Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co z tej trójki: Nokia E52, Nokia E63, Samsung I5700 (jak tu wygląda sytuacja z updatem do Android 2.1)? Głownie: dzwonienie, sms'owanie, przeglądanie neta po wi-fi, sprawdzanie poczty, słuchanie muzyki, czasem strzelenie fotki.

 

i5700

Aparat daje rade, ale trochę długo łapie ostrość.

 

Update na 2.1 masz oficjalny (tylko stara wersja z marca), nieoficjalnie sobie możesz wgrać bez problemu 2.1 z maja. Wifi działa bdb, poczta idealnie (przesiadłem się z WM, tam to był koszmar), przeglądanie neta też super (3,2' robi swoje). Muzyka jak muzyka, żaden telefon nie gra idealnie (w moim odczuciu), ale jest jack tak więc nie ma problemu z irytującymi przejściówkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze tak glowe zawracam tym X10 ale wie ktos moze (nie wiem skad ale moze jednak) czy Xperia X10 pojawi sie jeszcze gdzies poza Era? Dzis otrzymalem oferte od Orange gdzie przy wybraniu planu Pantera 99 na 24 miesiace cena za telefon to 899pln a na 36 miesiecy cena za telefon to 599pln. Nie jest to jednak oficjalna oferta wiec cena jest zdecydowanie za duza. Wiec moze ktos wie czy ten telefon pojawi sie nie tylko w Erze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może się jakiś właściciel Samsunga I5700 wypowiedzieć jak długo mu trzyma bateria? Bo na necie są tak skrajne opinie (jednemu trzyma 4 dni, a inny ładuje trzy razy dziennie), że już zgłupiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie trzyma od 2 do 4 dni, w zależności od tego jak dużo się nim bawię... poprawiając moją poprzednią wypowiedź - da się zajechać baterię w jeden dzień - grami i gpsem. ale przy użytkowaniu jako "telefon" - 3 dni na luzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może się jakiś właściciel Samsunga I5700 wypowiedzieć jak długo mu trzyma bateria? Bo na necie są tak skrajne opinie (jednemu trzyma 4 dni, a inny ładuje trzy razy dziennie), że już zgłupiałem.

 

To zależy jak używasz telefonu. Ja go mam 2 tygodnie i od ostatniego ładowania bateria trzyma już 7my dzień. Ale ja bardzo mało rozmawiam (średnio 1-2 min dziennie) , smsów prawie wcale nie piszę, WiFi, BT, GPS, 3G wyłączone. Czasem włączę WiFi gdy jest mi potrzebne, np. z rana, żeby pobrał pogodę. 

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze tak glowe zawracam tym X10 ale wie ktos moze (nie wiem skad ale moze jednak) czy Xperia X10 pojawi sie jeszcze gdzies poza Era? Dzis otrzymalem oferte od Orange gdzie przy wybraniu planu Pantera 99 na 24 miesiace cena za telefon to 899pln a na 36 miesiecy cena za telefon to 599pln. Nie jest to jednak oficjalna oferta wiec cena jest zdecydowanie za duza. Wiec moze ktos wie czy ten telefon pojawi sie nie tylko w Erze?

 

Z tego co widze to soft jest w wersji z brandem (teoretycznie) ERY, PLUSa i Orange i nawet Playa wiec jakas szansa w przyszlosci pewnie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie dzisiaj małe porównanie czytelności Galaxy i Omni w słońcu. Wyniki kosmiczne :]

Oba telefony mają na zdjęciu jasność ustawioną na 100% (galaxy nawet z 40% lepiej świeci niż omnia)

Dołączona grafika

 

masakra po prostu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przystawilibyśmy tu mojego i780 to już kompletnie byłaby masakra, w słońcu zamienia się w białą plamę :/

 

BTW, mam porysowane 90% ekranu. Jak to jest z tymi dotykowcami, ekran jest za szybką jakąś czy na wierzchu już digitizer.

 

TUTAJ wygląda na szybkę, i niby tylko panel wystarczyłoby zmienić, z drugiej strony ktoś chyba mi tu kiedyś pisał że cały digitizer trzeba wymieniać.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy mógł by się ktoś podzielić opiniami nt. Nokii N97 mini?

 

Mogę kupić 4-ro miesięczną biała wersje zablokowana w UK za 300zł, opłaca się? Zestaw sam telefon, znaleziony gdzieś w busie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to akurat już kwestia WM, a nie telefonu. Najśmieszniejsze jest to, że czym więcej telefon z WM ma pamięci, tym więcej system zjada (zupełnie jak na normalnych wersjach okienek) :]

 

To nie jest kwestia WM, bo Windows tej "niedostepnej" pamieci nawet nie widzi.

