Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ehehe chce zeby byla szybka , bez problemowa w dzialaniu, i zeby mozna bylo np w pociagu sobie cos obejzec np, czy internet przejzec ? (a moze cos pograc ??, no chyba ze to ostatnie to tylko w telefonach za 2k+; no i nie przeszkodziloby jezeli mozna by posluchac muzy przez sluchawki (o aparacie nie mowie bo 5M to teraz za te cene standart ??)

Edytowane przez Micro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po praktycznie 2 latach z Nokia E61 przyszedł czas na coś nowego, budżet 550-600zł. Telefon powinien mieć dotyk, system (nie WM), aparat olewam. Jedyne opcje jakie przychodzą mi do głowy to Samsung i5700 oraz...... Palm Pre.

 

I pytanie do użytkowników Samsunga - miałem dosłownie chwile ten telefon do obejrzenia, wszystko było by ok gdyby nie lagujące menu podczas przewijania :< (A 2.1), czy po zmianie launchera sytuacja ulega znacznej poprawie??? Jak jest z płynnością przeglądania stron internetowych, czy tnie podczas przewijania zawartości? Na temat innych mankamentów mam wyrobione zdanie ( brak 3d itp.) cudów za 600zł nie należy się spodziewać :P

 

Nie wiem czy warto pytać o Palm Pre bo chyba nikt takowego nie posiada, na allegro telefon można kupić za tą cenę ale czy warto? Zastanawia mnie sprawa ewentualnej gwarancji (brytyjska), jak jest z programami (AndyMarket + 30 000) no i czy Palm za niedługo sie nie rozleci.... Strony WWW chodzą praktycznie jak w Iphone (wzór do naśladowania :P) no i siedzi tam niezły sprzęt (można to coś podkręcić i podobno zysk jest spory)

 

Jak myślicie czy warto się pakować w Palm Pre, bo jak nie to odpowiedź raczej sama się wyłania (Spica) a może ktoś wyciągnie coś innego, lepszego niż te dwa sprzęty????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehehe chce zeby byla szybka , bez problemowa w dzialaniu, i zeby mozna bylo np w pociagu sobie cos obejzec np, czy internet przejzec ? (a moze cos pograc ??, no chyba ze to ostatnie to tylko w telefonach za 2k+; no i nie przeszkodziloby jezeli mozna by posluchac muzy przez sluchawki (o aparacie nie mowie bo 5M to teraz za te cene standart ??)

 

Poważnie rozważ iPhone'a ze względu na to, że we wszystkie te wymagania spełnia a lepszego telefonu do gier/muzyki raczej nie znajdziesz.

 

 

surix

Palma Pre się wystrzegaj. webOS nie jest już rozwijany pod kątem telefonów (ten nowy update niewiele zmienia, na pewno nic rewolucyjnego), Palm został przejęty przez HP raczej w celach 'tabletowych i patentowych' a sam sprzęt jest wolny i ma niewygodną klawiaturę. Wygląda na atrakcyjne urządzenie ale niestety nim nie jest od bardzo dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po praktycznie 2 latach z Nokia E61 przyszedł czas na coś nowego, budżet 550-600zł. Telefon powinien mieć dotyk, system (nie WM), aparat olewam. Jedyne opcje jakie przychodzą mi do głowy to Samsung i5700 oraz...... Palm Pre.

 

I pytanie do użytkowników Samsunga - miałem dosłownie chwile ten telefon do obejrzenia, wszystko było by ok gdyby nie lagujące menu podczas przewijania :< (A 2.1), czy po zmianie launchera sytuacja ulega znacznej poprawie??? Jak jest z płynnością przeglądania stron internetowych, czy tnie podczas przewijania zawartości? Na temat innych mankamentów mam wyrobione zdanie ( brak 3d itp.) cudów za 600zł nie należy się spodziewać :P

 

Wydaje mi się, że te dwa filmy odpowiedzą na twoje pytania :) Oba moje, telefon tak działa, żaden fejk czy coś.

