Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin_gps - od jakiś 2 tyg posiadam GALAXY-S więc jeśli masz jakieś pytania to wal na PW (iPhona 3G posiadam już ok półtora roku więc mam dobre porównanie itp ;) Dostałem go przedłużając umowę w PLAY z one play 65 na swobodny internet 89 zl, cena za telefon to 399 zl.

 

el_gringo_dado - fakt interface jest bardzo podobny do iOS (jak dla mnie to super, mi taki pasuje) Zawsze istnieje opcja wgrania innego launchera więc i to nie problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E57:

K800i jest genialnym telefonem i miażdży wszystko w swojej klasie, ale ma wadę: napis SE,co przekłada się na upierdliwego joya, malutkie klawisze i cukierkowe menu. Ja osobiście (jako zagorzały fan Nokii) mam do tego wstręt, mimo iż sam użytkowałem K800i i o jego aparacie, ekranie i baterii nie dam złego słowa powiedzieć. K810i może wypada lepiej, ale nie jest już tak ładny.

Jeśli chodzi o propozycje Nokii, to unikaj Symbiana - w tych przedziałach nie dorwiesz niczego z sensowną baterią. Możesz natomiast pomyśleć o 6500S - 3.2MPix, duży ekran, duże klawisze i całkiem dobra bateria. Kalendarz, radio i inne zabawki w standardzie. Jeśli chcesz coś mniejszego i nowszego, to 6303 może być dobrym rozwiązaniem. To przerobiony 6300, który był piekielnie popularny i całkiem niezły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc i odpowiedzi na pytanie przeze mnie postawione. SE K800i oglądałem na żywo, ale właśnie ten Joy mi strasznie nie leżał więc odpuściłem. Slidera nie bardzo chciałem - celowałem w coś prostego czyli Nokie 6300, 6303 (wersje bez "i") lub E51. Nie mogłem znaleźć na allegro ciekawych używanych modeli, a jak już były to kosztowały 400+ zł. Ostatecznie zaryzykowałem kupno Samsunga S3310, o którym czytałem dość pochlebne opinie. Ponoć telefon wytrzymały, sprawny i przede wszystkim nadający się jako telefon do dzwonienia. Dziś ustrzeliłem jedną sztukę za 200 zł z przesyłką. Do końca tygodnia powinien dotrzeć więc potestuję.

Jednocześnie rozstaję się z Samsungiem i5700, który był fajny ale jak dla mnie zbyt delikatny ze swoim dużym dotykowym ekranem. Najbardziej chyba będzie mi brakowało Shazam :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też do niedawna byłem fanem telefonów z logiem Nokii, jednak od jakiegoś czasu ten producent w segmencie telefonów z wyższej półki nic praktycznie nie pokazuje. Moja niechęć do fińskiego producenta zaczęła się wraz z modelem N95 - niewygodny z racji swojej grubości ze skrzypiącą obudową i wieszającym się systemem slider, latający po jakimś czasie na boki tak, że sprawiał wrażenie telefonu kilkuletniego.

Wracając do praktyk producenta - dlaczego Nokia odrzuca tak dobry system jakim jest Android? Zostanie przy archaicznym Symbianie czy wierzy w ogromny sukces Maemo? Finowie aktualnie liczą się tylko w telefonach low-end - modele 12xx, 16xx - z tym, że zysk z nich jest znikomy w porównaniu do np. SE Xperia X10, nie wspominając już o Apple.

Choć zostają jeszcze użytkownicy telefonów, którzy są po prostu przyzwyczajeni do telefonów Nokii - wielu znajomych jak usłyszy słowo 'Samsung' czy nawet 'HTC' ma kpiący uśmiech na ustach, a przy słowie 'Nokia' powiedzą: 'tak, to są solidne telefony' - ile to ma wspólnego z prawdą? No właśnie...

 

@ULLISSES - rozumiem Twoją postawę doskonale, jednak chyba warto spróbować nowych Samsungów, LG - tanio, a bardzo dobrze. Po co kupować Nokię 6300 jak można Samsunga S3310, który jest pod każdym względem lepszy? Po co brać Nokię N97 jak można Motorolę Milestone?

 

@E57 - Tobie właśnie polecę Samsunga S3310, nowego dorwiesz za około 250zł - bardzo dobre wykonanie, dość dobra bateria, piękny wyświetlacz, obsługa plików pdf + office (tylko odczyt). Ewentualnie z nowszych modeli Samsung S3350 Shark.

