Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

konczy mi sie umowa, zastanawiam się nad iphonem 3gs, czy może radzicie coś innego <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>/lepszego?

Nie wiem jak z dostępmością u Ciebie ale na chwilę obecną względem ceny i funkcjonalności osobiście typował bym na Omnię II na WM6.5.

Najpierw zadaj sobie pytanie czego oczekujesz od telefonu i pod jakim systemem ma działać - to podstawowe kryteria.

Pod względem opłacalności cena / możliwości i wykonanie widzę to tak:

Symbian - Omnia HD

WM6,5 - Omnia II ( jak chcesz dać ponad 2K tak z 6 stówek to HTC HD2 )

Android - HTC Hero

No i tutaj zero wyboru Iphone 3GS - osobiście mi do gustu nie przypada ten system , możliwości tefonu i jego cena za to co oferuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoje pytanie: Czy Nokia 1661 jest warta uwagi? Ma ktoś i używa? Może coś innego?

 

Interesuje mnie głównie wygląd (ten jest bardzo klasyczny i wzorowy, normalne klawisze), dobra bateria, sensowny wyświetlacz (np. ten w 2600 to mydło!) i blokowanie połączeń/smsów przychodzących - podobno 1661 coś takiego posiada (obok 2600 i 5030). Budżet w granicach 150 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoje pytanie: Czy Nokia 1661 jest warta uwagi? Ma ktoś i używa? Może coś innego?

 

Interesuje mnie głównie wygląd (ten jest bardzo klasyczny i wzorowy, normalne klawisze), dobra bateria, sensowny wyświetlacz (np. ten w 2600 to mydło!) i blokowanie połączeń/smsów przychodzących - podobno 1661 coś takiego posiada (obok 2600 i 5030). Budżet w granicach 150 PLN.

Tutaj masz porownanie wyswietlaczy 5030 i 2600c (niestety nie mialem 1661 pod reka, ale menu i wyswietlacz taki sam jak w 5030)

Dołączona grafika

(fotka robiona telefonem, zatem jakosc nie jest perfekt)

 

W kazdym razie moim zdaniem soft w 2600c jest lepszy od pozostalych 2-ch modeli. Bardziej przejrzyste menu, mozna wgrac przynajmniej normalne motywy, a nie wybierac z zestawu krzykliwych kolorkow. (Chociaz mozna dopasowac kolorystyke czcionki, zaznaczenia i tla softkey'ow)

Co do jakosci wykonania 1661 - jest bardzo przyjemna. Zaokraglona obudowa, lekko chropowaty plastik tylniej klapki zapewniajacy pewniejsze trzymanie, dobrze spasowana i waga samego telefonu dzieki ktorej upadki nie powinny zrobic krzywdy. Bateria to raczej taka sobie 800mAh (2600c - 870mAh, 5030 - 1020mAh).

Co do awaryjnosci, trudno powiedziec, dosc nowy model.

 

Swoja droga 100-150zł na nowy czy uzywany telefon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc 2600 miałem na myśli 2600 (ten stary model), a nie 2600c, który przestawiłeś. Tam jest mydło.

Generalnie większość softów Nokii mi pasuje jak i sama Nokia. Nad 5030 też myślałem. Tylko jego obudowa kojarzy mi się z 5130, czyli bardzo delikatna i podatna na zarysowania.

 

Telefon raczej nowy, niż używany, bo głownie interesuje mnie bateria, a ta w używkach będzie praktycznie do wymiany.

 

O awaryjność się nie martwię, chociaż wyświetlacze w serii XM lub 6500S oraz inne wpadki dają mi do myślenia.

 

Generalnie priorytety są takie:

- Nokia (miałem już SE, Samsung, Sagem, Motorola i jakoś się nie przyjęły)

- normalny wyświetlacz (2600c, 1661, 5030 są do przyjęcia opierając się na fotce wyżej, ten z poprzedniej 2600 w żadnym wypadku)

- dobra bateria (nie mam zamiaru nosić ładowarki wszędzie)

- blokowanie połączeń przychodzących (AFAIK ma je: 2600, 1661, 5030 i bodajże 2323 labo coś koło tego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ze sciaganiem simlocka z Omnii II? Na Allegro sa nowki po 1500zl, ale wszystkie z Orange :|

Przyznam, ze kusi mnie ten fonik, ale mam numery w Plusie i Erze... no i zdaloby sie soft od razu wymienic na niebrandowany, bo Orznij pewnie znowu swoich smieci nawpycha.

