Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie HTC Wildfire S, Hero to juz staruszek z kiepskim aparatem i Andkiem 1.6... :wink:

 

Bawiłem się wildfire i to jest kompletna tragedia. Może wersja S jest lepsza, sam nie wiem. Jakoś tak średnio mam ochotę na androida, bo właściwie już znam ten system od podszewki i strasznie mnie nudzi. Mam jakąś dziwną chęć na coś z iOS, ale sam nie wiem czy naprawdę potrzebuję telefonu, czy zabawki do mp3, wifi i gier. Właśnie dlatego myślę nad iPodem trzeciej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję telefonu za ok. 300zł, ew trochę więcej jeśli mnie przekonacie ;)

Z wymagań to na pewno Wifi i wytrzymała bateria. Mile widziany również dobry aparat fotograficzny i GPS. Odrzuciłem wszelkie dotykowe telefony, bo uznałem, że zżerają zbyt dużo prądu (być może błędnie). Wstępnie pasują mi nokie e51 i e52, ta druga ma GPS i lepszą baterię, ale znowu jest droższa i krążą opinie o częstych awariach. Na minus te nokie mają słaby aparat... Ostatnio prawie zupełnie przestałem się interesować telefonami, także może doradzicie coś mądrego? ;) Nie jestem żadnych fanboyem marek, więc może być SE czy jakiś inny, byle był dobry ;)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opłacalny jest zakup HTC Desire za ~700 zł ? Chciałbym ponownie spróbować Androida po nieudanej przygodzie rok temu z Samsungiem i5700... było gorzej niż źle. Zależy mi na dobrym wykonaniu telefonu, bezproblemowemu dzwonieniu i pisaniu sms/mms, obsłudze maila (gmail), ew. od czasu do czasu awaryjnym dostępie do www lub zrobieniu zdjęcia. Niestety Spica zupełnie mnie zawiodła i szybko się z nią rozstałem, kiedy skutecznie uniemożliwiała mi napisanie lub odebranie smsa czy wykonanie połączenia głosowego <_<

Na komórce praktycznie nie mam zamiaru grać, chciałbym jedynie aby Angry Birds chodziło płynnie.

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opłacalny jest zakup HTC Desire za ~700 zł ? Chciałbym ponownie spróbować Androida po nieudanej przygodzie rok temu z Samsungiem i5700... było gorzej niż źle. Zależy mi na dobrym wykonaniu telefonu, bezproblemowemu dzwonieniu i pisaniu sms/mms, obsłudze maila (gmail), ew. od czasu do czasu awaryjnym dostępie do www lub zrobieniu zdjęcia. Niestety Spica zupełnie mnie zawiodła i szybko się z nią rozstałem, kiedy skutecznie uniemożliwiała mi napisanie lub odebranie smsa czy wykonanie połączenia głosowego <_<

Na komórce praktycznie nie mam zamiaru grać, chciałbym jedynie aby Angry Birds chodziło płynnie.

 

Wszystko pasuje, bierz nawet sie nie zastanawiaj. :wink:

Telefon jest praktycznie niezniszczalny, juz pare razy upadl mi na beton z wysokosci ok 1.5m - najczesciej konczy sie na wypadnieciu baterii, kompletnie 0 rys czy zadrapan.

Do tego jest niesamowicie popularny na XDA, mysle ze jest 1 z najbardziej popularnych smartphonow wsrod developerow na tej stronie. ROM'y z Sense 3 smigaja bez zajakniecia.

IMO jedyny mankament tego telefonu to mala ilosc pamieci wewnetrznej co mozna latwo zalatwic apps2sd itp.

 

A tak z ciekawosci, ten Desire ktory wypatrzyles to SLCD czy AMOLED?

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jednak dobrze zrobiłem kupując ten model ;) od jakiegoś czasu przeglądałem oferty sprzedaży szukając czegoś używanego w dobrym stanie i możliwością odbioru osobistego. wczoraj ustrzeliłem taki egzemplarz klik klik, ale wahałem się czy jeszcze nie zrezygnować i nie wziąć SGS (jest wydajniejszy, chociaż jego plastikowość mocno mi przeszkadza).