Edit.

W trakcie pisania tego posta zauważyłem, że wybrałeś S3310 - zdaj relację jak dojdzie, na pewno będziesz zawodolony.:)

Edytowane przez fructo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fructo,

 

Nokia właśnie budzi się ze snu i niebawem wprowadzi produkt, który w niczym nie będzie gorszy od telefonów Apple, HTC i Samsunga, przynajmniej w kwestii hardware'u. Mowa o modelu N8, który jest już dostępny w preorder.

 

Dołączona grafika

 

Specyfikacja:

3.5" OLED capacitive touch screen12 megapixel Carl Zeiss camera with Xenon flashFront-facing VGA camera for video calls720p video capture with 30 fps playbackIntegrated photo and video editing softwareStereo microphones for enhanced sound capture quality and ability to playback in Dolby Digital Plus surround in home theatreSymbian ^3Flash Lite 4.0Dedicated graphics processor with OpenGL 2.0Up to 16GB of internal memory with hot-swappable MicroSD slot (up to 32GB)GSM/EDGE 850/900/1800/1900WCDMA 850/900/1700/1900/2100Support for both AT&T and T-Mobile 3GHSDPA Cat9, maximum speed up to 10.2 Mbps, HSUPA Cat5 2.0 MbpsWLAN IEEE802.11 b/g/nBluetooth 3.0Integrated GPS, A-GPS receiversHDMI outMicro USB connector and charging3.5 mm headphone jackSize: 4.47 x 2.32 x 0.51 inWeight (with battery): 4.76 oz1200 mAh Li-Ion battery

Jeśli jesteśmy w temacie nowych fonów, pojawiła się informacja o nowym telefonie Google - G2 (HTC Glacier). Podobno ma dwa rdzenie.

 

@ULLISSES

Joy w SE jest fajny, dopóki działa... :) Ja mam jeszcze k750i. Cztery lata intensywnego użytkowania i działa idealnie. Nie wiem na ile te joysticki różnią się w zależności od modelu telefonu, ale mam powody przypuszczać, że niektórzy po prostu nie mają wyczucia i używają zbyt dużej siły, skracają żywot joya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@E57:

W Samsungach nie specjalnie się orientuję, więc nie proponowałem. Moja przygoda z samsungiem skończyła się na modelu E250. O ile pamiętam, S3310 jest pod wieloma względami podobny do klasyki Nokii - 3310. Prosty, jednobryłowy telefon bez wodotrysków, ale dzięki temu ma szansę być popularnym, bo świetnie wywiązuje się z podstawowych funkcji - dzwoni i wysyła smsy.

6300 miał brat i z tego co wiem, to bateria w tym telefonie szału nie robi - 6500S bije go na głowę. O E51 niejako pisałem wcześniej - odrzucając wszystko z Symbianem.

 

fructo:

1. Odnośnie Nokii w obecnych czasach, to zgadzam się. Dlatego też jestem zadowolony z 6020 oraz 1661, a mam wstręt do większości tych droższych telefonów - mimo usilnych starań, z każdym modelem jest coś nie tak. Albo słaba bateria, albo tragiczny aparat, albo jakieś typowe usterki, które niemal na 100% wystąpią także w twoim egzemplarzu. Mimo tylu lat doświadczenia nadal nie udało im się zbudować czegoś, co mogłoby być najlepsze w swojej klasie. N95-1 to był popularny niewypał jakościowy i szkoda o tym nawet wspominać.

2. W sprawie Samsungów oczywiście się zgadzam. Gdybym potrzebował obecnie przenośnego "komputera" do 1000 PLN, to musiałbym być niepoczytalny, aby zamiast Galaxy wziąć coś od Nokii. Dopiero za 2 razy tyle można pomyśleć nad alternatywą w postaci Milestone.

3. W przypadku LG niestety nie byłbym w stanie niczego wybrać - gdy już jest model wart uwagi (Swift), to Samsung wyskakuje z Galaxy i wybór jest oczywisty.

4. Motorola wypadła totalnie z obiegu, ale próbuje odrobić straty przy pomocy Milestone i mimo wysokiej ceny telefonu, idzie jej to całkiem nieźle.

 

Marcin_gps:

Powiem Ci, że również miałem K750i i o dziwo bardzo dobrze go wspominam. Może dlatego, że byłem młodszy i miałem mniejsze paluchy, ale jakoś joystick nie denerwował mnie tak, jak w K800i kilka lat później. On również wyznaczał standardy w swojej klasie i jego aparat także robił najlepsze foty jakie widziałem - z 2MPix.