 

Ma ktos jakies info na ten temat? Na googlach nie udalo mi sie znalezc zadnego konkretnego info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do simlooka jak będzie to koszt max 70-80 pln .

A zmiana romu to żaden prloblem raczej .

A najlepiej poczekaj jeszcze trochę jak inni zaczną sprzedawać . Np . Play wtedy będzie bez sima i bez brandowanego romu , bo najgorsze co może być to brandowany rom . Dobrym przykladem może być stara omnia z Plusa.

A najlepiej podejdż do salonu orange i spytaj się czy Omnie 2 są z simlookiem.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nieaktualne, bo okazało się, że firma w której tata pracuje podpisała umowy wcześniej, nie informując nas o tym i mamy kontrakty do sierpnia 2011. Gdybym do wtedy miał mieć N73 którą wziąłem 2 lata temu, to chyba byłaby już w kawałkach, więc miło, że nas poinformowali, kiedy mamy prawo do nowych aparatów :lol: Ale i tak dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie coś może (lub znacie opinie) o SE W715? Z tabelki wygląda dość atrakcyjnie no i cena przystępna w Plusie chyba. Chciałbym go wziąć na prezent.

 

A w ogóle jakieś z tańszych propozycje z Wi-Fi i HSPA, i co by Skype dało się zainstalować?

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam jak najtańszego rozwiązania z Wi-Fi - na uczelnię ten wynalazek okazał się niemal niezbędny. Myślałem nad PSP ale w sumie tego nie nosiłbym wszędzie ze sobą, więc odpada. Jak przeglądałem to najsensowniejsza wydaje się 5530 - ma ktoś, jakieś opinie? Nie interesuje mnie e51 ze względu na wielkość ekranu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam telefonu, który zastąpi mojego wysłużonego K800i, z podobnej półki cenowej. Jedyne, co mi przeszkadzało w K800i, to niewielki wyświetlacz. Od telefonu oczekuje funkcjonalności (dobry OS), przyzwoitego aparatu (ale bez przesady) i poręcznych rozmiarów (zmieści się w kieszeni). Telefon biorę z Ery.

Jak dotąd zawęziłem swoje pole manewru (w kolejności preferencji) do:

- Samsung S7530 - stylowy, niezła rozdzielczość i ma to, co trzeba

- SE C901 - uroda nie grzeszy, ma to, co trzeba, nie chce znowu SE ;P

- Nokia E71 - ponoć bardzo funkcjonalna, ale jakaś taka duża i dziwna

- Samsung Omnia - ma GPS

Prosiłbym o pomoc w wyborze. Na koniec jeszcze 2 pytania:

- czy GPS w komórce jest czegoś warty?

- czy Wifi sie przydaje (majac HDSPA)?

Edytowane przez arch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupić coś nowego na zamiane N95 8GB. Powiedzmy że na nowy miałbym 800-850zł. Czy jest coś co godnie zastąpi ten telefon? W sumie spróbowałbym czegoś dotykowego, wiem że jest Omnia, ale ją chciałbym zostawić tak jako plan awaryjny a zastanowić sie nad czymś innym. Moje wymagania:

-ekran nie mniejszy niż 2,8"

-OS (WM lub Symbian)

-przyzwoity aparat z AF

- WIFI i GPS (często poruszam się w terenie i przydaje się)

 

Myślałem nad Xperią, choć to dalej dla mnie kontrowersyjny telefon, opinie są różne.

 

W tym wszystkim N95 8GB sprawdza się bardzo dobrze, jeśli nie będzie do tej kwoty nic ciekawego to zdaje się że narazie zostanie, ale jak ktoś ma jakąs ciekawą propozycje to miło ;)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam telefonu, który zastąpi mojego wysłużonego K800i, z podobnej półki cenowej. Jedyne, co mi przeszkadzało w K800i, to niewielki wyświetlacz. Od telefonu oczekuje funkcjonalności (dobry OS), przyzwoitego aparatu (ale bez przesady) i poręcznych rozmiarów (zmieści się w kieszeni). Telefon biorę z Ery.

