Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moja mama będzie przedłużać niedługo abo w erze i mam sobie wybrać telefon. Zależy mi na tym żeby miał czytelny wyświetlacz, dobry aparat (robienie fotek tekstu się przyda) i dość dobre audio. Może być to jakaś dotykówka. Podajcie jakieś propozycję.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jonas:

Nie za późno na szukanie prezentu walentynkowego? ;] (joke/retoryka)

Z tym akurat problemu nie było :>

 

Ciężko będzie znaleźć ten kolor w Polszy, co dziwi, bo przeca barwy patriotyczne. Jest możliwość ściągnięcia tego z Zachodu przez rodzinę, za 214 EUR + wysyłka + koszty przelewu przez Western Union.

Kilka pytań:

- czy można wgrać język polski samemu, narzędziami ogólnodostępnymi (SEUS + standardowy kabel)?

- co z gwarancją w przypadku zakupu za granicą - czy jest honorowana przez polskie serwisy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- co z gwarancją w przypadku zakupu za granicą - czy jest honorowana przez polskie serwisy?

Wygląda na to, że nie będzie problemu, strona 5 http://www.sonyericsson.com/retailsupport/...land_R1a_PL.pdf albo tutaj, strona 3 http://www.sonyericsson.com/cws/download/1...anty_R1c_PL.pdf Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie mi się kończy umowa z Orżnij i planuję przenieść numer do innego operatora.

Z tego co sobie upatrzyłem, będzie to chyba Play i abo Play Pro 40zł.

Do tego dochodzi wybór słuchawki, póki co zawężyłem wybór do nokii 5800 i E63.

Pytanie jest takie: czy wyjście muzyczne w E63 jest aż tak kiepskie jak słyszałem oraz czy na 5800 da się pisać smsy, bo muszę przyznać, że nie jestem przekonany do dotykowych klawiatur.

Tak więc który z tych telefonów polecacie, chyba, że znajdzie się coś dobrze grającego z pełnym qwerty do 300-400zł

Z góry dzięki za odp, peace out

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego dochodzi wybór słuchawki, póki co zawężyłem wybór do nokii 5800 i E63.

Pytanie jest takie: czy wyjście muzyczne w E63 jest aż tak kiepskie jak słyszałem oraz czy na 5800 da się pisać smsy, bo muszę przyznać, że nie jestem przekonany do dotykowych klawiatur.

Tak więc który z tych telefonów polecacie, chyba, że znajdzie się coś dobrze grającego z pełnym qwerty do 300-400zł

Z góry dzięki za odp, peace out

To ja mogę się wypowiedzieć, bo miałem (jeszcze mam) e63. Czy dźwięk na słuchawkach jest słaby?... hmmm na pewno słuchawki dodawane do zestawu nie powalają jakością wykonania i dźwiękiem zapewne też nie - ja ich nawet nie rozpakowałem. Muzyki/radia na e63 słuchałem tylko sporadycznie, w sytuacjach awaryjnych w momencie gdy padła mi bateria w Sansie Clip. Słuchawek używałem tych samych, czyli legendarnych cresynów i dźwięk był do przyjęcia. Wodotrysków nie było, ale było ok. Jeżeli ktoś używa zwykłego, niewyszukanego odtwarzacza mp3, ze słuchawkami za 2.5zł to z dźwięku z e63 będzie zadowolony nawet na zwykłych słuchawkach (mam kolegę, który miał n95-2, a muzyki słuchał ze starego creative'a...). Jakość dźwięku nie powala, ale mi do awaryjnego słuchania w autobusie/tramwaju wystarczyła.

 

Co do pisanie smsów - cud, miód i orzeszki, a bateria wytrzymywała mi średnio 4-6 dni

 

Obecnie mam 5530 (nie jest to 5800, ale telefony są podobne), jakość dźwięku sporo lepsza niż w e63, dołączone są słuchawki dokanałowe, których i tak nie używam, bo nie lubię. Telefon oferuje ładny, czysty dźwięk (oczywiście przy odpowiedniej jakości mp3ek). Testowałem go z różnymi słuchawkami: cresyny, akg k412p i akg k77/k512. Ze wszystkimi telefon ładnie się zgrywa, jednak ze względu na małą moc na wyjściu, w przypadku k77 musiałem trochę podkręcić głośność, żeby wyrównać ją z pozostałymi. Nawet przy maksymalnej głośności dźwięk nie jest zniekształcony (testowane np. na utworach Scootera). Co do pisania, dla mnie jest wygodnie, ale tylko dlatego, że mając e63 nauczyłem się pisania na qwerty o stosunkowo małej powierzchni. Imho do qwerty przy wyświetlaczach 2,9-3,2" da się przyzwyczaić, ale luksus to nigdy nie będzie.

