Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Ci się swift podoba to jest jeszcze Samsung Spica w podobnej cenie, z tym że z lepszym wyświetlaczem (pojemnościówka i 0.2" większa)

 

Ewentualnie jakbyś mógł trochę poczekać to ideałem dla Ciebie by była Motorola Milestone. Android, 3,7" + hardware qwerty. Tylko, że aktualnie cenowo wychodzi jednak poza 1k zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie ostatnio kupiłem od znajomego używanego G1 na Androidzie 2.2 za 350zł (alledrogo 400-600zł) w stanie idealnym do noszenia na imprezy i wyjazdy plenerowe. Szkoda mi zgubić bądź zniszczyć HD2, a ten sprawdza się idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z nokia n97 mini i samsungiem wave? no i może ktoś orientuje się co z nokią e72, bo przyznam szczerze, że całkiem mi się upatrzyła ;]

 

poczytalem trochę o tej motoroli i wygląda naprawdę smakowicie - ale najtaniej znalazłem za 1300 złotych - dla mnie bariera 1k jest praktycznie nie do przebrnięcia.

 

bardzo proszę o jeszcze kilka opinii innych użytkowników.

 

pozdrawiam, Maciek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy tak. Jeśli chcesz mieć system, to Nokie bym sobie darował. Choć miałem E72 i bardzo sobie chwaliłem... aż nie odkryłem Androida ;) Teraz praktycznie istnieje dla mnie tylko HTC. Względnie Motka i Samsung bo ostatnimi czasy nieźle się rozwijają. Jednak ja lubię wszelkie modyfikacje w system, a tutaj support dla HTC nie ma sobie równych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że G1 ma jeden istotny minus. Ma za mało ramu i po prostu przymula... :/ Chociaż nie wiem czy np właczenie swapu nie poprawi tej sytuacji ;) A z Samsungów to aktualnie Spica (i5700) ma największy support, a zaraz po niej Galaxy S (zapewne w najbliższym czasie ilość modderów tutaj się znacząco zwiększy).

 

Dlatego napisałem, że jakbyś mógł poczekać to Moto Milestone, bo teraz wyszła już Milestone 2 i po prostu pierwsza wersja zapewne stanieje w najbliższym czasie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To może ja się wypowiem na temat motoroli milestone i play.

Moim zdaniem podstawą w takim telefonie jest internet. Jeżeli nie chcesz internetu nie potrzebujesz tego telefonu bo za wiele to on nie potrafi bez dostępu do sieci. Kolejną rzeczą jest bateria. Normalką jest, że rano odłączasz wieczorem podpinasz. I praktycznie nie robi różnicy czy gadasz 30min czy 2.5h dziennie. Pewnie można nie mieć włączonej synchronizacji, mało gadać itd itp. ale to i tak na 2 dzień padnie przed wieczorem. Sam android spoko sprawa. Śmiga fajnie jak na telefon tylko trzeba poszukać aplikacji pod siebie. Zdarza się, ze sporo aplikacji z najlepszymi ocenami to nie jest do końca to co się szuka. A i nie ma co się ograniczać do marketu ( większość aplikacji i tak opiera się głównie na usa ), fora to ogromne kopalnie różnych, różniastych programów. Bawiłem się kilkoma popularnymi dotykówkami i w kwestii obsługi ekranu to moim zdaniem Milestone jest zaraz za HTC Desire. Rozdzielczość ekranu w przypadku Motoroli jest zdecydowanie na +. Filmy jak na tak małe urządzenie ogląda się ok nie zauważyłem na żadnym z oglądanych seriali o wielkości plików 350mb czy też filmu 700mb jakichkolwiek niedociągnięć jeżeli chodzi o odtwarzanie, ebooki też da się czytać bez zmęczenia, surfowanie po www też całkiem przyjemne ( czasem wolę poszukać coś na telefonie niż włączać komputer ). Klawiatura moim zdaniem mistrzostwo tylko trzeba się przyzwyczaić do lekko innego układu klawiszy. Z cięższych grzechów to nie ma jeszcze aktualizacji do Froyo i nie wiadomo czy będzie ( na Droida jest więc myślę, że na Milestone też się pojawi ). Aparat jest ok ale przy dobrym świetle, kamera za to mile mnie zaskoczyła. Wiadomo, że HD to nie jest aczkolwiek nagrania przyjemnie ogląda się na monitorze. A i ma słabszą latarkę niż e52 i e72. Co jeszcze miło zaskakuje to wytrzymałość telefonu. Nie trzeba się z nim obchodzić jak z jajkiem! Można śmiało targać go z kluczami, drobnymi czy zapalniczkami. Telefon mam od 02.07.2010 więc i plaże ze mną zaliczył i rys na nim nie uświadczyłem. Slider ma delikatny luz wyrobiony po około tygodniu, który na szczęście się nie powiększa. To tak podsumowując jeżeli chcesz wszechstronny telefon, który może ustawić aby na jednym ekranie był telefonem w pełni biznesowym nie zbędnym Ci w pracy, a po muśnięciu palcem zmieni się w mobilne centrum rozrywki i przy tym wszystkim chcesz normalną klawiaturę to wybierz Motorolę Milestone ( Motorole Milstone 2 jeżeli okaże się równie dobra i będzie miała coś super lepszego niż 1 ). Nie chcesz normalnej klawiatury to weż HTC Desire.

