Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Konkretnie zaś nie formuje się już akumulatorów nowszych niż NiCd - to były ostatnie z tzw. efektem pamięci, stąd to całe voodoo z formowaniem. Medal z kartofla temu, kto znajdzie takie ogniwo w komórce nowszej niż pięcioletnia :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywiazanie do marki jest tak samo glupie jak uprzedzenia do innej xD Kupowanie Nokii dla faktu zakupu Nokii to nonsens, nie wspominajac o tym ze tak % to akurat finski producent ma najwiecej gowna w obiegu jak i w ogole w produkowanych modelach. A dyrektor marketingowy Nokii uzywa Blackberry jak zreszta sporo innych osob wysoko postawionych xD Ale mniejsza o to. Za okolo 340zl masz swietnego KS20 (dotyk oporowy, wm i wifi za taka cene) ktory jest w dodatku ladny ;P i550w ktory jest solidny. Z Nokii to e51 ktora polece swobodnie, a reszta to juz srednia klasa wykonania, e66 i 5530. Moznaby celowac w n95 ale to chlam ;P (zaraz pewnie dostane bana bo ten telefon ma fanow wszedzie) i jak juz ktos zdecyduje sie go sprzedac za ~300zl to jest strasznie zjechany. Inna sprawa ze nawet 300zl to o 299 za duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy dotykowych-kolejne wymaganie. Lubię nokie. za ergonomię, za solidność, za to że jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Miałem LG, Siemensy, Samsungi, Sagemy, motorole ale wszystko mnie dobijało.

E51 wydaje się bardzo rozsądnym telefonem, z symbianem, mnóstwem aplikacji, wifi. Generalnie ma wszystko czego wymagam od telefonu. Zastanawiam się jednak, czy nie ma jakieś ciekawej alternatywy dla niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niskich cenach ten telefon (E51) nie ma alternatywy. Jest E65, ale jest starszy, a więc słabsza bateria i wolniejszy soft. Na plus jest IMO ładniejszy wygląd, większy ekran oraz wygodniejsza klawiatura.

 

Z innej beczki:

Miałem wczoraj w łapkach Samsugna Galaxy (I5700) i miałem mieszane uczucia. System bardzo przyjemny, dużo softu + opcja pobrania dodatkowego (jak to Linux). Latarka, kompas, poziomica, a nawet wykrywacz metalu, dobre zarządzanie energią i czasem procesora. O standardowych bajerach nie wspominam. Duży ekran... i tu jest pies pogrzebany! To nie jest już telefon. Jest piekielnie duży i na siedząco ciężko wyciągnąć go z kieszeni. Jest to bardziej palm z funkcjami GSM. Do pełni szczęścia brakuje mu klawiatury QWERTY lub przynajmniej obsługi rysikiem. Mimo tego, że jest to kawał porządnego sprzętu, to nie przekonał mnie do siebie. Może dlatego, że nigdy nie byłem przekonany do "dotykalskich" telefonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Co do E51 to trzeba pamiętać o padającym głośniku w słuchawce gdy dużo się rozmawia. U mnie zaczęła charczeć w okolicach stycznia tego roku - ale dużo korzystałem ze słuchawek na kablu.

 

Jeśli chodzi o i5700 to wszystkie salonówki mają 1.5 a na 2.1 Samsung Polska się nie spieszy chyba. Sam aktualizowałem Odinem... Z ciężkim sercem [;  Trzymanie baterii zależy od użytkowania. 4 dni czuwania/ 2,5 rozmów i pewnie z 1.5 słuchanie muzy, czytanie pdfów. Wifi i GPS oczywiście żrą najwięcej także nawet nie chce pisać ile podziała bateria z pełnego naładowania do 0 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumie, że teraz masz wersję 2.1? Była poprawa po zmianie z 1.5? Bo gdzieś czytałem że bardzo krótko działa na baterii i to mnie w sumie najbardziej odstrasza od tego fona :-| Ale 4dni czuwania to byłoby już OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEST! Wreszcie zaznam ukojenia - kupiłem żonie telefon, z którego jest zadowolona: Samsung S8000 Jet.

