Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ są już lepiej wspierane systemy operacyjne o większych możliwościach np. Android, IOS.

 

Wymień jedną niezbędną aplikację, która nie ma odpowiednika na Symbiana ;]

Innymi słowy: Symbian nadal jest sensownym systemem, jeśli nie jesteśmy nastolatkiem z manią zbierania softu.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 300zl nie kupisz madrego dotykowca z wifi, do tego o nowoczesnym designie. Predzej zwykly telefon SE z serii Walkman.

 

Tzn. może niezbyt jasno to napisałem, telefon ma mieć przede wszystkim klawiature, a ekran dotykowy traktuje jako dodatek, ale nie konieczność. Wifi i rozwijany system operacyjny jak najbardziej. SE nie daje perspektyw bo ma UIQ3.

 

Może jednak jakieś propozycje ? Może coś z Nokii, ewentualnie SE jesli jest cos sensownego. No i inne marki, raczej poza LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc przeanalizowałem sytuacje i faktycznie lepiej będzie dopłacić, za ok. ~1k. można dorwać używaną Nokię N900 opartą na systemie Maemo (Debian) co brzmi już bardzo ciekawie ze względu na ogrom dostępnych repozytoriów. Teraz zastanawiam się między Milestone a N900.

 

Po kilkugodzinnym teście Milestone vs N900 zdecydowałem się na Nokie, niestety nijak da się porównać oba urządzenia krótko ujmując to:

 

Milestone - Telefon próbujący udawać tablet internetowy

N900 - Tablet internetowy próbujący być telefonem

 

Dodam że N900 posiadam od tygodnia a odkryłem może 10% jego możliwości. Jakby ktoś miał jakieś pytania proszę śmiało pytać.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez rbtck1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milestone - Telefon próbujący udawać tablet internetowy

N900 - Tablet internetowy próbujący być telefonem

 

Wiem, że to kwestia gustu, ale w tych dwóch zdaniach chyba coś Ci sie pomylilo. N900 tabletem? Raczysz żartować? Już patrząc na sam wygląd, to Motka jest cieńsza, i ma większy ekran. Pomijam już oczywiście fakt, że Nokia ma ekran oporowy... Poza tym, powiedz mi, jaką ma przewage Maemo nad Androidem? Nie chce, żebyś mnie źle zrozumiał, nic nie mam do Twojego wyboru, po prostu nie jestem w stanie wymyślić logicznego powodu dla którego warto kupić tą Nokie zamiast Motoroli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. może niezbyt jasno to napisałem, telefon ma mieć przede wszystkim klawiature, a ekran dotykowy traktuje jako dodatek, ale nie konieczność. Wifi i rozwijany system operacyjny jak najbardziej. SE nie daje perspektyw bo ma UIQ3.

 

Może jednak jakieś propozycje ? Może coś z Nokii, ewentualnie SE jesli jest cos sensownego. No i inne marki, raczej poza LG.

 

Najtańsze co możesz dostać z WiFi to zapewne E65 lub E51, bo już N95 stanowi problem.

Poza tym może jakaś Toshiba, Blackberry lub HTC/SPV. Ostatecznie jakieś wynalazki.

Z wymienionych dla mnie sens ma tylko E51. Generalnie jednak w WiFi w tej cenie to szukanie na siłę.

 

Ma ktoś C6? Jak to się sprawuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień jedną niezbędną aplikację, która nie ma odpowiednika na Symbiana ;]

 

Tutaj pojawia się mały problem ponieważ to co dla niektórych jest niezbędne dla innych może być bezużyteczne...

Znajomy zmienił Symbiana na Androida bo nie było na niego przeglądarki wspierającej flasha. Przeglądarka Skyfire przestała działać w Polsce z dniem 1 lipca 2010r oczywiście pod symbianem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień jedną niezbędną aplikację, która nie ma odpowiednika na Symbiana ;]

Innymi słowy: Symbian nadal jest sensownym systemem, jeśli nie jesteśmy nastolatkiem z manią zbierania softu.