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=YBIegzv2WaQ

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=-zodBUQEUDs

Edytowane przez Lanc
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za powyższe prezentacje :), Opera Mini na filmie jest zadziwiająco szybka :D więc decyzja już podjęta, tak jak pisał Rikki webOS pewnie zostanie zmarginalizowany więc nie ma sensu się pchać w Palm Pre, a w tej cenie to Galaxy nie przebije nic,czas zrobić jakieś zakupy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też szykuje się ze zmiana telefomu na oku mam 3 modele:

-Nokia E52

-Samsung S5350

-Nokia 6303i

 

Obecnie mam S7220 ale coś głośnik jest słaby tzn cicho słychać rozmówce . Od telefonu wymagam aby batka trzymała podczas intensywnego użytkowania jak najdłużej (dużo smsuje dzwonie i od czasu do czasu posłucham mp3), w miare jak największy wyświetlacz, aby miała klasyczny wygląd i posiadała zwykła klawe. Najlepiej jakby nie była na żadnym systemie bo te często lubią się zawieszać. Co byście polecili albo doradzili ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kicha:

Z tych trzech to:

E52 ma system (niestety), jedną z najlepszych baterii na rynku (imho), ale ciulowy aparat - brak AF.

6303i - niezłą baterię, aparat z AF, przyzwoity wygląd i brak systemu (S40) - moje dziewcze go rozważa jako następcę 6500S.

O Samsungu nie wiem nic, bo się nie interesowałem.

 

Poczytaj więc o Samsungu i albo on, albo 6303i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co wybrać

Samsung Wave

Samsung Galaxy S (tutaj znak zapytania za ile mi go zaporponują...)

Samsung Galaxy I5700 ?

HTC HD2

Motorola Milestone

 

telefony ciekawe ale tylko jeden oferuje WM co za tym idzie tylko w nim jest możliwość instalacji sensownej nawigacji... bo na adroida to chyba lipa z dobrą nawigacją.

 

a też nie zależy mi na super wypasach i filmach HD jak mam do tego dopłacać sporo...

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy S lub Wave.

 

HD2 to wciąż kawał telefonu ale WM6.5 już nie jest najnowszym systemem. Moto Milestone jakością wykonania bile wszystko, ale raczej bym celował w Moto Milestone XT720.

 

Na Androida masz dwie bardzo dobre nawigacje - iGo i Sygic.

 

Co do Samsunga jeszcze - to sobie ładnie pokpili z użytkowaników Galaxy S i przesuneli wydanie Froyo o miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD2 obsługuje, i WM, i Androida.

 

Jeśli cena SGS zwali Cię z nóg, to weź HD2 - najdrożej go sprzedasz, a potem kupisz (może i bez dopłaty) coś jak (kolejność nieprzypadkowa):

  • Dell Streak (5" - miazga do oglądania filmów czy grania)
  • Samsung Galaxy S (ładny wygląd... i na dzień dzisiejszy tyle)
  • HTC Desire i Google Nexus One (to samo tylko Desire ma trackpad, a N1 trackball)

WM jest tragiczny w zwykłym użytkowaniu. Sytuację odrobinę ratuje nakładka od HTC.

 

Spica'ę i Wave'a mam nadzieję, że zamieściłeś przez roztargnienie - porównaj ich wartość do pozostałych typów.

Edytowane przez wysokocukrowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD2 obsługuje, i WM, i Androida.

 

Jeśli cena SGS zwali Cię z nóg, to weź HD2 - najdrożej go sprzedasz, a potem kupisz (może i bez dopłaty) coś jak (kolejność nieprzypadkowa):

  • Dell Streak (5" - miazga do oglądania filmów czy grania)
  • Samsung Galaxy S (ładny wygląd... i na dzień dzisiejszy tyle)
  • HTC Desire i Google Nexus One (to samo tylko Desire ma trackpad, a N1 trackball)

WM jest tragiczny w zwykłym użytkowaniu. Sytuację odrobinę ratuje nakładka od HTC.

 

Spica'ę i Wave'a mam nadzieję, że zamieściłeś przez roztargnienie - porównaj ich wartość do pozostałych typów.

 

Ad 1. Na tablet za mały, na telefon za duży, bateria pewnie jednego dnia nie wytrzymuje przy takim ekranie.

