Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno wyszedł Andek w wersji 2.3.4 na Samsunga Ace ale że mam brandowany z Playa to w kies nie mogę zrobić update'a :/ Próbował ktoś z was Odinem? Podobno nie traci się gwarancji.

 

Pozatym jest jakiś ciekawy darmowy widget pogodowy? Najlepiej taki z pogodą na 3 najbliższe dni coś jak taki jaki ma Fancy Widgets. I jeszcze przydałby mi się jakiś porządny kalendarz z widgetem.

 

Nie tracisz gwarancji przez Odina. Nie wiem jak jest z Ejsem, ale w wypadku S musisz wgrać ROM z odpowiednim CSC (dla Polski XEO).

 

Są darmowe widżety od Factory Widgets. Polecam serię AhMan, bo już Sensopodobne mi obrzydły.

 

Dołączona grafika

 

Cruel W cenie HD2 jest SGS, ktorego sam posiadam. Plastik az tak zly nie jest jak inni pisza. Przy wiekszym uzytkowaniu spokojnie wytrzyma caly dzien i masz o wiele lepszy ekran niz w HTC.

 

Jesli wgrasz oryginalny niemodyfikowany soft samsunga to nie tracisz gwarancji. Co do widgetu z pogoda mzoesz sprobowac Beautiful Widgets (zegar z pogoda, wzorowany na HTC Sense).

 

Zawsze może kupić Desire (nie HD), którego wykonanie jest 10x lepsze, a starsze modele mają ekrany AMOLED. Imho nawet lepiej to wygląda niż SGS ze względu na mniejszą przekątną.

 

BW to program płatny, a autor jest, i oszczędny, i prawy.

 

Ale i tak chyba lepiej jakiś customowy ROM wgrać w tym przypadku?

 

Niekoniecznie - najlepiej wgrać najnowszy oficjalny soft, kernel (np. Hardcore Speedmod), system plików ext4, launcher jaki lubisz i masz swój własny custom bez zbędnych pierdół.

Jeśli nie jesteś uczulony na iOS to jest MIUI - zacny ROM. To nie tylko launcher i framework, ale na prawdę cały ROM. Polecam!

CyanogenMod podobno już działa stabilnie (ale to opinia fanatyków z forum.android.com.pl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dostaję powoli szału ze swoim phonem. Chodzi mi o słabą jakość rozmów. Często się zdarza że ledwo rozumiem rozmówcę.

 

Tak więc czas na kolejne badanie rynku. Poza tymi rozmowami i winmobile to i780 jest idealny. Czytam że podobno motorole w tej kwestii są najlepsze. Może to ktoś potwierdzić? Milestone byłby dla mnie świetnym wyborem, ale wciąż trochę kosztuje. Ewentualnie Defy, wytrzymałe cholerstwo ponoć, a cośtakiego jest dodatkowym plusem. No i fizyczna QWERTY by się przydała.

 

Druga rzecz to na dobrą sprawę automapy na andka wciąż nie widać, więc priorytet navi tu odpada, poradzę sobie jakośinaczej. Do książek kupię "kundla" a od muzyki mam mp3.

 

Jest coś co spełnia moje wymagania w cenie ~500zł? Bo szukam i niestety słabo. Ale najważniejszym pytaniem do Was jest właśnie to o jakość rozmów. Który telefon w takiej cenie nie będzie mnie przyprawiał o nerwicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 500zł to możesz kupić co najwyżej HTC Wildfire S, a nie Motorolę Milestone czy Defy - choć obie są dobrym wyborem. No i obie są oficjalnie wspierane przez MIUI, czyli mój ideał oprogramowania do telefonu.

Na MM (3.7") da się spokojnie czytać, jakość dźwięku też jest wysoka (tylko warto by dokupić jakieś markowe dokanałówki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Znalazłem fajną pogodę z Widgetem Go Weather Pro, jest darmowa i posiada widget Sensopodobny :) brakuję tylko widgetu z pogodą na 4 dni ale można jednym kliknięciem wejść do programu i sprawdzić pogodę na cały tydzień.

 

Kalendarz. No właśnie potrzebuję takiego z widgetem i to najlepiej z takim żeby pokazywał, że na dany dzień są jakieś zadania. Widziałem coś takiego kiedyś...