 

Uwielbiam tego typu wypowiedzi ;)

 

PS. Doleje jeszcze oliwy do ognia - "there is an app for that!" heheh!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze co możesz dostać z WiFi to zapewne E65 lub E51, bo już N95 stanowi problem.

Poza tym może jakaś Toshiba, Blackberry lub HTC/SPV. Ostatecznie jakieś wynalazki.

Z wymienionych dla mnie sens ma tylko E51. Generalnie jednak w WiFi w tej cenie to szukanie na siłę.

 

Ma ktoś C6? Jak to się sprawuje?

 

Dzieki Ullisses za odpowiedź. Chciałbym na weekendzie juz cos zamówić. Ta N95 całkiem ciekawa, co prawda slider, a je tak sobie preferuje, ale wizuwalnie całkiem okej. E51 niby ok, ale wyglad taki prosty zwyczajny. Podobała mi się całkiem n78, ale czytałem się budowa niezbyt solidna i przyciski na jednej sztabce się psuja czy coś tego typu.

Ewentualnie gdyby coś to zmieniało to mógłbym poszerzyć budżet do 330-350 o ile faktycznie coś znacznie lepszego można by było wyrwać w tych pieniądzach, oczywiście lepszego od tych wymienionych no i nie ukrywam coś przyszłościowego, bo telefony rzadko zmieniam.

 

Teraz używam SE 750i i co by nie mówić to telefon solidny z dobrą baterią, chciałbym aby jego następca także miał takie cechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy i5800 ma bodajze 675Mhz i juz czuc, ze to jest zbyt malo jak na taki telefon. Nie wiem jak sie zachowa Bada przy 450Mhz, ale na cuda bym nie liczyl - z mojego otoczenia w ciagu miesiaca dwie osoby kupily pelnego Wave'a i sa zachwycone, ciezko sie do czegokolwiek przyczepic.

 

W ogole, jest jakakolwiek sensowna konkurencja dla Wave'a w jego cenie? Jeden kumpel wyczail nowke za 870zl, drugi uzywke 2tyg za 750zl. Telefon smiga jak opetany, bateria 4 dni, aparat bdb, potrzebne aplikacje da sie znalezc, dzwiek mp3 bdb, wykonanie b. solidne, przegladanie netu tylko troszke wolniejsze niz iPhone.

 

Bawiłęm się w sklepie tymi nowymi Wave -ami i jestem podwrażeniem. Też na początku byłem sceptyczny. Ale Bada bardzo ładnie chodzi na słabszych procesorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma. Używałem przez ~10 minut. Praktycznie co drugie muśnięcie ekranu = brak reakcji. No ale możliwe, że to przez to że mam u siebie ekran pojemnościowy i się przyzwyczaiłem do dobrej czułości.

 

Za to IMO swift jest idealny dla kobiet - można obsługiwać paznokciami :P

 

Tak swoją drogą, jak ktoś chce brać teraz Swifta to niech poczeka trochę na Optimus One (w Polsce jako Swift Plus) - ekran pojemnościowy i 512MB ramu :blink: A procesor ten sam co w swifcie, tak więc wszystkie dobre i wymagające gry działają bezproblemowo ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam dla siebie nowego fona. n93 już wysłużyła swoje.

wymagania:

-wifi

-fizyczna klawiatura, ale fony pokroju e72 nie podchodzą mi, albo wysuwana qwerty albo zwykla

-jakiś os (android, symbian, win)

-odbiornik GPS ale aż tak ważny nie jest(ale w razie czego mam na bluetooth)

-z 2 dni na baterii by się zdało, nie oczekuje szalu

-w miarę porządnie zrobiony

-kwota jaka muzę przeznaczyć to 700-800zl

Wstępnie po przeglądnięciu rynku tacy kandydaci:

