wygląda tak, jak inne marki w VGA. Może ktoś sprostuje, rzuciwszy nieretuszowanym dowodem? :>

prosze bardzo :)

 

zdjecie z nokii 5310xm, chyba 2mp to cos ma:

 

Dołączona grafika

 

 

 

a tutaj z Sony Ericssona W705u, co prawda to cos ma 3,2mp ale jakis poglad to daje ;)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecie z nokii 5310xm, chyba 2mp to cos ma:

Zdjęcie nie jest wykonane przy max możliwych ustawieniach jakości (jeśli ten model ma 2 Mpix to zdjęcie powinno mieć 1600x1200 a nie 1280x960).

 

Dodatkowo jest ustawiona bardzo mocna kompresja ... (najniższa jakość kompresji)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie nie jest wykonane przy max możliwych ustawieniach jakości (jeśli ten model ma 2 Mpix to zdjęcie powinno mieć 1600x1200 a nie 1280x960).

 

Dodatkowo jest ustawiona bardzo mocna kompresja ... (najniższa jakość kompresji)

jakos nie kojarze zebym coklwiek, kiedykolwiek zmienial cos w ustawieniach, niemniej jednak sprawdze i jezeli tak jest to wrzuce jeszcze raz na najwyzszej mozliwej jakosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Firekage - z niewielkimi wyjątkami Nokia w tym rozmiarze matrycy wygląda tak, jak inne marki w VGA. Może ktoś sprostuje, rzuciwszy nieretuszowanym dowodem? :>

Podziekowal , moze to potwierdza obiegowa opinie o tym , ze SE maja najlepsze aparaty w sobie.

 

prosze bardzo :)

 

zdjecie z nokii 5310xm, chyba 2mp to cos ma:

 

3362112[/snapback]

jakos nie kojarze zebym coklwiek, kiedykolwiek zmienial cos w ustawieniach, niemniej jednak sprawdze i jezeli tak jest to wrzuce jeszcze raz na najwyzszej mozliwej jakosci.

Czekam , czekam. Niesamowita roznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps - moze krotos wymienic Nokie z aparatem 1.3-2.0MP?

1.3: 6131, 3110C

2.0: 6300, 5130XM, 5310XM, 3120C, E65, E51, 6288(?), itp. itd.

 

Generalnie (o ile mi wiadomo) żaden 1.3 ani 2.0 w Nokii nie ma AF, więc o kant tyłka je można potłuc. jeśli chodzi o robienie fotek z bliska. Do krajobrazów się nadają 2.0 ale tylko w ostateczności. Przyzwoity aparat oferuje dopiero 3.2MPix w E70, E73, 6500S, 6210Nav.

 

Firekage - z niewielkimi wyjątkami Nokia w tym rozmiarze matrycy wygląda tak, jak inne marki w VGA. Może ktoś sprostuje, rzuciwszy nieretuszowanym dowodem? :>

Nowsze 2.0 od Nokii już robią niezłe fotki (jak na 2MPix), ale wystarczy wymieniony przez Ciebie SE K750i i jest pozamiatane w 2MPix.

 

Podziekowal , moze to potwierdza obiegowa opinie o tym , ze SE maja najlepsze aparaty w sobie.

I tak, i nie.

Seria W od SE to proste fotopstryki do zabawy, które są na poziomie Nokii. Gdy jednak weźmiemy do ręki serię K, to Nokia jest lata świetlne za SE. Wyjątek w Nokii stanowią 3.2MPix z logo Carl'a - tutaj Nokia górą. Niestety wystarczy słabsze oświetlenie i Nokia znów zostaje w tyle i nawet Samsung czy LG ze swoim KU990 nie wyrabia w warunkach, w których K800i robi bardzo przyzwoite fotki. Na Nokii słabe oświetlenie zasypuje ekran piekielnymi szumami - pojawiają się granatowe kropki i zdjęcia nawet Photoshop nie uratuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam z grubej rury ;)

Co myslicie o jakosci aparatu w Samsung'u Omnia HD

niby 8mpx ale jakos focus szfankuje jak to bywa w Samsungach ;/

( mialem 2 cyfraki siajsunga mialy ten sam problem )

 

Video niby HD 720p ale jakos poszarpane toto jak by cos z kompresja przesadzili

 

Jesli ktos mial stycznosc jakies doswiadczenia to poprosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam mocniejszej baterii do LG Cookie. Na Allegro mogę znaleźć tylko baterie w technologi litowo-jonowej i to o słabszej pojemności (800m/Ah) niż ta moja oryginalna (900m/Ah). Samo codzienne użytkowanie nie sprawia problemu.Nawet jak często i dość długo rozmawiam to bateria potrafi trzymać 4 dni. Gorzej jak chce posłuchać MP3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No to chłopaki z SE dali czadu - 3.2 bez AF. Teraz widać, że seria W to typowe telefony muzyczne. Na dowód niech ktoś zarzuci podobną fotkę z K750i oraz K800i.