 

Sprawa playa.

Nie opłaca się kupować tego telefonu za gotówkę! Lepiej wyłożyć 300zł w playu na abonament ( Long Play 69zł + swobodny internet 4 za łącznie 89zł miesięcznie, przy czym jest 350minut do wszystkich, 2gb internetu i w play za darmo do wszystkich ponad 44000minut ). I tak fajnie neta mieć więc i tak i tak płacisz. Tylko trzeba pamiętać, żeby być w zasięgu nadajników Playa. Bo bez tego internet bierze w łeb i nabija poza abonament.

Edytowane przez jonek_3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że G1 ma jeden istotny minus. Ma za mało ramu i po prostu przymula... :/ Chociaż nie wiem czy np właczenie swapu nie poprawi tej sytuacji ;) A z Samsungów to aktualnie Spica (i5700) ma największy support, a zaraz po niej Galaxy S (zapewne w najbliższym czasie ilość modderów tutaj się znacząco zwiększy).

 

Dlatego napisałem, że jakbyś mógł poczekać to Moto Milestone, bo teraz wyszła już Milestone 2 i po prostu pierwsza wersja zapewne stanieje w najbliższym czasie ;]

 

Czy można mieć większy support niż obsługę CyanogenMod? Kumpel ma G1 i nawet na Froyo da się to spokojnie używać.

 

Kolejna sprawa jest taka, że mam SGS i z absolutną pewnością stwierdzam, iż wsparcie na chwilę obecną jest ch***we. Sytuację ratuje fakt, że wreszcie ktoś wziął się za ugotowanie czystego ROM-u (po prostu sam Android bez zmian wprowadzonych przez producenta).

Generalnie gdyby nie jego śliczny wygląd, wymieniłbym go Neksusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje kupić jakiś fonik tak w cenie do 250zł. Niekoniecznie nowy - aczkolwiek fajnie jakby był nowy.

Może to być telefon dotykowy albo tradycyjny.

Musi mieć aparat najlepiej z 2mpx. Odtw MP3 i złącze dla kart SD.

Od razu mówie, że odpadją wszelkiego rodzaju slajdery czy klapkowce!

 

Czekam na jakieś fajne propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakies ciekawe alternatywy dla sony erricsona yari/elm'a? Potrzebuje kupic jakis telefon dla ojca w okolicach 600 zl, a szczerze mowiac znam tylko kilka modeli se ;D dobrze jakby mial wyswietlacz powyzej 2 cali i nawigacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Planuję wymianę telefonu, z oferty Play wytypowałem 2 kandydatów: Samsung i5700 oraz HTC Wildfire. Za samsungiem przemawia lepsza bateria, lepszy wyświetlacz i szybszy procesor. Za HTC w zasadzie tylko lampa LED, która jest niezwykle przydatna, no i to HTC. Jest jeszcze kwestia pamięci, nie wiem ile ten i5700 jej ma. Samsungi lubią umierać same z siebie, HTC ma trochę lepsze opinie. Nie jestem przekonany co wybrać jednak lepszy wydaje się Samsung. A może jest coś innego opłacalnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NeoMagNeT

