Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dziewczynie na gwiazdkę Nokię C3. Używa jej niecały miesiąc i jest bardzo zadowolona. Bateria trzyma od pięciu dni do tygodnia (trochę mp3, kilka smsów, pół godziny rozmowy telefonicznej dziennie). Do klawiatury trzeba się przyzwyczaić ale później owocuje to znacznie sprawniejszym wprowadzaniem tekstu :) Ogólnie telefon jak za te pieniądze bardzo fajny - typowy sprzęt do dzwonienia i pisania smsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C3 na razie "wygrywa" w rankingu.

 

Dużym plusme jest to że można ją w dobrej cenie dostać z 24mc gwarki. BB nie jest już tak kolorowo średnio na allegro to 3-6mc gwary a to za dużo nie jest cena też wyższa. Jutro podjadę do komisów i obejrzę Nokię i BB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być typowy do zadań bojowych, to SAMSUNG B2710 SOLID.

 

Jeśli chodzi o nawigację, to C3, C5 albo nawet 2710.

 

I5700 to dotyk i bateria bez porównania z w/w - ekran coś żreć musi. Jeśli jednak zaakceptujesz dotyk, to jak najbardziej ciekawa opcja. Można też rzucić okiem na konkurencję w postaci Wave 723.

 

C3 i nawigacja o_O? Nie zauważyłem, żeby coś takiego było w tym telefonie, a mam go już od kilku ładnych miesięcy.

 

Tak poza tym to dobry telefon. Prosty i dość przyjemny. Posiada WIFI, sms pisze się dużo lepiej niż na zwykłej klawiaturze telefonicznej. Brak symbiana to dla mnie zaleta.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mib popatrz jeszcze na E63/E71 ;) do 600zł może złapiesz nową e71. Ja swego czasu miałem e63 i byłem bardzo zadowolony z tego telefonu - jakość obudowy o niebo lepsza niż w c3.

 

Ja mam natomiast inny problem - co sądzicie o Omnii 2?

 

Słowem wstępu:

Od niedawna mam Swifta i wbrew opiniom, z poprzedniej strony forum, telefon wcale nie jest zły. Kupiłem go jako miesięczny telefon z play, obecnie siedzę na a2.1 - bateria trzyma spokojnie 2,5-3 dni, przy używaniu wi-fi i graniu w gry typu Dungeon Hunter, czy zabawie z GRemote Pro i z działającym cały czas LauncheremPro. Według mnie najgorsza w tym telefonie jest klawiatura qwerty, ale wystarczy wrzucić htc_ime i problem się rozwiązuje - pisze się szybciej niż ze swype.

 

Teraz do brzegu:

Mam okazję nabyć za darmo Omnie 2 używaną miesiąc, no może 2 - mój teść ma ją wziętą na firmę, ale jakoś nie może się z nią dogadać i wrócił do swojego SE, a ta leży i się kurzy ;)

 

Kończąc:

Czy zrobię dobrze biorąc O2 i sprzedając gt540? Lubie sobie zagrać w coś ciekawego, O2 ma potencjał, ale ze względu na brak wsparcia dla openGl 1.x trochę leży. Z drugiej strony gt540, pomimo dobrych sterowników, praktycznie nie wspiera żadnej nowej gry, ze względu na rozdzielczość ekranu. O2 ma na pewno duży '+' za ekran: wielkość, rozdzielczość i amoled, no i aparat jest sporo lepszy niż w gt540.

 

jeśli wezmę to O2, to nie będę go od razu sprzedawać. Jest się nad czym zastanawiać, czy brać w ciemno?

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę pod uwagę dwa rozwiązania przy przedłużaniu umowy/zmianie operatora, dlatego proszę o wskazówki:

 

1) Tani tel, z dobrą baterią, do dzwonieia

2) j/w + obsługa kontaktów z gmail

 

Niestety chyba nieuchronię się przed dwoma telefonami. Play ma b. dobrą ofertę, jednak leżą w jednym punkcie, a mianowicie internet w telefonie. Jestem zainteresowany internetem na terenie całego kraju, a tego typu pakiety wychodzą ponadprzeciętnie drogo. Za 500 mb trzeba zapłacić 35 zł!

 

W erze gdzie aktualnie siedzę, za pakiecik 2gb ( po czym transfer spada ) mogę zapłacić niecałe 40 zł. Z drugiej strony za 500 min musiałbym wybulić 80 zł. W play tylko 50 zł + bezpieczeństwo że zadzwonię gdzieś i policzą mi rozmowę po jakiś chorych cenach.

 

Dlatego rozważam przedłużenie umowy z era, gdzie zapłacę za abo i internet: 57 zł /1ms oraz podpisanie umowy z play za 50 zł + 15 zł ( pakiet 200 min do all ) = 65 zł/msc.

