Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak z nawigacją ale zainteresowałbym się BlackBerry Curve 8900. Ceny na Allegro są atrakcyjne, telefon zachwalany.

Na BB zbyt wielu programów nawigacyjnych nie znajdzie, dodatkowo zakup terminala BB ma sens tylko gdy mamy aktywny BES/BIS inaczej nie wykorzysta się największych walorów BB. Już bardziej bym e71 polecał, WLAN również będzie działał tam dużo lepiej niż w BB.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E71 jest dość ciekawa jeśli chodzi o funkcje, ale kształt i te malutkie klawisze, nie wiem czy by mi to spasowało na dłuższą metę.

Klawiatura w e71 to jedna z najwgodniejszych klawiatur w telefonach tego typu, po przyzwyczajeniu można na niej naprawdę błyskawicznie pisać. A wymiary, wydaje się duże jednak aparat jest bardzo cieńki i poręczny.

 

Mnie ciekawi natomiast jaka jest szansa na to że 6310i to faktycznie nowa sztuka a nie refabrykowana sztuka :

http://allegro.pl/item900348282_nokia_6310...cznie_nowa.html

 

sprzedawca wydaje się być wiarygodną osobą jednak np. wspomina że telefon pochodzi z Vodafone a obudowa fizecznie posiada znaczenie polskiego Plusa.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko robiąc lekkie OT. Po co Ci fabrycznie nowa 6310i? Jest aż taka duża różnica w czasie pracy na baterii (bo zapewne o to głównie chodzi) pomiędzy nówką, a refabrykowaną wersją? Czy po prostu chcesz nową słuchawkę, bo tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko robiąc lekkie OT. Po co Ci fabrycznie nowa 6310i? Jest aż taka duża różnica w czasie pracy na baterii (bo zapewne o to głównie chodzi) pomiędzy nówką, a refabrykowaną wersją? Czy po prostu chcesz nową słuchawkę, bo tak?

Akurat kwestia akumulatora nie jest najważniejsza gdyż mam trochę akumulatorów do 6310i w tym 2-3 orginalne kupione w zeszłym roku. Zależy mi jednak na orginalnych obudowach i częściach wewnętrznych, nie przepadam również za używanymi przedmiotami użytku codziennego :rolleyes:

 

Coraz trudniej obecnie o nową 6310i, niedawno znajomy z pracy szukał no i kupił za z tego co pamiętam 500euro refuba z obudową obłażącą po kilku dniach. Teraz obiecałem sobie zrobić zapas kilku egzemplarzy gdyż za kilka lat zapewne o ile znajdzie się nowa sztuka to cena wzrośnie jeszcze bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię. O pierwszego OneTouch nikt się nie zabija. O 3310, SL45i czy serię 9xxx też nie. Zostanie zapomniany, jak wszystkie. Ludzie gonili za nim dla baterii - mimo postępu przez wiele lat żaden nowy telefon nie mógł się z nim równać w kwestii trzymania baterii. Jednak obecne telefony mają coraz lepsze baterie i także ten model stanie się modelem oddawanym za zgrzewkę piwa. Za kilka lat nie będzie już można dostać baterii do niego. Więc na kij komuś sam telefon? Żeby go na ścianie za szkłem powiesić? Stare auta nadal jeżdżą, stare kompy/rtv nadal działają. Telefon bez baterii nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ULLISSES, bo 6310i kupują "byznesmeni" którym się wydaje że dzięki temu będą wyglądać poważniej. To tak jak z kupowaniem ciuchów od snobistycznych projektantów - są niewygodne i absurdalnie drogie, ale ich nabywcom wydaje się że wszyscy będą ich dzięki temu szanować.

No i jest druga grupa - "byznesmeni" którym wydaje się że są zbyt ważni żeby umieć się posługiwać współczesną techniką i chcą o tym informować otoczenie.

 

Prawdziwy biznesmen kupi raczej Vertu (jeśli zależy mu na symbolu) albo BB lub jakiś komunikator od Nokii. 6310i to taki "rower DH" z marketu do szpanowania na podwórku, prawdziwy zawodowiec wybierze raczej Versus Weapon X :wink:

 

(na podstawie codzienniego użerania się z "byznesmenami" przekonanymi że są pępkami Wszechświata a telefon świadczy o ich profesjonalizmie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ULLISSES, bo 6310i kupują "byznesmeni" którym się wydaje że dzięki temu będą wyglądać poważniej. To tak jak z kupowaniem ciuchów od snobistycznych projektantów - są niewygodne i absurdalnie drogie, ale ich nabywcom wydaje się że wszyscy będą ich dzięki temu szanować.