 

Odnośnie pisania - jednej rzeczy mi brakuje w 5530 - słownika. W e63 'inteligentny' słownik jest dostępny cały czas i to naprawdę skracało czas pisania. Dlaczego 'inteligentny', bo już po kilku literach potrafił podpowiedzieć dobre słowo, wtedy wystarczył klik w bok i pojawiał się powiedzmy 10 literowy wyraz razem ze spacją po nim. W razie czego, gdy w czasie pisania wcisnęło się złą literę to po ukończeniu wyrazu, telefon sam go poprawiał do polskiej wersji i praktycznie każdy smses był bezbłędny, a w dotykowym telefonie trzeba się starać trafić w literkę, bo mogą wyjść głupoty. Bateria 1000mAh to 3-4 dni działania (i to wcale nie bardzo oszczędnego)

 

Na czułość ekranu w 5530 nie narzekam, ale trzeba pamiętać, że ten w 5800 jest trochę gorszy

 

Jeśli bardzo zależy Ci na dobrym qwerty i chciałbyś lepszą jakość dźwięku niż w e63, a może być trochę gorsza niż w 5800 to jest rozwiązanie. Kup jakikolwiek telefon, który będzie się opłacało dobrze sprzedać, dołożysz resztę z tych 400zł które miałbyś dać za 5800 i kup sobie e75 (miesięczne, w idealnym stanie można złapać za 700zł, a tyle uzbierasz na pewno)

 

Np. kupujesz LG GD510 za 49zł, sprzedajesz za około 400 (- prowizja allegro), dokładasz pozostałe 350zł i masz 700zł na krótko używane e75 (bez silmlocka i z gwarancją producenta)

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to stałem się posiadaczem Nokii E52- z telefonu jestem piekielnie zadowolony. Karmię ją raz na tydzień, gadam, piszę, przeglądam net i słucham muzyki- a ona nie chce się rozładować w czasie krótszym niż 4dni.

 

Za to jest jeden minus- GPS- padł po dwóch dniach- jak wrócę do domu wezmę papiery i dam na gwarancję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam rozglądam się za telefonem komórkowym do 1000zł

Podstawowe wymagania:

-symbian (Nokia Sports Tracker)

- dobra bateria

- solidna/ nie tandetna obudowa

- nie chce dotykowego (ewentualnie o ile będzie dobrej jakości i precyzyjny)

 

Zastanawiam sie w sumie nad jedną firmą i 3 modelami

-> N85 OLED, przyzwoita bateria , OS, 8GB na muzykę,

-> N96 większy ekran, ładniejsze odwzorowanie wdzięku, 16GB i mała bateria, słabszy procesor niż pozostałe (wg mGSM)

-> N95 8GB starszy telefon, większa bateria niz pow.

 

Czekam na wasze spostrzeżenia uwagi i propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może iPhone? Dotykowy ale rewelacyjnie precyzyjny, mówiłeś coś o muzyce a chyba lepszego dźwięku w telefonie nie uświadczysz (no i super-wygodne zarządzenie biblioteką muzyczną przez iTunes), jest nike+ (to coś podobnego do tego NST?) a bateria w moim przypadku wytrzymuje ~4 dni przy intensywnym słuchaniu muzyki i włączonym wifi. Jakość wykonania jest bardzo OK. No i bogactwo aplikacji, jeżeli lubisz takie sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do systemy Nokia Sports Tracker jest dużo bardziej precyzyjny ponieważ korzysta z GPS, a Nike+ to krokomierz który ciężko radzi sobie w trudnym terenie, podbiegi , zbieganie itp (a w takim terenie najczęściej biegam)

Co do muzyki to mam do tego Ipoda classic 80GB, w telefonie muzyka tylko na czas treningu.

 

Właśnie najbardziej zapatruje się w N85 i zapewne na to padnie wybór, zwłaszcza ze za kwotę 900zł można wyhaczyć nówkę z gwarancja Nokii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponujcie jakiś telefon w cenie 600-700zł. Rozglądałem się za Omnią ale nie wiem czy to dobry wybór. Preferowałbym coś dotykowego chociaż jak będzie zwykła klawiatura to nie będę płakał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponujcie jakiś telefon w cenie 600-700zł. Rozglądałem się za Omnią ale nie wiem czy to dobry wybór. Preferowałbym coś dotykowego chociaż jak będzie zwykła klawiatura to nie będę płakał.

Nie podales do czego bedzie glownie uzywany tel, jaki chcesz system itd itd.

W tej cenie masz HTC Magica lub HTC Drem (Era G1) - ten 2 z fizyczna klawa qwerty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponujcie jakiś telefon w cenie 600-700zł. Rozglądałem się za Omnią ale nie wiem czy to dobry wybór. Preferowałbym coś dotykowego chociaż jak będzie zwykła klawiatura to nie będę płakał.

Omnia, Omnia Lite, LG KM900 Arena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 3 - Omnia. Wynalazków jak Omnia HD czy Lite raczej nie polecam. Jeśli już to Omnia 2 ale to wiąże się z większym wydatkiem. Co do LG, co prawda nie miałem, ale mam ich mikrofalę i telewizor więc nie jestem wrogiem marki. Telefonu jednak bym nie kupił ;) Co prawda Arena ma lepszy ekran i dźwięk od Omnii, jednak przeglądarka WWW i e-mail w niej kuleją, co ją dyskwalifikuje.

