Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak interesuje Cię wybór między E71, E72 i E75, to ja powiem kilka słów od siebie.

E71, już najnowsza nie jest, ale ma z nich IMO najelpsze wykonanie.

E75, to grubas z płaską klawiaturą na której raczej ciężko pisać coś bezzwrokowo. Plusem jest już symbian S60v3 z FP2. Jednak slider nie sprawia wrażenia, jakby miał wytrzymać 2 lata ciężkich warunków. Klawiatura z przodu jest polakierowana jak w zabawce.

E72 - IMO najładniejsza z nich. Najszybszy procesor, najlepszy aparat, navi key. Wydaje mi się delikatnie słabicej wykonana od E71, jednak lepiej od E75.

Imo z tych trzech E72 jest najlepszym wyborem. Jednak licząc się z kasą przedłożyłbym E71 nad E75, mimo braku mini jacka i FP2.

 

Przy kupnie E72 należy uważać, bo z tego co czytałem trafiały się pojedyńcze sztuki na forum SymbianOS, które były gorzej wykonane.

 

E72 używam na codzień, więc w razie potrzeby służę pomocą. Przy czym zaznaczam, że nie wiem jak kwestia dual sim, po prostu muszę nosić 2 tel.

 

PS. Dość dużo o E72 jest na smartknokia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5800 vs i900 - co wybrać??

Obecnie mam e63 + 8gb.

 

Nokia 5800 - wysoka rozdzielczość ekranu, 8gb, przyzwoita jakośc dźwięku, sporo programów, symbiana mam opanowanego

Samsung i900 Omnia - 8gb, dobry aparat, niezła bateria, rozdzielczość ekranu do przeżycia, do tego M2D, albo SPB Mobile Shell, bo nie mogę patrzęc na te biedne ikonki z WM

 

Czego wymagam:

*qwerty,

*wi-fi,

*bateria chociaż na 2 dni,

*dobra jakośc dźwięku (chciałbym też czasami zastąpić telefonem odtwarzacz mp3 (sansa clip)),

*spora pamięć (wbudowana, albo karta - wsio ryba)

*na aparat praktycznie nie patrze, AF czasem, by się przydał, ale to kryterium spełniają wszystkie telefony.

*żeby nadawał się do przeglądania internetu (wifi w domu, na uczelni i w pracy)

*3,5mm jack w standardzie mile widziany, ewentualnie przejściówka.

*znośna cena

 

Na razie moim liderem jest 5800 ze względu na rozdzielczość ekranu, jakośc dźwięku, 3,5mm jack i symbiana do którego jestem 'przywiązany'. Dodatkowo nowy firmware wprowadza kinetic scrolling, widgety do odtwarzacza/kontaktów i automatyczną qwerty przy pisaniu smsów, więc sporo usprawnia.

 

Omnia zawsze mi się podobała jako telefon, ale WM jakoś odrzucał. Widzę jednak, że M2D, albo SPB Mobile Shell dają całkiem ciekawy efekt.

 

Nie interesuje mnie gps i to czy można oglądać filmy bez konwersji, czy nie (nie zamierzam oglądać pełnometrażowych filmów na telefonie, do tego mam telewizory - 32" i 37")

 

Oba można dostać za podobne pieniądze, 600-650zł z 8GB pamięcią, gwarancją producenta, bez simlocka i w bardzo dobrym stanie.

Nokia daje ekran o wyższej rozdzielczości i lepsze/ciekawsze gry (czasem lubie w coś poklikać), a samsung lepszy aparat i obudowę. Przejrzałem już dziesiątki testów i porównań (artykuły/youtube), ale cały czas nie mogę się zdecydować.

Najlepiej chyba będzie jak kupie oba i popróbuje :lol:

 

 

ps. mój wybór zawężam tylko do tych dwóch telefonów. Następna na liście jest omniaHD, ale to już sporo większy wydatek, bo te poniżej <1k zł są zazwyczaj z 'orżnij', a odłożone pieniądze wole dołożyć do nowego samochodu, niż pakować w telefon.

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arrrgh... Jak słyszę słowo Samsung, mam ochotę włożyć mydło do mikrofalówki i patrzeć jak rośnie.

