Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

konio68 - z Twoich postow wnioskuje, ze masz Omnie, prawda li to? Moglbys napisac, jak wyglada sprawa z trwaloscia baterii?

Na co uwazac przy zakupie tego telefonu z drugiej reki?

dwoch wspolpracownikow ma omnie, jednemu bateria wytrzymuje ledwo 2dni, jednak to przy sporej ilosci rozmow i zabawach typu gry/muzyka, drugiemu z kolei i do 5dni potrafi wytrzymac tylko przy rozmowach, ale w sporej ilosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie , ta 6220 wygląda fajnie - tyle tylko że umowa musiała by być na 36 m-cy ( swoją drogą czas trwania umowy to mnie średnio obchodzi )

Skoro abo na 36 miesięcy Ci nie przeszkadza to nie masz sensu zaprzątać sobie głowy tamtymi konstrukcjami. Na wszelki wypadek przejdź się do salonu i sprawdź ile kosztują poszczególne modele, bo właśnie patrzę, że cennik pdf na który patrzyłem w internecie nie ma pokrycia ze stroną. Według wyszukiwarki wychodzi, że jednak 7220, czy c510 będą tańsze od 6220, ale wszystkie te konstrukcje są godne uwagi.

6220 139zł vs 7220 49zł vs c510 49zł

Jeśli okaże się, że 6220 jest za droga to ja bym brał 7220. O dostępność telefonów w salonach się nie martw, w razie czego sprowadzą Ci wybrany model.

 

@costi - tak konio ma omnie, kilka stron temu nawet zdjęcia wrzucał.

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konio68 - z Twoich postow wnioskuje, ze masz Omnie, prawda li to? Moglbys napisac, jak wyglada sprawa z trwaloscia baterii?

Na co uwazac przy zakupie tego telefonu z drugiej reki?

Ogólnie jak Omnia działa i nie ma dobitego wyświetlacza to powinno być wszystko ok .

Stanu bateri nie wyczujesz , no ale nowa jest tania .

Na wytrzymałość baterii ma wpływ ROM Omni ....

ROM możma samemu zmienić , zresztą jest oficjalnie na stronie samsunga niebrandowany SAHJ3 i ten jest najlepszy...

Moim zdaniem powinieneś szukać fona kupionego w sklepie a nie od operatora , bo wtedy wgranie romu niebrandowanego powoduje utratę gwarancji a romy brandowane są do [gluteus maximus].

możesz też sobie wgrać rom z WM 6.5 PL ....

Mi bateria trzyma 4-6 dni zależy ile dzwonię .... na początku jak będziesz się bawił to 2 dni :).

a .. szukaj czarnej bo te srebrne wyglądają po pół roku nieciekawie ... to sreberko się rysuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Si. Na gwarancji teraz wrzucają do Omni nowy digitizer, przez co dotyk jest niebo lepszy niż w omniach z przed roku ;)

 

możesz też sobie wgrać rom z WM 6.5 PL ....

Mi bateria trzyma 4-6 dni zależy ile dzwonię .... na początku jak będziesz się bawił to 2 dni :).

a .. szukaj czarnej bo te srebrne wyglądają po pół roku nieciekawie ... to sreberko się rysuje.

A piszesz jakieś sms ?

U mnie rano 100% baterii, aktualnie 19%. W tym wypisane ~100 sms, 20 minut gry w lemingi, 0 muzyki, 0 filmow, 5 minut rozmow, pare odpalem programu w javie (rozklad jazdy busow). Bateria jest nowa od 3 dni. Na poprzedniej aktualnie by telefon leżał martwy, ale kurde dalej mi ten czas czuwania nie pasuje :S

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualnie Nokię N958GB

Czy warto zamienić ją na google g1?

 

Interesuje mnie głównie pełna klawiatura, ale mam kilka pytań.

 

1. Słyszałem różnie opinie, ale żadnych konkretów. Czy to prawda, że g1 sam łączy się z internetem i ciągle pobiera aktualizacje itp? Dostęp do wifi mam częsty, ale nie ciągły i chciałbym uniknąć kosztów.

2. Jak sprawuje się aparat? Od razu zaznaczam, że olewam zdjęcia same w sobie. Aparat musi zrobić czytelne zdjęcie wydrukowanego tesktu (powiedzmy format A5) i móc zdjęcie takie wysłać przez mms.