Jak dotąd zawęziłem swoje pole manewru (w kolejności preferencji) do:

- Samsung S7530 - stylowy, niezła rozdzielczość i ma to, co trzeba

- SE C901 - uroda nie grzeszy, ma to, co trzeba, nie chce znowu SE ;P

- Nokia E71 - ponoć bardzo funkcjonalna, ale jakaś taka duża i dziwna

- Samsung Omnia - ma GPS

Prosiłbym o pomoc w wyborze. Na koniec jeszcze 2 pytania:

- czy GPS w komórce jest czegoś warty?

- czy Wifi sie przydaje (majac HDSPA)?

A E71 nie ma przypadkiem też GPSu ?

Znając życie do Samsunga nie wrzucisz żadnego programu napisanego w Javie (dlatego telefony tego producenta są dla mnie przekreślone z góry, no chyba że mają Symbiana/WM)

 

Zależy w jakiej komórce, u kuzyna w E66 podczas jazdy samochodem łapało fixa 30 minut, a potem i tak pokazywało, że jedziemy obok trasy -.- Za to np Omnia mi łapie fixa w 2-3 minuty i go nie gubi :)

Za HDSPA płacisz, za WiFi nie. Resztę sobie sam dopowiedz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze skonczyla mi sie umowa i podpisuje nowa wymienie sobie rowniez telefon. Nie chce za to placic wiecej jak 100zl, poniewaz i tak zwykle uzywam go do smsowania i rozmow.

 

Jest to oferta ery ;)

 

Mam kilka typow, nie moge sie zdecydowac.

 

Samsung Corby S3650

LG KP500 Cookie

Sony Ericsson C702

Samsung Avila S5230

 

Do tej pory uzywalem SE K550i i jestem zadowolony. Najbardziej intensywnie zastanawiam sie nad Corby i Avila :) Jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello kitties

jestem w sytuacji rozwodu z Orżnij, umowa kończy się jakoś w styczniu i w sumie już wypada szukać następnego opa.

Po dzisiejszych poszukiwaniach, wydaje mi się, że najbardziej będzie mi pasował Play, wybrałbym abo One Play Pro za 40ziko.

Jedynym pytaniem jest jaki aparat do tego brać, póki co wybór zawęziłem do:

 

LG KU 990

Samsung Avila

SE C902

LG GW 300 Etna II - takie dziwadło z ułomnym internetem

 

Priorytetem jest dobre wyjście audio, po prostu co najlepiej będzie grało w słuchawkach, tak poza tym to ma wysyłać SMS, dzwonić i w miarę wyglądać.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie (np. żeby poczekać, bo w grudniu wychodzą jakieś ubertelefony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung Corby S3650

LG KP500 Cookie

Sony Ericsson C702

Samsung Avila S5230

 

Do tej pory uzywalem SE K550i i jestem zadowolony. Najbardziej intensywnie zastanawiam sie nad Corby i Avila :) Jakies sugestie?

Szczerze mówiąc żaden z powyższych. Jeśli (co dziwne) byłeś zadowolony z K550i, to bierz C510. Nie wiem, co jeszcze mieści się w przedziale cenowym, ale żadnego z tych 4 nie polecam. Dotykówki są niepraktyczne, żrą dużo prądu i nudzą się po tygodniu. A C702 jest tragicznie brzydki, ma nieużyteczny GPS i koszmarnie wolny soft.

