Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

e63, jako nigdy nie lubilem telefonow do niego podobnych, nie wygodnie w rece lezy. co do pisania sms za kierwonica, jakos nigdy nie twierdzilem ze jest to madre i nie potrzebnie odwraca uwage, jak juz mam potrzebe to w takiej sytacji dzwonie, przy dzisiejszych stawkach takie polaczenie czesto wychodzi taniej niz krotki sms. ładowanie telefonu jakos mnie nie odstrasza, przeszedlem przez jeden egzemplarz 6300 ktory musialem ladowac co wieczor, telefon zabieram praktycznie wszedzie, jak juz mam cos nosic wyciagam go z kieszenii bo przekonalem sie jak dotkliwe moze byc przeniesienie paru ciezszych rzeczy z telefonem w kieszenii.

 

moze warto dolozyc stowke do czegos co jest teraz "modne" i "trendi" ale wykazujace klase jaka kiedys mial k800? nie koniecznie dotykowego

 

jeszcze apropo mp3, raczej nie bede go w telefonie uzywal na codzien, co najwyzej na krotkie przejazdy autobusem lub idac na spotkanie z dziewczyna/na piwo, czyli gdzies gdzie wiem ze mp3 nie bedzie uzyte dluzej niz 30 minut lacznie.

Edytowane przez ShDe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przegladajac chyba ostatecznie bede zastanawial sie nad n95 8gb, ku 990, f480 eventualnie, s5230 nawet ładny klocek z wifi :)

ładną to on ma grubość i stand-by-time (800h :blink: ) Pytanie ile realnie wytrzyma na baterii..

http://www.gsmarena.com/samsung_s5230_star-2739.php

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przegladajac chyba ostatecznie bede zastanawial sie nad n95 8gb, ku 990, f480 eventualnie, s5230 nawet ładny klocek z wifi icon_smile3.gif

KU990 to szybko nudząca się zabawka ;) To by było nic gdyby telefon był dopracowany. Jednak główna operacja, czyli dotyk, została w tym telefonie trochę niedopracowana. Czasem nie reaguje na dotyk i musisz dwa razy w to samo miejsce nacisnąć, mimo że za pierwszym razem naciśniecie zostało wykonane precyzyjnie, w dodatku za szybkiego softu jak na jave to niema. Pozatym niema Wifi, zamknięty system operacyjny itd.

 

F480 jest dośc ciekawy. Jego dotyk jest napewno lepszy niż w LG, ładnie reaguje, menu intuicyjne, pozatym niczym sie nie wyróżnia, brak bajerów typu Wi-Fi czy GPS, only Java.

 

O N95 8GB pisałem pare postów wcześniej mini recenzje :) łączy w sobie dwie fajne cechy: kombajn+duży ekran (co prawda bez dotyku ale jest na co popatrzeć). Nie będe pisał od nowa wszystkiego, możesz sobie zobaczyć jak to wygląda wszystko z tym telefonem. Na koniec powiem tylko że Polecam! Jeśli nie musi być dotykowy to IMO ta Nokia deklasuje takie telefony jak KU990,F480, Avile itd. głównie przez swoją wszechstronność i mnogość przydatnych na co dzień funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Niedługo będę wymieniał telefon na nowy i to jest chyba odpowiedni temat, żeby poprosić o radę.

Szukam telefonu, który będzie miał wi-fi, wyświetlacz 320x240 i najlepiej system operacyjny.

Taki telefon to np Nokia E51, tylko jest jedno "ale" - telefon będę brał na abonament w Erze, a tam ta Nokia jest bardzo droga (500-700zł), nawet przy abonamencie 60 zł :(...

Szukam więc jakiejś alternatywy, najlepiej żeby była to Nokia / SE.

 

Myślałem też o Nokiach z serii 9xxx - używanych, z allegro. Zawsze mi się podobały ale nie wiem, który model byłby dla mnie najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Niedługo będę wymieniał telefon na nowy i to jest chyba odpowiedni temat, żeby poprosić o radę.

Szukam telefonu, który będzie miał wi-fi, wyświetlacz 320x240 i najlepiej system operacyjny.

Taki telefon to np Nokia E51, tylko jest jedno "ale" - telefon będę brał na abonament w Erze, a tam ta Nokia jest bardzo droga (500-700zł), nawet przy abonamencie 60 zł :(...

Szukam więc jakiejś alternatywy, najlepiej żeby była to Nokia / SE.

 

Myślałem też o Nokiach z serii 9xxx - używanych, z allegro. Zawsze mi się podobały ale nie wiem, który model byłby dla mnie najlepszy.