 

http://android.com.pl/artykuly/aplikacje/740-android-w-zastosowaniach-biznesowych-przegld-kalendarzy.html

 

o tutaj... chyba się pokuszę i w końcu kupię jakąś aplikację :)

Edytowane przez Ludovic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Havoc, Milestone jest rzeczywiście klasą samą dla siebie jeśli chodzi o jakość dźwięku podczas połączeń. Ja swoją w kwietniu dorwałem za 600zł w komisie z roczną gwarancją, także szukaj a znajdziesz.

PS. Będzie na handel, pisz PW;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem juz przekonany zeby brac HTC Desire S za ok 1200zl ale za 200zl wiecej jest LG Optimus 2x i troche mi namieszal w glowie, myslicie ze warto, czy odpuscic sobie plastkowego eLdzika ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe sprawozdanie:

 

Skusiłem się na to co mi siebek zaproponował. Milestone sprawuje się wyśmienicie. Znalazłem w założonej kwocie wszystko to czego wymagałem, tak więc super, właśnie o to chodziło. Szybki telefon, naprawdę dobra jakość rozmów, słuchawka/głośnik/zest. słuch. Wszystko jedno, jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fajną pogodę z Widgetem Go Weather Pro, jest darmowa i posiada widget Sensopodobny :) brakuję tylko widgetu z pogodą na 4 dni ale można jednym kliknięciem wejść do programu i sprawdzić pogodę na cały tydzień.

 

Kalendarz. No właśnie potrzebuję takiego z widgetem i to najlepiej z takim żeby pokazywał, że na dany dzień są jakieś zadania. Widziałem coś takiego kiedyś...

 

http://android.com.pl/artykuly/aplikacje/740-android-w-zastosowaniach-biznesowych-przegld-kalendarzy.html

 

o tutaj... chyba się pokuszę i w końcu kupię jakąś aplikację :)

 

Co do pogody to Snowstorm - podpinasz go pod Accuweather i ustawiasz największy widget i masz pogode na kilka dni do przodu. Co do kalendarza to Agenda Widget

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorsze niż HTC? :lol2:

 

nie wiem czy gorsze od htc bo nie miałem przyjemności obcować ze słuchawkami htc ale te od motki są tak g. że pierwsze lepsze z kiosku za 10zl bija je na głowę ale telefon na normalnych słuchawkach brzmi bez zastrzeżeń Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Co do pogody to Snowstorm - podpinasz go pod Accuweather i ustawiasz największy widget i masz pogode na kilka dni do przodu. Co do kalendarza to Agenda Widget

 

Bardzo dobre aplikację :) Agenda Widget to właśnie taki widget jakiego szukałem. Do pogody przypadł mi do gustu Go Weather i na razie nie chcę go zmieniać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy gorsze od htc bo nie miałem przyjemności obcować ze słuchawkami htc ale te od motki są tak g. że pierwsze lepsze z kiosku za 10zl bija je na głowę ale telefon na normalnych słuchawkach brzmi bez zastrzeżeń

 

W HTC są podobne, zresztą wszystkie pchełki to ZUO! :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy aby nawigacja działałą w telefonie musze mic GPS i wifi/net włączone ? Nie wystarczy sam GPS ? jaki wtedy jest sens GPSa ? Takie programy na Androida jak Wspóżedne(Latidude) czy Navigacja działają bez WIFI/3G ?

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre nawigacje używają jednak WiFi/3G do pobierania map w czasie rzeczywistym.

 

Włąśnie, a nie da się pobrać wcześniej map i bez dostępu do sieci korzystać z GPS ? ;). Na mapach google można korzystać z samego GPSu do lokalizacji ? Mi się to nie udało. Znaczy GPS nie łapał mojej pozycji - oczywiście musi być dostęp do nieba prawda ? Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, gps spokojnie łapie mi satelity w budynkach.

 

Jeżeli chodzi o nawigację offline, to na forum androida polecają nawigację sygic, aczkolwiek nie używam navi w telefonie, więc nie powiem nic na temat jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do map google, to można oprzeć się o cache - ładujemy tereny przez wifi przed wyjściem, potem będą one utrzymywane w pamięci ;) Tak robiłem jak nie miałem pakietu internetowego :P

Nie sprawdzałem tego co prawda na długich podróżach, lecz na spacerkach ~1h do danego punktu. Żadnych rejonów nie gubiło, co wczytałem wcześniej to miałem na 100%.

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz lepiej sie troche wstrzymaj i kup sgs2 (wydajniejszy uklad graficzny)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Tak wiem, że stary post...

