Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co podałeś to tylko dwie opcje. Albo Galaxy S, albo Milestone.

I tak jak pisałeś, wybierasz w sumie pomiędzy lepszym i większym wyświetlaczem, a hardwareowym QWERTY.

Na plus w motoroli bardzo solidne i dobre wykonanie, na Galaxy S ludzie lekko psioczą (np plastik beznadziejny na tylnej klapce). No i brak flasha przy aparacie.

Za to Galaxiak zapewne dostanie update Andka do 2.2 (o ile już nie dostał), a u motoroli jest to niewiadoma ;]

 

Tak jak pisałem, flash w aparacie mi nie potrzebny, ba sam aparat jest mi zbędny, no ale skoro nie ma opcji bez aparatu to niech będzie to co jest. Ja z kolei czytałem, że Galaxy S potrafi zlagować przy np. pisaniu SMSa i nie wiem, czy to dolegliwość samego telefonu, czy samsungowej nakładki TouchWiz, którą bym odrazu zmienił na Launchera Pro. Galaxy S to też jeden z nielicznych telefonów w tej chwili, które czysto teoretycznie będą mogły obsłużyć Androida 3.0 z tego co czytam.

 

 

ja w tym przypadku zastanawiałbym się pomiędzy Galaxy S a Wave... Oba telefony mają najlepszą specyfikacje, w przypadku Galaxy S jest android, który daje mnóstwo możliwości (posiadam Galaxy i5700), natomiast Milestone ma raczej kiepską klawiaturę, owszem, wykonana jest super, ale jeśli miałeś wcześniej E75 to nie powinieneś narzekać na wykonanie Samsungów :) klawiaturą w e75 bawiłem się przez chwile, ale ta w milestone jest dużo gorsza, gdyż jej klawisze są bardzo małe. Generalnie to fajnie wybierać pośród takich telefonów :)

 

Pozdrawiam :)

 

Nokia E75 wcale nie jest tak źle wykonana jak niektórzy piszą, choć to może być tylko jakiś dobry egzemplarz. Klawiatura w niej pasuje mi i to bardzo, za to ta z Motki jest ciut zbyt gumowata IMO, i to jest w sumie jedyna sprawa do której mógłbym sie przyczepić, ale to też pewnie kwestia przyzwyczajenia. Co do Wave to jakoś nie jestem przekonany do tego ichniego BadaOS, ogólnie jak na razie jest to system jednego telefonu, więc i aplikacji jak na razie mało w porównaniu do Androida czy Apple.

 

Czyli na placu boju zostają Galaxy S i Milestone. Doszły by jeszcze pewnie HTC Desire i iPhone, ale jeżeli chodzi o Desire to cena ciut wykracza poza mój budżet na telefon (400zł, Galaxy S 250zł a Motka 200zł), a w przypadku iP to także cena oraz czyste przekonanie pt. "nie dla Apple" ;)

Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktos moze jak odroznic w HTC Desire wyswietlacz AMOLED od SLCD? Napisalem do HTC w tej sprawie ale otrzymalem to samo co cala reszta czyli: "Thank you for contacting HTC In regards to your HTC We recommend you to contact your retailer before buying the PDa to know which type of screen of the PDa I trust that this resolves your query, please do not hesitate to contact us again if required." Niestety rzeczywistosc nie jest tak kolorowa bo poza EURO RTV AGD zaden salon/sklep/sprzedawca nie ma zielonego pojecia jakiego typu wyswietlacz jest w sprzedawanym telefonie..

 

*facepalm*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, flash w aparacie mi nie potrzebny, ba sam aparat jest mi zbędny, no ale skoro nie ma opcji bez aparatu to niech będzie to co jest. Ja z kolei czytałem, że Galaxy S potrafi zlagować przy np. pisaniu SMSa i nie wiem, czy to dolegliwość samego telefonu, czy samsungowej nakładki TouchWiz, którą bym odrazu zmienił na Launchera Pro. Galaxy S to też jeden z nielicznych telefonów w tej chwili, które czysto teoretycznie będą mogły obsłużyć Androida 3.0 z tego co czytam.