 

Szkoda, że z areny zniknął Siemens, który z modelem SL45i po prostu pozamiatał konkurencję. Poza czyszczeniem klawiatury co jakiś czas, telefon był nie do zajechania. Z nim kojarzy mi się lekki szok jaki przeżyłem, gdy przy cenie telefonu w okolicy 400-450 PLN (nówka z Salonu operatora), za oryginalną obudowę panowie krzyczeli sobie 200 PLN!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do joya w SE to zawsze dziwiło mnie narzekanie na niego. Miałem swoich czasów t610, t630, k500i, k700i i nie uświadczyłem problemów.

 

Od 3 lat uzywalem K800i i z joystickiem mialem problem 1 raz - nie mozna bylo przewijac w lewo. Pomoglo przedmuchanie joya sprezonym powietrzem (prawdopodobnie jakis paproch sie pod niego dostal). Telefon ani razu sie nie zawiesil, ani razu nie sprawil zadnego probelmu a bateria po dzis dzien trzyma nawet do 7 dni przy srednim uzywaniu (2-3 telefony dziennie, 5-10 smsow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przebudzenia Nokii i modelu N8, to już dość dawno temu czytałem jej pierwsze recenzje i testy z wersji próbnych. Niestety raczej nie były pozytywne. Chyba, że określenie kolejna zabawka do facebooka, czy możliwe że skończy jak smartfony MS jest w jakimś sensie pozytywne. Przerost formy nad treścią ponoć. Moimi faworytami są raczej wymieniony G2, czy jakieś nowe ustrojstwo HTC, może następca HD2. Względnie nowe modele Samsunga, który ostatnimi czasy robi spore postępy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung i8510, SE C905, Nokia N82 - i to chyba tyle alternatyw w zblizonej cenie.

 

W kwestii SE i ich joystickow, rowniez nie rozumiem - K700i, D750i, K810i - wszystkie uzywane intensywne, lacznie 4 lata, zero problemow z czymkolwiek.

 

Ucieszyliscie mnie wyzej informacjami o Galaxy S, ale moja radosc trwala tylko do momentu kiedy przyjrzalem sie specyfikacji aparatu - brak flasha? Czy oni mysla w tym Samsungu? Kolejny telefon skreslony.

Edytowane przez Cruel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś tutaj z właścicieli Spicy miał zrootowany telefon, to właśnie wyszły drivery do Dual Touch'a, które działają bardzo przyzwoicie :]

Tutaj filmik prezentujący działanie.

http://www.youtube.com/watch?v=TGDeCseNibU

 

A tutaj jako bonus mój bootscreen, linki do downloadu są w opisie filmów.

http://www.youtube.com/watch?v=NuyzyDH_Yw0

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym takie małe przemyślenie ... mam iPhone 4 od czwartku i w porównaniu do mojej N900 ma lepszy wyświetlacz, jest lżejszy i ładniejszy na tym koniec, system na N900 fajniejszy można dużo pogrzebać więcej darmowych aplikacji na niej i to bez jakiś reklam nie mówiąc już o klawiaturze QWERTY. Podsumowując, iP4 nie jest zły ale nie rozumiem o co tyle krzyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyk o cenę - żaden telefon (nie licząc tych ze złota i szmaragdów) nie kosztuje w Polsce tyle, co iPhone. Biorąc pod uwagę, że w Stanach (gdzie pensje są... 5x większe(?) niż w Polsce) kosztuje on 2x mniej, coś jest tu naprawdę nie tak... No i koszt jego wyprodukowania wcale nie jest tak wysoki, jakby się mogło wydawać.

 

Już wcześniej pisałem - iPhone jest motorem napędowym dla innych producentów telefonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakaś rozsądna alternatywa dla LG KC910 Renoir w zbliżonej cenie? Zależy mi głównie na porządnym aparacie (nie na megapikselach, głównie na autofocusie) i WiFi

 

Proponuję Nokię N85. Ja ją szanuję za Nadajnik FM, ciekawy aparat, lekkość i GPSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyk o cenę - żaden telefon (nie licząc tych ze złota i szmaragdów) nie kosztuje w Polsce tyle, co iPhone. Biorąc pod uwagę, że w Stanach (gdzie pensje są... 5x większe(?) niż w Polsce) kosztuje on 2x mniej, coś jest tu naprawdę nie tak... No i koszt jego wyprodukowania wcale nie jest tak wysoki, jakby się mogło wydawać.