Kup E51 na Allegro poniżej 500zł i do tego najtańszy abonament w Erze (jak już tak bardzo w Erze musisz) bez telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie z tym E51 - nowy, niezła bateria, rozdzielczość, WiFi, ale... na Boga! Tam jest 2 cale. Na kij Ci z WiFi, jak stronę będziesz przewijał w nieskończoność. Już lepiej E65. Starszy i trochę wolniejszy system, ale ekran jest przyzwoity przynajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kij Ci z WiFi, jak stronę będziesz przewijał w nieskończoność. Już lepiej E65. Starszy i trochę wolniejszy system, ale ekran jest przyzwoity przynajmniej.

zawsze mi sie wydawalo ze to rozdzielczosc wplywa na jakosc przegladania jesli chodzi o ilosc dostepnych na wyswietlaczu rzeczy. Oba telefony maja taka sama rozdzielczosc, wiec sadze ze i tu i tu strone bedzie przewijal tyle sam, z tym ze w e65 nie bedzie potrzebowac lupy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten telefon w akcji i myślę, że mi ten wyświetlacz wystarczyłby całkowicie, co z tymi Nokiami Communicator?

jezeli nie przeszkadza Ci wielkosc cegly to czemu nie.. wg mnie do codziennego uzytku ten telefon sie w ogole nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie z tym E51 - nowy, niezła bateria, rozdzielczość, WiFi, ale... na Boga! Tam jest 2 cale. Na kij Ci z WiFi, jak stronę będziesz przewijał w nieskończoność. Już lepiej E65. Starszy i trochę wolniejszy system, ale ekran jest przyzwoity przynajmniej.

Oba mają identyczny ekran 240x320 i tgz. 16mln kolorów. Dla mnie 65 to cegła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mam pytanie do wlascicieli K510i - czy w waszych modelach w warunkach domowych , gdy wyswietlacz przyciemni sie tez nie da sie praktycznie zobaczyc godziny? Czesc Erykow ma tak :

 

Dołączona grafika

 

i widac doskonale godzine , ale w tym jest perlowa czeron i trzeba bawic sie , ustawiac pod roznymi katami by przy wylaczonym podswietlaniu zobaczyc godzine :| Tez tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast muszę wszystkim odradzić Nokia n95-8GB. Problemem jest, że przy upadku z wysokości choćby 10cm gdy spada "kantem" (góra+prawy bok) to w 99% pęka wyświetlacz. Tak miał mój znajomy, później to samo powiedziano mi w play gdy się o nią pytałem.

Jak już chcecie mieć n95 to tylko i wyłącznie wersje nie 8GB tylko te normalną. Obecnie mam HTC Touch HD i mogę powiedzieć, że "telefon" super a prawdę mówiąc bliżej mu do mini-netbooka? Bo właśnie dzwonienie z niego do najprzyjemniejszych nie należy, długo to trwa zanim się wybierze numer i kliknie "zadzwoń". W htc'ku mam oczywiście wgrany nie-firmowy soft bo bez tego nie szło by obsłużyć telefonu palcem. W standardzie czcionka jest tak mała, że palcem to można dotykać ale chyba po klapce od baterii...

HTC Touch HD mogę polecić osobie która "lubi się bawić" i/lub potrzebuje takiego cuda do "pracy" (organizer, office - podsumowując - windows). Dla przykładu jeśli mam gdzieś szybko zadzwonić to dzwonię z telefonu mojej dziewczyny (Samsung S7220 <- świetny telefon swoją drogą) a kiedy potrzebuję sprawdzić gdzie/z kim się umawiałem, co mam zrobić, kiedy ostatni raz dana osoba do mnie dzwoniła, przeglądnąć historię konwersacji sms itp itd to biorę się za HTC. Zapomniałbym o najważniejszym, w HTC mamy pasjansa :D

 

Ktoś widziałem wspominał o N82. Ten telefon miałem przed HTC i w zasadzie był to chyba najprzyjemniejszy (nie najfajniejszy) sprzęt z jakim miałem do czynienia. Aparat w n'ce nie ma sobie równych, lampa xenon, tryb makro (karta A4 zapisany czcionką "5" - cykamy zdjęcie i gitara, nie trzeba bawić się w jakieś harmonijki ... ;). Symbian jest czyli co kto zapragnie to sobie wgra. GPS działa ładnie (używałem nokia maps + garmin + tomtom). Wifi też się nie raz przydało.

 

Jeśli mogę coś komuś polecić to tak:

N82 - telefon do wszystkiego, działa bardzo sprawnie +symbian

HTC Touch HD - nie ma lepszej zabawki w cenie do 1800zł

Samsung S7220 - nie ma lepszego gdy chcesz gdzieś zadzwonić ;)

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja powiem tak.