Przez ręce przeszły mi trzy modele- z czego dwa użytkowałem (E250 i L700)- owszem, L700 był solidny, ale soft mnie nieziemsko irytował. Do tego padał zawsze równo po dwóch dniach użytkowania- był w serwisie, nie stwierdzili usterki.

E250 był równie irytujący- ale przynajmniej slider pozwalał się odstresować. ;)

Za to F480 jest klapą na całej linii- w reklamach chodził płynnie, pięknie i nie-wiadomo-jak, a po kilku godzinach użytkowania, doszedłem do wniosku, że ten touchscreen został zrobiony dla małych, chińskich rączek, albo mojego jedenastoletniego brata- który jest z telefonu zadowolony.

 

Tak więc- Samsungowi zostawmy telewizory, mikrofale i lodówki- do aparatów i telefonów lepiej niech się nie tykają...

 

Ale w porównaniu do 5800, Omnia jest wykonana solidnie.

 

Trzymałem 5800 w ręce- ale pomimo olbrzymich chęci- nie dałem rady przystosować się do symbiana na dotykowym ekranie. Poza tym- co to za dziwna wersja? I czy aplikacje z "tradycyjnych", posiadających klawiaturę pójdą...?

 

Owszem- WM bez nakładek wygląda, jak groteskowe małżeństwo brazylijskich slumsów z windows xp- za to samsung chyba uporał się z tym problemem, tak samo jak HTC? Za to pstrokacizna domyślnego tematu w 5800, przypomina piątkową drogę powrotną z pubu do domu Anglika- pełna niespodzianek i dziwnych kolorów- ale to raczej kwestia gustu. ;)

 

Jak dobrze przypominam sobie, to 5800 ma chyba półmilimetrową plastikową szybkę, wyprodukowaną w zgodzie z naturą, która ulegnie biodegradacji w kontakcie z wodą i światłem słonecznym- imo- tandeta obliczona na szybkie zużycie.

I w tym momencie samsung wychodzi na prowadzenie...

 

Ale... Szczerze mówiąc- oba nie zachwycą baterią- wszystko się musi kiedyś rozładować. ;)

 

Z tych dwóch bym wybrał Nokię- mam do niej większe zaufanie niż do Samsunga.

 

Ja bym się zastanawiał nad tym w kwestii- siła przyzwyczajeń+"to-nie-może-być-bubel" vs. samsung, ze wszystkimi wadami i zaletami.

Do tego- po prostu bym pomacał wyświetlacz- co będzie bardziej Tobie pasowało...

 

 

Ale... Jeżeli telefon ma służyć do takich rzeczy- poszukał bym na Twoim miejscu iPhone- czy to 2G czy 3G, wgrywamy najnowszy soft, jailbreak- i mamy kolejną masę ciekawych aplikacji- ale apple to apple- lubisz, albo nienawidzisz. Sam łupię od kilku dni w GTA: Chinatown Wars na iPod Touch ;)

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do aplikacji na 5800 to w tym przypadku nie ma się co martwić. Wszystko nowe w javie daje się uruchomić, w razie czego jest konsola. Poza tym jedyny program napisany w javie, który mam w telefonie to rozkład jazdy autobusów, wszystkie pozostałe to sis/sisx, czyli typowo pisane pod symbiana (w gry java nie gram), a tych na 5800 nie brakuje. Wersja symbiana na 5800 to s60v5.

 

W każdym telefonie można mocno pogrzebać: zmiana ikonek, styli, motywów, czcionek itd, więc wygląd menu da się przeżyć ;)

 

Odnośnie obudowy, wiem że samsung ma lepszą, tylko dlaczego ta tylna klapka nie jest metalowa - tego nie rozumiem od momentu wejścia omni do sklepów. 5800 też macałem i nie jest bardzo źle. W razie czego mam kolegę w serwisie nokii więc obudowę dostanę za grosze.

