Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem wczoraj samsunga i5800 (w salonie, na kartce ze spec. widniało że ekran ma 3") - powiem Wam pisanie na wirtualnej qwerty tej wielkości to była bieda. Pisałem palcem ... jak kupuję dotykowca to nie po to by bawić się patykiem. Zastanawiam się czy ekran 3,5" to nie będzie za mało po tym co zobaczyłem.

 

Też miałem z tymi rozdziałkami ostatnio zawroty głowy a to z tego względu, że przesiadłem się (wreszcie! ;)) na Androida a mianowicie Galaxy i5800.

 

Podczas pisania sms używasz qwerty? ... jeśli tak to jak Ci się pisze ... jeśli nie to dla czego? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko chyba zalezy od wielkosci dloni. Ja mam dosyc male dlonie i na ekranie 3.2" nie mam problemu z trafianiem w male pola literek badz znakow na klawiaturze qwerty dotykowej. Pisalo sie calkiem niezle, jednak od pewnego czasu uzywam Swype i teraz pisanie nabralo nowego wymiaru :) Dla osob majacych telefon na androidzie polecam sprobowac Swype. Ztcw Samsungi: SGS i i5800 maja go juz wgranego w system, na pozostale telefony trzeba sobie poszukac :P.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Jaki telefon dla dziewczyny? Kończy się jej umowa w mixplusie i chce nowy telefon. Podoba się jej Samsung Monte... Nigdy nie miałem do czynienia na dłuższą metę, z telefonami z dotykowym wyświetlaczem więc pytam Was o opinię. Wydaje się być mało praktyczny... Co moje dziewczę oczekuje? Przede wszystkim w miarę dobrych zdjęć... Pytanie kolejne - co lepiej? Brnąć nadal w mixplusa i wybrać coś z tego: link Czy lepszą opcją będzie 36i6 i "normalnie" kupiony telefon? Budżet hmm ciężko powiedzieć. Przy tym Samsungu (119 zł) + 36 doładowań za 30 zł = 1199 zł na 3 lata. Przy opcji 36i6 i doładowywaniu za 50 zł co 3 miesiące wychodzi 600 zł za 'utrzymanie' + telefon. Nie wiem co jej doradzić dlatego pytam Was o opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle (sry, że dopiero odpisuję, ale byłem dłuższą chwilę odcięty od sieci;)) - qwerty i dla mnie jest ok, ale tak jak Santi powiedział - wszystko od wielkości dłoni zależy, miałem kiedyś Viewty z jeszcze mniejszym wyświetlaczem (3') i też było ok ;) I5800 sprawuje się niezgorzej, ale jeszcze w tym roku biorę się za Milestone - emulator nesa wręcz krzyczy o fizyczną klawiaturę a i plastikowość szajsunga mnie dobija momentami..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wstępnie rozglądam się za nowym telefonem - potrzebuje coś do dzwonienia, czasem coś sprawdzić na necie, smsy wysyłam 2-3/mc, wszelkie bajery typu aparat 15mpx i 5gb wbudowanej pamięci na mp3 są mi całkowicie zbędne. Jak dotąd mam Motorolę W510 - propozycja telefonu z klapką będzie bardzo mile widziana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie GD880 nie ma systemu.

 

Poza tym nie zakładajmy od razu, że każda kobieta jest ograniczona umysłowa (choć istnieje ku temu spore prawdopodobieństwo, to jednak nie wynosi ono 100% :wink: ).

Np. Moja matula używa X10 i bardzo sobie chwali. Komputera (=Windowsa) obsługiwać za rewelacyjnie nie potrafi, ale Android obłożony przez Sonego jej jak najbardziej odpowiada.