Zastanów się dobrze, bo nagłe pozbawienie się klawiszy czasem może się dać we znaki.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 3 - Omnia. Wynalazków jak Omnia HD czy Lite raczej nie polecam. Jeśli już to Omnia 2 ale to wiąże się z większym wydatkiem. Co do LG, co prawda nie miałem, ale mam ich mikrofalę i telewizor więc nie jestem wrogiem marki. Telefonu jednak bym nie kupił ;) Co prawda Arena ma lepszy ekran i dźwięk od Omnii, jednak przeglądarka WWW i e-mail w niej kuleją, co ją dyskwalifikuje.

Zastanów się dobrze, bo nagłe pozbawienie się klawiszy czasem może się dać we znaki.

Najlepiej jak ma sie mozliwosc sprawdzenia jak to jest z "dotykowcem". Ja dzisiaj juz nie wyobrazam sobie powrotu do zwyklej klawiatury, poprostu dotykowiec jest o niebo wygodniejszy, nie trzeba sie rypac joyem, czy przyciskami po calym menu, tylko klikam na ekranie co mnie interesuje i gitara. Poza tym teraz takie systemy robia pod dotykowce, ze jeszcze sobie skroty na pulpit wywale i juz jest bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też zauważyć, że przy "dotykowcach" zasada "dobre i tanie" nie ma zastosowania. Tutaj niestety jeśli nie chcemy żałować i oszczędzić sobie nerwów z błędnym wybieraniem bądź opóźnieniami reakcji lepiej doinwestować i kupić model sprawdzony i powszechnie uznawany niż oszczędzać i pakować się w tańsze imitacje. Ideałem byłby dotykowiec z qwerty. Oczywiście bez paranoi. Sam chciałbym np. Xperie X2 czy HTC Touch Pro 2, ale nie wydam 2.000zł na telefon z 2 ręki. Już nie wspominając o cenie sklepowej. Kompromisem może wydawać się N97 ale... 1. Symbian to nie WM, 2. N-series... no właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znajomy miał zajawkę na Omnie 2 jako telefon wakacyjny: GPS, filmy, mail.

Jednak z ciekawości sprawdziłem specyfikacje O1 i O2. Wyszła mi prawidłowość: 2x cena O1=cena O2.

Co zyskujemy... W zasadzie niewiele jak za taką przebitkę, bo 175MHz, 0,5 cala większy ekran, 2x większą rozdzielczość ekranu i to w zasadzie najistotniejsze różnice. Jednak czy warte dopłacania 100% więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10x cena K800i = cena Omnia 2

Idąc takim tokiem to do niczego nie dojdziesz. Jak Cię stać to bierz. Pierwsza Omnia jest wolna i nieładna.

Sam szczerze mówiąc cieszę się, że udało mi się pozbyć Omni 2, a potem HTC Hero. Takie urządzenia to nie nadają się do dzwonienia. Teraz kupię Nokię E55 lub Samsunga I7110 (tylko jego jeszcze nie "macałem", więc polegam na YT).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że pytanie już padło, ale wyszukiwarka tematowa na ipb 3.0 ssie;]

Jutro uderzam do ery po telefon:

lg ciastko - 69zł

samsung avila - 99zł

Który łyknąć? Z tego co zdążyłem doczytać to ludzie polecają samsunga, ale sam nie jestem do niego przekonany. Mam teraz w łapkach budżetowego slidera c3050, w którym menu pod względem funkcjonalności wypada słabo(wszystkie potrzebne opcje są pochowane gdzieś w głębokich podkatalogach, brakuje mi profili telefonu). Wiem, że nie wypada porównywać tych dwóch telefonów, ale po moich wcześniejszych przygodach z tą marką, mam pewne wątpliwości co do intuicyjności menu w tej avili.

Zapomniałem napisać do czego mi telefon. W zasadzie to do lansu i słuchania mp3, bo do dzwonienia mam nieśmiertelnego c75 ;] Any help będzie very pomocne :mrgreen:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nosić przy sobie fefnaście urządzeń agd?

Chcę mieć namiastkę wszystkiego w jednym... I nowa zabawkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO żaden z w/w. Do słuchania muzy mają za duże (bateriożrące) ekrany.

Jak byś odpuścił z lansu, to do słuchania mp3 ja tam widzę tylko C510.

Tudzież klasyczny już 6500 Slide - moje dziewcze z nim spaceruje po 4-5 km dziennie (rekreacyjnie) i bateria daje rady.

 

A tak przy okazji to strona Ery nie nadaje się do użycia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamie. Dawno już nie jestem w temacie telefoni komórkowej ale chciałem zapytać czy są już takie telefony "muzyczne" które dorównują lub przewyższają odtwarzacze mp3 (np sansa clip)? Jeśli są takie to prosze o jakieś konkretne modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPhone, Nokia 5800, Nokia E52, SE W980, SE X1 - te na pewno. Jeśli się tyczy porównania z Clipem. Choć taki iPhone nie jednego taniego grajka przewyższa pod względem SQ.

Edytowane przez fructo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...