No i jest druga grupa - "byznesmeni" którym wydaje się że są zbyt ważni żeby umieć się posługiwać współczesną techniką i chcą o tym informować otoczenie.

 

Prawdziwy biznesmen kupi raczej Vertu (jeśli zależy mu na symbolu) albo BB lub jakiś komunikator od Nokii. 6310i to taki "rower DH" z marketu do szpanowania na podwórku, prawdziwy zawodowiec wybierze raczej Versus Weapon X :wink:

 

(na podstawie codzienniego użerania się z "byznesmenami" przekonanymi że są pępkami Wszechświata a telefon świadczy o ich profesjonalizmie)

Jako jedyny telefon 6310i nie jest w stanie zaspokoić potrzeb dnia roboczego ale jako kolejna słuchawka robocza do rozmów sprawia się nadal idealnie i nie ma tu konkurencji. Korzystam z 3 numerów, jedna karta służbowa w BB9700 z firmowym BES-em, drugi nr służbowy w 6310i i prywatny w e90/n900.

 

Dlatego też "Panie Znawco" twoje argumenty uważam za totalnie nietrafione :lol2:

 

@ULLISSES

Oczywistym jest że 6310i za kilka lat wygaśnie, już teraz zdobycie nowych orginalnych aparatów, akumulatorów nie jest rzeczą łatwą a w perspektywie kilku lat stanie się niemożliwą. Osobiście liczę na to że do tego czasu producenci dopracują obecne rozwiązania sprzętowe i programowe do takiego stopnia by można było nareszczie nazwać jakiś model następcą 6310i.

 

Fenomen 6310i nie polega wyłącznie na czasie pracy bez kabla, sama budowa telefonu jest idealnie dopracowana pod kątem długich rozmów.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KrisJR, z całym szacunkiem, ale od dawna nie widziałem 6310i w rękach innych niż przygłupich przedstawicieli handlowych uważających się za najważniejszych ludzi w frmie i przekonanych że posiadanie tego telefonu daje im +10 do profesjonalizmu ;) A Vertu nie jest telefonem biznesowym, czytaj ze zrozumieniem. Chodziło mi raczej o to, że 6310i niektórzy traktują jak oznakę statusu, co jest kolejnym przejawem głupoty związanej z gloryfikowaniem tego telefonu, bo oznaką statusu może być Vertu.

 

Ale to tylko moja subiektywna opinia, nie mam zamiaru twierdzić że posiadanie 6310i świadczy o niekompetencji właściciela ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi natomiast jaka jest szansa na to że 6310i to faktycznie nowa sztuka a nie refabrykowana sztuka :

http://allegro.pl/item900348282_nokia_6310...cznie_nowa.html

 

sprzedawca wydaje się być wiarygodną osobą jednak np. wspomina że telefon pochodzi z Vodafone a obudowa fizecznie posiada znaczenie polskiego Plusa.

Odpowiedź sprzedawcy:

 

poniewarz miałem klips oryginalny plusa ale moge dać też czysty jesli pan sobie życzy

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dopóki telefony będą produkowane w Chinach itp. oczywiście mówię tu o telefonach dla normalnych zjadaczy chleba. Nie np. Vertu to niestety ich jakość będzie taka sobie. N6310i i inne starsze Nokie były produkowane w Finlandii lub Niemczech i ich jakość była i wciąż jest nie do zdarcia. Ja natomiast chciał bym żeby wyprodukowali telefon z klawą Qwerty jak w G1, przynajmniej 512mb ramu, szybki procesor i dobra bateria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KrisJR, z całym szacunkiem, ale od dawna nie widziałem 6310i w rękach innych niż przygłupich przedstawicieli handlowych uważających się za najważniejszych ludzi w frmie i przekonanych że posiadanie tego telefonu daje im +10 do profesjonalizmu ;) A Vertu nie jest telefonem biznesowym, czytaj ze zrozumieniem. Chodziło mi raczej o to, że 6310i niektórzy traktują jak oznakę statusu, co jest kolejnym przejawem głupoty związanej z gloryfikowaniem tego telefonu, bo oznaką statusu może być Vertu.

