Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

Dla mnie jest to krotka pilka:

Gadzet, proste menu, genialny wyswietlacz, swietne gry i dobra przegladarka - IP3 albo 4.

DObre biznesowe funkcje itp - BB

Multimedia czyli najlepszy aparat USB OTG HDMI itp NOkia N8

 

Bardzi dobra obsluga internetu - jakies Android

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Na nic funkcje biznesowe w BB przy ich klawiaturze w stylu E63/C3 - czysty masochizm. IMHO naprawdę biznesowa to była seria 9 od Nokii i w tej dziedzinie celowałbym w C6 (wiem, że zdarzają się awaryjne egzemplarze) lub MM. Przez funkcje biznesowe rozumiem przypadki, gdy można napisać długiego maila w normalnych warunkach - dla kogoś ceniącego sobie wygodę, zarówno mikroskopijne klawisze w stylu E63 jak i dotykowe, są dalekie od ideału.

2. Co do N8 to chyba bym się zgodził. Chociaż są telefony o podobnych parametrach - jeśli przez multimedialność rozumiemy dobry aparat i możliwość odtwarzania filmów.

3. Do Internetu podstawą jest spora tafla zamiast ekranu - oglądanie www na małym ekranie to też masochizm i na nic wtedy wszędobylski Android. Chociaż jakbym miał na tym posty pisać, to też bym wolał duże sprzętowe QWERTY lub netbooka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Klawiatura w BlackBerry Bold jest bardzo zachwalana więc to kwestia indywidualnych preferencji. Prawdą jest, że BlackBerry Mail i Messenger są jakością samą dla siebie. Stwierdzenie, że biznes=BB to absolutna bzdura bo skutecznie się dobija Android i iPhone do drzwi przedsiębiorstw. RIM nadal przewodzi w tej sferze ale nie mogą czuć się niezagrożeni. Mocno trzymam kciuki za nowego Bolda bo zapowiada się znana jakość z hardwarem na miarę dzisiejszych czasów.

2. Tak, N8 ma rewelacyjny aparat. HDMI pojawiało się w innych telefonach, zdolność odtwarzania wielu formatów ma większość telefonów jeżeli zaaplikuje się odpwowiednie oprogramowanie zaś muzycznie iPhone jest nie do zastąpienia z powodu aplikacji 'iPod' a nie pod względem sprzętu. Nazywanie jej najlepszym telefonem multimedialnym to głupota, wiele telefonów jest wyjątkowo 'multimedialnie zdolnych'.

3. Bardzo dobra obsługa internetu to Android... czego brakuje iOS czy webOS? No właśnie.

Jak czekolada to tylko Wedla. Kamień w mleko Goplanie, Milce, Lindtowi. Tylko Wedel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

1. Klawiatura w BlackBerry Bold jest bardzo zachwalana więc to kwestia indywidualnych preferencji. Prawdą jest, że BlackBerry Mail i Messenger są jakością samą dla siebie. Stwierdzenie, że biznes=BB to absolutna bzdura bo skutecznie się dobija Android i iPhone do drzwi przedsiębiorstw. RIM nadal przewodzi w tej sferze ale nie mogą czuć się niezagrożeni. Mocno trzymam kciuki za nowego Bolda bo zapowiada się znana jakość z hardwarem na miarę dzisiejszych czasów.

2. Tak, N8 ma rewelacyjny aparat. HDMI pojawiało się w innych telefonach, zdolność odtwarzania wielu formatów ma większość telefonów jeżeli zaaplikuje się odpwowiednie oprogramowanie zaś muzycznie iPhone jest nie do zastąpienia z powodu aplikacji 'iPod' a nie pod względem sprzętu. Nazywanie jej najlepszym telefonem multimedialnym to głupota, wiele telefonów jest wyjątkowo 'multimedialnie zdolnych'.

3. Bardzo dobra obsługa internetu to Android... czego brakuje iOS czy webOS? No właśnie.

Jak czekolada to tylko Wedla. Kamień w mleko Goplanie, Milce, Lindtowi. Tylko Wedel.