 

Razem: 122 zł/ 1msc w tym 760 min do wszystkich sieci + 2gb transferu danych

 

Co myślicie o moim rozwiązaniu?

 

Do ery planuję podpiąć tymczasowo moje G1, a po pojawieniu się czegoś godnego wymianę na tel z andkiem 2.3. Do play szukam tel ( patrz wyżej ) z którego będę mógł dzwonić i długo długo rozmawiać ( jednak chciałbym uniknąć przepisywania kontaktów z g1 na ten tel ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mib popatrz jeszcze na E63/E71 ;) do 600zł może złapiesz nową e71. Ja swego czasu miałem e63 i byłem bardzo zadowolony z tego telefonu - jakość obudowy o niebo lepsza niż w c3.

 

Ja mam natomiast inny problem - co sądzicie o Omnii 2?

 

Słowem wstępu:

Od niedawna mam Swifta i wbrew opiniom, z poprzedniej strony forum, telefon wcale nie jest zły. Kupiłem go jako miesięczny telefon z play, obecnie siedzę na a2.1 - bateria trzyma spokojnie 2,5-3 dni, przy używaniu wi-fi i graniu w gry typu Dungeon Hunter, czy zabawie z GRemote Pro i z działającym cały czas LauncheremPro. Według mnie najgorsza w tym telefonie jest klawiatura qwerty, ale wystarczy wrzucić htc_ime i problem się rozwiązuje - pisze się szybciej niż ze swype.

 

Teraz do brzegu:

Mam okazję nabyć za darmo Omnie 2 używaną miesiąc, no może 2 - mój teść ma ją wziętą na firmę, ale jakoś nie może się z nią dogadać i wrócił do swojego SE, a ta leży i się kurzy ;)

 

Kończąc:

Czy zrobię dobrze biorąc O2 i sprzedając gt540? Lubie sobie zagrać w coś ciekawego, O2 ma potencjał, ale ze względu na brak wsparcia dla openGl 1.x trochę leży. Z drugiej strony gt540, pomimo dobrych sterowników, praktycznie nie wspiera żadnej nowej gry, ze względu na rozdzielczość ekranu. O2 ma na pewno duży '+' za ekran: wielkość, rozdzielczość i amoled, no i aparat jest sporo lepszy niż w gt540.

 

jeśli wezmę to O2, to nie będę go od razu sprzedawać. Jest się nad czym zastanawiać, czy brać w ciemno?

 

Problemem w GT540 jest wyświetlacz, którego nie potrafię określić inaczej niż wulgarnie.

Zaś w Omnii 2 - Windows 6.5, jw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mib popatrz jeszcze na E63/E71 ;) do 600zł może złapiesz nową e71. Ja swego czasu miałem e63 i byłem bardzo zadowolony z tego telefonu - jakość obudowy o niebo lepsza niż w c3.

 

Ja mam natomiast inny problem - co sądzicie o Omnii 2?

 

Słowem wstępu:

Od niedawna mam Swifta i wbrew opiniom, z poprzedniej strony forum, telefon wcale nie jest zły. Kupiłem go jako miesięczny telefon z play, obecnie siedzę na a2.1 - bateria trzyma spokojnie 2,5-3 dni, przy używaniu wi-fi i graniu w gry typu Dungeon Hunter, czy zabawie z GRemote Pro i z działającym cały czas LauncheremPro. Według mnie najgorsza w tym telefonie jest klawiatura qwerty, ale wystarczy wrzucić htc_ime i problem się rozwiązuje - pisze się szybciej niż ze swype.

 

Teraz do brzegu:

Mam okazję nabyć za darmo Omnie 2 używaną miesiąc, no może 2 - mój teść ma ją wziętą na firmę, ale jakoś nie może się z nią dogadać i wrócił do swojego SE, a ta leży i się kurzy ;)

 

Kończąc:

Czy zrobię dobrze biorąc O2 i sprzedając gt540? Lubie sobie zagrać w coś ciekawego, O2 ma potencjał, ale ze względu na brak wsparcia dla openGl 1.x trochę leży. Z drugiej strony gt540, pomimo dobrych sterowników, praktycznie nie wspiera żadnej nowej gry, ze względu na rozdzielczość ekranu. O2 ma na pewno duży '+' za ekran: wielkość, rozdzielczość i amoled, no i aparat jest sporo lepszy niż w gt540.

 

jeśli wezmę to O2, to nie będę go od razu sprzedawać. Jest się nad czym zastanawiać, czy brać w ciemno?

 

Do o2 nie ma sterów pod WM! Przez co sobie raczej w nic nie pograsz...