 

I tak ogólnie jak się sprawuje ten telefonik? Jak z szybkością działania?

Czy w podobnej cenie można kupić inny telefon spełniający w/w kryteria?

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko: zauwazylem aukcje telefonow po wymianie gwarancyjnej wyswietlacza - warto sie brac za cos takiego?

trudno powiedzieć , jak cena ok i gostek ma wszystkie papiery na wymianę przez serwis ...

Ale napewno nie warto brać od sklepów uzywek , jak używka to szukałbym od ludzi prywatnych co ma ja po 40 - 100 aukcji ...

czyli takich co czasami coś upłynniają na allegro.

 

Si. Na gwarancji teraz wrzucają do Omni nowy digitizer, przez co dotyk jest niebo lepszy niż w omniach z przed roku ;)

 

 

A piszesz jakieś sms ?

U mnie rano 100% baterii, aktualnie 19%. W tym wypisane ~100 sms, 20 minut gry w lemingi, 0 muzyki, 0 filmow, 5 minut rozmow, pare odpalem programu w javie (rozklad jazdy busow). Bateria jest nowa od 3 dni. Na poprzedniej aktualnie by telefon leżał martwy, ale kurde dalej mi ten czas czuwania nie pasuje :S

nie sms-ów nie piszę czasem maile .......

ale w twoim przypadku i tak coś szybko ....ta bateria umiera .Ja siedzę na HJ3 oficjalnym .... z WM6,5 jeszcze poczekam aż się

dopracuje lepiej ... różni ludzie lubią mieć na nich różne problemy.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualnie Nokię N958GB

Czy warto zamienić ją na google g1?

Kolega ostatnio zrobił taką samą zamianę, niby jest zadowolony, ale myślę, że trochę żałuje. Bateria wytrzymuje mu niecały 1 - słownie jeden - dzień, przy wyłączonym 3G. Z włączonym 3G trzymała 1/2 dnia. O samoczynnym połączeniu z internetem nie wspominał, więc chyba nic się nie dzieje. Aparat mam makro działające od 2óch cm, radzi sobie całkiem nieźle, nawet z tekstem, jednak trzeba pamiętać, że światło musi być dobre. Brak jakiejkolwiek lampy daje się we znaki. Obracanie ekranu działa ze średnią prędkością, wydaje mi się, że na iphonie 3g działa sprawniej. Pisanie smsów to średnie doświadczenie, niby duża klawiatura qwerty, ale na e63, czy nawet lg cookie pisze się łatwiej. Prawą ręką trzeba omijać część z zieloną i czerwoną słuchawką, co nie jest wygodne jak ktoś ma małe dłonie. Dla osób praworęcznych zdecydowanie lepiej byłoby, gdyby ekran 'odskakiwał' w drug stronę, no i o pisaniu jedną ręką raczej można zapomnieć.

 

Ja bym się nie wymieniał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak w temacie (temat przyklejony z glownego dzialu..)

 

Szukam tela z przedziału do 600 pln max, ma czytać pliki Office

aparat dla okazyjnych notatek ,radio, microSD 4gb min. i mieć ładny wygląd

i myślę ze 3g w tej cenie by wypadało... ale

obecny wybór to:

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPho...p;idPhone1=2256

 

Nokia 6220 classic (lub cos bez gps i symbiana )

 

Samsung S5230 Star (tani ”dotyk owiec” brak 3G ) nie wiem czy możliwa również edycja plików Office? )

 

nokia 6600 fold odpada ze względu na cenę.

 

Wiem ze to porównanie trochę bez sensu. To zupełnie inny segment. Ale cena podobna.

Obydwa się dziewczynie podobają (aczkolwiek jeszcze niebyła w żadnym salonie etc )

Czy możliwa jest edycja plików Office na Avili?

Może cos jeszcze polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z wymienionych przez Ciebie telefonów w standardzie nie posiada aplikacji pozwalającej na edycję plików office'a. Aparat w avili do robienia zdjęć notatek się nie nadaje, przy tym zdecydowanie lepiej sprawdzi się 6220. Możliwość edycji/tworzenia dokumentów office'a w standardzie ma niewiele telefonów, np. w e63, ale o robieniu zdjęć notatek można zapomnieć. Jeśli odpuścić sobie możliwość robienia dokumentów to wybór będzie znacznie większy, np samsungi s7350, czy s7220

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak w temacie (temat przyklejony z glownego dzialu..)