Ad 2. No poza wyglądem jest jeszcze ogrom funkcji jakie oferuje i jedna z najwyższych wydajności wśród telefonów - ale faktycznie, to takie nic ;)

Ad 3. Tylko, że HTC jest dotkliwie droższy niż Samsung (przynajmniej był) pomimo tego, że nie oferuje znowu aż tak wiele w porównaniu do Galaxy S. Nie twierdze że to zły telefon, mówie tylko że zbyt drogi jak na swoje możliwości.

 

Co do i5700 oraz Wave znalazły sie na tej liście pewnie z powodu ceny i jej stosunku do możliwości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Na tablet za mały, na telefon za duży, bateria pewnie jednego dnia nie wytrzymuje przy takim ekranie.

Ad 2. No poza wyglądem jest jeszcze ogrom funkcji jakie oferuje i jedna z najwyższych wydajności wśród telefonów - ale faktycznie, to takie nic ;)

Ad 3. Tylko, że HTC jest dotkliwie droższy niż Samsung (przynajmniej był) pomimo tego, że nie oferuje znowu aż tak wiele w porównaniu do Galaxy S. Nie twierdze że to zły telefon, mówie tylko że zbyt drogi jak na swoje możliwości.

 

Co do i5700 oraz Wave znalazły sie na tej liście pewnie z powodu ceny i jej stosunku do możliwości ;)

 

Podsumujmy:

  • Dell - standby 400h, rozmowy 10h. SGS - czuwanie 576h, rozmowy 6h 30m.
  • Czyli

    • Android oferuje więcej funkcji niż Android
    • Procesor 1GHz i 512MB RAM (SGS) daje większą wydajność niż 1GHz i 576MB RAM (HTC Desire). Z grzeczności nie wspomnę o różnicy w samym wyglądzie między TouchWiz a Sense.
  • Ceny nowych (bez umowy oczywiście): Dell Streak - 1799zł, Samsung Galaxy S - 1399zł, HTC Desire 1299zł, Google Nexus One - 1789zł.
  • Pewnie i tak na abonament, więc ogromną różnicą jest wydać 100zł czy 300zł?

Jak już pewnie pisałem - posiadam Samsunga Galaxy S i pomimo to, dostrzegam jego wady.

Ty z kolei popadasz w samozachwyt, jaki to Twój telefon nie jest cudowny, pewnie nigdy nie miałeś żadnego telefonu z wysokiej półki i stąd brak jakiejkolwiek krytyki. Bez obrazy, ale tak to obiektywnie wygląda.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty z kolei popadasz w samozachwyt, jaki to Twój telefon nie jest cudowny, pewnie nigdy nie miałeś żadnego telefonu z wysokiej półki i stąd brak jakiejkolwiek krytyki. Bez obrazy, ale tak to obiektywnie wygląda.

 

Po czym wnosisz? Po tym, że uważam, że wśród tych telefonów co podał slavOK Galaxy S jest najlepszy? A nie jest? Po tym, że opisałem pare plusów telefonu? Nie uważam że Samsung jest idealny, choćby jego wykonanie pozostawia wiele do życzenia dlatego nie wyciągaj pochopnych opinii co?

 

Co do trzymania na baterii to podajesz to, co podał producent. Jako użytkownik Galaxy S powinieneś wiedzieć że możesz takie info schować sobie w buty. No chyba że popadasz w taki samozachwyt, że tylko ulotki reklamowe potrafisz przytoczyć nie mając w ręku innego telefonu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Na allegro :)

 

Z "niby gwarancją producenta lub 3 miesiące" - innymi słowy żadną. Z normalną gwarancją, w popularnym sklepie, który zaraz nie ogłosi upadłości - 1650 zł.

Ale rozumiem, że niektórzy ludzie wolą półśrodki.

Edytowane przez chaos`theory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z "niby gwarancją producenta lub 3 miesiące" - innymi słowy żadną. Z normalną gwarancją, w popularnym sklepie, który zaraz nie ogłosi upadłości - 1650 zł.

Ale rozumiem, że niektórzy ludzie wolą półśrodki.

 

Jest jeszcze niezgodnosc towaru z umowa = 2 lata gwarancji. ;)

A ze ktos lubi "polsrodki" to juz jego zmartwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...