 

Już wcześniej pisałem - iPhone jest motorem napędowym dla innych producentów telefonów.

 

Mi nie chodziło już o kwestie finansowe a jedynie o same możliwości techniczne, po tej całej pompie reklamowej jaka była woku tego telefonu, miliony "ochów i achów" to ja się czuję lekko zawiedziony. Widocznie się za dużo reklam naoglądałem i spodziewałem się nie wiadomo czego ;)

 

Mardok, czy mógłbyś coś więcej naskrobać o N900? :)

 

Bardzo chętnie powiedz tylko co konkretnie Cię interesuje. Od siebie mogę powiedzieć tyle:

 

najpierw wady:

- duży (gruby) choć w kieszenie się mieści,

- jak się nie wyłączy aktualizacji automatycznych strasznie muli podczas podłączania do internetu

- duża ilość gadżetów na pulpitach (jest ich 4) spowalnia telefon i wyczerpuje baterie

- jak się człowiek bawi bateria starcza na pół dnia (choć to normalne)

- mimo bardzo wygodnej klawiatury pisanie polskich znaków to koszmar (jest na to sposób)

 

teraz zalety:

- bardzo fajny system można w nim praktycznie wszystko edytować, dla przykładu sam sobie zmieniłem wygląd rozmów prowadzonych przez sms'y (jest to to banalnie proste HTML/JS/CSS)

- dużo darmowych aplikacji żadnych reklam

- ciekawe gadżety na pulpity

- pojemność w końcu to 32GB

- wygodna klawiaturka QWERTY po zmianie mapowania znaków polskie literki to nie problem

- fajne menu automatycznie układające aplikacje na kategorie (które jak ktoś chce można samemu zmienić/przenieść)

- całkiem znośny aparat który doczekał się kilku modyfikacji

- można podkręcić nawet do 1GHz ;)

- i na koniec taka ciekawostka można mieć nawet dwa systemy na raz (wybiera się je z boot menu), Androida i oryginalne Maemo oraz z czasem do wyboru jeszcze będzie MeGoo (pierwsza wersja testowa już jest)

 

To było by na tyle ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok, iPhone mial powalac aparatem, jakoscia kreconych filmow, szybkoscia dzialania, intuicyjnoscia i jakoscia dotyku, jakoscia dzwieku, ew. iloscia i jakoscia aplikacji. Nie powala? Pytam bo jestem na dniach w kwestii jego zakupu a nie mialem okazji sie pobawic, wiec zakup troche w ciemno ze wzgledu na brak sensownej konkurencji... Masz porownanie z czyms innym poza N900? Galaxy S, Desire, cos podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok, iPhone mial powalac aparatem, jakoscia kreconych filmow, szybkoscia dzialania, intuicyjnoscia i jakoscia dotyku, jakoscia dzwieku, ew. iloscia i jakoscia aplikacji. Nie powala? Pytam bo jestem na dniach w kwestii jego zakupu a nie mialem okazji sie pobawic, wiec zakup troche w ciemno ze wzgledu na brak sensownej konkurencji... Masz porownanie z czyms innym poza N900? Galaxy S, Desire, cos podobnego?

 

Heh w tym zdaniu wymieniłeś wszystkie telefony u mnie w biurze (pozostałe dwa współpracowników) ;) Desire w ogóle nie przypadł mi do gustu ale za to Galaxy S prezentuje się bardzo fajnie, dobrze wykonany, szybko działa, aparat też fajny i kosztuje 2x mniej od iP4. Tak czy inaczej iP4 już kupiłem i raczej sprzedawać nie będę, tak jak już wcześniej mówiłem telefon nie jest zły ale po N900 przyzwyczaiłem się do możliwości grzebania w telefonie.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szot69 -> telepolis lub inny portal i porownywarka :P Co innego dla dziecka smsow, audiofilki czy triatlonistki...