 

Szukam tela z przedziału do 600 pln max, ma czytać pliki Office

aparat dla okazyjnych notatek ,radio, microSD 4gb min. i mieć ładny wygląd

i myślę ze 3g w tej cenie by wypadało... ale

obecny wybór to:

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPho...p;idPhone1=2256

 

Nokia 6220 classic (lub cos bez gps i symbiana )

 

Samsung S5230 Star (tani ”dotyk owiec” brak 3G ) nie wiem czy możliwa również edycja plików Office? )

 

nokia 6600 fold odpada ze względu na cenę.

 

Wiem ze to porównanie trochę bez sensu. To zupełnie inny segment. Ale cena podobna.

Obydwa się dziewczynie podobają (aczkolwiek jeszcze niebyła w żadnym salonie etc )

Czy możliwa jest edycja plików Office na Avili?

Może cos jeszcze polecicie?

Używana Omnia lub coś innego na WM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z wymienionych przez Ciebie telefonów w standardzie nie posiada aplikacji pozwalającej na edycję plików office'a. Aparat w avili do robienia zdjęć notatek się nie nadaje, przy tym zdecydowanie lepiej sprawdzi się 6220. Możliwość edycji/tworzenia dokumentów office'a w standardzie ma niewiele telefonów, np. w e63, ale o robieniu zdjęć notatek można zapomnieć. Jeśli odpuścić sobie możliwość robienia dokumentów to wybór będzie znacznie większy, np samsungi s7350, czy s7220

W standardzie nie ale 6220 ma symbiana a tam jest QuickOffice. Jakiś czas temu Nokia z Eseries miała darmowy upgrade do wersji 6.0. Chociaż nie wiem ile kosztuje taki pakiecik.

 

A co do notatek.. myślałem jeśli aparat posiada autofocus to spokojnie stronę a4 odczytam ?

Sam posiadam 6120c i czasami używam aparatu by zrobić foto textu aczkolwiek czcionka to min 14

I jakiś tam mały wycinek strony.

 

Samsung 7220. Tez był brany pod uwagę ale porównując go do 6220 był mniej funkcjonalny. Ale jeszcze kwestia ceny tela ponieważ patrząc na alledrogo to ten Samsung był by tez dobrym zakupem.

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPho...p;idPhone1=2695

 

"Używana Omnia lub coś innego na WM ?"

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPho...p;idPhone1=2739

 

Hmm.. Gd bym Bral Tela dla siebie to jak najbardziej.Nawet nie wiedziałem ze po tyle są używki.

ale jako prezent uzywka odpada poprostu ze wzgledu na wygląd(przebieg;)

 

 

Czyli czas najwyższy wykopac dziewczyne żeby wreszcie ruszyla do jakegos salonu/komisu etc.

Obejzec fony w akcji.

Edytowane przez marcel626

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen podziwu dla ludzi którzy używają Omnie i chwalą ją sobie. Telefon dostałem z firmy ( były 3 zwroty od dyrektorów bo nie mogli na ten telefon patrzeć ). Informatycy się śmiali że na pewno go oddam po paru dniach. Fucktycznie. Posiadałem w tym czasie HTC Diamonda i wydawało mi się że jedyna różnica między tymi telefonami to wielkość ekranu. Błąd...

 

- bateria - on jest tam w ogóle? Mam wrażenie że prąd po odłączeniu ładowarki lata sobie gdzieś po układach scalonych i paruje po paru godzinach.

- ekran - paskudny. Wielkość px względem Diamonda - słoń i mucha.

- problem z GPS - automapa w ogole nie widziała gps. Musialem go jakoś emulować. Już nie pamiętam co to dokładnie było.

- problem z ładowaniem przez USB. Czasami działało, czasami. W moim przypadku nie dało się naładować telefonu który miał 0% na baterii przez port usb. Dopiero podłączanie do sieci dawało możliwość włączenia telefonu.

- rysik... który dynda. A odczepienie go to policzek w twarz bo każda głębsza opcja w WM prosi o użycie rysika. No chyba że paznokci nie obcinamy.