 

LG KU 990

Samsung Avila

SE C902

LG GW 300 Etna II - takie dziwadło z ułomnym internetem

 

Priorytetem jest dobre wyjście audio, po prostu co najlepiej będzie grało w słuchawkach, tak poza tym to ma wysyłać SMS, dzwonić i w miarę wyglądać.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie (np. żeby poczekać, bo w grudniu wychodzą jakieś ubertelefony)

Dotyki oraz Etna odpadają - słabe baterie, niepraktyczne i nieporęczne, taki sobie dźwięk. C902 to jedyny słuszny i sensowny wybór z tej listy. Przyzwoity wygląd i funkcjonalność, dobra bateria, dobry dźwięk i przyzwoity aparat gratis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli (co dziwne) byłeś zadowolony z K550i

A co w tym takiego dziwnego? Dobrze wykonany, nie wiesza sie ani nie ma dziwnych jazd (w przeciwienstwie do k770i), wygodna (wbrew pozorom) klawiatura, dlugo trzyma na baterii, przyzwoity ekran i aparat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mówisz o przypadku używania telefonu jako zegarka. Klawisze są piekielnie niewygodne, a sam telefon (jak i klawiatura) lubią się psuć. Opinię opieram na doświadczeniach brata oraz kumpla z pracy - obaj mieli ten niedorobiony model. Starszy K750i bije go na głowę w codziennym użytkowaniu i posiada praktycznie te same parametry.

Ironicznie to właśnie K770i chodzi innemu kumplowi bez zarzutu. Klawiatura jest znacznie wygodniejsza i nie pęka jak w S500/W580. Jedyne czego można się uczepić to aparat, który mimo zbliżonych parametrów do tego z K800i, jest lekko słabszy - diody zamiast xenona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie opieram na wlasnych dosiwadczeniach, korzystam na co dzien z k550i i k770i. Ten drugi musze resetowac srednio co dwa dni, bo albo nie widzi karty SIM, albo ma problemy z karta pamieci, albo sie po prostu zawiesi. Pewnie zmiana softu by pomogla, ale mi sie nie chce :P

 

Klawiatura w k550i mi bardzo odpowiada - przyciski sa niby male, ale szeroko rozstawione i nie ma problemow z pomylkami.

 

k750i to inna historia, to juz jest telefon-legenda, choc osobiscie wole wiekszy ekran k550 czy 770 (ze o C901 nie wspomne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam k 550i z softem w60i od ponad 2 lat i jestem bardzo zadowolony, nawet na tyle, że telefon który dostałem przy wymianie poszedł na allegro a zostawiłem sobie k550i. Wymianę planuję jak padnie, a na to się nie zanosi, więc jeszcze pewnie ze dwa lata się z nim pobujam.

 

Howk!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawiaturka w K550i jest dla mnie idealna :) Telefon zawieszal sie tylko kiedy spadal z duzej wysokosci, bateria trzyma dlugo, wszystko jest ok. Od telefonu nie wymagam ani dobrej jakosci zdjec, dobrej jakosci glosnikow ani bajerow typu odtwarzanie filmow. Ma byc uzyteczny w pisaniu wiadomosci sms i rozmowach. Zastanawiam sie ciagle nad Samsungiem Avila, 'normalne' telefony juz mnie znudzily, dzisiaj pojade do Ery sie nim pobawic, moze tez cos innego wpadnie mi w oko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ULLISSES, sam jakoś tak nie czuję pociągu do macalnych zabawek, więc w sumie utwierdziłeś mnie tylko w wyborze C902.

Póki co nie chcę przesądzać, do stycznia jeszcze kupa czasu ;]

Edytowane przez s0czek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mówisz o przypadku używania telefonu jako zegarka. Klawisze są piekielnie niewygodne, a sam telefon (jak i klawiatura) lubią się psuć. Opinię opieram na doświadczeniach brata oraz kumpla z pracy - obaj mieli ten niedorobiony model.