 

Panowie problem. Plus i Nokia C6 lub Play i Milestone. Usiluje przekonac brata do motki ale idzie slabo ze wzgledu rowniez na siec :P Priorytet to filmy divx i xvid. Jeden user pisze ze chodza swietnie a potem recenzent ze nie dzialaja w ogole na Androidzie... Jak to jest? Jakies uwagi co do obu telefonow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy mówisz. Motka ma większy wyświetlacz i z tego co mi wiadomo to po wrzuceniu odpowiedniego programu odtwarza płynnie nawet 720p w mkv. DO tego Milestone to już sprawdzony telefon, a c6 to wielka niewiadoma ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może do czynienia z telefonem SE spiro W100?

Dwa dni temu w pracy moja nokia 6500 wypadła mi z kiszeni i wpadła do ścieku i tyle ją widziałem także potrzebuję nowego telefonu - aktualnie muszę użytkować zajechanego D900i z plamą na pół ekranu i dwoma padniętymi klawiszami - masakra.

Do wyboru mam albo coś z zetafona w orange w "abonamencie" 25zł/miesiąc albo coś w erze w najniższym abonamencie - za 29zł.

Od razu mówię, im mniej będę musiał wydać na telefon tym lepiej. W oczy rzucił mi się własnie ten w100.

Głównie dlatego, że po pierwsze ma wejście na jacka - będę mógł bez problemu podłączyć moje sennheisery do niego bez zabawy w przejściówki i do tego nie będzie problemów z tą cholerną SE'owską wtyczką. Wejście na kartę SD a nie M2 jak w większości SE. Dzwonić na pewno się z niego da, smsy pewnie też da radę napisać. Aparat ma co prawda nieco gorszy niż w starej nokii ale w k550i też miałem 2Mpx i też dawał radę, sesji fotograficznych na nim robić nie będę.

 

Pytanie tylko czy ten telefon posiada jakieś poważne wady, które mogły by go zdyskwalifikować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

noszę się z zamiarem kupna nowego telefonu. poszperałem co nieco, ale nie potrafię się zdecydować na jakiś konkretny model. jeżeli chodzi o moje preferencje to:

- telefonu używam głównie do pisania smsów, mejli, wiadomości na forach, portalach społecznościowych oraz do przeglądania netu - fajnie byłoby mieć pełną klawiaturę QWERTY i WiFi (więc od razu na myśl przyszła mi Nokia E72, ostatnio zwróciłem również uwagę na tę nową - C6)

- wogle nie zależy mi na jakości dźwięku - od słuchania muzyki jest wg mnie inny sprzet ;] co nie oznacza, że podczas rozmowy telefonicznej nie chciałbym wyraźnie słyszeć - po prostu muzyka nie jest dla mnie priorytetem.

- najlepiej jakby wogle nie miał aparatu - od robienia zdjęć są aparaty fotograficzne ;] wiem, że aktualnie prawie każdy telefon ma lepszy lub gorszy aparat - chciałbym tylko zaznaczyć, że jakość zdjęć czy ilość wkomponowanych w aparat bajerow jest mi obojętna.

- cenię fukcjonalność - fajnie byłoby mieć jakiś rozbudowany organizer, dużo opcji pozwalających spersonalizować telefon, najlepiej jakby po prostu był na jakimś systemie operacyjnym (się to chyba smartfon nazywa).

 

EDIT: GPS mile widziany, z tym, że niekoniecznie ;]

 

inne kwestie są mi, szczerze pisząc, obojętne - żywotność baterii (chociaż miło by było, gdyby trzymała przynajmniej 3-4 dni), kolor, marka (może prócz sagemów ^^), wielkość, waga czy co tam jeszcze może charakteryzować telefon. jest tylko jedna rzecz, która jest dla mnie dość istotna - cena. nie chciałbym wydać na telefon więcej niż 1000 złotych - zwyczajnie mnie na to nie stać.

 

jeśli chodzi o moje osobiste typy, to tak jak pisałem - nokia e72. do tego np. nokia e52 - cos tanszego, rownie funkcjonalnego jak mysle. zaciekawila mnie rowniez nowa nokia c6. znajomy ma również lg swifta - z tego co widzialem bardzo fajnie chodzi, jest stosunkowo niedrogi (kosztuje ok. 500 zl), wirtualne QWERTY, wifi itede.

 

bardzo prosze o jakies sugestie, propozycje - wystarczy mi nazwa modelu, reszte sprawdze sobie sam (specyfikacje, cene itede) - chyba, ze ktos dany telefon uzywal/uzywa. bardzo prosze rowniez o kilka slow o modelach ktore sam zaproponowalem - chcialbym jednak dostac kilka innych propozycji ;]

 

z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam, Maciek.

Edytowane przez ahrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...