Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

+ do tego nowe nokie po pełnym naładowaniu baterii wyłączają ładowanie, tak więc bateria może być 2 dni "ładowana", ale telefon i tak ją doładuje tylko do 100% ;)

Kazde urzadzenie z bateria litowo-jonowa tak robi, moze poza jakimis zabytkami. Po prostu po naladowaniu przechodzi w tryb podtrzymywania ladunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki telefon wybrać za ok. 450zł ?

Nie potrzebuję telefonu muzycznego. Powinien być przede wszystkim w miarę solidnie wykonany i wygodny w użytkowaniu. Myślałem o SE C510 głównie ze względu na aparat z AF żeby mieć możliwość zrobić zdjęcie tekstu, podobno też dość solidny. Druga opcja to Nokia E51 ze względu na wykonanie i szybkiego symbiana. Czy w tej kwocie są jeszcze jakieś inne telefony, którymi można się zainteresować? Wolałbym telefon nowy, chociaż nie jest to warunek konieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki telefon wybrać za ok. 450zł ?

Nie potrzebuję telefonu muzycznego. Powinien być przede wszystkim w miarę solidnie wykonany i wygodny w użytkowaniu. Myślałem o SE C510 głównie ze względu na aparat z AF żeby mieć możliwość zrobić zdjęcie tekstu, podobno też dość solidny. Druga opcja to Nokia E51 ze względu na wykonanie i szybkiego symbiana. Czy w tej kwocie są jeszcze jakieś inne telefony, którymi można się zainteresować? Wolałbym telefon nowy, chociaż nie jest to warunek konieczny.

najbardziej solidny przez duże S jest Samsung B2100 Solid :) mozesz po nim przejechac samochodem wrzucic do wanny albo wyrzucic przez okno i nic mu sie nie stanie, ale nie ma wypasionego aparatu, ekranu z 16 mln kolorow i super jakosci dzwieku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej solidny przez duże S jest Samsung B2100 Solid :) mozesz po nim przejechac samochodem wrzucic do wanny albo wyrzucic przez okno i nic mu sie nie stanie, ale nie ma wypasionego aparatu, ekranu z 16 mln kolorow i super jakosci dzwieku :)

Nie chodzi o solidność w sensie pancerność ale o to żeby nie trzeszczał itp. :) Najlepiej jakby miał szybkiego symbiana i aparat z AF tylko nie wiem czy w 450zl znajdzie sie coś takiego. Wymagania spełniałaby Nokia E66 ale raczej nie osiągalna w tej kwocie i nie wiem czy nie zostanie wybór czy aparat z AF (C510) czy symbian (E51).

Edytowane przez Irek24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia E51 pod względem szybkości wypada nieźle, ale aparat to jakieś chińskie VGA. Tekst będzie czytelny, jeśli rozmiar czcionki wyniesie minimum 35 i nie będziesz zanadto ruszał ręką.

C510 to zdecydowanie lepszy aparat, nieprzyzwoicie długi czas czuwania (mowa o 5 do 7 dniach), zacnej jakości obudowa. Wewnątrz typowe SE, ale można się przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkosc i symbian sie troche wyklucza wiem cos o tym bo mialem N95 8GB i potrafil sie solidnie zamulic icon_biggrin3.gif

Nic się nie wyklucza. Nie wiem co miałeś na tej N95 8GB i jaki soft ale ja obecnie na najnowszym na płynność narzekać nie mogę ani trochę. Pozatym ten model Nokii nie jest jednym który sprawnie działa, bawiłem się E51, E66 i również bez zastrzeżeń ;]

 

Co do E51, telefon dobry ale ma dwa minusy, słaby aparat i mały ekran co razem z WiFi raczej daje małą wygodę przeglądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , osobiście za symbianem nie przepadam , ale kupiłem ponad rok temu żonie N95 8G , i chodzi całkiem ok i na pewno nie zamula .Oczywiście wgrywam najnowszy soft zawsze jak wyjdzie , ale nawet rok temu nie zamulała .

ludziom zamula jak za dużo syfu nainstalują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamula też, jak się nie kasuje wiadomości i dziennika rozmów - a symbian potrafi pamiętać naprawdę kosmiczne ilości.

 

Inna sprawa, że pierwsze telefony z Symbianem było "zmulone" - N95 czy E51 już jakoś chodzą, ale np. E65 czy starsze modele to już prędkością nie grzeszą - nawet w porównaniu ze zmulonym SE 702.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

prosze o male porownanie modelu nokii 6700 z 5220 ....

 

matka chce przedluzyc umowe z orange ...

 

taryfa biznesowa, abonament 24 mce x 88,00 pln netto, wychodzi kolo 107,00 pln brutto ...

 

moze doradzicie cos z oferty orange?