 

Ale to tylko moja subiektywna opinia, nie mam zamiaru twierdzić że posiadanie 6310i świadczy o niekompetencji właściciela ;)

Wierz mi 6310i jest bardzo często spotykanym telefonem w środowisku, oczywiście nie jako jedyny aparat lecz jako uzupłenienie ( najczęściej BB bądź telefonów z WM). Możliwe że są ludzie którzy starają się wykreować nią sztuczny status, ja takich nie spotkałem.

 

Vertu nie pasowało mi do porównania gdyż na początku porównałeś 6310i do markowych ubrań, szeregując później Vertu do prawdziwego biznesmena chcącego podkreślić swój status symbolem a to tą markę właśnie porównałbym do marek odzieżowych bazujących głównie na nazwie i wykreowanym wizerunku.

 

Myślę że dopóki telefony będą produkowane w Chinach itp. oczywiście mówię tu o telefonach dla normalnych zjadaczy chleba. Nie np. Vertu to niestety ich jakość będzie taka sobie. N6310i i inne starsze Nokie były produkowane w Finlandii lub Niemczech i ich jakość była i wciąż jest nie do zdarcia. Ja natomiast chciał bym żeby wyprodukowali telefon z klawą Qwerty jak w G1, przynajmniej 512mb ramu, szybki procesor i dobra bateria.

Np. e71,e90, 8800series jest produkowana w Finlandii :wink: A co do Vertu, te telefony wcale nie są tak świetne i wytrzymałe ( obudowa może i jest solidna jednak poważne porysowanie jej to łatwizna) jak to przedstawia marketing. Ot ładna biżuteria która nie ma nic wspólnego z wygodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Nokia dalej robi telefony w Finlandii/Niemczech, zazwyczaj są to droższe modele, ale część jest w zasięgu finansowym zwykłego użytkownika. Takie e63 jest z Finlandii, a np 8800 z Niemiec.

 

 

 

-----

KrisJR, z całym szacunkiem, ale od dawna nie widziałem 6310i w rękach innych niż przygłupich przedstawicieli handlowych uważających się za najważniejszych ludzi w frmie i przekonanych że posiadanie tego telefonu daje im +10 do profesjonalizmu ;)

A ja widzę 6310 w rękach mojej cioci, która ani nie prowadzi działalności gospodarczej, ani nie jest przedstawicielem handlowym i na chwilę obecną nie wyobraża sobie innego telefonu. Dlaczego od wielu lat ma 6310? Dobra bateria, wytrzymałość (chociaż obudowa jest już w kiepskim stanie), duże przyciski i czytelny ekran, nic innego nie jest jej potrzebne.

Co do przedstawicieli i innych użytkowników telefonów firmowych, to niestety, ale 90% ma najtańsze dostępne modele telefonów, bo takie telefony bierze się na firmę (żadne 6310i których już nie ma, a nikt z nich będzie używać swojego prywatnego telefonu do celów służbowych). Znam sytuację gdzie duża firma transportowa (kilkudziesięciu pracowników) zmieniała operatora i w zamian za przejście do nich, dostała za darmo 60 najtańszych nokii plus dodatkowo kilka 'wypasionych'. Kierowcy i szarzy pracownicy dostali te proste modele, a te lepsze rozdysponował szef.

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, możliwe że po prostu jestem uprzedzony, ale niestety ludzie w rękach których widuję ten telefon kojarzą mi się bardzo źle, a niestety muszę się z nimi użerać zbyt często.

 

I żeby nie było całkowicie OT:

 

Ja natomiast chciał bym żeby wyprodukowali telefon z klawą Qwerty jak w G1, przynajmniej 512mb ramu, szybki procesor i dobra bateria.

E72 - piekielnie szybka (600MHz działa na Symbiana jak przyczepienie rakiety Saturn V), ma minimalnie lepszy wyświetlacz niż E71 i, co ciekawe, zużywa odrobinę mniej prądu. Nokie Eseries o ile wiem są produkowane tylko w Europie (chociaż coś się mogło zmienić).

Jeśli wolisz Androida to Motorola Droid (Milestone) rządzi - Nexus One jest szybszy, ale nie ma klawiatury.