 

Weź O2 i sprzedaj ją razem z GT540 i sobie spraw HD2. Do 800-900 zł kupisz, a tyle powinieneś dostać bez problemu za oba telefony. Potem tylko wrzucenie Androida i jazda ;]

 

Ewentualnie ZTE Blade - 650 zł nówki na allegro. pojemnościowe 3,5', 800x480, cpu i gpu to samo co w swifcie ;)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc, z tym 'raczej nic' to, aż tak źle nie jest - z mojego rozeznania na szybko wychodzi, że jakieś nieskomplikowane graficznie gry się znajdą, choćby Age of Empires, a i z tymi bardziej zaawansowanymi graficznie tez można jakoś sobie poradzić - cudów nie wymagam, gra ma mnie po prostu wciągnąć. Czasami potrafię spędzić kilka godzin nad SPB Quads;) Obecnie na Swifcie gram w Dungeon Hunter.

 

Co do ZTE Blade to na pewno nie przeskoczę na niego ze Swifta - za duża rozdzielczość ekranu, za słabo w środku - z nowymi grami będzie problem. Można zrobić JiTa, ale jeśli mam czekać kilka sekund na otworzenie skrzynki SMS to podziękuję, postoję.

 

HD2 jest fajne, ale w podobnej cenie jest Motka Milestone(2), która mi się bardziej podoba. Jedyne co przemawia za HD2 to jakość wykonania, która w MM2 kuleje (farba schodzi), dlatego Moto musiałbym kupić nowe.

 

Generalnie gry jako kryterium mogę odrzucić, ponieważ wraz z nadejściem lepszej pogody pięknie :lol: pożegnam się z PKP i będę samochodem pokonywać trasę Bydgoszcz - Szczecin.

 

Chyba wezmę O2 na próbę, zobaczę jak się spisuje w codziennym użytkowaniu, a jak nie da rady to zostanę przy Swifcie, albo zacznę kombinować kasę na Milestone'a 2:)

 

----edit----

właśnie znalazłem info, że na O2 odpalili andka 2.1 i np. Angry Birds śmiga bez problemu, więc wydajnościowo jest podobnie do gt540 - filmiki są w sieci. Na razie jest tylko wersja beta(nie działa aparat, bluetooth i 3g), ale prace ciągle trwają :)

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie planuje zmiane telefonu, i zauwazylem w ofercie Play'a 2 telefony, tj. ZTE Blade i Sony Ericson X8. Ktory lepiej wybrac? Oraz jak wyglada sprawa z abonamentem w Play? Na jaki min. okres jest ona zawierana, bo nie moge cos znalezc informacji o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abonament jak najnizszy bo i tak malo dzwonie/sms'uje. Maksymalnie chce wydac ~400zl, a telefon ma glownie sluzyc do pogrania i sluchania muzyki, opcjonalnie poszperania w Internecie.

 

Może lepiej poszukaj iPhone'a 3G i weź abonament bez telefonu, umowa na rok i zniżka 50% przez cały czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tez sie ku Blade;owi sklaniam ;p Podjade niedlugo do Play'a to jeszcze sie tam wiecej dowiem. Jeszcze moze rozwaze Wildfire, ale tam w koncu mniejszy wyswietlacz Dołączona grafika

 

WF to nieporozumienie. Archaiczna rozdzielczośc (320x240 na 3" - pixeloza straszna) + stary CPU + brak gpu = praktycznie brak gier. Jedyne plusy WF to obudowa i aparat i subiektywnie design ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] telefon ma glownie sluzyc do pogrania i sluchania muzyki [...]

 

iPhone ponad wszystkim.

 

[...] na Androidzie jest wiecej opcji co = wiecej zabawy :rolleyes: Tak wiec wezme Blade.

 

Pod szyldem ZTE nie znajdziesz żadnej zabawy, bo to skrajnie niepopularny model. Nikt na to nie robi ROM-ów, nie wspominając już w ogóle o CyanogenMod - który dopiero napędza rozwój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wysokocukrowy

Bez komentarza. Zweryfikowałeś chociaż swoją teorię o braku romów? modaco.com - romów ci pod dostatkiem. Modów również :damage_wall:

 

Skrajnie niepopularny w Polsce... Na XDA zrobili niedawno ankietę, top10 najlepszych telefonów z androidem roku 2010. ZTE był na 2 miejscu... Przed SGS :lol2:

 

Znalazłem linka: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=865004

A tutaj same modele HTC: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=860549

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wysokocukrowy

Bez komentarza. Zweryfikowałeś chociaż swoją teorię o braku romów? modaco.com - romów ci pod dostatkiem. Modów również :damage_wall:

 