- pomysł z widgetami jest dobry, ale wykonanie koszmarne. Każdorazowe kliknięcie na np. Kalendarz przesuwa go o 2-3mm. Nie można widgetów nie zablokować tak jak np. ikonek z iPhonie.

- a i jeszcze nieszczęsny port Samsunga. Zwykłe usb nie ma tu czego szukać.

 

Jedyne co mi się podobało to naprawde szybka reakcja przy zmiane orientacji ekranu z pionu do poziomu, duży ekran i naprawde dobry aparat.

 

Omnie sprzedałem jakiś czas temu. Było ciężko bo każdy komis miał po 3-4 sztuki. Widać jak ludzie się pozbywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W standardzie nie ale 6220 ma symbiana a tam jest QuickOffice. Jakiś czas temu Nokia z Eseries miała darmowy upgrade do wersji 6.0. Chociaż nie wiem ile kosztuje taki pakiecik.

 

A co do notatek.. myślałem jeśli aparat posiada autofocus to spokojnie stronę a4 odczytam ?

Sam posiadam 6120c i czasami używam aparatu by zrobić foto textu aczkolwiek czcionka to min 14

I jakiś tam mały wycinek strony.

6220, quick office jest, jak w każdej nokii z symbianem, ale umożliwia tylko odczyt. Sam napisałeś, że seria E miała darmowy upgrade do 6.0 (obsługa docx, xlsx) i to jest możliwe w dalszym ciągu, ale dla pozostałych pełny pakiet aplikacji kosztuje 39$. Aparat w avili nie ma AF, tylko FixedFocus, a to nie jest to samo, ostrość da się złapać tylko w większej odległości i przy dobrym świetle. Nokia 6220, czy Samsungi 7220/7350 do robienia zdjęć notatek się nadadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałem kupić nokie E51 czy według was opłaca się kupić ten telefon bo ostatnio spotkałem się z opinią, że telefon jest bardzo tandetni. A zależy mi na tym, żeby telefon wytrzymał mi te 2 lata. Teraz mam 6300 upadł mi wiele razy i nic mu nie jest po 2 latach a telefonu raczej nie szanuje.

 

 

Oprócz tego muszę wziąć drugi telefon. I myślałem nad nokia 6303 lub nokią 6500c w tym wypadku nie zależy mi już tak bardzo na funkcjach.

 

 

I moje pytanie jest takie czy te telefony to dobry wybór i jak się one mają do noki 6300

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić nokie E51 czy według was opłaca się kupić ten telefon bo ostatnio spotkałem się z opinią, że telefon jest bardzo tandetni. A zależy mi na tym, żeby telefon wytrzymał mi te 2 lata. Teraz mam 6300 upadł mi wiele razy i nic mu nie jest po 2 latach a telefonu raczej nie szanuje.

Zależy do czego ci potrzebny. Ma Symbiana, fatalny aparat foto i dyskusyjny design. Ale mimo Symbiana jest szybki.

Jeśli oczekujesz wytrzymałości, ale takiej fest, w stylu rzucanie, kopanie i miażdżenie, kup sobie Samsunga z serii Solid. Nokia nie umie lub nie chce wyprodukować czegoś w tym stylu, ale to jej problem.

Czy E51 jest tandetna - nie, materiały są przyzwoite, spasowanie też, nie ma większych bolączek z tym modelem. Tandetna to jest N95-1, weź do ręki to będziesz wiedział, dlaczego.

Oprócz tego muszę wziąć drugi telefon. I myślałem nad nokia 6303 lub nokią 6500c w tym wypadku nie zależy mi już tak bardzo na funkcjach.

Coś się na te Nokie uparł?

6500c jest całkiem dobra i niebrzydka, chociaż możliwościami nie powala. Ot, poprawny model, w dość delikatnej, choć tu i tam aluminiowej, obudowie.

6303 nie miałem w rękach, ale wygląda na to, co zwykle, czyli stara płyta główna od 6300 w nowym opakowaniu. Mogę się jednak mylić, mój związek z serwisem GSM usechł jakiś czas temu :>

I moje pytanie jest takie czy te telefony to dobry wybór i jak się one mają do noki 6300

E51 do 6300 jest jak Alfa Romeo 159 w wersji Distinctive do Fiata Pandy z szybami na korbkę. Lub, jeśli wolisz germańską paralelę, Audi A6 "w skórze i full opcji" do Polo z 1.2 benzyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia nie umie lub nie chce wyprodukować czegoś w tym stylu, ale to jej problem.