 

Wzialem dzis LG Cookie, mialem go moze 2 godziny. Telefon jest po prostu straszny, chyba bardziej sie nie dalo go zje... Nawet do otwierania piwa sie nie nadaje co moim k800i sie zdarzalo juz robic. telefon nawet nie jest intuicyjny, musialem 5 minut szukac gdzie jest menu. Telefon wogole nie nadaje sie dla osoby z troche wiekszymi palcami, nie da sie wtedy pisac smsów.

 

Aktualnie kupiłem na aukcji n95 8gb na aukcji w stanie bdb za 609 zł, teraz czekamy na przesyłkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybralem w koncu operatora '' Orange'' obecnie chyba w UK najbardziej atrakcyjny

i phona tego po srodku ;) kto w temacie ten zgadnie od razu

 

Dołączona grafika

 

 

Niestety jak to w Sajsungach kamera mogla by byc lepsza , czesto podczas robienia zdjec dokumentow

traci focus , dla przykladu Nokia N95 prawie zawsze robila ostre zdjecia owych papierow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto w temacie ten zgadnie od razu

Omnia HD B-) piękny sprzęt. Mój kolega z pracy właśnie się nad nią zastanawia, chciał iphona 3gs, ale wymyślił, że kupi Omnie w sklepie na raty i weźmie osobny abonament (bo cena u polskich operatorów jest zaporowa, albo abonament 200zł...)

 

ShDe a wg mnie z ciastkiem nie jest tak źle. Ja mam małe dłonie ale znam 2 osoby z dużymi (jedna ma viewty, a druga ciastko) i żadna nie narzeka, po prostu trzeba się przyzwyczaić. Co do wchodzenia do menu to na pewno jest łatwiej znaleźć niż w telefonach z symbianem przy pierwszym kontakcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na BB siedzę, ale zaczynam uważać jak wiele osób że bez BIS to zwykły fon. A że dźwięk mi nie pasuje (albo to tak ma albo głośnik jest do kitu, za dużo wysokich dźwięków, ogólnie jakoś słabo słychać rozmówce) to chcę zmienić. Padłem na pozytywne opinie o samsungach i550 czy i600. Nadaje się to faktycznie do czegoś? Da się na nie jakąś Navi wgrać?

Pozwole sobie się przypomnieć. Może ktoś posłuży poradą? W skrócie, co wygodnego i z qwerty, z dobrym głośnikiem (do rozmów a nie mp3) i możliwością wgrania navi?

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje w najbliższym czasie zmienić swojego SE K550i na nowy telefon, użytkowanie telefonu jest na razie takie:

 

- bardzo dużo piszę SMSów (dlatego odrzuciłem na starcie tel dotykowe, obecny k550i też pewne trudności nastręczał z pisaniem)

- rozmów wykonuje niewiele

- sporo słucham muzyki

- internetu w tel na razie używam nie wiele ale planuje to zmienić

- ważny szczegół: jestem przyzwyczajony do noszenia tel w kieszeni spodni tzn. że wszelkie "cegłopodobne" telefony odpadają ;-)

 

Dotąd zawsze byłem związany z marką SE, myślałem nad C510/C902 (duży przeskok w stosunku do k550i?) ale teraz mocno myślę nad przesiadką na inną markę. Zastanawiam się poważnie miedzy Nokią 6500 slide, LG KC550, a Samsungiem U900 Soul. Co byście polecili, ewentualnie inny model w tych granicach cenowych?

 

Ostatnio tez jedna osoba poleciła mi Nokie E51, z tego co czytam w internecie to wszyscy są zachwyceni tym telefonem. Plusem jest też symbian.

Trochę odstrasza mnie ekran (2 cale) ale przynajmniej 16mln kolorów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast muszę wszystkim odradzić Nokia n95-8GB. Problemem jest, że przy upadku z wysokości choćby 10cm gdy spada "kantem" (góra+prawy bok) to w 99% pęka wyświetlacz. Tak miał mój znajomy, później to samo powiedziano mi w play gdy się o nią pytałem.

Jak już chcecie mieć n95 to tylko i wyłącznie wersje nie 8GB tylko te normalną.

Jesteś pewien? Bo to w "normalnej" N95, czy ściślej N95-1 wyświetlacz jest niczym nieosłonięty i pęka z byle powodu. Reszta telefonu również pozostawia wiele do życzenia pod względem jakości, zwłaszcza za te pieniądze.

