Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc na chwilę obecną (i myślę, że będzie tak jeszcze przez długi czas) odczuwalnych różnic między single i dual core 99% użytkowników w ogóle nie odczuje. A co do Samsung vs HTC to jednak stawiałbym na HTC jeśli ma wytrzymać długo. Mam Samsunga i pod względem wydajności nie można mu nic zarzucić (chociaż soft [gluteus maximus] nie urywa), ale jakość zbudowania to śmiech jeśli brać pod uwagę fakt, że to była jeszcze jakiś czas temu topowa słuchawka tego producenta. Galaxy 2 chyba ma już to poprawione, ale w Galaxy S nie było nawet takich oczywistych oczywistości jak flash do kamery czy dedykowany przycisk do aparatu. Samsung jest IMO dobrą propozycją, ale dla osób które jednak są skłonne pójść na jakiś kompromis. HTC zadowoli trochę bardziej wymagających userów.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz chcialem kupowac galaxy 2, ale przy okazji wizyty w supermarkecie podszedlem do goscia od play i zapytalem o hd2 (wczesniej w salonie glownym na krolewskiej twierdzili, ze nie ma i nie bedzie). Byl przekonany, ze jezeli zdecyduje sie podpisac umowe u niego to na jutro mi go sciagnie :lol: zobaczymy... Stosunek ceny do jakosci zdecydowanie fajniejszy ma ten hd2 :) Nawet jezeli mi sie nie spodoba to moge go pchnac za ~1300 zl i dolozyc 500 do galaxy2 ( a nie 750, jak chca w playu :P )

 

btw - jezeli bedzie na nim smigal windows phone 7,5 to zostanie zdjete to ograniczenie z ekranu na 65k kolorow? Gdzies czytalem, ze ekran ma ten sam co desire hd, tylko zablokowany programowo :blink:

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1,23 zl? Gdybym mial dac ze 300 zl to juz bym wolal dolozyc do Galaxy s2, ale tutaj mozna tanio wyrwac telefonik o najwiekszej wartosci http://www.play.pl/r...ercie_Firma.pdf W najgorszym razie go pchne i doplace do galaxy 2 mniej niz w playu

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby zainstalowac mozna, ale z tego co na szybko czytalem czesc funkcji nie dziala. No i na baterii chodzi sporo krocej.

 

Nie znam żadnego smartfona, który wytrzyma więcej niż dobę intensywnego użytkowania.

O żadnych niedziałających funkcjach nie słyszałem.

 

Żeby nie było, że bronię HD2 - bo uważam, że dobrym wyborem to by był, ale ze 2 lata temu.

 

No pewnie. Na co komu 7.5, jak może mieć 6.5. Może rysik do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poczytac ;) windows phone ma ciagle sporo bledow i jest ogolnie niedorobiony... Zapewne niedlugo wyprze stary model, ale Ci ktorzy sie poprzesiadali zbyt wczesnie byli raczej zawiedzeni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac po zakonczonych aukcjach allegro to nawet jak go sprzedam za 2 miesiace, do galaxy2 bym musial doplacic tyle samo ;) nowki chodza po 1200-1300. Na pierwsze lizniecie smartfona powinien mi wystarczyc ;) moze po chwili stwierdze, ze to nie dla mnie i zostane przy netbooku i malutkim se t700 ;)

 

update: hd2 jednak nie ma juz w magazynach, takze obejrzalem kilka recenzji i zamowilem galaxy2

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem brać HD2 w Play przy służbowym abonamencie, ale przedstawiciel handlowy szybko pozbawił złudzeń. Od 2 miechów niedostępny. Padło na Desire Z, Milestone też niedostępny. Także to moje takie combo dla mnie bo będzie i Android i qwerty. Pytanie ktoś orientuje się jak ma się kwestia szybkości działania telefonu stock andek, a jakiś CM bądź inny rom? Bo nie wiem czy nie bawić się od razu w custom roma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AOSP ROM'y bija na glowe oficjalny soft zarowno pod wzgledem szybkosci i zywotnosci bateri. ;-) Jesli to sa twoje glowne priorytety to ja bym sie raczej nie zastanawial.

A jak chcesz wodotryski to zawsze mozesz sflashowac cos z Sense 3.0 (na Desire smiga idealnie wiec domyslam sie ze na Desire Z bedzie jeszcze lepiej...)