 

Żeby nie było - do nokii jestem przyzwyczajony, miałem już ich dobre naście (kilka z symbianem), ale nigdy nie trzymałem się jednej firmy, były też se/motorole/samsungi i lg

 

 

Nad iphonem 2g też już myślałem, miałem w rękach, ale to chyba nie dla mnie, poza tym kupić ten telefon z gwarancją producenta graniczy z cudem, a nie wydam 600-800zł na telefon bez gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Omnia przy normalnym użytkowaniu (wm 6.5 + spb jak coś) czyli około 50-60 sms dziennie + parę minut rozmów i zabawy wytrzymuje minimum 2 dni, max około 4. No i 5800 jest chyba grubsza, z tego co pamiętam. Nokia niby ma lepsza rozdzielczość, tylko albo mi się wydaje, albo ten wyświetlacz jest za bardzo ściśnięty. W samsungu są lepsze proporcje wyświetlacza, po prostu na szerokość się więcej mieści... No i OMNIA jest niezniszczalna, moja już parokrotnie lądowała na ziemii, ma aktualnie jedne obicie farby przez upadek na chodnik :] No i aparat syci (tylko robienie fotek z lampą odpada, bo flash jest do bani) ;)

 

@KWS89

Osobiście też jestem anty-samsung, ale dotyczy to tylko ich telefonów z softem samsunga. Telefony z WM / Symbianem to całkiem inna bajka :)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jako ze nokia mojej mamuski jest juz wiekowa (6230i), wiec przyszedl czas na wymiane

preferowana jest nokia (z lenistwa i przyzwyczajenia), najlepiej slider lub klapka, cena nie jest problemem ( nawet i 2k na wydanie)

 

z gory dziekuje za sugestie i polecane telefony

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia E63- plus, minus- użytkowanie. Nie wliczajmy plastikowej obudowy.;)

Wbrew pozorom ta plastikowa obudowa nie jest taka zła, śmiem twierdzić, że nie ma lepiej wykonanego telefonu (dowolnego producenta). Mam e63 prawie 4 miesiące, a obudowa wygląda jak nowa (tworzywo obudowy jest grube (jak w 3210). Mam w skrzynce około 800smsów (sms/mms/email) i nie ma żadnych problemów z działaniem, nie wiesza się, nie zacina. Do autostartu wrzuciłem kilka programów np. Handy Taskman, czy Touch Balance (cały czas wyświetla stan konta na ekranie i aktualizuje się po wybranych akcjach), inna skórka. Ostatnio się dziwiłem, że coś mi laguje jak wchodzę do galerii, ale powód znalazłem - miałem na karcie folder ważący ponad 3 giga i mieszczący 6600 plików, ale telefon i tak się nie buntował. Bateria wystarcza na bezproblemowe 4-5 dni (bez Touch Balance było około 6-7). 128 mega ramu praktycznie nie da się zapełnić (po 3 miesiącach nieprzerwanego działania telefonu miałem cały czas około 60 mega wolnego), telefon bez problemu smiga z kartami 8giba.

Z minusów: brak kabla usb i jakiejkolwiek karty w pudełku, ale na allegro można kupić kabel za 8zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom ta plastikowa obudowa nie jest taka zła, śmiem twierdzić, że nie ma lepiej wykonanego telefonu (dowolnego producenta).

No proszę Cię... Żeby nie szukać daleko - "starszy brat" E71. Nawet nie wychodząc poza samą serię E od Nokii jestem w stanie podać kilka lepiej wykonanych tel. A przecież jest masa innych telefonów wyprodukowanych również przez pozostałych producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę Cię... Żeby nie szukać daleko - "starszy brat" E71.

Pisane było o obudowie z tworzywa, a nie z metalu... nie wspominając o tym, że w e71 ramka z przodu jest z tworzywa, które udaje metal. Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jedna z domowniczek szuka telefonu z tzw klapka w cenie do 150 zł oczywiście im taniej tym lepiej ;) Obecnie posiadała LG C3310 ale taśma zrobiła kaput...

 

Telefon z przeznaczeniem do.... dzwonienia i pisania sms ;) fajnie by bylo jak by miał możliwość wsadzenia karty pamięci... Co polecacie? Samsung SGH-E570 ?

Edytowane przez m1xer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei poszukuję telefonu w zastępstwie mojej Nokii e50, która chwilami doprowadza mnie do szewskiej pasji. Potrzebuję czegoś:

- nowego

- taniego (max 170zł)

- nierozpadającego się w rękach

- z dobrą baterią

- posiadającego EDGE

Jakieś podpowiedzi, sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei poszukuję telefonu w zastępstwie mojej Nokii e50, która chwilami doprowadza mnie do szewskiej pasji. Potrzebuję czegoś:

- nowego

- taniego (max 170zł)

- nierozpadającego się w rękach

- z dobrą baterią

- posiadającego EDGE

Jakieś podpowiedzi, sugestie?