Poza tym telefon nie jest do rzucania i upadania - ostatnim stworzonymi w tym celu były Ericsson R310 i Nokia 6250. Teraz Samsung coś tam usiłuje serią Solid, więc jest nadzieja dla wszystkich nerwowych i/lub niezdarnych :>

Samsung S7220 - nie ma lepszego gdy chcesz gdzieś zadzwonić ;)

6310i - nie ma lepszego do dzwonienia.

Planuje w najbliższym czasie zmienić swojego SE K550i na nowy telefon, użytkowanie telefonu jest na razie takie:

 

- bardzo dużo piszę SMSów (dlatego odrzuciłem na starcie tel dotykowe, obecny k550i też pewne trudności nastręczał z pisaniem)

- rozmów wykonuje niewiele

- sporo słucham muzyki

- internetu w tel na razie używam nie wiele ale planuje to zmienić

- ważny szczegół: jestem przyzwyczajony do noszenia tel w kieszeni spodni tzn. że wszelkie "cegłopodobne" telefony odpadają ;-)

 

Dotąd zawsze byłem związany z marką SE, myślałem nad C510/C902 (duży przeskok w stosunku do k550i?) ale teraz mocno myślę nad przesiadką na inną markę. Zastanawiam się poważnie miedzy Nokią 6500 slide, LG KC550, a Samsungiem U900 Soul. Co byście polecili, ewentualnie inny model w tych granicach cenowych?

 

Ostatnio tez jedna osoba poleciła mi Nokie E51, z tego co czytam w internecie to wszyscy są zachwyceni tym telefonem. Plusem jest też symbian.

Trochę odstrasza mnie ekran (2 cale) ale przynajmniej 16mln kolorów...

... które bajerancko wcinają baterię i niewiele poza tym. Telefon OK, design to kwestia gustu. No i masz pierwszego w Internecie niezachwyconego tym telefonem - mnie. Ot, poprawny model z rozsądną szybkością działania i tragicznym aparatem foto. I pedalską ramką wokół obudowy, ale jako się rzekło - kwestia gustu.

6500s jest dość gruba po złożeniu, poza tym to przezacny instrument. Wygodna klawiatura, bateria - nie wiem, ULLISSES ma chyba taki, atakuj.

U900 - nigdy nie lubiłem dotykowych wynalazków Samsunga (zły dotyk boli ...), więc nie będę obiektywny odradzając ten model. LG podobnie, firma ta w branży GSM powoduje u mnie lekkie mdłości.

Trzymałbym się C510, C902 jest nieco większy i ma trochę debilną klapkę na obiektyw. O ile dobrze kojarzę, złącze Fastport w K550i i C510 jest w tym samym miejscu, z boku telefonu. Czas czuwania C510 również miażdży cycki konkurencji - lekkim sikiem 4 do 6 dni przy nieoszczędnym gospodarowaniu baterią. Zdjęcia, tradycyjnie dla serii C, świetne jak na telefon za tę cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie się przypomnieć. Może ktoś posłuży poradą? W skrócie, co wygodnego i z qwerty, z dobrym głośnikiem (do rozmów a nie mp3) i możliwością wgrania navi?

Eh, nie czytasz tematu wstecz.

 

Na Symbianie chodzi Garmin i coś tam jeszcze, ale podejrzewam że rewelacji nie ma, bo jakoś nie słyszę o tym za wiele.

 

Jak chcesz coś lepszego, to tylko z WM. Problem jednak w tym że WM to pomyłka od strony użytkowej - poczytaj ten temat 2-3 strony wstecz - tam ktoś ładnie objechał WM.

 

Generalnie jak ma być QWERTY i nawigacja, to wybór jest słaby. Starsze modele telefonów słabo sobie radzą z nawigacją. Nowsze podobno lepiej, ale do głupiego urządzenia z Biedronki i tam im trochę brakuje. Kumpel na odcinku Jasło - Krosno miał spory problem na Garminie w N95v1, aby złapać sygnał. Zdążył dotrzeć prawie do Krosna zanim złapało (przejechał odcinek około 10km).

 

Modele, które wymieniłeś, są mało popularne w PL więc ciężko cokolwiek o nich powiedzieć. Może Przemo coś będzie wiedział i ktoś tam jeszcze, kto dość często się tu udziela.

 

6310i - nie ma lepszego do dzwonienia.

Gdyby jeszcze wyglądał jak 3310... ;]

 

... które bajerancko wcinają baterię i niewiele poza tym. Telefon OK, design to kwestia gustu. No i masz pierwszego w Internecie niezachwyconego tym telefonem - mnie. Ot, poprawny model z rozsądną szybkością działania i tragicznym aparatem foto. I pedalską ramką wokół obudowy, ale jako się rzekło - kwestia gustu.