Już wyprodukowali - 3720. Może do karabińczyka się jej nie przypnie, kompasu nie ma, do surwiwalowego modelu jej daleko, ale upadki, rzuty, czy topienie nie robią na niej wrażenia.

 

@Piotr3k1 E51 jest bardzo poprawnie zrobionym, złożonym telefonem. Z zewnątrz fukcnej ma takie jak 6300 (aparat 2mpx, 2" ekran), ale w środku jest technologiczna przepaść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poca ...

nie zgodzę się .....

W Omni ma znaczenie jaki rom siedzi , brandowane a szczególnie z Plusa to pomyłka ...

Bateria .... hmmm mi trzyma 4-6 dni zależy ile fona używam , jak malo to nawet 7 pociągnie...

GPS .... to tutaj to ani AM , ani IGO , czy Garmin nie miało żadnych problemów z GPS .... to akurat w Omni śmiga super , szybko

łapie fixa , a bardzo ładnie trzyma satelity ....

Rozdziałka LCD ... bez przesady spokojnie styka.....

Nie zaobserwowałem też żadnych problemów z ładowaniem :)

rysik .... nie używam .... po instalacji SPB Mobile Shell jest zbędny a menu samsunga nie używam ....SPB załatwia wszystko

.............. a plusy ....

Obudowa solidnie wykonana ....

jest zdecydowanie szybsza niż Diamond , GPS lepiej działa i wikszy LCD

Aparat jest naprawdę dobry - trzeba tylko wiedzieć jak fotki robić.

Divixy odpala bez zacięć bez żadnego skalowania.

Minusy pewnie też się znajdą ... ale bez przesady ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chce kupić HTC Touch HD. Czy w tym przedziale cenowym, znajde coś ciekawszego?

 

Wiem, że za około tydzień wychodzi HTC Touch HD 2 czyli HTC Leo, aczkolwiek będzie kosztował około 3500 zł i to już jest za dużo.

Ktoś pisał też o Omnii HD 2. Warto poczekać na jakąś nowość, powiedzmy do końca miesiąca, czy Touch HD spełni wymagania?

 

Telefon będzie używany w 80% do rozmów, 10% do smsów, i 10% na całą resztę.

Moje główne kryteria to wygląd i jakość. Co do wyglądu Touch HD jest dla mnie idealny. Co do reszty polecę się na was.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chce kupić HTC Touch HD. Czy w tym przedziale cenowym, znajde coś ciekawszego?

 

Wiem, że za około tydzień wychodzi HTC Touch HD 2 czyli HTC Leo, aczkolwiek będzie kosztował około 3500 zł i to już jest za dużo.

Ktoś pisał też o Omnii HD 2. Warto poczekać na jakąś nowość, powiedzmy do końca miesiąca, czy Touch HD spełni wymagania?

 

Telefon będzie używany w 80% do rozmów, 10% do smsów, i 10% na całą resztę.

Moje główne kryteria to wygląd i jakość. Co do wyglądu Touch HD jest dla mnie idealny. Co do reszty polecę się na was.

 

Pozdrawiam.

No HTC HD 2 zapowiada się świetnie ale cena będzie zaporowa niestety.No moim zdaniem zdecydowanie Omnia 2 , LCD AMOLED swoje robi do tego proc 800 . Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzili w tej Omnia z tym ekranem. 400x240 i 262 tys. barw to po prostu low-end wśród dotykowców.

Weźcie się nie ośmieszajcie z tymi kolorami...

 

Taki Touch HD2 jest według ciebie low-endem ? To sobie zobacz ile ma kolorów... :mur:

 

KAŻDY telefon na WM ma 262k kolorów, co jest uwarunkowane ograniczeniem systemowym. Plus z tego taki, że bateria dłużej trzyma ;) A różnice między 262k, a 16mln widać tylko i wyłącznie na obrazkach/zdjęciach gdzie jest dużo odcieni czerni - wtedy przejścia kolorów nie są płynne. W innym wypadku, nie zauważysz różnicy -.-

 