 

a moze inne sieci maja jakies ciekawsze oferty w cenie abonamentu podobnego do orange ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak... Ale jak psz3mo wspomniał, Corby kosztuje prawie tyle samo co Avila, a jest od niej po prostu gorszy. Ot mniejszy wyświetlacz, brak qwerty, brak czujnika ruchu (ekran sie sam z siebie nie obraca)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy miał ktoś z was przyjemność używania Nokii 5530 XM bo bardzo podoba mi się ten telefon i zastanawiam się nad jego zakupem, z videorecenzji wynika że jest ok dotyk chodzi dobrze i ma jacka do podłączenia słuchawek co bardzo mi się podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja użytkuję jakiś 10 dni. Jak na razie to spisuje się dobrze. Jakieś konkretne pytania? Jeśli będę mógł to odpowiem ;)

peace!!

Generalnie męczą mnie 3 kwestie.

 

Jak z dokładnością dotykowego ekranu ? Czy da się na tych cholerstwie smsa napisać ;].

Jaka jest jakość dziwięku ? Nie wiem poprostu czy to całe XM to nie marketingowy pic na wodę.

Ile trzyma bateria ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakąś dobrą sprawdzoną alternatywę dla Samsunga B2100 Solid? Chodzi o wytrzymałość i dobrą baterię. Powiem tak, jeszcze ten telefon mnie nie zawiódł, bateria trzyma lekko 5-6 dni. Nie przeszkadza mi to, że technicznie jest z poprzedniej epoki. Dzwonię i wysyłam sms'y i nic ponadto ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

mam prośbę: chciałbym kupić sobie porządny smartfon z:

 

1) WiFi i przeglądarka netu, email

2) Ekranem dotykowym

3) GPS

4) Dobrą jakością dźwięku słuchawkach (tak jak lub lepszą niż SE W610)

5) Możliwością instalowania różnych programów (myślę o WM albo Android)

6) Dobrą jakością wykonania, bez ewidentnych debilizmów

7) Wygodną obsługą paluchami

 

Ale nie siedzę za mocno w GSM - stąd prośba: co byście polecili? I pytanie: kupić teraz czy razeczej po świętach ?

 

P>S> Wiem, że to bardziej telefon niż smartfon i będzie śmietnik jeszcze większy w tym temacie, ale mod zamknął mi temat kierując mnie tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakąś dobrą sprawdzoną alternatywę dla Samsunga B2100 Solid? Chodzi o wytrzymałość i dobrą baterię. Powiem tak, jeszcze ten telefon mnie nie zawiódł, bateria trzyma lekko 5-6 dni. Nie przeszkadza mi to, że technicznie jest z poprzedniej epoki. Dzwonię i wysyłam sms'y i nic ponadto ;).

Sonim XP1 i Sonim XP3. Stosunek cena/możliwości zabija, ale po tych telefonach można jeździć koparką na gąsienicach i nic im nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia n97, Omnia HD, SE Satio a moze jakis HTC?

 

wymagania:

minimum 3.5 wyswietlacz dotykowy najlepiej pojemnosciowy

minimum 5Mpix camera

minimum VGA@30fps nagrywanie (chociaz tutaj mozna czasem przezyc jak jest slabiej)

wifi

gps

bardzo mile widziane qwerty

 

do 1500zl

 

jak narazie omnia hd chyba faworyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SE Satio:

 

-bardzo dobry aparat

-kręci świetne video

-dobra jakość dźwięku, ma całkiem równą charakterystykę

- pozatym GPS, WIfi itd standard dla Symbian V5

 

 

Reszta jeśli chodzi o własności systemu to wiadomo podobnie bo ta sama platforma, Omnia HD najlepsze Video jakościowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia n97, Omnia HD, SE Satio a moze jakis HTC?

 

wymagania:

minimum 3.5 wyswietlacz dotykowy najlepiej pojemnosciowy

minimum 5Mpix camera

minimum VGA@30fps nagrywanie (chociaz tutaj mozna czasem przezyc jak jest slabiej)

wifi

gps

bardzo mile widziane qwerty

 

do 1500zl

 

jak narazie omnia hd chyba faworyt

Jeżeli masz na myśli qwerty fizyczną to chyba N97 Ci zostaje.

Jeżeli może być wirtualna to kierowałbym się ku Samsungowi Omnia HD. W porównaniu z resztą jako jedyna ma 256RAM i największy wyświetlacz (3,7" AMOLED). Co do walorów estetyczno/designowych to jest to kwestia indywidualna ale dla mnie Satio przy Omni HD wypada strasznie blado (szczególnie tylna osłona aparatu)

Edytowane przez nuras_en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja właściwie nie o telefonie, ale o obudowie do N95. Czy te to są faktycznie oryginały:

http://allegro.pl/item848018192_nowa_obudo...ck_edition.html

http://allegro.pl/item850950401_100_orygin..._nie_chiny.html

Muszę kupić bratu, a że nie znam się, proszę o pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...