 

Jak sie zdecydujesz to tutaj masz lekture: G2 and Desire Z Android Development

 

Z tego co widze na Zetce ludzie juz smigaja z Sense 3.5 :-P

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem brać HD2 w Play przy służbowym abonamencie, ale przedstawiciel handlowy szybko pozbawił złudzeń. Od 2 miechów niedostępny. Padło na Desire Z, Milestone też niedostępny. Także to moje takie combo dla mnie bo będzie i Android i qwerty. Pytanie ktoś orientuje się jak ma się kwestia szybkości działania telefonu stock andek, a jakiś CM bądź inny rom? Bo nie wiem czy nie bawić się od razu w custom roma.

Spróbuj najpierw najnowszy stockowy rom + inny launcher.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował od razu wgrać CM - nawet wersje nightly są bardzo stabilne (właściwie nigdy telefon mi się nie zawiesił czy coś w tym stylu).

Jeśli mogę doradzić coś jeszcze - wgraj sobie HBOOT specjalnie przygotowany pod CM. Będziesz miał więcej wolnego miejsca na programy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy tak ostro ciągną do tego roota skoro wcale nie musi się on okazać konieczny żeby zadowolić posiadacza telefonu z Androidem?

To było pytanie retoryczne, fanboye roota nie muszą tutaj wypisywać setek argumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet niebrandowane romy zawierają aplikacje, z których nie korzystam albo mają bardziej funkcjonalne odpowiedniki. Root to nie jest czarna magia i pełno jest rozwiązań typu "One click".

W miarę ogarnięty amator Androida najdalej po miesiącu robi roota z różnych powodów. Ja tak jak napisałem nie lubię mieć śmietnika w telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy tak ostro ciągną do tego roota skoro wcale nie musi się on okazać konieczny żeby zadowolić posiadacza telefonu z Androidem?

To było pytanie retoryczne, fanboye roota nie muszą tutaj wypisywać setek argumentów.

 

Pozwolę sobie na jeden argument - CM działa duuuuużooooo sprawniej niż oficjalny soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na jeden argument - CM działa duuuuużooooo sprawniej niż oficjalny soft.

Mam w tej chwili stockowy Gingerbread na swoim Desire i działa bardzo sprawnie, podobnie do CM którego testowałem.

Imponująco też poprawili działanie na baterii względem Froyo a w połączeniu z lekkim i szybkim launcherem spełnia wszystkie oczekiwania.

Ja nie mówię, że root jest rozwiązaniem złym ale najpierw warto sprawdzić na czym się stoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy nie ukrywam, to będzie pierwszy Andek dla mnie, także pewnie przez miecha pobiegam @ stock, a później poeksperymentuje. Przydałoby się jakieś porównanie tych romów, na razie najbardziej podobały mi się opisy CM7 i Miui. No, ale na początek to trzeba przekonać się czym jest sense i jak to się je. Z resztą będę miał okazje pobawić się Huawei z Playa więc będzie możliwość wyrobienia sobie zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy nie ukrywam, to będzie pierwszy Andek dla mnie, także pewnie przez miecha pobiegam @ stock, a później poeksperymentuje. Przydałoby się jakieś porównanie tych romów, na razie najbardziej podobały mi się opisy CM7 i Miui. No, ale na początek to trzeba przekonać się czym jest sense i jak to się je. Z resztą będę miał okazje pobawić się Huawei z Playa więc będzie możliwość wyrobienia sobie zdania.

 

Jeśli chodzi Ci o ten "testowy" to tam nie masz, ani CM, ani MIUI. Jest to zdaje się Eclair AOSP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pora na to, żeby wymienić stary telefon na nowy i jako, że nie orientuje się za bardzo w tym temacie, a wybór jest całkiem spory to prosiłbym o pomoc. Mój budżet to lekko naciągalne 500zł.

Jako, że mam go zamiar używać głównie do obsługi internetu, to niezbędne będzie Wifi oraz dobry, w miare duży wyświetlacz. Dalej dobrze, byłoby widzieć GPS, bo jednak czasem się przydaje. Klawiatura Qwerty byłaby fajnym dodatkiem, ale przeżyje i bez niej. Nie potrzebuję świetnego aparatu, czy wbudowanego radia i odtwarzacza muzyki, bo od tego mam mp3 i cyfrówkę. I to chyba tyle.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...