 

Poczytaj sobie ten temat - idealny dla Ciebie PORÓWNANIE - HTC Wildfire czy Samsung I5700?! - forum.android.com.pl

 

Ja osobiście bym brał i5700. Jednak 320x240 przy 3" to jakaś paranoja jest i nie widzę przy takiej rozdzielczości w ogóle jakiejkolwiek przyjemności z przeglądania stron www. Nie mówiąc już o tym, że mało programów jest przystosowane do tej rozdzielczości przez to nie będą działały, albo będą działały z błedami graficznymi.

 

A i btw, osobiscie w i5700, zwiech i restartów, i tym podobnych niestabilności nie stwierdziłem, tak więc na ten fragment tekstu możesz patrzeć z przymrużeniem oka.

 

EDIT:

Jeszcze jest to: takie szybkie podsumowanie http://forum.android.com.pl/f16/i5700-vs-gt540-vs-wildfire-19291/

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Planuję wymianę telefonu, z oferty Play wytypowałem 2 kandydatów: Samsung i5700 oraz HTC Wildfire. Za samsungiem przemawia lepsza bateria, lepszy wyświetlacz i szybszy procesor. Za HTC w zasadzie tylko lampa LED, która jest niezwykle przydatna, no i to HTC. Jest jeszcze kwestia pamięci, nie wiem ile ten i5700 jej ma. Samsungi lubią umierać same z siebie, HTC ma trochę lepsze opinie. Nie jestem przekonany co wybrać jednak lepszy wydaje się Samsung. A może jest coś innego opłacalnego?

 

Dodac nalezy radio czego w spicy nie ma, lepsze wykonanie, zapowiedziana aktualizacja do andka 2.2, SenseUI (choc nie dla kazdego jest to plusem). Samemu trzeba wybrac co komu pasuje i najlepiej organoleptycznie sprawdzic jak telefon lezy w dloni i sie prezentuje ekran po wlaczeniu .

Oczywiscie najwieksze narzekania w WF jest na ekran i jego rozdzielczosc, choc imo jest to troche wyolbrzymione. Fakt rozdzialka jest niska, ale jakos mocno nie przeszkadza podczas uzytkowania. A co do argumentu o malej ilosci programow pod ta rozdzielczosc to jest on troche smieszny, bo wiekszosc programow chodzi bez problemow (ladnie sie skaluja) i problemu z tym nie ma.

Ogolnie jestem zadowolony z WF i moge smialo polecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalować się skalują, tylko że jakichś 40% programów po prostu nie widzisz w markecie, bo masz za małą rozdzielczość i market nie pokazuje tych programów.

 

Rozdzielczość to główny i największy minus tego telefonu. 240x320 to ja miałem w Noki 6300 z 2" wyświetlaczem. Przy 3,2" 240x320 to jest jakaś paranoja. Nie dość, że raczej napewno widać pixele, to przeglądanie sieci jest właśnie strasznie IMO nie wygodne, bo na ekranie widać tyle samo co w takiej Noki 6300... A to jednak nie za ciekawie jeśli chodzi o Androidowy internetowy system...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest na pewno, bo nie widziałem, ale możliwe, że czcionki są inaczej renderowane i niekoniecznie musi być widać tak mocno tą małą rozdzielczość. Wnioskuję po własnym doświadczeniu z rozdzielczością w tv plazmowych. Samemu czytając, FULL HD, 1080p itp, rozdzielczość plazm 1024x720 wydawała mi się śmieszna i 'w ogóle jakim trzeba być frajerem, żeby się nabrać na naklejkę hd ready przy takiej rozdzielczości? toć to ja mam większą rozdzielczość na 15" monitorze CRT, a oni wyjeżdzają z 37", 42" i więcej'. Życie zweryfikowało, w domu stoi 37" 1024x720 i jest bez zastrzeżeń! Po prostu odległość, z której ogląda się TV maskuje wszystkie korzyści wynikające z wyższej rozdzielczości, ot co.