W skrócie - rozmowy, SMSy, 3,1" ekran w rozdzielczości 800x480 i palecie kolorów "cycki-z-masłem", 5Mpix z autofocusem i doświetlaniem LEDami, BT, WiFi, GPS oraz jeden z najlepszych, najbardziej precyzyjnych ekranów dotykowych (oporowych), jakie miałem okazję smyrać. Jakby jeszcze miał multitoucha, jak srajPhone (którego ów multitouch jest chyba jedyną sensowną zaletą), byłby sensorycznym orgazmem. Uwaga - brak systemu operacyjnego, wewnątrz mieszka jakieś Samsungowe dziwadło, ale w tym przypadku (telefon, nie smartfon dla kobiety) jest to podwójny atut - na procku 800 MHz wszystko śmiga jak Windows 2000 na Core 2 Duo, po drugie jest łatwe i szybkie w ogarnięciu. Nie ma róży bez kolców - minimum 900-1000 zł trzeba za tę zabawkę położyć, ale warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Co do E51 to trzeba pamiętać o padającym głośniku w słuchawce gdy dużo się rozmawia. U mnie zaczęła charczeć w okolicach stycznia tego roku - ale dużo korzystałem ze słuchawek na kablu.

 

Właśnie, a może orientujecie się jakie są koszty wymiany takiego głośnika? bo z tego co słyszę wynika, że to dość popularna usterka, a ja gadam w okolicach 300-500 min miesięcznie... do tego ok 700 sms, więc wygodna klawiatura (taka jak w e51 pasuje) i dobra jakość dźwięku raczej być powinna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, a może orientujecie się jakie są koszty wymiany takiego głośnika? bo z tego co słyszę wynika, że to dość popularna usterka, a ja gadam w okolicach 300-500 min miesięcznie... do tego ok 700 sms, więc wygodna klawiatura (taka jak w e51 pasuje) i dobra jakość dźwięku raczej być powinna...

 

Na gwarancji za darmo, poza - 30-60 zł, zależnie od serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I550W - Wi-fi - Navigacja - 2GB - Gwarancja (1052766005) - Aukcje internetowe Allegro

 

Moze warto sie zastanowic ? ;) Znajac zycie pojdzie za jakies 300zl, ale zawsze mozna napisac i kupic poza allegro. Lepszy aparat w stosunku do e51, znacznie wiekszy ekran, OS ten sam, wiec kolejny plus ;P GPS, normalny jack i usb. Zastrzezenia sa do trackballa ale czesto niesluszne, to nie SE wiec nie ma co sie bac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś może doświadczenie z nokią n97? chodzi mi ogólnie o działanie GPS (nie aGPS) i ewentualnie ovimap, jak to to się sprawuje? dziewczyna chce sobie takiego sprawić i zastanawiam się czy jest sens kupować osobną nawigację do samochodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug nokii pierwsze uruchomienie wiaze sie z dlugim lapaniem fixa, odziwo uzytkownicy pisza na forach ze nie tylko pierwsze... Ale to trzeba by zweryfikowac chociazby na telepolis etc

OD siebie dodam ze telefon zamula czasem, moze nie tak jak wersja mini ale szybko nie jest. System rozsuwania jest fajny i zdecydowanie lepiej przeglada sie internet, ale nie budzil mojego zaufania, podobnie jak klapka i cala ta "gruba" qwerty. Ale to juz sie przyzwyczailem ze kazda kolejna dotykowa Nokia kuleje troche z jakoscia... A zainteresowani ktorzy pisza na forach koncza z HD2, Milestone a nawet Omnia HD czy II, bo n97 sie nie oplaca ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie też o tym czytałem, ale podobno nowe oprogramowanie cośtam poprawia. Co do innych telefonów to nie ma przekonania, wcześniej miała jakiegoś samsunga i co chwile chciała go przez okno wyrzucać więc ze startu wszystkie samsungi odrzuca, a teraz od trzech lat ma n73 i w sumie się przyzwyczaiła do mułowatości. Była też opcja z HTC TP2 ale WM lubi się zawiesić i podobno ma słabiej trzymającą baterię. W każdym razie uparła się na tę nokie i ... i już....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WM lubi się zawiesić?? Dziwne bo ja tego jakoś nie doświadczam, telefon potrafi chodzić tygodniami i nic się nie zawiesza. Nie pamiętam kiedy ostatnio musiałem go wyłączyć z powodu zwisa. A bateria 4-5dni to chyba nie jest tragedia, chyba że ktoś wisi cały czas na telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Omnie i8000 i rowniez nic, baa nawet z brandowanym softem orange bylo ok i szczerze powiem ze n73 ze swoim OS'em xD to dopiero mul. WM jest naprawde ciekawym systemem, osobiscie wole go od symbiana i androida 1.x. Co ciekawe jesli ktos woli symbiana to czesto podkresla ze nie w wykonaniu nokii... 400mhz proc to naprawde malo do sprawnego dzialania. Szkoda ze sie uparla bo najwyzsza N'ka kuleje w wielu aspektach.