 

 

Czyli na placu boju zostają Galaxy S i Milestone. Doszły by jeszcze pewnie HTC Desire i iPhone, ale jeżeli chodzi o Desire to cena ciut wykracza poza mój budżet na telefon (400zł, Galaxy S 250zł a Motka 200zł), a w przypadku iP to także cena oraz czyste przekonanie pt. "nie dla Apple" ;)

 

iP 4 czy 3GS ? Bo jak 4 to byś musiał jeszcze zmienić sim'a na micro czy tam mini sim. Kłopotliwe jak ci się coś stanie i byś chciał przełożyć kartę do innego telefonu...

 

Desire jest gorszy od Galaxy S (no może wykonanie obudowy tylnej jest w nim lepsze). A tak to ma wszystko albo takie samo, albo gorsze :)

Osobiście bym brał Galaxy S, bo w takiej cenie to najlepszy telefon [;

 

Jak klawiatura laguje to najczęściej jest to wina klawiatury, chociaż nie wiem jak TouchWiz wpływa na działanie telefonu, bo go nie posiadam. Najlepiej sobie od razu zainstaluj LauncherPro + HTC_IME mod by jonasl (do znalezienia na XDA). U mnie ta klawa lekko laguje w pisaniu poziomo, ale to przez to, że ładuje wtedy dużo podpowiedzi ze słownika, a mam tylko i5700 :) W pionie ani razu mi nie zalagowała, a do tego pisze się na niej wtedy bardzo wygodnie (a mam tylko 3,2").

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iP 4 czy 3GS ? Bo jak 4 to byś musiał jeszcze zmienić sim'a na micro czy tam mini sim. Kłopotliwe jak ci się coś stanie i byś chciał przełożyć kartę do innego telefonu...

Adaptery microsim-sim kosztują grosze ;)

 

Poza tym się zgadzam, Galaxy S jest bardzo fajną opcją (o ile zmieni się ten paskudny TouchWiz), moim zdaniem ciekawszą niż Milestone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo przeciętny użytkownik iP4 nosi przy sobie adapter micro sim > sim, żeby w razie awarii móc użyć swojej karty w innym telefonie. Paranoja jakaś...

Edytowane przez Lanc
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakiś tani telefon z dobrym aparatem (przydałoby się makro) i dobrym ekranem dotykowym? Jakiekolwiek inne bajery nieważne.

Mam aktualnie dość mieszane uczucia. Macałem Samsunga F480 - tragedia, ale już HTC HD2 to miodzio - tylko ogromny kloc i zdecydowanie zbyt drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogles okreslic do jakiej kwoty.

Ogolnie rzecz biorac tanie telefony w granicach 200-300zł maja niezbyt dobre ekrany dotykowe.

Jakbys mial z 500zł to masz Samsunga Galaxy Spice i5700 na gwarancji (a zdazaja sie i nowki w tej cenie), ktory jest obecnie jednym z popularniejszych telefonow (dobry stosunek cena/jakosc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo, to i5700 nie ma rewelacyjnego aparatu. Niby 3.2, ale mikroskopijny obiektyw i brak nawet głupiej diody. Makro chyba też nie daje powodów do radości. Znajomy ma i nawet wczoraj się tym bawiłem (też myślę o tym modelu), ale nie testowałem aparatu. Próbki zdjęć można znaleźć w Sieci, więc warto poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem unboxing orginalnego Desire i z tyłu pudełka jest w specyfikacji napisane, że ekran to AMOLED. (

)

 

Zalezy od serii. Wiekszosc ma AMOLEDy bo takie byly montowane od poczatku. Niedawno jednak, wraz z wprowadzeniem Galaxy S Samsung przestal nadazac z produkcja wyswietlaczy (priorytetuje wlasne produkty ) i HTC sie przerzucilo na SLCD.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od serii. Wiekszosc ma AMOLEDy bo takie byly montowane od poczatku. Niedawno jednak, wraz z wprowadzeniem Galaxy S Samsung przestal nadazac z produkcja wyswietlaczy (priorytetuje wlasne produkty ) i HTC sie przerzucilo na SLCD.