Np.2 Wśród kobieto-podobnych osobników na Politechnice zdarzyło mi zobaczyć Samsunga Wave'a i LG Optimusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na roku 3 facetów ma i5700 i generalnie mają prawie, że goły system na tym telefonie. Zainstalowane 3-5 programów i tyle :damage_wall: :lol2: Dwóch nawet nie wiedziało, że jest coś takiego jak Android Market i że są tam programy za darmo -.-

 

Dlatego moja uzasadniona obawa o kobietę + system operacyjny (chociaż nie przeczę, że zdarzają się takie przypadki i kobieta sobie radzi świetnie z takim telefonem)

 

Magic nie ma sense, tylko standardowy wygląd androida, a ten jest po prostu kijowy :) No chyba, że wrzuciłbyś rom od Hero z Sense to wtedy byłby w miarę ok :]

 

Jednak według mnie lepiej kupić kobiecie tego LG GD880.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dużo racji - zdarzają się tacy co dostali dobry sprzęcik, bo tatuś wziął akurat wysoki abonament, zwykle jeszcze bez pakietu internetowego i nawet nie mogą korzystać z tego co mają.

 

Co do Magica - wyciągnę ponownie działa z CyanogenMod (domyślnie z ADW Launcher) + Fancy Widget.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo motka ma już rok :) Już jest nawet Milestone 2 na rynku :P SGS ma właściwie lepszy wyświetlacz i więcej ramu i odblokowany bootloader, no ale nie ma klawiatury i jakość obudowy kilka klas niżej niż w MM. Do tego MM ma flasha w aparacie :)

 

Tapnięte z i5700

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do prędkości to Motka się kręci do nieziemskich wartości bezproblemowo ;-) ja jadę 550@1000MHz na standardowym napięciu, może jest odrobinkę cieplejsza w stresie (2-3°). Przy takim taktowaniu wydajnościowo jest wyżej niż SGS. Aczkolwiek SGS można dowolnie modyfikować i też może nadrobić swojego LAG'a. MM ma zablokowany bootloader co uniemożliwia modyfikacje kernela - ROM'y można zmieniać dowoli, ale nie wykorzystują całego potencjału.

Mniejsza ilość ramu to fakt, nawet odczuwalny gdy się zasypie telefon bajerami.

Wyświetlacz dla mnie jest bajeczny, ale wierzę że SGS ma lepszy (aż ciężko uwierzyć, że są jeszcze fajniejsze wyświetlacze).

Co do wykonania to jest OK, ale nie wiem jak bardzo muszą teraz produkować tandetne telefony, by uważać MM za jedną z najwyższych klas jeśli chodzi o jakość obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja mam dwa problemy. Wymiana telefonów u rodziców.

 

1. Telefon dla mamy - aktualnie ma k550i.

Najlepiej żeby był to też SE, tylko że z lepszym aparatem (na to główny nacisk) i prostotą obsługi taką samą jak w k550i (a to to raczej problemem nie będzie). Myślałem o k800i, ale to już dosyć stary model no i jest jednak dosyć ceglasty. Jakieś inne propozycje? Tel do 200-250 zł max. Może być używany.

 

2. Telefon dla ojca - aktualnie Avila (-.-)

Priorytet to czas pracy na baterii + prostota obsługi. Aparat może być, ale nie musi być jakiś mega dobry. Podstawa to bateria + klawisze + wytrzymałość... Myślałem o 6303i, ale to mi lekko przekracza budżet. Jakieś inne propozycje? Jeśli chodzi o design to klasyczny Nokii byłby idealny :) Tutaj do max 300 zł.

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mamy to dumał bym nad K800i, jeśli budżet jest ograniczony. Jest wprawdzie C510, ale nie dam sobie ręku uciąć, że ma lepszy aparat od K800i.

 

W przypadku ojca, to może 2720? Wiem, że to klapka, ale używa go moja mama i telefon jest bardzo dobry. Bateria trzyma znośnie, klawisze są duże i dość wygodne, a ekran też niczego sobie - dla porównania w 5130XM jest tragedia. 6303i musiałbyś zobaczyć - baterię ma dobrą, ale nie wiem jak z ekranem - czy nie jest ten sam, co w 5130XM. AFAIK C5 ma także taki tragiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli aparat jest ważny, do dla mamy poleciłbym K850i , wiem że chodzi to w granicach 250-300, ale naprawdę warto dopłacić. Sam używam go jako drugiego telefonu i jak dla mnie jest mega (żeby miał WiFi to pewnie bym z nim został). Podpowiem, że nawet na jednej z moich wystaw znalazło się zdjęcie z K850i wydrukowane w formacie A4. :) Aparat naprawdę daje radę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są i to znacznie lesze niż w Galaxy S, choćby Retina Display.