I żeby nie było, Omnia wyszła ponad rok temu, wtedy nie było tych śmiesznych Avilii i podobnych za 1 zł w abo i za 400 zł w komisie :] A telefony te oferują sobą tylko i wyłącznie dotyk, słaby aparat, beznadziejnie wolny internet (nie ma to jak mega szybkie EDGE o.O), jakość obudowy koszmarna (tylna klapka w avilii po tygodniu używania wygląda gorzej niż moja roczna Omnia), a no i bym zapomniał, rozdziałkę 400x240 i 16mln kolorów. :lol:

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Touch HD2 to cena jest dosyć normalna jak na nowosc i przedsprzedaż, do niedawna Touch HD 1 był w sklepach w podobnej cenie. Co do samego HD2 super sprzecik, tylko boje sie czy juz nie byłby dla mnie za duzy (wszak jest wiekszy od HD1 której obecnie używam a ten juz nie jest mały), no i cieżko mi sobie wyobrazic obsługe excel'a bez rysika....

Co do kolegi który napisal, ze bierze Touch Hd2 i bedzie go uzywal w 80% do rozmow, 10%sms i 10% reszta to chyba bez sensu wydawac tyle kasy na smartfona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - wpadł mi w ręce SE C510, nowiutki, prosto z salonu. Chciałem slidera (6500 slide), ale wyszło, jak wyszło. I teraz pytanie - czy opłaca się spróbować opchnąć SE i kupić 6500s, czy może spróbować SE (od zawsze używam telefonów Nokii). W gruncie rzeczy to najważniejsza dla mnie jest bateria, telefon służy mi tylko do rozmów i ew. sms'ów, więc im dłużej żyje bez ładowania tym lepiej. Aczkolwiek strasznie przywykłem do slidera i nie wiem czy będę się w stanie przestawić.

Co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - wpadł mi w ręce SE C510, nowiutki, prosto z salonu. Chciałem slidera (6500 slide), ale wyszło, jak wyszło. I teraz pytanie - czy opłaca się spróbować opchnąć SE i kupić 6500s, czy może spróbować SE (od zawsze używam telefonów Nokii). W gruncie rzeczy to najważniejsza dla mnie jest bateria, telefon służy mi tylko do rozmów i ew. sms'ów, więc im dłużej żyje bez ładowania tym lepiej. Aczkolwiek strasznie przywykłem do slidera i nie wiem czy będę się w stanie przestawić.

Co Wy na to?

C510 to mój ulubieniec wśród SE. Niebrzydki, dobry aparat i świetna bateria. Niestety posiada tę samą wadę, co reszta - pstrokate menu SE + klawisze dla dziecinnych/kobiecych paluszków.

Osobiście do niedawna posiadałem 6500Slide i uważam, że to jeden z lepszych produktów Nokii w ostatnich latach. Wprawdzie większość egzemplarzy (starszych) ma wadę fabryczną wyświetlacza, ale nie przeszkadza to w użytkowaniu i naprawiają to bez marudzenia w serwisie Nokii. W zamian dostajemy solidny kawałek slidera, duży ekran i aparat, który w naturalnym świetle robi całkiem przyzwoite zdjęcia (pamiętajmy, że to nadal telefon a nie cyfrówka).

Wniosek jest taki:

Poużywaj C510, bo to naprawdę kawałek dobrego sprzętu i prócz nowej serii telefonów (E52 i podobne), to żadna Nokia nie dorównuje mu baterią. Z drugiej jednak strony, przerzucenie się z 10 różnych Nokii na SE może być niewykonalne, podobnie jak w moim przypadku. Musisz niestety wybrać - bateria czy Nokia. Najlepiej było by szarpnąć się na jakiś nowy model Nokii z tymi nowymi bateriami, ale to raczej mało wykonalne, bo nowość + Symbian swoje kosztują.

Kupując pół roku temu telefon trzymałem w ręce najpierw 6500S, potem C510 i jakiegoś tam jeszcze Samsunga. Znałem parametry C510 i wygląd do mnie przemawiał, ale po załadowaniu się menu podjąłem decyzję - "nie, nie i jeszcze raz nie dla menu SE".

 

Obecnie używam 6020 oraz 3310. Marzy mi się 6131 lub w przypływie gotówki jakiś nowy model z tymi nowymi bateriami - mam nadzieję wybrać coś bez Symbiana. Jeśli SE nie zwiększy klawiszy i nie zmieni menu, to zawsze będzie dla mnie na drugim miejscu, nawet przy 8MPix i genialnej baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...