 

1. No wlasnie. Kupuje telefon za kilkaset zlotych i przykladowo jestem laikiem. DOchodze do 2 wnioskow. Niepotrzebnie kupilem ten telefon skoro nie umiem wgrac modow. Po drugie kupilem ten telefon i musze jeszcze cos wgrywac zeby dzialalo? Paranoja.

 

2. Multimedialna jakosc zdjec i filmow w N8 jest jak narazie najlepsza. Owszem nadchodza nowe telefony z np 1080p ale beda one bardzo drogie.

 

3. No wlasnie. Nie ma co piac nad tym androidem. Wcale nie jest taki wspanialy. A telefony z andkiem na pokladzie maja takie konfigi zeby ten system jakos udzwignac. nic wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Laik wrzuci na telefon film z YouTube i będzie działał. Laik wrzuci muzykę na telefon i będzie działała. Oprogramowanie do odtwarzania niestandardowych formatów czy kodeków potrzebne jest entuzjastom lub napinaczom którzy szukjają dziury w całym.

2. Czyli twoim zdaniem multimedialność ogranicza się do jakości aparatu? N8 ma najlepszy i już jest telefonem multimedialnym #1? Proszę...

Jesteś oczarowany tą Nokią i nie widzisz tego, że nie wybija się ponad inne dobre telefony niczym szczególnym a oprogramowanie ją zabija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

1. Laik wrzuci na telefon film z YouTube i będzie działał. Laik wrzuci muzykę na telefon i będzie działała. Oprogramowanie do odtwarzania niestandardowych formatów czy kodeków potrzebne jest entuzjastom lub napinaczom którzy szukjają dziury w całym.

2. Czyli twoim zdaniem multimedialność ogranicza się do jakości aparatu? N8 ma najlepszy i już jest telefonem multimedialnym #1? Proszę...

Jesteś oczarowany tą Nokią i nie widzisz tego, że nie wybija się ponad inne dobre telefony niczym szczególnym a oprogramowanie ją zabija.

 

 

Owszem jestem zapatrzony w ten telefon. I wiem ze za kilka dni bede w jego posiadaniu. Jestem nim zaslepiony. I mowie to wprost i szczerze.

 

Po 2 sprecyzuje wypowiedz. Moglem odrazu napisac nie multimedialny ale z najlepsza jakoscia multimediow. O i juz wyjasnilismy. Gdyz zgodze sie z toba. Teraz wiekszosc telefonow na rynku jest multimedialnych. Kamera aparat mp3.

 

I ostatnia rzecz. Moze nie wybija sie ponad inne telefony. Ale inne telefony ktore wyszly w podobnym okresie tez wielce sie nie wybijaja ponad nia.

 

Ja jestem nia oczarowany i mam klapki na oczach.

Ale juz wszystko wyjasnilismy :)))

 

PS OStatnai rzecz.

Zauwazyliscie ze mimo wszystko telefony nokii sa wykonane z naprawde dobrych materialow i ze modele traca niewiele na wartosci?

Spojrzcie ile kosztuje NADAL np 5800XM albo N95 8GB.

To takze trzeba wziac pod uwage w pewnym stopniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Motkę Milestone ;)

N95 akurat zawsze wydawała mi się tandetna. A Nokie tracą mało na wartości tylko dlatego, że nadal dla większości ludzi telefon komórkowy = Nokia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

Poszedlem dzisiaj do Galerii.

Wchodze do plusa i spotykam tam pania konsultantke.

Siadam przed nia i mowie ze konczy mi sie umowa i chcialbym ja przedluzyc tym razem biorac telefon Nokia N8.

Ona mowi mi ze w obecnej chwili telefon jest malo dostepny. Mowi ze zamawiaja po 2 sztuki ktore odrazu schodza.

Po chwili dodaje:

"A moze Samsung Galaxy S.?"

A ja odpowiadam ze smutna mina: Nieeeeee. Wiec czy mozna zamowic ta N8? Z przyjemnoscia poczekam.

 

 

A HTC i jakosc wykonania? Ok moge sie zgodzic. Najgorzej wykonane sa Samsungi.