@ULLISSES. Widać, że miałeś ten telefon (SE K550i) dwa razy w ręku, a już wyrażasz swoją nieomylną opinię. Co do osób, które psują telefony i inne sprzęty to ja też mam na to swoją teorię i wziął bym na twoim miejscu na wstrzymanie bo twój brat i kumpel z pracy to dla mnie żadni specjaliści. Mam takiego jednego przypadka w rodzinie i wiem, że zazwyczaj to nie jest wina sprzętu tylko specyficznego użytkownika. K550i jest naprawdę wyjątkowo dobrym i udanym telefonem. Wytrzymały i szybki. Długo trzyma bateria. Przyciski są wadą dla dzieciaków, które piszą dużo smsów lub siedzą na gg. Poza tym mi udaje się szybko na nich pisać jakimś cudem - czy jestem jakiś wyjątkowy? Ja dzwonię, robię zdjęcia, korzystam z aplikacji GPS i innych programów napisanych w javie, słucham muzyki lub radia. Jako telefon spisuje się wyśmienicie. Przez prawie 2 lata jak już go używam nie zawiódł mnie ani razu, a jedyne co się z nim stało to podrapana obudowa od noszenia w kieszeni razem z kluczykami. Uwierz mi kolego jestem naprawdę wymagającym użytkownikiem i zawsze stawiam użyteczność nad zbędne bajery. Możesz mieć własną opinię, ale uważam, że jest ona wyjątkowo złośliwa i niesprawiedliwa.

 

Co do kupujących nowy telefon to proponuję zainteresować się SE Yari. Wyświetlacz 2,4", wbudowany A-GPS, bateria 1000mAh Li-Pol, głośniki stereo. Pomijam inne bajery, które jak wspominałem są dla mnie zbędne. Obawiam się tylko jak slider wytrzyma spotkanie ze mną. Co ja niestety nie cackam się ze sprzętem, który posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ULLISSES. Widać, że miałeś ten telefon (SE K550i) dwa razy w ręku, a już wyrażasz swoją nieomylną opinię. Co do osób, które psują telefony i inne sprzęty to ja też mam na to swoją teorię i wziął bym na twoim miejscu na wstrzymanie bo twój brat i kumpel z pracy to dla mnie żadni specjaliści. Mam takiego jednego przypadka w rodzinie i wiem, że zazwyczaj to nie jest wina sprzętu tylko specyficznego użytkownika. K550i jest naprawdę wyjątkowo dobrym i udanym telefonem. Wytrzymały i szybki. Długo trzyma bateria. Przyciski są wadą dla dzieciaków, które piszą dużo smsów lub siedzą na gg. Poza tym mi udaje się szybko na nich pisać jakimś cudem - czy jestem jakiś wyjątkowy? Ja dzwonię, robię zdjęcia, korzystam z aplikacji GPS i innych programów napisanych w javie, słucham muzyki lub radia. Jako telefon spisuje się wyśmienicie. Przez prawie 2 lata jak już go używam nie zawiódł mnie ani razu, a jedyne co się z nim stało to podrapana obudowa od noszenia w kieszeni razem z kluczykami. Uwierz mi kolego jestem naprawdę wymagającym użytkownikiem i zawsze stawiam użyteczność nad zbędne bajery. Możesz mieć własną opinię, ale uważam, że jest ona wyjątkowo złośliwa i niesprawiedliwa.

Sam podkreśliłeś, że nie używasz klawiatury w dostatecznym stopniu. Mój brat oraz kumpel używał telefonu tak, jak używa młodzież - (dużo!) bo telefon raczej kierowany jest do młodzieży. W obydwu przypadkach klawiatura zaczęła odmawiać współpracy. U brata do tego posypał się mikrofon, bo ledwo go słyszałem i ledwo rozumiałem, gdy do mnie dzwonił. Z drugiej jednak strony nie zdarzyło się, aby obudowa latała czy miała luzy. To muszę przyznać mu na plus.

 

Może to akurat tylko 2 takie przypadki, ale mimo wszystko uważam ten telefon za średnio udany model i nie polecam go nikomu dorosłemu.

 

To, że przyzwyczaiłeś się do jego używania, to dziwna sprawa. Ja, jak biorę do ręki telefon, to po 5 sekundach potrafię stwierdzić, że klawiatura/ekran/rozmiar telefonu mi nie pasuje i nawet nie mam zamiaru próbować się przyzwyczajać. Telefon ma mi pasować od pierwszej sekundy. W końcu to ja wybieram telefon, a nie on mnie. ;]

 

Co do kupujących nowy telefon to proponuję zainteresować się SE Yari. Wyświetlacz 2,4", wbudowany A-GPS, bateria 1000mAh Li-Pol, głośniki stereo. Pomijam inne bajery, które jak wspominałem są dla mnie zbędne. Obawiam się tylko jak slider wytrzyma spotkanie ze mną. Co ja niestety nie cackam się ze sprzętem, który posiadam.