Ja bym ci proponował Samsung S3310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony chcialbym rowniez prosic o pomoc w doborze telefonu. Nie jestem az tak zglebiony w materii dzisiejszych fonow, aczkolwiek wiele nadrobilem z racji tego ze moja stara motorola juz pada (w208 :) i szukam czegos nowego.

Interesuje mnie polka cenowa do 600-700zl, co do zawartosci: gps, dobre mapy, dobra jakosc ekranu i wykonanie, ktore pozwoli na bezproblemowe urzytkowanie przynajmniej z 1,5 roku :) Generalnie najmniej interesuje mnie dobry aparat, wiec jesli z czegos rezygnowac to z tego.

Jako ze jestem od dawien dawna urzytkownikiem pc chcialbym zeby nie bylo problemow z komunikacja miedzy tymi 2 urzadzeniami. Interesuje mnie telefon z SYSTEMEM OPERACYJNYM, tylko nie wiem do konca ktory jest lepszy i bardziej rozwijajacy sie. Ta cecha jest chyba dla mnie najwazniejsza, mozliwosci modyfikacji, dogrywania nowego softu na pewno mi sprawia wiecej przyjemnosci niz robienie zdjec tym aparacikami.

Chcialbym duzo korzystac z neta przez wi-fi, dzieki temu, ze mam takie mozliwosci oraz co za tym idzie dysponowac HSDPA.

Co do typu telefonu bardzo wpadly mi w oko telefony z qwerty, aczkolwiek na chwile obecna bardziej jestem sklonny do dotykowych telefonow z wyswietlana qwerty.

Ponizej podaje swoja mala liste faworytow, ktore przyciagnely moja uwage:

(posortowane w kolejnosci od modelu, ktory najwczesniej sobie upodobalem):

 

LG gt500/505 (niby wszystko ma, ale najwazniejszego czyli systemu NIET)

Nokia E63 tudziez E71 (przyjemna klawiatura, system symbian, który o ile wiem jest dobrze rozwiniety, troche maly ekran do www)

Samsung i7500 galaxy (aktualny faworyt, ciekawy android, ktory pododbno ma sie super rozwinac, duzy ekran amoled, ogolny wyglad)

Nokia 5800 XpreesMusic (sporo sie nim bawilem u kuzyna, wydaje sie byc godnym kandydatem)

Samsung omnia i900 (dosc niska rozdzialka ekranu, mniej wazne kwestie dot aplikacji)

 

Wracajac jeszcze do kwestii systemu. Ostatnio odwiedzilem polskie forum androida i dowiedzialem sie wiele niepokojacych informacji odnosnie dzialania androida pod samsungiem galaxy tj. jest sporo niedociagniec np. apropo bluetootha (przesylania plikow) i tego ze system nie bedzie juz rozwijany pod ten telefon. Aczkolwiek widzialem komunikat samsunga ze ma sie to zmienic w najblizszej przyszlosci i wersja 2.0 zagosci w tym telefonie. Troche nie pewna polityka co do tego oraz nienajlepsze wsparcie od producenta daje mi podstawy do watpliwosci czy na pewno ten telefon to dobry wybor.

Przepraszam za takie wypracowanie (chcialem sie dobrze okreslic) :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6500Slide. Duży ekran, duże wygodne przyciski, dobra bateria. Do tego metalowa obudowa, a rozmiar w niczym nie przeszkadza, bo do każdej torebki i tak się zmieści ;]

wielkie dzieki

 

a czy cos o troche lepszej prezentacji by sie znalazlo? niestety kobiety sa wybredne(ach te zakupy z nimi;))

 

jakies opinie o 6600i?

 

pozdrawiam

Edytowane przez Yoszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mój kochany W810i właśnie kończy swój żywot - to znaczy działa, ale pada wtyk od słuchawek, guzik od aparatu, farba złazi.... No i ma już 3,5 rokuzy (konstrukcyjnie ponad 4), więc wypadałoby wymienić go na coś innego. Budżet to okolice 500 zł, a oto moja lista życzeń

-wifi

-aparat - taki żeby był ;) Dobrze żeby miał AF, na ilość mpix nie patrzę bo to absurd by telefon miał ich 12 ;)

-przyzwoite odtwarzanie muzyki - fajnie gdyby był muzyczny.