Skrajnie niepopularny w Polsce... Na XDA zrobili niedawno ankietę, top10 najlepszych telefonów z androidem roku 2010. ZTE był na 2 miejscu... Przed SGS :lol2:

 

Znalazłem linka: ¸¸.·´¯`·.¸¸.-[Please Vote] The Best non-hTC Device of 2010¸¸.·´¯`·.¸¸.- - xda-developers

A tutaj same modele HTC: ¸¸.·´¯`·.¸¸.-[Please Vote] The Best hTC Device of 2010¸¸.·´¯`·.¸¸.- - xda-developers

 

  • Ankieta dotyczyła wszystkich marek, oprócz HTC.
  • Na Modaco dawno nie wchodziłem - wszystko co mnie interesuje (=tyczy się HD2 i SGS) znajduję na XDA i CM.
  • Faktycznie - romów Ci pod dostatkiem:
  • Jellyfish - trochę bierze z ZTE, trochę z AOSP
  • debrandowany soft Orange
  • Sense-like
Nie zmienisz mojej opinii. Blade podzieli los X10 - pomimo nienajgorszych podzespołów i rozsądnej ceny nie da sobie rady bez solidnego supportu.

Jeśli czas pokaże, że się mylę - będę pierwszy by napisać "przepraszam - pomyliłem się".

 

//

 

Pozwolę sobie przytoczyć przykład HTC Magic. Model ten jest na rynku od maja 2009r., jest wart może 300-400zł i zgadnij co - jest na niego Android 2.3 i działa bardzo dobrze.

Dlaczego do tej pory jest z tym problem na ZTE Blade?

Edytowane przez wysokocukrowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szukam telefonu do 500 zł. Może być używka. Telefon ma być dla kobiety, więc nie wchodzą w grę jakieś większe cegły. W przeciwieństwie do obecnych trendów, ma mieć klawiaturę. Poza tym:

-wifi

-mile widziany GPS

-dobra jakość muzyki jest baardzo ważna

- przydałby się niezły aparat

 

Cena 500. zł to już górna granica :) Czy nokia e66, SE Hazel, czy może, coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia E52 w sumie jest dość zgrabna. Testowałem ją i MP3 było dość dobre (głośne). Aparat 3.2 mp powinien wystarczyć do robienia zdjęć na imprezach itp. Jak chce lepszy to niech sobie lepiej kupi osobno, bo żaden tak naprawdę nie równa się nawet ze zwykła małpką 5-8 mp. No i E52 posiada GPS i Wifi.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SE nie ma systemu, więc można chyba zapomnieć o bardziej rozgarniętych programach do nawigacji. Można by szukać Wave 533 (dotyk+QWERTY+BadaOS). Moja dziewczyna jest zadowolona z niego. Ewentualnie zostaje E52, ale miał on chyba jakieś wady.

 

A tak przy okazji, to do Play doszedł Wave Galaxy 551, czyli brat bliźniak Wave 533, lecz na systemie Android.

Jednak (jak przystało na nowość) jest o 2 stówki droższy. :mur:

Edit:

Widzę, że ceny w sklepach także znacznie wyższe. Wyskoczyli z ceną, za którą można C6 wyrwać.

Edytowane przez ULLISSES
Wave->Galaxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blade > X8

 

Mam X8 i nie narzekam. Kwestia podejścia. Większa rozdzielczość ekranu pewnie by sie przydała ale design tego zte nie dla mnie.

 

X8 @tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SE nie ma systemu, więc można chyba zapomnieć o bardziej rozgarniętych programach do nawigacji. Można by szukać Wave 533 (dotyk+QWERTY+BadaOS). Moja dziewczyna jest zadowolona z niego. Ewentualnie zostaje E52, ale miał on chyba jakieś wady.

 

A tak przy okazji, to do Play doszedł Wave 551, czyli brat bliźniak 533, lecz na systemie Android.

Jednak (jak przystało na nowość) jest o 2 stówki droższy. :mur:

Edit:

Widzę, że ceny w sklepach także znacznie wyższe. Wyskoczyli z ceną, za którą można C6 wyrwać.

 

Samsung Galaxy 551 - Full phone specifications

 

Galaxy 551, a nie Wave.

 

Samsungowy słowniczek:

Sprzęt z Galaxy w nazwie - Android

Sprzęt z Wave w nazwie - Bada OS

 

Bada jest tańsza, żeby jakoś wypromować ich system. Android droższy bo to Android. Dominacja rynku smartfonów i zaraz ceny w górę ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się powoli do kupna nowej komórki. Póki mam tylko jednego kandydata - Samsung C3530. Miał/ma może go ktoś? Interesuje mnie jedna funkcja - dźwiękowe przypominanie co jakiś czas o o nieodebranych połączeniach i smsach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...