 

Retina jest lepszy chyba tylko dlatego, ze zareklamowal i uzyl go Jobs w nowym iPhone'ie bo jakos ciezko to powietrdzic. Sam mialem iP4 i mam SGS. Roznicy nie widze, oba pod wzlgedem jakosc obrazu sa swietne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Retina jest lepszy chyba tylko dlatego, ze zareklamowal i uzyl go Jobs w nowym iPhone'ie bo jakos ciezko to powietrdzic. Sam mialem iP4 i mam SGS. Roznicy nie widze, oba pod wzlgedem jakosc obrazu sa swietne.

 

To ja nie wiem jak porównywałeś bo tak się śmiesznie składa że też mam a raczej miałem SGS (zdjęcia nawet w tym temacie) i różnica jest kolosalna zwłaszcza podczas porównywania szczegółów.

 

iPhone 4 Retina Display vs. Galaxy S Super AMOLED... fight! (updated) -- Engadget

iPhone 4 vs. Samsung Galaxy S display face-off - Engadget Galleries

 

Zostawiłem sobie z tych dwóch akurat iP4 i nie żałuję, choć to nie wyświetlacz a ogromna ilość przydatnych aplikacji była głównym powodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam HTC Desire na AMOLED i porownywalem wyswietlacz z Retina - patrzac z odleglosci 3cm rzeczywiscie iP4 bije HTC na glowe. "Problem" w tym ze ja telefonu uzywam patrzac z odleglosci 20-40cm a wtedy nie widze ZADNEJ roznicy miedzy tymi wyswietlaczami (moze poza wieksza rozdzielczoscia na iP4 ktora - jesli w ogole zauwazalna - nic nie zmienia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kończy się umowa więc trzeba by było wybrać sobie nowy telefon. Obecnie użytkuje E51 i jakoś za bardzo nie mogę na nią narzekać oprócz tego, że zaczęła się sypać po roku jakoś tak dziwnie :/ No ale ten problem już minął.

Który z w/w telefonów wybrać ?

Chciałem na początku Samsung Wave ale jak mi zaśpiewali w Orange 700-800zł to podziękowałem :/

Głównie stawiam na E52 jako że jest to następca tego co mam więc już wiem czego mogę się spodziewać, do Monte ciągnie mnie to że jest dotykowy i ma parę fajnych funkcji, choć za uszami też trochę ma :)

Oba modele SE nie wiem w sumie czemu podałem :) Jakoś już nie ufam tej marce, poza tym stary Android i ogólnie jestem na nie :P Chyba że ktoś ma dobre argumenty zza ? :>

Na telefon chce wydać ok 300zł

 

Czekam na opinie i sugestie

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesiadkę z e51 na e52 bym raczej odradzał. mam oba i nie widać specjalnie różnicy. e52 ma większe klawisze, gps, aparat i ogólnie jest bardziej delikatny. po prostu nie widzę sensu.

 

No właśnie dla tych rzeczy chętnie bym zmienił, dodatkowe gniazdo 3,5 jack było by fajnym rozwiązaniem bo często słucham radia/mp3 jak jadę do pracy. dużo ludzi właśnie narzeka na słabą obudowę-serio aż tak źle jest?

ew zamiast nokii to ten samsung monte. co o nim myślicie? warto się przesiąść z e51 na dotykowego samsunga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dotykowego Samsunga to tylko i5700 lub i5800. Jest jeszcze LG Shift, ale ten ma ekran oporowy (słabsza czułość) - wszystkie 3 mają Androida. Nie bierz żadnych dotykowców bez systemu bo to głównie porażka, a nie telefony. Monte to jest Avila w innej obudowie i chyba ciut lepszym HW - brak systemu operacyjnego. Tak więc nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...