-nowy

 

Co preferuje? Telefony cegiełki, ewentualnie mogę z tego zrezygnować, gdy telefon ma klawiaturę qwerty.

Edytowane przez kakadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od dawien dawna używam jakąś zwyczajna nokie i nie orientuję się w ogóle z telefonami. Nie bawią mnie więc się nimi nie interesuje. Lecz dostałem prace i potrzebuje lekkiej zmiany tylko że jest taki masakryczny wybór że nie wiem nawet na co patrzeć a na co nie. Potrzebuje

- bluetooth do słuchawki w samochodzie

- w miare dobrej bateryjki żebym nie musiał co drugi dzień ładować

- aparat (wystarczy 1.3 ewentualnie 2)

- fajnie jakby to był telefon jakiś taki al'a biznesowy żeby miał jakby to powiedzieć .... rozbudowany organizer

- preferowałbym klawiaturę niż ekran dotykowy

- oczywiście jakiś smukły i mały

- nie musi mieć systemu operacyjnego

- cena 300-400 zł

 

To chyba tyle nie wiem co by mi sie jeszcze przydało w telefonie ...

Dzięki z góry za porady i pomoc w wyborze.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoszka:

Coś tam na telepolis marudzili, że podświetlenie ekranu szybko się wyłącza i nie da się tego przestawić. Sam kontaktu nie miałem, więc się nie wypowiadam.

 

kakadu:

Nowy, WiFi i 500 PLN to ciężkie połączenie.

 

jupijupi:

6500S? Organizer jak organizer, ale kalendarz z przypisywaniem wydarzeń i przypomnień do konkretnej daty, to każdy telefon z wyższej półki ma - ten także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mój kochany W810i właśnie kończy swój żywot - to znaczy działa, ale pada wtyk od słuchawek, guzik od aparatu, farba złazi.... No i ma już 3,5 rokuzy (konstrukcyjnie ponad 4), więc wypadałoby wymienić go na coś innego. Budżet to okolice 500 zł, a oto moja lista życzeń

-wifi

-aparat - taki żeby był icon_wink2.gif Dobrze żeby miał AF, na ilość mpix nie patrzę bo to absurd by telefon miał ich 12 icon_wink2.gif

-przyzwoite odtwarzanie muzyki - fajnie gdyby był muzyczny.

-nowy

 

Co preferuje? Telefony cegiełki, ewentualnie mogę z tego zrezygnować, gdy telefon ma klawiaturę qwerty.

Co prawda slider, ale może się zainteresujesz bo ma Wifi, muzyczny noi nowy itd Klik i tu jeszcze Klik

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda slider, ale może się zainteresujesz bo ma Wifi, muzyczny noi nowy itd Klik i tu jeszcze Klik

jezeli jest zblizony do w705 to jak najbardziej polecam, w705 mialo bardzo dobre wykonanie, wygladal ladnie, bateria w czuwaniu dochodzila do 10 dni, 5-6 w normlaym uzytkowaniu i aparat calkiem niezly - minusem bylo to iz wifi za cholere uruchomic nie moglem tak zeby sie laczyl przez ap a nie gprs ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu bawie się nowym Boldem 9700 i po przejściu z 9000 nie jestem w pełni zadowolony z powodu drastycznego zmniejszenia wymiarów terminala przez co klawiatura nie jest już tak wygodna jak w starym Boldzie, reszta jednak zdecydowanie na + w szczególności zmiana kulki na touchpad.

 

Szukam również kolejnej nowej 6310i, zapasy się skończyły a w ostatniej sztuce siadł mi ekran ;/ więc jakby ktoś miał namiary na fabrycznie nową nie refabrykowaną 6310i prosiłbym o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ostatnio nad zmianą komórki. Nastawiony jestem na Samsunga Omnia, ma jakieś większe wady? Kolega mówił, że wi-fi działa tak sobie, prawda?

Może coś innego jest warte uwagi? Niekoniecznie dotykowiec, np. Nikia E66...

Wymagania:

- wygodne klawisze do sms'ów,

- nawigacja,

- wi-fi,

- cena niecałe 600zł,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...