Wiesz , generalnie nikt tym zdjec artystycznych robic nie bedzie , ale widzialem zdjecia z W880i i bylem pod wrazeniem i kolorow , i ostrosci.

 

Na szybko widac roznice przy tych samuch zdjeciach wzgledem Nokii , moze problemem bylo wlasnie to , ze koledze reka trzesla sie ;) Do cykniecia fot na allegro , jak znalazl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic, nazwa. Działa na tej samej zasadzie, co "Volkswagen Golf" na rolników i ludzi o kurzej fantazji, czyli zwilżająco.

Co to w ogóle za porównanie? Pedalskie świecidełko z żałosnej jakości aparatem i zaledwie poprawną szybkością działania do małego kombajnu o naprawdę sporych możliwościach, fakt, że bez Symbiana.

Nazwijmy to po imieniu jonas. Masz awersję do Nokii :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W = Walkman

K, C = K/Camera. Cudów od telefonu stricte muzycznego nie można wymagać. Ba, od komórek w ogóle. Byle strzelić niezobowiązującą fotę na jakiegoś twittera czy naszą klasę (obowiązkowo z fleszem i w lustrze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , generalnie nikt tym zdjec artystycznych robic nie bedzie , ale widzialem zdjecia z W880i i bylem pod wrazeniem i kolorow , i ostrosci.

 

Na szybko widac roznice przy tych samuch zdjeciach wzgledem Nokii , moze problemem bylo wlasnie to , ze koledze reka trzesla sie ;) Do cykniecia fot na allegro , jak znalazl.

W880i nie widziałem, ale generalnie w starszych modelach te aparaty to słabe zabawki. Być może w W880i ktoś coś z tym zrobił, bo w sumie porównując starsze 2.0 od Nokii i to z np. 5130XM, to jednak jest różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie telefon. Używałem wcześniej n73 ( fajne fotki robi ) spv e650 ( qwerty + klasyczna klawa ) i spv m3000 ( fajny dotykowy wyświetlacz ). Spvki dwie u mnie zdechły choć e650 walczyła dzielnie aż z asflatem.

 

Potrzebuje czegoś trwałego do roboty , coś co robi fotki pokroju n73 i wygląda ciekawie jak spv e650. Muzyki trochę też słucham.

 

Macie jakieś typy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do e51, telefon swietny, na bateryjce przy mp3 2-3h dziennie, smsach, rozmowach ok 20min trzymal mi 4 dni, wiec nie wiem na co narzekacie, aktualnie sprzedaje swoj telefon ale nie o tym miala byc mowa.

szukam jakiegos nowego "wszystkomajacego" telefonu do ok 500-550zł.

myślałem nad ciastkiem lub ku990, miałem tez propozycje wymiany swojej noki na n95. patrzyłem też na spv e650.

generlanie chcial bym telefon posiadajacy jakies tam mp3, fajnie by bylo jakby mial system operacyjny, dotykowy wyswietlacz, klawiature qwerty (niepotrzebne skreslic)

lubie po prostu zmieniac telefony i po pol roku z jednym po prostu mi sie nudzi, tu faworytem byl k800i ktory towarzyszyl mi przez 2 lata i do dzis go posiadam, imo niezniszczalny telefon, latal z 4 pietra, z 5 m w sciane, przezyl kapiel w piwie a do dzis jestem z nim za Pan brat ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwijmy to po imieniu jonas. Masz awersję do Nokii :lol2:

Nazwijmy. Mam.