A zawsze, wszędzie i w każdych warunkach najlepsza jest Nokia N900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, możliwe że po prostu jestem uprzedzony, ale niestety ludzie w rękach których widuję ten telefon kojarzą mi się bardzo źle, a niestety muszę się z nimi użerać zbyt często.

 

I żeby nie było całkowicie OT:

 

 

 

E72 - piekielnie szybka (600MHz działa na Symbiana jak przyczepienie rakiety Saturn V), ma minimalnie lepszy wyświetlacz niż E71 i, co ciekawe, zużywa odrobinę mniej prądu. Nokie Eseries o ile wiem są produkowane tylko w Europie (chociaż coś się mogło zmienić).

Jeśli wolisz Androida to Motorola Droid (Milestone) rządzi - Nexus One jest szybszy, ale nie ma klawiatury.

A zawsze, wszędzie i w każdych warunkach najlepsza jest Nokia N900.

E72 przynajmniej wg mnie jest wyraźnie gorzej wykonana od e71 :wink: a wszystkie nowe Eseries trzymają wyraźnie dłużej od poprzedników a najlepiej to widać na przykładzie e52-e51. A czy różnica w prędkości jest aż tak wielka, dla mnie nie. E71 nie miała wyraźnych spowolnień wszystko chodziło płynnie, w e72 różnica jest minimalna ( o wiele większym skokiem było przejscie z e61i do e71)

 

A co do n900, sam pomysł ciekawy ale narazie jej największą wadą jest nieobliczalna bateria. Jeśli jednak chodzi o mobilne przeglądarki www nie ma sobie obecnie równych :razz:

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei porównując E71 z E72 nie zauważam, żeby ta druga była wyraźnie gorzej wykonana. Owszem, całokształt sprawia wrażnie lekko delikatniejszego telefonu, ale jestem w stanie to zaakceptować dzięki ładniejszemu desiganowi i co ważne - znacznie mniejszej szparze między klawiaturą, a ekranem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć .

 

Szukam telefonu dla siebie , zainteresował mnie LG KP500 Cookie . Czy to dobry wybór ? Poszukuje telefonu do maksymalnie 400 złotych . Zależy mi na pisaniu e-maili ewentualnie jak ma phone taką opcje to mógł bym sobie oblookać jakiś film . Czy kp500 da rade odtworzyć jakiś film z youtube czy vimeo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz pisać dużo emaili (albo czegokolwiek) i mieć możliwość obejrzenia filmiku to będę nudny, ale.... szukaj e63. Na kp500 też da radę, ale pisanie jest średnio wygodne, a oglądanie filmików na youtube mija się z celem - brak wifi, a nawet 3g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ! . Ten telefon jest świetny ma jednak dla mnie tylko jedną wadę - brak aparatu

http://www.gsmarena.com/nokia_e63-2599.php

2 MP, 1600x1200 pixels, LED flash

chyba jednak ma.

Do 400zł da się ją kupić cLiCk ten telefon 'dobrze się' trzyma, naprawdę trudno zniszczyć obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar przejść do Play dla Firm. Chciałem wybrać abonament 75 wraz z telefonem. Tu zastanawiałem się nad (za 1,22zł) Samsungami 7220 i 7350, Avilą lub Nokią 5530. Jadnak właśnie wyliczyłem sobie, że podpisanie umowy bez telefonu o wartości 100 (płacę jak za 50) na 12 miesięcy da mi w 2 lata ok. 700 zł brutto oszczędności (przy lepszym rozkładzie darmowych minut, przy 75 przez 13 miesięcy 540, a potem tylko 270, a w 100 zawsze 360; minuty nie przechodzą na następny miesiąc). I teraz pytanie. Czy lepiej brać ofertę pierwszą i jeden z podanych, czy lepiej(do tego się skłaniam) brać bez telefonu i za 700zł kupić jakiś telefon. Widziałem na skąpcu Avilę za 450, samsungi za 550 i trochę ponad 600 no i nokię za koło 700zł. Co innego polecacie w przedziale do 700zł. Aha... jeszcze wymagania... nie musi ładnie grać, apart powinien być znośny ale nie musi być super hiper(tak żeby stronę A4 zrobić), miły byłby niezły internet, wi-fi też byłoby plusem. Powinien oczywiście dzwonić z niezłą jakością i mieć ładny zasięg. Bateria nie musi być najwyższych lotów (im lepsza tym lepiej oczywiście, ale ładowanie mnie nie boli ;) ) Może być dowolnej konstrukcji. Jeśli dotykany to w miarę dobrze działający ( mam tu obiekcje względem Avili, ale podobno można się przyzwyczaić).