 

Dlatego też wszystkich, którzy narzekają na niską rozdzielczość w WF, namawiam na zobaczenie go na żywo. Inaczej tworzą się niepotrzebnie niekoniecznie prawidłowe powielane historie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na żywo - jest pikseloza. Niestety telefon to nie TV i nie patrzysz na niego z odległości 1m, albo więcej...

 

Jak ci się mają inaczej renderować? 1 pix to 1 pix, a czcionki muszą zajmować ileś tam pixeli, żeby były czytelne. Dlatego WF do internetu nie za bardzo się nadaje. Po prostu przeglądanie nie jest wygodne. Inna sprawa, że jako telefon + aparat jest ok. Napewno jest lepszą opcją niż jakieś Avile/Corby/Monte i inne dotykowce bez systemu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o renderowanie to miałem na myśli możliwość innego podejścia do tematu jak ma to miejsce pomiędzy OSXem Apple'a a Windowsem Microsoftu. Jeśli jest pikseloza, ok. Ja mam do czynienia jedynie z ekranem iPhone'a jeszcze sprzed czasu Retiny, ale tu w sumie nie ma się czego czepić jeśli chodzi o stosunek rozdzielczości i wielkości ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalować się skalują, tylko że jakichś 40% programów po prostu nie widzisz w markecie, bo masz za małą rozdzielczość i market nie pokazuje tych programów.

 

Co z tego, ze nie widac w markecie czy w AppBrain aplikacji? Czy to jedyny sposob na sciagniecie aplikacji? Sciagam z poziomu PCta i sobie wrzucam na telefon, ot magia. B-)

 

Rozdzielczość to główny i największy minus tego telefonu. 240x320 to ja miałem w Noki 6300 z 2" wyświetlaczem. Przy 3,2" 240x320 to jest jakaś paranoja. Nie dość, że raczej napewno widać pixele, to przeglądanie sieci jest właśnie strasznie IMO nie wygodne, bo na ekranie widać tyle samo co w takiej Noki 6300... A to jednak nie za ciekawie jeśli chodzi o Androidowy internetowy system...

 

Moim zdaniem przegladanie sieci nie jest straszne i da sie to robic w sposob wygodny, ba nawet przyjemnosc z tego mozna miec :) Z ta rozdzielczoscia to takie demonizowanie jest i na sile udowadniane, ze jest ble i do niczego sie nie nadaje, a w szczegolnosci do przegladania www jest porazka. Otoz tak nie jest. Potwierdzaja to opinie innych na forum android'a, ktore maja WF i jakos nie narzekaja na przegladanie sieci (nie jestem odosobniony w tej opinii). Duzo stron ma wersje mobile i tu problemu zadnego nie ma, do forum jest tapatalk, standardowe strony wystarczy powiekszyc za pomoca MT i tez sie da komfortowo i wygodnie przegladac. Oczywiscie byloby dizo lepiej gdyby rozdzielczosc byla wieksza, ale z ta co jest uzyta naprawde nie jest tak zle jak probujesz to przedstawic.

 

Konczac, to WF i Spica to dwa rozne telefony i tu juz kwestie indywidualne decyduja co lepiej wybrac. Jak dla mnie brak diody LED (ktora glownie sluzy za latarke u mnie), elo mlodziezowy wyglad spicy (nie podoba mi sie i juz), niedopracowany soft i brak wsparcia od samsunga (tak wiem jest masa romow i kuchni zmodyfikowanych, ktore daja kopa telefonowi pokazujac jego mozliwosci), loteria czy bede mial trzaski czy nie w odsluchiwaniu mp3 i brak radia zdyskwalifikowaly ten model i tyle. W WF minusem jest rozdzielczosc, ktora zaakceptowalem, a reszta jest ok.

To tyle co mialem do przekazania. Dziekuje za uwage. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to taka ostatnia konkluzja na temat wyświetlacza WF.

Tutaj ładnie widać tą "przyjemność" z przeglądania sieci. Opera Mini, właczone allegro w full wersji, identyczny zoom.