 

Oczywiście to co napisałeś jest prawdą i dlatego napisałem cytowanego posta jasno mówiącego, że z tyłu opakowania jest napisane czy jest to AMOLED czy SuperLCD. Chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi skierowanej do innego użytkownika jak rozpoznać ekran...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rikki odpowiadal na moje pytanie. Dzis bylem w Orange i HTC Desire z Amoled juz nie bedzie - teraz beda juz tylko SLCD... jesli w ogole beda :/ bylem tez dzis w Saturnie zachecony reklamami o "wysadzaniu VATu". Zdawalem sobie sprawe ze to sciema ale pojechalem i sie (nie) zawiodlem. W zeszlym tygodniu telefon kosztowal 1799pln a dzis juz przeceniony z 1999 na 1640 (patrzac na ceny nowych telefonow na allegro to ciagle za duzo)

Edytowane przez Trawienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że moja n93 już dogorywa...

Dołączona grafika

i nie działa w niej mic (muszę używać słuchawek)

planuje zakup jakiegoś fajnego telefony z systemem ale są pewne kryteria:

- dość wytrzymały na upadki rysy itp (n93 wytrzymała spadający z palety silnik 1.6 z japońca)

- system operacyjny (wm, symbian itp byle było dużo aplikacji dla niego)

- w miarę szybki choć cudów nie oczekuje

- gps - jak coś to mam odbiornik na bt ale żeby ogarniał a nie zamulał jak niektóre PDA

cena do ~400zl

Myślałem nad e90 ale na razie za droga chyba ze miesiąc bym się wstrzymał ale słuchawki są upierdliwe.

Czekam na propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z was się orientuje kiedy będzie można się spodziewać u nas w kraju HTC Evo 4G (nie koniecznie u operatorów, wystarczy na allegro) ? Po przeczytaniu kilku recenzji jak dla mnie fajna alternatywa dla iPhone 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z was się orientuje kiedy będzie można się spodziewać u nas w kraju HTC Evo 4G (nie koniecznie u operatorów, wystarczy na allegro) ? Po przeczytaniu kilku recenzji jak dla mnie fajna alternatywa dla iPhone 4.

 

Raczej nie będzie można. Evo 4g jest na wyłączność sieci Verizon, a oni nie korzystają z kart SIM tylko mają jakiś ichni system, więc są problemy z przystosowaniem telefonu na europejskie standardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evo 4G w EU nie wyjdzie, ale wyjdzie jego odpowiednik, który się zwie HTC Desire HD lub HTC Ace. Tutaj więcej na jego temat.

 

Właśnie czytałem że to jest wydanie tylko dla jednej sieci, ale też byłem pewien że HTC nie zapomni o Europie. Dzięki za link teraz już wiem czego szukać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialem sie zapytac jak to jest z nawigacja w samsungu wave (bada os). Podobno gps oparty jest tam na route66. Wie ktos moze jak to dziala? Czy do nawigacji konieczne jest polaczenie z netem, czy wgrane sa od razu mapy (polskie) - jesli nie, to czy mozna je sobie samemu sciagnac i przerzucic na telefon lub bezposrednio za posrednictwem wi-fi? Generalnie czy ta nawigacja jest bezplatna.

 

Oraz jesli ktos wie czy nawi w tym telefonie to prawdziwa nawigacja (jak np. garmin) czy cos w stylu nokia maps (bezuzyteczne w samochodzie). W ogole jakby ktos mogl porownac ta nawigacje z garminem - obecnie jego wlasnie uzywam w nokii i nie chcialbym sie przesiasc na cos gorszego, dodam, ze z garmina jestem zadowolony.

 

pozdro:)

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będzie można. Evo 4g jest na wyłączność sieci Verizon, a oni nie korzystają z kart SIM tylko mają jakiś ichni system, więc są problemy z przystosowaniem telefonu na europejskie standardy.

 

Żeby wszystko było jasne to Evo 4G został stworzony dla sieci Sprint, odpowiednikiem dla Verizon Wireless jest Droid Incredible. Ichni system czyli nie GSM tylko CDMA. Porównywalnym telefonem jest Desire który do niedawna był na wyłączność w Europie. Bezpośrednim rywalem Evo będzie, jak już powiedział Lanc, Desire HD który nawet wizualnie przypomina telefon Sprint'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie czy ta nawigacja jest bezplatna.

moj brat ma ten telefon i ma tam naviexperta, abonament 14zl/miesiac wtedy nie placisz za polaczenie z netem, nawigacja dziala bardzo sprawnie i nawet na wioskach podaje info o fotoradarach

 

niestety moja e51 doznala naglej smierci (miesiac po wygasnieciu gwarancji), do wymiany cale bebechy, wiec trzeba poszukac nowego fona, od 2 lat nie jestem na czasie i nie wiem co teraz mozna dostac w rozsadnej cenie... mam zastepczego samsunga e250 i dobijaja mnie w nim 2 rzeczy: nie zapisuje wyslanych smsów oraz aby sie wyswietlal wlaczyl musze go wysunac, mozliwe ze moj egzemplarz jest walniety...