-Xperia 10 mini pro

-nokia c6

-touch pro

W grę wchodzą używki z gwarancja jak i nówki sztuki. Niestety milestone jest po za zasięgiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak każdy nowy smartfon :D

 

Mój idzie do ładowarki po 14-16h i ma wtedy prawie zawsze poniżej 30% aku (ale nigdy mi nie padł w dzień, a sobie oglądam dziennie jakąś godzine film/serial w autobusie i z wifi też korzystam) tak więc 24h to bardzo dobry wynik :P

 

EDIT:

 

@stivo

 

A gdzie ty masz N900 za 700-800 zł?

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem lg cookie, miesiąc wytrzymałem, totalna porażka ten dotyk... n.c

Przez 2 tyg użytkowałem iPhona 3g i tez szalu nie robi, brak mi normalnej klawki w nim po za tym fonik ok

Dobrze by było aby działały na nim filmy z megawideo, viddler (flash na stronach) itp. bo np w mojej n93 to problem

Zastosowanie głownie to parę sms dziennie, pare minut rozmowy, email(tu i przy sms przyda się normalna klawiatura) i z godzinka neta po wifi, czasem jakieś foto, no i w pracy gps się przydaje jak na jakieś zad*** trzeba towar zawieść.

Myślałem jakiś czas o e90 ale to już archaiczny sprzęt tak jak mój.

Co z tego wybrać? Chyba że wezmę na raty to wtedy się szarpnę na motke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Postanowiłem wymienić mojego LG KC910 na jakiś inny telefon. I tu prosiłbym o pomoc, bo ja się za bardzo nie orientuje.

Uprzedzę, że telefon będę brał w sieci PLAY, taryfa LongPlay 69. Do telefonu mogę dopłacić +/- 400 zł. Gdyby telefonu nie było lub był bardzo drogi to mogę wziąć telefon na sprzedać.

 

Jakiś gigantycznych wymagać nie mam. Zależałoby mi na tym, bym mógł dobrze słyszeć dzwonek, bo w moim LG`ku wystarczy, że pójdę na piętro wyżej i nikuta nie słyszę jak ktoś dzwoni. Co dalej... Ważną sprawą dla mnie jest wygodna klawiatura lub fizyczna QWERTY, bo piszę ok. 200 SMS miesięcznie /nie wiem czy to dużo czy mało/. I fajnie by było, aby telefon miał pamięć smsową "bez endu" :D i by muzyka na nim dobrze grała. I chyba tylko tyle - nie wiem czy jakikolwiek telefon spełni tak wygórowane wymagania :D

 

Przeanalizowałem sytuację i chyba wybrałbym jakiegoś smartphone, i nawet mam już typu. Powiem szczerze, że zakochałem się w Motoroli Milestone oraz w Samsungu Wave, jeszcze jakbym miał wybierać to chyba może SE Xperia X8/X10 lub HTC Wildfire/Legend.

 

Wracając do tych moich kochanków to niestety nie są oni bez wad - Samsung Wave jest oparty na BadaOS, tylko czy mi to będzie przeszkadzać? Z tego co widziałem na filmikach na YT to klawiatura jest dość niewygodna, co może być dla mnie problemem. :( Motka natomiast jest zabrzmi to głupio starym modelem telefonu. Dodatkowo posiada procesor o taktowaniu 550 MHz, natomiast z tego co czytałem (znawcy proszę mnie nie zabić :) ) to jakaś wersja Androida (chyba 2.3) ma pracować na prockach conajmniej 1 GHz, więc czy jest sens płacenia ~ 1200 zł za coś, co wkrótce zakończy swe możliwości?