Dołączona grafika

 

Do tego w WF. Kontrast jest o wiele mniejszy niż w Samsungu - po prostu gorzej widać. WF ma mniej kolorów? W markecie szara belka nie ma płynnych przejść kolorów, na moim Samsungu przejście kolorystyczne jest płynne. No i tak jak pisałem wyżej, PIXELE się rzucają w oczy niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna uzyc wbudowanej przegladarki , ktora spisuje sie nie gorzej niz opera mini, a w niektorych aspektach lepiej. Ma niewatpliwie zalete taka, ze mozna w niej zoomowac bardzo precyzyjnie za pomoca MT.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Moze nie jest tak jak w spicy, ale duzo lepiej od tego co zaprezentowales wyzej na operze mini.

 

Z mojej strony EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się sprzeczacie o te rozdzielczości ... więc się przyłączę ( :wink2: ) dorzucając po prostu fakt.

 

Mam telefon z ekranem 1,7" 160x128 pix i na prawdę jest pikseloza (a jest to gęstość porównywalna z ekranem 3,2" 320x240).

 

Mam też model 2,2" 320x240 i jest ogromnie lepiej (przez cały czas mowa o gęstości ekranu/ilości pikseli na tej samej powierzchni), nawet nie trzeba porównywać telefonów jeden obok drugiego.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nieudanym romansie z Nokią z serii E, poszukuję telefonu który musi posiadać funkcję:

- dzwonienia ;)

- pisania sms

- odtwarzania MP3, a co z tym się wiąże - miejsce na karte pamieci

- rozbudowanego budzika - choc domyslam sie ze nadal nie wymyslono urządzenia potrafiącego mnie obudzić w co drugą sobotę o innej porze niż przez reszte tygodnia?

- minimum tydzień czuwania na baterii

- niedotykowy ekran

- BT

- jak najprostsze oprogramowanie - nie interesuja mnie symbiany, androidy i wszystko inne co ma milion opcji, miliard aplikacji i cotygodniowe aktualizacje.

 

Dodatkowo może (lecz nie musi) posiadać aparat, zlacze minijack oraz radio.

 

Wymyślono już urządzenie spełniające chociaż 90% z powyższych wymagań ;) ?

 

Kupiłem 6303i ;) . Ma wszystko co wymienione wyżej, obudowe z nierdzewki, trzyma na baterii tydzień przy intensywnym uzytkowaniu (100+ zdjec, kilka minut filmu, codzienne gry, 5h+ mp3 etc). Normalnie bedzie ponad dwa tygodnie, dużo czasu zabierze dokładne sprawdzanie :D . Może nie wyświetla całej strony allegro na ekranie i nie robi BJ z połykiem, ale przynajmniej nie muszę na dwudniowe wypady zabierać ładowarki :lol: Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FullHD? Przeżytek, Ultra już nadchodzi :D

 

Też miałem z tymi rozdziałkami ostatnio zawroty głowy a to z tego względu, że przesiadłem się (wreszcie! ;)) na Androida a mianowicie Galaxy i5800. Wiele osób odradzało, właśnie ze względu na rozdzielczość, ostatecznie jednak doszedłem do wniosku, że na początek może być a i następna wymiana w sumie niedługo (listopad-grudzień) więc będzie okazja zmienić na coś mocniejszego. Póki co zadowolony jestem, pasuje tylko jakiś pakiet internetowy wykupić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

rozpoczynam poszukiwania telefonu na handel, jedyny warunek - operatorem będzie Era.

Telefony mają pieruńsko drogo (w porównaniu z moim obecnym Playem), ale nadarza się okazja na wymierny profit, więc nie odmówię.

 

Telefon, jak już wspomniałem, idzie na handel (jestem względnie zadowolony z mojego i5700 Spica), więc szukamy największej przebitki w telefonie dostępnym w abonamencie za 49zł.

 

Z mojego rozeznania najlepszym kandydatem wydaje się Samsung Delphi B4310 za 1zł (przebicie ~350zł)

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i propozycje

Edytowane przez s0czek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...