 

@Havoc - pojemnosciowki maja szybke na wierzchu, rezystancyjne maja od razu digitizer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Witajcie, jest taka sprawa... moja babcia powiedziała,że da mi aż 1200zł na zakup czegoś do odtwarzania muzyki... Przejrzałem neta i wpadłem na 3 pomysły... X6 16GB (bo 32GB za tą kasę nie dorwie), Ipod touch 3G 64gb idzie utrzelić, ZUNE HD 32GB...

O tym Zunie nie wiem nic... Ipoda touch trzymałem w ręku i mi się spodobał...

Chodzi mi o BDB jakość i GŁOŚNOŚĆ dźwięku... słuchawki mam takie Philipsy warte 350zł na 3,5mm... Co znaczy dobra jakość? Philips Opus z uruchomioną funkcją Full sound gra kiepsko, N85, N82 także słabo...

Póki co to jestem za X6 bo... włożę kartę SIM i wykupię jakiś pakiet neta i będę mógł śmigać wszędzie po necie... poza tym WIFI ma... Symbian - świetnie go znam i potrafię fajnie zrobić... Aparat jest ale to dla mnie bez znaczenia... 16GB powinno wystarczyć.... Czytałem test i ten fon gra lepiej od 5800XM a do dobry wynik...

 

Proste pytanie... Macie 1200zł na wydanie na muzyczną zabawkę - co kupujecie? Nie ma czegoś takiego, że kupuję IPODA 16GB 1G za 500zł i 700zł w kieszeni zostaje... babcia kupi mi jedną rzecz za max 1200zł...

 

A jak jest z wytrzynałością X6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X6 to zupełna nowość także nikt Ci nic nie powie na temat jej wytrzymałości. Tak samo wątpię, żeby ktoś miał okazję porównać jakość dźwięku w wymienionych przez Ciebie urządzeniach.

 

Poleciłbym dodatkowo iPhona 3G, którego w tych pieniądzach spokojnie kupisz. Poza dobrą jakością dźwięku masz większy wyświetlacz, internet i mnóstwo niezłych gier w appstore ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po zakupie, w moje łapska wpadł SE W995 :D Po przesiadce z poprzedniego telefonu powiem tyle, dla mnie rakieta :lol2: Chciałbym się jeszcze poradzić, jako że SE w zestawie dołącza słuchawki ze złączem fast port którego jakoś nie mogę przetrawić szukam jakiś dobrych i w miarę tanich słuchawek dousznych ze złączem 3,5mm. Cena do max 100 zł

Edytowane przez Endymion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie i5700 ma jednak parę wad

1. jakość dźwięku jest tylko znośna, słychać też często poruszany na forach temat "trzasków", co ciekawe nie przy wszystkich utworach, choć nie wpadłem jeszcze na regułę, przy których trzaska, a przy których nie.

2. brak przycisku do szybkiej zmiany pięknych pieśni, trzeba odblokować > przełączyć > zablokować. (jeśli ktoś znalazł coś na Androrynku to niech da znać)

3. nie mogę zmusić scrobblera do działania [;

4. pobieranie w tle przez aplikacje, jeśli aplikacja ma okienko z np. reklamami googla, to każde odpalenie = 10gr

 

jak widać moje zarzuty tyczą się głównie audio, a jeśli chodzi o neta to da się to załatwić pakietem

bateria, od 4tyg średnio 3-4dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby wyjaśnienie było takie proste, ale jak już powiedziałem, wydaje się nie być reguły na te trzaski, dla porównania w utworach gdzie się zawsze pojawiają, przerzuciłem je na 2 inne odtwarzacze przenośne i stary tel k750i gdzie trzasków nie uświadczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Spica ma problem z trzaskami... Najczęściej pomaga pełny format karty w windowsie i wrzucenie plików od nowa, bo Galaxy coś tam dziwnego robi z plikami - ktoś podobno porównał kiedyś sumy kontrolne plików na dysku i tych na karcie pamięci, i różniły się.. ale fakt, Galaxy nie jest telefonem muzycznym z całą pewnością. Polecam korzystanie z softu 2.1 i słuchanie z odtwarzacza Samsunga, gdyż tylko on korzysta ze sprzętowego wsparcia dla mp3, reszta odtwarzaczy używa głównie procesora :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko :) kończy mi się abonament w play (65 zł) rachunek standardowo ok 100-120 zł. Telefon jaki posiadam to Iphon3G (nie mam zamiaru go zmieniać) Zastanawiam się którą sieć wybrać i jaki telefon (mam zamiar go od razu sprzedać więc zależy mi na chodliwym towarze za dobrą cenę)