Dokładnie. Symbian i długo trzymająca bateria nigdy nie szły w parze. Być może E52 to zmieni (na papierze wygląda zachęcająco), ale z tańszych zabawek to musisz zdecydować się albo na Symbiana, albo na baterię. Jako były użytkownik Symbiana zdecydowanie wolę lepiej trzymającą baterię. Symbian to zabawka na tydzień. No chyba, że używasz telefonu jak typowy biznesmen (notatki, spotkania, itd).

 

6500s jest dość gruba po złożeniu, poza tym to przezacny instrument. Wygodna klawiatura, bateria - nie wiem, ULLISSES ma chyba taki, atakuj.

Przed złożeniem też jest gruba. ;]

Z plusów to całkiem przyzwoita bateria w czym pomaga brak Symbiana. Genialne foty w dzień, ładna stylistyka, duża i wygodna klawiatura - ogólnie wzór telefonu od strony użytkowej.

Z minusów to przede wszystkim waga. Mojemu dziewczęciu podoba się ten telefon i chętnie by go kupiła, ale gdy go trzyma w kieszeni fartuszka w pracy, to jej fartuch na jedną stronę ściąga. Poza tym (chyba jak każda Nokia) nie radzi sobie zupełnie przy słabym oświetlenie - fotki wychodzą strasznie \"zaszumione\" i AF też niespecjalnie łapie ostrość. Poza tym mają wadliwe wyświetlacze - mój od nowości (od pierwszych godzin) mruga co jakiś czas. Na chwilę obecną nie przeszkadza to w użytkowaniu, ale gdy zacznie przeszkadzać, to zapewne trzeba będzie wysłać na serwis, co mimo wszystko nie gwarantuje poprawnego działania. Tak mają modele bodajże do września 2008. Chociaż mój wg. danych softu jest nowszy.

Przykładowe fotki (z wesela):

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

U900 - nigdy nie lubiłem dotykowych wynalazków Samsunga (zły dotyk boli ...), więc nie będę obiektywny odradzając ten model. LG podobnie, firma ta w branży GSM powoduje u mnie lekkie mdłości.

Też bym się 2 razy zastanowił. Od LG miałem KU990 - zabawka fajna, aparat jak w/w Nokia, telefon słaby (słaba jakość dźwięku w połączeniu). Samsung to brak obsługi karty pamięci w cywilizowany sposób (bez pomocy programów) oraz w tym modelu słaba bateria (poczytaj opinie).

 

Trzymałbym się C510, C902 jest nieco większy i ma trochę debilną klapkę na obiektyw. O ile dobrze kojarzę, złącze Fastport w K550i i C510 jest w tym samym miejscu, z boku telefonu. Czas czuwania C510 również miażdży cycki konkurencji - lekkim sikiem 4 do 6 dni przy nieoszczędnym gospodarowaniu baterią. Zdjęcia, tradycyjnie dla serii C, świetne jak na telefon za tę cenę.

Popieram. Jeśli ma być dobra bateria i ładnie grać, to nie ma innej opcji niż SE. Żadne muzyczne Nokie (nie mówiąc już o innych markach) nie mają startu do nich. Do tego jedne z najlepszych aparatów (w seriach K/C). Nokia zrobi lepsze zdjęcie przy dobrym oświetleniu, ale dużo starszy K800i miażdży ją nawet przy sztucznym oświetleniu, o całkowitym mroku nie wspominając. Brat ma C902 i osobiście jestem pod wrażeniem. Pomijając wstręt do menu SE oraz trochę małych klawiszy, to bardzo mi się podoba ta zabawka. Podobnie z C510 - bateria miażdży wszelkie inne marki zarówno na papierze, jak i zapewne w użytkowaniu. Wystarczy poczytać opinie o K750, K800i.

 

Gdybyś jednak koniecznie chciał zmienić markę, bo masz wstręt do małych przycisków, to rozważ 5130XM, 6500S lub jego lżejszą odmianę - 5610.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no z tym, że symbian i mocna bateria nie idzie w parze to przesadzacie. N81 8gb spokojnie 4-5 dni normalnego użytkowania(a bateria miała 1,5roku), przy częstym graniu na n-gage + mp3 średnio 2 dni. E63/E71/6650 to około tygodnia na jednym ładowaniu. Nie tyczy się to wszystkich telefonów z symbianem, ale nie można generalizować. Z telefonami bez systemu też jest różnie, koledze ku990 wytrzymuje średnio 2 dni, mi kp500 (a ma mniejszą baterię) 4-5, a używamy telefonu praktycznie tyle samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...