Opinie o samsungu pewnie opiera na jakims przedpotopowym modelu skoro juz od 3 lat ma inny... A szkoda bo Samsung dzis jest liderem telefonow pod wzgledem propozycji dla kazdego. HTC to lider jesli chodzi o highend, a Nokia trzyma sie wlasciwie tylko na 2-3 modelach i slepym kolku wyznawcow.

Pokaz jej x10, milestone, i8000, HD2 czy iPhona. Moze sie nawroci ;P

 

Zdjęcia są bardzo dobrej jakości. Generalnie powiem tak, mam HD2 od jakiegoś czasu i uważam że jest to obecnie najszybszy, najbardziej funkcjonalny, najlepiej wykonany telefon z najlepszym i największym wyświetlaczem! Możliwości jego personalizacji są praktycznie nieograniczone, można wrzucać dowolne ROM'y, oryginalne, gotowane, niemal dowolnie je modyfikować. Także pod tym względem HD2 miażdży N97 i Hero.

No to tylko HD2- odtwarza prawie wszystkie formaty, łącznie z napisami, do tego ma największy ekran.

Z muzyka tez sobie radzi całkiem nieźle (o ile nie chcesz słuchać na głośniku), aparat znośny, choć bez szaleństw, a www też przegląda się całkiem przyjemnie dzięki ekranowi, multitouchowi, procesorowi i ogromnej ilości RAMu.

ps. kobiety lubia produkt apple ;) nawet bardzo i sam chyba to bym polecil partnerce. Ale nie swojej xD bo moje ma wieksze potrzeby ode mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma Mio z jakimś WM, nie wiem jakim i mówił, że lubi się przyciąć lub aplikacje same się wyłączają. Co do TP2 to czytałem, że ma podobne problemy, a do tego bateria trzyma 2-3 dni, wiec to jest za mało...

samsung nie bo nie i nie przetłumaczy...

n73 jak ma aktualne oprogramowanie to chodzi dużo żwawiej niż z pierwszą wersją, ale nadal dużo wolniej niż np e51 (brat ma).

HD2 tez odpada bo spodobała się jej wysuwana pełna klawiatura, dlatego pod uwagę brała tylko TP2.

iphone j.w.

zresztą, jak chciała tak zrobiła bo była okazja... dziś zakupiła pół roczną n97 (nie mini) w idealnym stanie z gwarą w MM bez simlocka za 900zł:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś napisać czy Samsung i5700 to faktycznie stary telefon? (pytam bo przymierzam sie do wymiany mojego k770i) padło własnie na i5700 ze względu na cene, wifi i market.. z racji tego że pracuje w miejscu gdzie mam dostęp go hurtowni komputerowych itp z ciekawości sprawdziłem i.. okazało sie że na 3 hurtownie tylko jedna ma ten telefon w ofercie... (całe 3 sztuki) natomiast na pytanie do handlowca (odpowiedzialnego za samsunga) dlaczego nie ma w pozostałych 2 uzyskałem informacje iż "telefon jest już stary i nieprodukowany przez samsunga.." w takim razie te wszystkie promocje era i play na ten telefon to czyszczenie magazynów? Jeśli tak to co możecie zaproponować w podobnej cenie 650~850zł jako alternatywe do i5700?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol, jesli pierwszy Samsung z Androidem zadebiutowal w 2009 roku i byl to i7500 ktory w sprzedazy jest bodajze od poczatku 2010 u nas to nie mozliwe jest by i5700 byl starszy...

Napisz jakie masz wymagania i zastosowania dla telefonu, czego potrzebujesz etc. Na szybko to InnoV8, KC910, 5800 czy TouchPro, wszystko zalezy od zastosowan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...