 

co doradzicie, telefon w sumie do dzwonienia i smsowania, musi byc solidny, nie chce dotykowych gowien, noi bateria musi byc mocna, budzet 300-500zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie też przyszła pora i przyznam, że żaden telefon mnie jakoś specjalnie nie przekonuje. Przez rok używałem iPhone'a 3G i mimo swych wad i ograniczeń, bardzo sobie chwaliłem. Jedyną, dostępną obecnie opcją, która mnie kusi, jest Samsung Galaxy S. Pytanie tylko, czy warto za niego płacić 500zł, gdzie iPhone'a mogę mieć za złotówkę... Jeśli trik z kablem microUSB->HDMI działa, a opinie wskazują na to, że tak właśnie jest, wziąłbym właśnie Galaxy S, ale nigdzie nie można go "pomacać". Widziałem jedynie atrapę w Saturnie. Wszystkie salony sieci komórkowych, które miałem przyjemność odwiedzić, Galaxy S niestety nie udostępniają. Jeśli ktoś miał kontakt i mógłby porównać względem telefonu Apple, byłbym wdzięczny.

 

W sumie, to nawet nie trzeba tego drogiego kabla, jak na przewodzie za 3zł jakość jest ok.

 

 

Q3 działa, wow! Brakuje tylko flasha/latarki :lol2:

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuję telefonu w granicy 200-300 zł, który byłby dość wytrzymały, miał dobrą baterię, był intuicyjny w obsłudze i miał Javę (potrzebuję rozkład jazdy mmpk.info). Dobrze by było żeby posiadał jeszcze jakąś namiastkę kalendarza z możliwymi wpisami/przypomnieniami, bo czasem potrzebuję o czymś pamiętać. donośny budzik również byłby mile widziany.

Do tej pory używałem tylko telefonów Nokii 3310, 6610, 3100, 6120C, teraz mam Samsunga i5700 który poza wielką ilością bajerów średnio nadaję się jako typowa komórka z której szybko zadzwonię i napiszę smsa (dotykowe ekrany jednak nie są dla mnie...).

Może macie jakieś propozycje ? Mam jeszcze służbową Nokię 6303i, która póki co się sprawdza i narazie skłaniam się właśnie w jej kierunku tylko w innym kolorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjrzę się temu K800, chociaż nie ukrywam swojej awersji do telefonów SE - miałem już kilka razy w rękach jednak nigdy nie mogłem sobie poradzić z obsługą. Tak to jest jak się człowiek przyzwyczai do jednego vendora (w moim przypadku Nokii).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awersja raczej nieuzasadniona, SE robi (robilo?) fajne telefony. Ze swojej strony polecilbym jednak K810i zamiast K800i - lepsza bateria, nieco smuklejszy, brak denerwujacej klapki od aparatu, poprawiony aparat foto o ile pamietam. Rownie wytrzymaly a cena niewiele wyzsza, do specyficznych klawiszy latwo sie przyzwyczaic.

 

Ja zmieniam mojego Innov8 i pojecia nie mam na co. Chcialbym nie gorszy / porownywalny aparat foto, szybkie dzialanie, sensowny system i baterie chociaz 3 dni. I jest problem, mimo ze cena nie gra roli :/ Glownie ze wzgledu na aparat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kurier dosłownie 20 minut temu przywiózł Samsunga Galaxy S (okazało sie że moge przedłużyć umowe szybciej niż myślałem). Póki co moge powiedzieć dwie rzeczy. Po pierwsze wyświetlacz powala. Po drugie nakładka TouchWiz 3.0 to menu zerżnięte z iPhone'a, nawet ikony są takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...