 

Ale nie pisz mi tu bzdur, że SGS2 ma wydajniejszy układ graficzny. Wydajniejszy to on jest, jeśli chodzi o nagrywanie i odtwarzanie filmów w 1080p (uwielbiony argument posiadaczy SGS2). Tylko kto normalny ogląda filmy 1080p z bitrate 30-40MB na telefonie (ja na PC nawet nie mam takich materiałów z bitrate 20mb). Już nie mówię o tym, że tel ma partycję fat32, tak więc masz limit do 4gb/plik.

 

A jeśli mowa o grach - to na sgs2 są problemy z większością gier, bo samsung sobie zastosował inny sposób działania cieniowania czy tam świateł z Open GL, który nie jest kompatybilny z tymi, które są w Adreno / Power VX / Tegrze - przez co wszystkie gry muszą być SPECJALNIE przerabiane / robione osobno przez deva, żeby ruszyły bez błędów na SGS2... (tak wiem, jest Chainfire, ale to nie działa z większością gier niestety, a jak działa to masz jakość grafiki parokrotnie gorszą).

 

No i przez to co wyżej napisałem - pisanie, żeby brać SGS2, bo ma lepsze GPU jest głupotą - bo jak już to SGS2 w grach nie zagwarantuje niczego więcej niż Tegra2 czy Adreno 220 (dostępne np w Sensation) - bo gry i tak będą musiały być dostosowane do Exynosa (GPU z SGS2) - i będą wyglądały tak samo. Bo developerowi szkoda czasu i pieniędzy na robienie gry pod TYLKO I WYŁĄCZNIE 1 model na rynku...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nawigacji.. Sygic mobile i Aura nie sciagaja danych z internetu.. a sa chyba najciekawsze na androida... z tym ze aura jest dosc procesoro i pamieciozerna (jest ladniejsza) Do tego u mnie potrafi sie wywalic od czasu do czasu. Jesli chodzi o fixa.. u mnie o dziwo lapie na 4 ostanim pietrze w mieszkaniu .. gdzie zadna nawigacja nie potrafila tego dokonac.. przy wylaczonej transmisji danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prócz Sygic Aura polecam sprawdzić iGo MyWay. Mniej "zasobożerna" niż Aura, no i można dograć dokładniejszą mapę Polski (Emapa).

 

@Neo_x

Też mnie to zdziwiło w Milestone. Łapało mi fix'a w mieszkaniu na czwartym, ostatnim piętrze i nawet nie musiałem do okna podchodzić ;) Póki co żaden inny telefon ani PNA tego nie potrafił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas zrobić przesiadkę z k750i.

 

Właściwie tu nastawiłem się na HTC, kontretnie Sensation w Playu.

 

Teraz zadzwonili z Plusa i mogą mi dać na przedłużenie LG Swift 3D za 99zł, a jak będę się upierał na Sensation to za 5 stówek z hakiem.

I teraz pytanie, czy warto dopłacać do tego HTC?

 

 

Interesują mnie multimedialne funkcje telefonu, czyli aparat, filmowanie, oglądanie filmów (żeby nie było problemów z wydajnością i obłsugą różnych formatów), no i przeglądarka internetowa, żeby jak najwygodniej się używało i chodziły flashe. Jeśli chodzi o solidność, to pewnie HTC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba telefony są z wyższej półki, więc czy filmy, czy flash nie będą problemem dla żadnego z nich.

Za Sensation przemawia większa ilość RAM oraz wyższa rozdzielczość ekranu. Ale czy warto za to dopłacać prawie 500zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki telefon byście polecili?

 

Ekran dotykowy (nie lcd !)

android

gps

obudowa dobrej jakości...

 

najlepiej high end jakiś

myślę nad HTC, ale kompletnie nie mam pojęcia o telefonach

do tej pory same nokie, obecnie E72 ale ekran okazał się zbyt mały

a dość często korzystam z internetu, poczty etc

 

gry średnio są u mnie priorytetem, grunt by był baaaardzo szybki z dobrym ekranem

 

cena średnio gra role

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualny high end od HTC? Sensation. Jeżeli zależy Ci na ekranie AMOLED to Galaxy S II od Samsunga (ale jest problem z grami, poczytaj o tym).

Możesz jeszcze rozważyć poczekanie na Nokię N9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nokia N9 chyba jest na windowsie już, podobno jakoś gorzej W7 chodzi niż android, no właśnie oled byłby najlepszy,

ale widze ze nie mogę mieć wszystkiego, lcd na słońcu to porażka a produkty firmy samsung średnio mi sie kojarzą, wszystko co miałem tej firmy do tej pory się psuło, od starego discmana po telewizor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...