Heh, kolejny (z nielicznych) SE posiadający normalna klawiaturę. Jeśli nie będzie pękać, to będzie ciekawy telefon. Zastanawia mnie jednak jedna rzecz: Kto będzie płacił za używanie GPS? Bo Symbiana/WM tam nie widzę, natomiast A-GPS przez Net to słaby pomysł na nawigację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że przyzwyczaiłeś się do jego używania, to dziwna sprawa. Ja, jak biorę do ręki telefon, to po 5 sekundach potrafię stwierdzić, że klawiatura/ekran/rozmiar telefonu mi nie pasuje i nawet nie mam zamiaru próbować się przyzwyczajać. Telefon ma mi pasować od pierwszej sekundy. W końcu to ja wybieram telefon, a nie on mnie. ;]

Tak może zacznę robić gdy już będę miał nieograniczony albo chociaż większy budżet. Póki co biorę co dla mnie najlepsze w ściśle określonym zakresie cenowym. Wszystko w swoim czasie. Pomimo tego naprawdę uważam, że może zdarzyć się jak z ludźmi tak i z telefonami, że pierwsze wrażenie bywa mylne.

 

Heh, kolejny (z nielicznych) SE posiadający normalna klawiaturę. Jeśli nie będzie pękać, to będzie ciekawy telefon.

Klawiatura powiedzmy, że normalna. Podobno niezbyt wygodna. Dajmy na to, że znośna.

 

Zastanawia mnie jednak jedna rzecz: Kto będzie płacił za używanie GPS? Bo Symbiana/WM tam nie widzę, natomiast A-GPS przez Net to słaby pomysł na nawigację.

Co do opłat za używanie nawigacji to naprawdę nie jest tragicznie. NaviExpert - jedyna sensowna w tej chwili aplikacja tego typu pobiera niewiele danych. Ktoś napisał (nie wiem czy to prawda), że przez miesiąc używania pobrała mu 1 MB. Nie bądźmy już takimi sknerami, że nie stać nas na wydanie paru złotych raz na jakiś czas. Oczywiście podkreślam, że jeśli ktoś jeździ dużo to telefon nie zastąpi mu typowego urządzenia do nawigacji. W moim przypadku gdy wyjeżdżam gdzieś raz na jakiś czas z kolei bez sensu jest kupowanie samej nawigacji, która będzie leżała schowana w szafce i nie zarobi na siebie. Przykładowo w Orange jest oferta gdzie płaci się 10 zł za tydzień używania NaviExperta w czym jest zawarta już licencja oraz transfer danych. Jeśli kogoś na to nie stać to ok, ale dla mnie to nie jest problem.

 

Btw. zastanawiałem się nad kupnem Nokii 6210 Navigator. Ekran 2,4 " robi swoje, Symbian również na pokładzie, ale... Podobno tym telefonem na baterii można nawigować 3 godziny. Jak dla mnie to farsa i nikt mnie nie przekona tym, że są ładowarki samochodowe. Poza tym z własnego doświadczenia wiem, że nie kupię już telefonu z baterią Li-Ion. Jeśli ktoś nie wie czemu no to bardzo mi przykro. Nie zamierzam tego tłumaczyć. Sami musicie do tego dojść.

Edytowane przez dru8d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ciągnie aż takich ilości danych, to jeszcze ma to jakiś sens i cena nie jest wygórowana. Byle tylko soft nie chodził tak, jak w początkowych modelach C702 ;]

 

O 6210N:

W takim razie można by podumać nad jakimś nowszym modelem z tymi nowymi bateriami. O E52 huczało zanim się pojawiła w sprzedaży ze względu na genialną baterię. Wprawdzie producent zaczynał od 22 dni na baterii, ale potem zszedł do bardziej realnych danych. Mimo wszystko bateria nadal robi pozytywne wrażenie - szczególnie biorąc pod uwagę mocny procesor i Symbiana na pokładzie.