 

Mam nadzieję że da się z tego co naskrobałem coś zrozumieć ;)

 

pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Piotrek

Edytowane przez PIOTR128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszych modelach był problem z głośnikiem i zasięgiem.

A to czy ludzie są zawiedzeni brakiem AF, plastikiem, itd. już nie wnikam - każdy sam powinien wiedzieć co kupuje.

Model u operatorów jest sprzedawany w przystępnych cenach. Chociażby w Play cieszy się dużą popularnością, więc w zeszłym tyg. podnieśli jego cenę w niższych abonementach.

Przez długi czas był to telefon, który opłacało się "wziąć na handel" w Playu. Przy dużej podaży, każdy kto chce się go pozbyć musi dać atrakcyjną cenę - efekt sam zaobserwowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze nie, bo wczoraj wlasnie kupilem E52 :)

 

Edit.

Dokladnie tak jak pisze narcyz - jak czytam opinie ze dla kogos brak AF przekresla tel. albo tego typu teksty (czesto ludzi, ktorzy telefonu nie mieli w rece) to rece opadaja... Inni znow wgrywaja 1000 gownianych aplikacji i maja pretensje, ze tel sie przywiesza...

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta nokia e52 to jest dziwna sprawa, od zeszlego tygodnia nie mozna jej kupic, nie ma na magazynie i niewiadomo kiedy bedzie...

A cena była wcześniej wyższa teraz jest niższa, (220 vs 170zł), i tak prawdę mówiąc dla kogoś kto powiedzmy nie chce wydać wiecej niż 200 na nowy tel przy abo 50 zł na firme to chyba jest jedyna rozsądna opcja. Albo ja coś przeoczyłem?

Na jej '+'

- w miarę ok procesor ~600mhz

- aluminiowa obudowa

- dobra bateria

- symbian

- GPS

Edytowane przez yogibeer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@psz3mo

 

Jeszcze raz dzięki . To co mnie boli to to że musiałbym nabyć używkę .

 

A co możecie powiedzieć na temat samsung avila 5230 ?

 

Pozdrawiam .

Avila to świetne narzędzie do internetu, wifi to błędne myślenie bo ogranicza użytkowanie do miejsca w zasięgu, GSM jest wszędzie!! Tylko połączenie EDGE ? to też nie jest problem ja wole poczekać cierpliwie na wczytanie strony niż narzekać że bateria siada po 10 minutach surfowania. Jestem pewny że na avilce odwiedzisz więcej stron na jednym załadowaniu niż na jakiejś noki z symbianem i HSDPA. Avila ma świetne ustawienia poczty, można ściągać tylko nagłówki maili, albo całą zawartość, można ustawić co ile czasu ma skanować pocztę albo żeby nie skanowało wcale. Wbrew pozorom telefon jest genialny, widzety na pulpicie upraszają wszystko, przyspieszają całą obsługę, duży ekran w poziomie idealny do przeglądania stron, przesuwanie palcem, powiększanie i zmniejszanie stron -wszystko w locie. Wprowadzanie adresów stron przy pomocy klawiatury qwerty, logowanie się do serwisów to wszystko jest wielokrotnie szybsze niż przy telefonie ze zwykłą klawiaturą. Ja wole 10x avile niż nokie E51, E52 czy nawet nokię N95...

 

nawet kalkulator jest lepszy na avili niż na nokiach, ustawienia budzików lepsze niż na nokiach, a czas użytkowania na jednym naładowaniu ? kosmicznie długi, 2 dni bawiłem się z netem( odbieranie poczty, przeglądanie kanałów RSS, czytanie artów), grami java, odtwarzaczem MP3 i na koniec zostały mi jeszcze 2 kreski wskaźnika baterii! 

 

nagrałem taki krótki filmik jak to wygląda w praktyce wysyłanie pocztyhttp://www.youtube.com/watch?v=xnPTxf4aWFg

Edytowane przez Raider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...