 

No dobra - jak ktoś przeczyta me wypociny do końca to stawiam piwo :lol2:

Edytowane przez szyman12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szyman12

MM można podkrecic do nawet 1.2Ghz :) Co nie zmienia faktu że bez oc ten telefon wydajnościowo stoi obok Desire z 1Ghz :) A Android 2.3 to głównie kosmetyczne poprawki wyglądu systemu tak więc można to sobie odpuścić :P No i wymagania są mniejsze. Zresztą 2.3 to nawet jeszcze premiery nie miał :)

 

Tapnięte z i5700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście za Motką. Bo Wave jest bardzo ok, ale system jest jednak zamknięty i aplikacji o wiele mniej niż na Androida.

 

Tak apropo MM - tutaj masz wszystkie tutoriale co jak wgrywać - jak widać nie jest to jakieś strasznie skomplikowane ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wave to fajny telefon jak ktos chce kupic dotykowca do dzwonienia i pisania smsow. Jesli jednak chcemy cos wgrywac to mozna zapomniec o Bada OS. Az 74 tematy na Ipmarcie w dziale Bada i ponad 4000 tematow w dziale Android mowi samo za siebie. Kupno telefonu z bada OS to jak dla mnie wejscie na niezla mine. Wave mozna kolezance pod choinke kupic bo i tak bedzie tylko dzwonic i smsy pisac, ale jak telefon na dluzej to jak znajdzie sie potrzeba wgrania czegos madrego do niego to zostajemy z reka w nocniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ...

To chyba już powoli się przekonałem do Motki, chociaż Samsung z rozpuszczającym się w ustach AMOLEDEM kusi :D

 

Dobra powiecie mi taką rzecz - który z telefonów w PLAYu wziąć na sprzedaż, bo dopłata 700 zł za bardzo nie wchodzi w rachubę :/. Taryfa LongPlay 69, tutaj cennik: Cennik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ...

To chyba już powoli się przekonałem do Motki, chociaż Samsung z rozpuszczającym się w ustach AMOLEDEM kusi :D

 

Dobra powiecie mi taką rzecz - który z telefonów w PLAYu wziąć na sprzedaż, bo dopłata 700 zł za bardzo nie wchodzi w rachubę :/. Taryfa LongPlay 69, tutaj cennik: Cennik

 

Masz cennik na talerzu to wejdz sobie na Allegro i zobacz ktore telefony sie sprzedaja i za jaka srednio cene. No chyba, ze ktos za ciebie ma z tym siedziec i sprawdzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama ilosc aplikacji nie zawsze idzie w parze z jakoscia. Ktos jest w stanie wymienic powiedzmy 5 naprawde przydatnych i istotnych dla wiekszosci userow aplikacji na Androida, ktorych nie ma na BadaOS? Bo ja mam iP4, kumple Wave'a, i wcale nie widze jakiejs kolosalnej roznicy tlumaczacej roznice w cenie.

 

Ja juz jedna aplikacje znam na pewno - Tapatalk, ale co z reszta?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawigacje, klient poczty, office itd. Bada jest ograniczona i to jest fakt. Nie bedziemy sie licytowac bo wystarczy spojrzec na alternatywy z Market Place albo AppStore. Bada nie ma takiego zaplecza. Jak ktos chce napisac notke, wyslac maila, sprawdzic pozycje na mapie to to zrobi. Brak tylko lepszych alternatyw wynikajacych z supportu danego systemu.

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ojciec potrzebuje porady: co z zalaczonej listy warto wziac celem pozniejszej odsprzedazy? Taryfa to Nowa Firma 270. Nie wiem, czy ma jakies punkty Era Premia, zalozmy, ze nie.

 

Moje typy na szybko to: Samsung Wave (S8500), Samsung Galaxy (i5800), Nokia E52 (+ew. zestaw nawigacyjny), SE Xperia X10 mini pro, HTC Desire, Samsung Galaxy S (i9000) ale ja nie sledze rynku, wiec moge miec mylne wrazenie.

Bede dzwieczny za pomoc :)

ERA TEEFONY 24M.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...