Kilka miesięcy spędzonych na serwisowaniu płodów tej firmy wystarczyło. Rok serwisowania SE i Samsunga też wystarczył, więc opinie mam jakie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nabyłem N95 8GB. Użytkuje go już trochę i to co mogę powiedzieć. Przede wszystkim duży ekran, czytelny, jasny, świetnie się użytkuje telefon dzieki temu. Jest szybki, nie zawiesza się, przy jednoczesnym słuchaniu Mp3 i pisaniu sms-ów, czy przeglądaniu zdjęć, internetu itd niema mowy o jakiejś przycince. Sam interfejs bardzo przyjazny, można mieć wszystko pod ręką to co lubimy, dzieki aktywnemu trybowi gotowości. Sam symbian daje ogrom możliwości, mase programów do Mp3, przeglądarek, menedżery zadań, plików itd itd. mamy nawet program-poziomica, dzieki wykorzystaniu akcelerometru, nie wiem na ile sprawnie to działa ale jest ;p Dodatkowo soft typu alarm po ruszeniu telefonu, telefon jako pilot do TV, czy gry poprzez sterowanie ruchem telefonu ;] Nie mówiąc już o N-gage i akceleratorze 3D. Wi-Fi działa bardzo sprawnie, wyszukuje, określa punkt dostępu i juz możemy przeglądać WWW, bardzo przydatne. GPS- przy otwartej przestrzeni i czystym niebie potrafi szybko złapać fixa, osobiście używam Garmina (IMO jakby lepszy od TomToma), ostatnio podczas trasy samochodem idealnie doprowadził do celu i nie raz ratuje tyłek, kiedy szukamy np w pobliżu jakiegoś sklepu czy ulicy. Dźwięk Mp3 IMO lepszy niz ten z SE(chwała Nokii za wtyk 3,5mm), przerabiałem już SE K800i,K750i,W800,W850,C702 itd itd i na tych samych słuchawkach, Nokia Umie poprostu więcej wydobyc z piosenki, kontrola bassu także lepsza niż na SE, moim zdaniem gra lepiej. Jesli ktoś ciekawy o głośnik to zdecydowanie jest co najmniej bardzo dobry, nie mówie tu już o tym że gra bardzo głośno i czysto ale przedewszystkim na mieście daje sie go usłyszec. Aparat jak na 5MPX robi godne zdjęcia, nie wiem czy to zasługa CarlZeiss czy to tylko chwyt marketingowy, ale potrafi bardzo wiele (na końcu postu zdjęcia). Bateria trzyma moim zdaniem długo, co to znaczy...a no to, że mając kilka modelów SE i przy tym ile zawsze piszę sms-ów (około 70 dziennie)+muzyka, modele SE wymiękały już około 2 dnia rano, tymczasem Nokia, nie dosc że większy ekran to z max podświetleniem, pisanie sms-ów w ilości jak pisałem+muzyka+czasem gra wytrzymuje pełne 2 dni bo do końca drugiego. Także tutaj duża wygoda. Ogólnie telefon bardzo udany, jakość wykonania jest taka że przyczepić się nie można, wiadomo że nie jest to jakiś majstersztyk pod tym względem ale jest dobrze :) Ogólnie polecam a na koniec poglądowe fotki ;]

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, żeby mieć to wszystko o czym pisałeś, może prawie wszystko trzeba po prostu złamać symbiana, albo zakupować oryginalne wersje programów. Mam ten telefon półtora roku, fakt daje mnóstwo możliwości, ale trzeba przy tym posiedzieć. Certyfikaty dobiją niejednego gościa, aż do przesady ... Ngage fajna platforma, ale gry ledwo się zaczynają, a już się kończą, no może za wyjątkiem Hooked Creatures of the deep ... Z resztą coś nie widzę żadnych nowości z gier na tą platformę. Także jeżeli ktoś napalił sie na ten telefon, niech lepiej poszuka dobrego forum, gdzie jest wszystko dobrze rozpisane. Bo niestety nie dostajemy telefonu, który oferuje to wszystko co napisał Fredek od razu. Jednak za potęgą tego telefonu przemawia to, że nawet quake 2 i 3 można bez problemu zagrać.

 

Co do jakości obudowy, owszem dobrej jakości, ale nie sam slider ... Będziesz miał tego fona dłużej to dowiesz się, o co mi chodziło. GPS, fakt nawet skuteczny jak na telefon. Dźwięk ekstra (minus za kompletny brak basu w słuchawkach ... porównanie z k800i, który także przerabiałem) Bateria ta sama kwestia co slider :) Zagrasz się w gry na ngage i masz jak w banku dwukrotne ładowanie telefonu w ciągu dnia. Z wszystkim innym zgadzam się :) Zapomniałeś napisać o jakości nagrywanych filmów i audio :) Omnia HD pod względem audio w filmikach wymięka. Jak dla mnie najlepsza N-ka od Nokii.