Może ktoś wie jaką taryfą/ofertą warto się zainteresować ? Przeglądam strony naszych kochanych providerów i mam mętlik w głowie :( Żona ma telefon w orange. Może ktoś coś dodać od siebie ? Lub w jakim kierunku się interesować ? Okolica w jakiej mieszkam nie posiada zasięgu play (leci po nadajniku plusa) W robocie za to mam play + 1gb internet (dosyć często korzystam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze aktualnie najciekawszy jest Orange Pantera 99pln. Do tego Samsung Wave za 299pln (przy umowie na 24mce) ktory powinien pojsc na allegro za okolo 1300pln i jestes 1000pln do przodu. Albo umowa na 36miesiecy i Samsung Wave za 1pln co daje 1300 "zysku".

Moja kolezanka z pracy przy przechodzeniu z Plusa do Orange (w abonamencie Pantera 99pln) dostala pierwszy miesiac za 1pln (podobno w zwiazku z miesieczna procedura przeniesienia numeru)

Edytowane przez Trawienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie i5700 ma jednak parę wad

1. jakość dźwięku jest tylko znośna, słychać też często poruszany na forach temat "trzasków", co ciekawe nie przy wszystkich utworach, choć nie wpadłem jeszcze na regułę, przy których trzaska, a przy których nie.

2. brak przycisku do szybkiej zmiany pięknych pieśni, trzeba odblokować > przełączyć > zablokować. (jeśli ktoś znalazł coś na Androrynku to niech da znać)

3. nie mogę zmusić scrobblera do działania [;

4. pobieranie w tle przez aplikacje, jeśli aplikacja ma okienko z np. reklamami googla, to każde odpalenie = 10gr

 

jak widać moje zarzuty tyczą się głównie audio, a jeśli chodzi o neta to da się to załatwić pakietem

bateria, od 4tyg średnio 3-4dni

 

1. Tak jak pisał CjRudi, spróbuj przerzucić jeszcze raz mp3 na kartę. Spotkałem się jeszcze z informacjami, że trzaski są uzależnione od kernela jaki mamy w telefonie ;)

3. Scrobbler działa tylko z niektórymi odtwarzaczami, a player samsuna (w 2.1) nie jest standardowym playerem androida, temu scrobbler nie działa - zmień odtwarzacz ;P

4. Rootujesz telefon i wrzucasz adfree i nie ma reklam [; Albo jak możesz zablokować sobie połączenie z netem to APNdroid i jest cacy. Włączasz sobie mobilny internet kiedy chcesz ;)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. Zakładając, że jeszcze nikt nie bawił się w samą kompilację kernela, lecz raczej zmienia go razem z resztą oprogramowania, to problem jest do zwalczenia - wystarczy popytać ludzi (u których problem nie występuje) jakiej wersji softu używają. Z drugiej strony nie ma sensu tak kombinować, skoro to jest Linux - zarówno kodeki jak i sam odtwarzacz można chyba zmienić - wybór jakiś chyba jest, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Scrobbler działa tylko z niektórymi odtwarzaczami, a player samsuna (w 2.1) nie jest standardowym playerem androida, temu scrobbler nie działa - zmień odtwarzacz ;P

 

Jak mam Androida 2.1 z maja to skąd wziąć ten odtwarzacz Samsungowy, mam jakiś standardowy odtwarzacz mp3 w Menu - to jest ten?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem na forum.android.pl to właśnie ten Odtwarzacz MP3 z menu to jest Samsungowy, a nie standardowy z Androida, dlatego scrobblery nie działają. A inny odtwarzacz to z marketu sobie ściągnij? Wybór olbrzymi ;]

 

BTW: Spróbuj może innych scrobblerów ?

http://code.google.com/p/a-simple-lastfm-scrobbler/

http://code.google.com/p/scrobbledroid/

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem MixZinga chyba, ale to samo.

 

po formacie i zmianie muzy (co prawda) dziś nie było jakichś interferencji, zobaczymy co będzie potem, jak jeszcze złapię gdzieś wi-fona to polurkuję jeszcze.

 

jeszcze najnowszy firmware wrzucę, zobaczę może zrobili coś z tym szybkim przełączaniem grajka.

Edytowane przez s0czek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie szybkie pytanie. Czy jest taki tel. komórkowy, który ma opcje napisania sms i wysłania go o danej godzinie. Potrzebuje tego, gdyż pracuje w takim miejscu że nie mogę używać telefonu, a chciałbym żeby on sam wysłał o określonej wcześniej godzinie napisaną uprzednio wiadomość. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...