Edytowane przez G.r.a.h.a.m.o.w.ski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ostatnia rzecz. Moze nie wybija sie ponad inne telefony. Ale inne telefony ktore wyszly w podobnym okresie tez wielce sie nie wybijaja ponad nia.

 

Moge podać ci z głowy conajmniej kilka modeli telefonów które są lepiej wykonane/szybsze/tańsze od N8 a wyszły przed nią. Nokia jest strasznie w tyle, a dobry aparat w N8 nie ratuje sytuacji. Zresztą N8 też do tanich nie należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge podać ci z głowy conajmniej kilka modeli telefonów które są lepiej wykonane/szybsze/tańsze od N8 a wyszły przed nią. Nokia jest strasznie w tyle, a dobry aparat w N8 nie ratuje sytuacji. Zresztą N8 też do tanich nie należy.

 

Ale po co coś więcej? Ma mu się podobać i do tego spełniać podstawowe funkcje. Jedyna nadzieja dla N8 to albo naprawdę mistrzowski update symbiana z którego Nokia wyciśnie 101% możliwości albo wgranie WP7 ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw mówisz "do rozmów i sms", a potem opowiadasz coś o biurowym telefonie. Zdecyduj się.

Jakich to niby biurowych opcji brakuje Ci w tym Samsungu? Net/mail/kalendarz/cuda_na_kiju masz w BB, więc? ;]

 

Być może źle się wyraziłem. Pisząc 'biurowy' miałem na myśli tylko i wyłącznie design.

Funkcjonalność jak najbardziej mi odpowiada.

 

e: lit.

Edytowane przez R4dziK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co coś więcej? Ma mu się podobać i do tego spełniać podstawowe funkcje. Jedyna nadzieja dla N8 to albo naprawdę mistrzowski update symbiana z którego Nokia wyciśnie 101% możliwości albo wgranie WP7 ;]]

 

WP7 nie ruszy na N8. Toż to ma 256MB ramu i CPU 680Mhz :lol: :mur: A WP7 ma bardzo restrykcyjne wymagania co do HW telefonu. Tak więc WP7 dopiero na nowych modelach Nokii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ty wytrzasnąłeś informację, że na N8 można odpalić Androida? :blink:

 

A to nie jest ARM? Jeśli nie, to N8 pozostaje aparatem/czytnikiem PDF z funkcją telefonu+kalendarza. Chociaż prawdę mówiąc na Symbiana jest sporo aplikacji, więc wciskanie na siłę innego systemu nie ma większego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

Juz kazdy poniewiera tym symbianem jak moze.

Zaraz wyjdzie na to ze na androidzie jest miliard uzytecznych appsow a na symbiana nie ma

bez przesady

jest tez wiele przydatnych programow.

ja juz nie wiem czego potrzebuja ci wlasciciele androida?

jakiego softu i aplikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kazdy poniewiera tym symbianem jak moze.

Zaraz wyjdzie na to ze na androidzie jest miliard uzytecznych appsow a na symbiana nie ma

bez przesady

jest tez wiele przydatnych programow.

ja juz nie wiem czego potrzebuja ci wlasciciele androida?

jakiego softu i aplikacji

 

Wyznawcy Androida chwalą się ilością aplikacji. Problem w tym, że 90% tych aplikacji to zabawki w stylu FlashLight, Angry Birds czy Talking Tom Cat, których użyteczność jest zerowa. Gdy natomiast chcemy mieć sensowną nawigację, to już robią się schody, bo okazuje się, iż jest tylko jedna sensowna aplikacja, od której Garmin i tak jest lepszy. ;]

Dlatego nadal będę się upierał, że najlepsza obecnie biznesówka to C6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kazdy poniewiera tym symbianem jak moze.

Zaraz wyjdzie na to ze na androidzie jest miliard uzytecznych appsow a na symbiana nie ma

bez przesady

jest tez wiele przydatnych programow.

ja juz nie wiem czego potrzebuja ci wlasciciele androida?

jakiego softu i aplikacji

 

Pobaw się z tydzień Androidem albo iOS, a potem telefonem z symbianem. Będzie ci "czegoś" brakować :)

 

N8 ma ARMv11 (według gsmarena). Andki to ARMv6 i v7. Chociaż nie wiem czym jest tegra, ale raczej też ARM v7.