 

//edit

Ta Nokia ma dwa głośniki ;)

 

//edit 2

W sumie też wrzucę jedną fotę robioną tym fonem.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, żeby mieć to wszystko o czym pisałeś, może prawie wszystko trzeba po prostu złamać symbiana, albo zakupować oryginalne wersje programów. Mam ten telefon półtora roku, fakt daje mnóstwo możliwości, ale trzeba przy tym posiedzieć. Certyfikaty dobiją niejednego gościa, aż do przesady ... Ngage fajna platforma, ale gry ledwo się zaczynają, a już się kończą, no może za wyjątkiem Hooked Creatures of the deep ... Z resztą coś nie widzę żadnych nowości z gier na tą platformę. Także jeżeli ktoś napalił sie na ten telefon, niech lepiej poszuka dobrego forum, gdzie jest wszystko dobrze rozpisane. Bo niestety nie dostajemy telefonu, który oferuje to wszystko co napisał Fredek od razu. Jednak za potęgą tego telefonu przemawia to, że nawet quake 2 i 3 można bez problemu zagrać.

 

Co do jakości obudowy, owszem dobrej jakości, ale nie sam slider ... Będziesz miał tego fona dłużej to dowiesz się, o co mi chodziło. GPS, fakt nawet skuteczny jak na telefon. Dźwięk ekstra (minus za kompletny brak basu w słuchawkach ... porównanie z k800i, który także przerabiałem) Bateria ta sama kwestia co slider icon_smile3.gif Zagrasz się w gry na ngage i masz jak w banku dwukrotne ładowanie telefonu w ciągu dnia. Z wszystkim innym zgadzam się icon_smile3.gif Zapomniałeś napisać o jakości nagrywanych filmów i audio icon_smile3.gif Omnia HD pod względem audio w filmikach wymięka. Jak dla mnie najlepsza N-ka od Nokii.

Powiem tak. Co do złamania systemu jest to obecnie tak proste że prostsze chyba być nie może, gdyż na pewnym forum wszystko jest opisane krok po kroku. Wyrabiamy sobie certyfikat, ściągamy aplikacje HelloOX, podpisujemy na komputerze (razem ze 3 kliknięcia), następnie instalujemy na telefonie i koniec :) Symbian złamany. Także dużo zabawy teraz z tym niema. Brak bassu? Dziwne, ja używam PowerMp3, troszke podregulowany EQ z bass bosterem i jest naprawdę dobrze, napewno lepszej jakości niż w SE, który lubił dudnić przy MegaBassie ale to już inna historia ;] A jeśli chodzi o video to jest naprawde świetnej jakości, nie dość że VGA@30fps to jeszcze faktycznie jak napisałeś audio wymiata. Poprostu wart polecenia telefon bo ma wiele zastosowań :)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, złamanie symbiana nie jest to wielka filozofia, ale mi chodziło o samą konieczność. Nawet aplikacje będące w pełni legalne mogą nie chodzić bez tego. Oczywiście można też podpisywać aplikacje, ale np. ja do tej pory tego nie umiem. Chciałem tylko napisać, że jest to pewnego rodzaju utrudnienie dla laika, podobnie jak ma się to z oc kompa :D Co do basu, nie zmienię zdania :) pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem nad ciastkiem lub ku990, miałem tez propozycje wymiany swojej noki na n95. patrzyłem też na spv e650.

generlanie chcial bym telefon posiadajacy jakies tam mp3, fajnie by bylo jakby mial system operacyjny, dotykowy wyswietlacz, klawiature qwerty (niepotrzebne skreslic)

lubie po prostu zmieniac telefony i po pol roku z jednym po prostu mi sie nudzi, tu faworytem byl k800i ktory towarzyszyl mi przez 2 lata i do dzis go posiadam, imo niezniszczalny telefon, latal z 4 pietra, z 5 m w sciane, przezyl kapiel w piwie a do dzis jestem z nim za Pan brat ; ]

Jeśli potrzebujesz zabawki, to KU990 będzie dobry. Jeśli potrzebujesz telefonu do dzwonienia, to dotykówki sobie daruj. Odbieranie rozmowy podczas jazdy (gdy akurat nie podłączyłeś sobie słuchawek) to tragedia. O pisaniu najprostszego smsa ("już jadę" czy "zaraz będę") podczas jazdy też zapomnij. Jeśli wykonujesz pracę fizyczną lub generalnie zabierasz telefon w inne miejsce niż biuro, to też zapomnij. Ja przekonałem się o tym po tygodniu używania KU990, brat potrzebował 2 miesięcy z jego F480. Opinię o KU990 możesz znaleźć parę stron wstecz - jest tam nawet link, gdzie opisałem telefon dokładnie. Ciastka bym nie kupił - KU990 jest lepszy.

Jeśli zaś chodzi o wymagania, to MP3 nie bardzo idą w parze z dotykówką i systemem operacyjnym - no chyba że lubisz często ładować telefon. Jeśli powyższa opinia na temat dotykowców Cię nie zraza, to spróbuj wyrwać F480. To chyba najlepsza opcja w tej cenie. Jak ma być QWERTY, to może E63?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...