Zapewne jednak nie spodoba Ci się rozmiar wyświetlacza. Można więc (w oparciu o stronę Nokia lub inne serwisy) szukać telefonu z większym ekranem i baterią z nowej serii. Wprawdzie rewelacji nie będzie, ale nadal powinno być całkiem nieźle.

 

Poza tym zwykła nawigacja trzyma 3-4 godziny, więc od telefonu cudów nie ma co oczekiwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. zastanawiałem się nad kupnem Nokii 6210 Navigator. Ekran 2,8 " robi swoje, Symbian również na pokładzie, ale... Podobno tym telefonem na baterii można nawigować 3 godziny. Jak dla mnie to farsa i nikt mnie nie przekona tym, że są ładowarki samochodowe. Poza tym z własnego doświadczenia wiem, że nie kupię już telefonu z baterią Li-Ion. Jeśli ktoś nie wie czemu no to bardzo mi przykro. Nie zamierzam tego tłumaczyć. Sami musicie do tego dojść.

6210N ma wyświetlacz 2.4 ".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O E52 huczało zanim się pojawiła w sprzedaży ze względu na genialną baterię. Wprawdzie producent zaczynał od 22 dni na baterii, ale potem zszedł do bardziej realnych danych.

ostatnio odebralem w firmie takie cus, po wyjeciu z pudla niby bateria byla full, zostawilem w pudle w celu sprawdzenia ile wytrzyma, po 6 dniach jak zajrzalem do niej byla martwa, jak bede mial chwile to naladuje jeszcze raz i przetestuje po raz drugi ;) Jezeli bedzie podobnie to szalu naprawde nie ma (se w910 wytrzymywal mi 10dni na czuwaniu z bateria 950)

 

Ale za to telefon jest bardzo szybki, z softem plusa zapieprza az milo, duzo szybciej niz moja 'czysta' e66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 6210 Navigator faktycznie palnąłem, jednak wydawało mi się, że ma taki sam wyświetlacz co N95. Chyba mam przemęczone oczy albo te telefony mają tak dobrze dopasowane proporcje do wielkości wyświetlaczy, że optycznie sprawiają podobne wrażenie. Zwłaszcza jeśli nie porównało się ich mając obu w tej samej chwili w ręku.

 

O E52 huczało zanim się pojawiła w sprzedaży ze względu na genialną baterię. Wprawdzie producent zaczynał od 22 dni na baterii, ale potem zszedł do bardziej realnych danych. Mimo wszystko bateria nadal robi pozytywne wrażenie - szczególnie biorąc pod uwagę mocny procesor i Symbiana na pokładzie.

Zapewne jednak nie spodoba Ci się rozmiar wyświetlacza. Można więc (w oparciu o stronę Nokia lub inne serwisy) szukać telefonu z większym ekranem i baterią z nowej serii. Wprawdzie rewelacji nie będzie, ale nadal powinno być całkiem nieźle.

 

Poza tym zwykła nawigacja trzyma 3-4 godziny, więc od telefonu cudów nie ma co oczekiwać.

Akurat E52 to była mój docelowy telefon, ale zabrakło mi 300-400 zł. Tutaj akurat wiem, że się nie mylę i E52 ma wyświetlacz 2,4", więc takiej samej wielkości co Yari oraz 6210 Navigator. Reszty chyba nie muszę dopowiadać bo widzę, że większość kolegów jest dobrze zorientowana. Niestety po sieci krążą opinie o niskiej jakości wykonania. i wadliwym oprogramowaniu Niektórzy strasznie jadą po tym telefonie. Zwłaszcza, że spodziewali się następcy N 6310i. Miało być dobrze, a wyszło jak zwykle. Jak jest naprawdę? Nie wiem.

 

Co do czasu nawigacji to ja wymagam maksymalnie 7 godzin. Myślę, że Yari tyle wytrzyma, choć nikt mi tego nie obiecywał. Zresztą sam sprawdzę jak mają się moje oczekiwania co do rzeczywistości. W razie czego jednak mam ładowarkę samochodową. Przydaje się w krytycznych momentach.

Edytowane przez dru8d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...