 

Pisanie ze Angry Birds to byle jaka aplikacja to jawne hejterstwo. Rozumiem ze Ci się może nie podobać, ale 20mln pobran z AM i pewnie jeszcze więcej z AppStore o czymś świadczy. Do tego jest to jedna z najbardziej grywalnych gier typu casual...

 

Tapnięte z HTC HD2

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobaw się z tydzień Androidem albo iOS, a potem telefonem z symbianem. Będzie ci "czegoś" brakować :)

 

N8 ma ARMv11 (według gsmarena). Andki to ARMv6 i v7. Chociaż nie wiem czym jest tegra, ale raczej też ARM v7.

 

Pisanie ze Angry Birds to byle jaka aplikacja to jawne hejterstwo. Rozumiem ze Ci się może nie podobać, ale 20mln pobran z AM i pewnie jeszcze więcej z AppStore o czymś świadczy. Do tego jest to jedna z najbardziej grywalnych gier typu casual...

 

Tapnięte z HTC HD2

 

 

Angry Birds na iPhone miało 10mln pobrań w październiku 2010 wtedy na antka miało 1mil, teraz to już pewnie 50mln łącznie spokojnie przekroczyło, to chyba mówi samo za siebie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haters gonna hate.

Czy to PC vs Konsole, Symbian vs Anroid, Apple vs Reszta świata - szczerze STFU. Bo mam w [gluteus maximus] co sobie ktoś inny myśli o tym co mi pasuje a co nie.

 

Użyteczne aplikacje na Androida? A jakie masz użyteczne programy na blaszaku? Do czego używasz blaszaka a do czego smartphone'a? Nic mi do tego - mam swoje i instaluje to czego używam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kazdy poniewiera tym symbianem jak moze.

Zaraz wyjdzie na to ze na androidzie jest miliard uzytecznych appsow a na symbiana nie ma

bez przesady

jest tez wiele przydatnych programow.

ja juz nie wiem czego potrzebuja ci wlasciciele androida?

jakiego softu i aplikacji

 

Ja odpowiem na to inaczej niż inni :)

Ja przesiadałem się bezpośrednio z Samsunga i550w - symbian, wifi, gps, aparat.

Niby dokładnie to samo co obecny i5700 z androidem, ale zaraz po przesiadce nie mogłem się nadziwić jakie to wszystko proste i intuicyjne :)

W symbianie, żeby zrobić cokolwiek, trzeba się trzepać przez jakieś menusy, tu możesz wszystko pod jednym dotykiem ustawić.

Po drugie, na androidzie wifi działa. Moim zdaniem posiadanie wifi na symbianie jest zbędnym bajerem :) po pierwsze, żeby się połączyć, znowu klikanie, a po drugie korzystanie z www, jest katorgą (pewnie trochę inaczej z dotykowym symbianem).

Tak więc pomijając wszystkie aplikacje jakie można znaleźć w Android Markecie, to właśnie intuicyjność obsługi, pisane smsów za pomocą Swype, możliwości dostosowania telefonu do własnych potrzeb i takie aplikacje jak Shazam, Tapatalk powodują, że symbian nie ma już sensu :)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisanie ze Angry Birds to byle jaka aplikacja to jawne hejterstwo.

To gra, więc z definicji jej użyteczność wynosi 0. Odsyłam do definicji "programów użytkowych". ;]

 

Użyteczne aplikacje na Androida? A jakie masz użyteczne programy na blaszaku? Do czego używasz blaszaka a do czego smartphone'a?

Wszystkie są użyteczne - może poza systemową defragmentacją, której nie chciało mi się usuwać.

 

CjRudi:

Opisane przez Ciebie zalety wynikają z dotykowego charakteru telefonu, a nie z wyższości jednego systemu nad drugim. Zauważ, ile przycisków mieści się na ekranie tradycyjnego telefonu (9-12 ikon), a ile w dotykówce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...