Desire bardzo fajnie wykonany, nie mam zastrzeżeń ;) Ponoć nie da się odczytać typu wyświetlacza z pod systemu, mogę sprawdzić za chwilę dokładnie. Na pierwszy rzut oka jest to SLCD - czerń lekko srebrzy pod kątem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jednak dobrze zrobiłem kupując ten model ;) od jakiegoś czasu przeglądałem oferty sprzedaży szukając czegoś używanego w dobrym stanie i możliwością odbioru osobistego. wczoraj ustrzeliłem taki egzemplarz klik klik, ale wahałem się czy jeszcze nie zrezygnować i nie wziąć SGS (jest wydajniejszy, chociaż jego plastikowość mocno mi przeszkadza).

Desire bardzo fajnie wykonany, nie mam zastrzeżeń ;) Ponoć nie da się odczytać typu wyświetlacza z pod systemu, mogę sprawdzić za chwilę dokładnie. Na pierwszy rzut oka jest to SLCD - czerń lekko srebrzy pod kątem.

 

A dostales oryginalne pudelko? Z tylu w specyfikacji czasami(nie zawsze) jest napisane czy to SLCD czy tez AMOLED.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersje brandowane przez Orange miały inny karton a w środku była jeszcze dodatkowa książeczka od pomarańczowych.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

edit

jest jakiś skuteczny sposób na uniemożliwienie Androidowi połączenia z internetem przy wykorzystaniu sieci komórkowych (bez skutków ubocznych) ? dawno temu korzystałem z APN Droid ale pamiętam, że były problemy z MMSami... BOK Orange twierdzi, że oni nie mogą tego zablokować na poziomie operatora i muszę sam odznaczyć opcję "Ustawienia -> sieci zwykłe i bezprzewodowe -> sieci komórkowe"

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij sobie jakis widzet i walnij na pulpit do szybkiego przelaczania (np. Elixir 2), ew. tak jak wspominales: "Ustawienia -> sieci zwykłe i bezprzewodowe -> sieci komórkowe -> Używaj tylko sieci 2G".

Ew. jak zrobisz update do 2.3.3 po upuszczeniu notification list na gorze bedziesz mial quick settings i tam rowniez mozna bylo wylaczyc.

Chociaz szczerze mowiac juz nie pamietam jak wyglada stock ROM bo od ok roku siedze na custom Rom'ach. :-P

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełączenie na 2G nie wyłącza internetu z komórki, tylko funkcja "sieć komórkowa" (nie "sieci"). Taka trochę myląca nazwa, ale drobnym maczkiem dopisane, że służy właśnie do internetu.

 

Siedzi w ustawieniach "Sieci zwykłe i bezprzewodowe" lub na zakładce szybkiego dostępu.

 

Dołączona grafika

 

Ewentualnie jakiś widżecik do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i nie ma. To jest obrazek z sensation. W Incredible S też tej zakładki nie było, ale pojawiła się po aktualizacji.

 

No to może widżet.

 

 

 

Chyba, że we Froyo w ogóle ta funkcja w ustawieniach nie istnieje, nie znam się ;)

 

 

 

 

Jeszcze może dopiszę dla "żółtodziobów", że opisy funkcji są w "Ustawieniach", a w "Szybkim dostępie" jest dopisany "stan". Też trochę mylące na pierwszy rzut oka.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co polecacie w cenie Iphona 3GS ?

 

Bo kupiłem go jakiś czas temu i muszę przyznać ,że troszkę mnie wkurza On...

 

Moim zdaniem dużo marketingu i nic więcej ten telefon nie posiada..

 

Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś telefonu z Windowsem Phone 7.5...

Miał ktoś styczność z tym systemem ?

 

Ewentualnie czekam na nową wersję Androida 4.0 i zobaczę co ten system potrafi...

Oczywiście wiem ,że telefon Samsunga czy tam Google będzie baardzoooo drogi na początku...

 

I mam związane z tym pytanie: Czy Google podaje na jakie telefonu i w jakim czasie trafi nowy system ?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy telefon dostanie update do nowszego systemu zalezy bardziej od producenta tegoz telefonu.

Natomiast najwieksza zaleta Androidow jest taka ze nawet jesli telefon nie dostanie tego upgrejdu, Rootujesz i wgrywasz nowego Andka "Nieoficjalnie" - http://forum.xda-developers.com/index.php

 

W tym przedziale cenowym opartym na Windows Mobile (6.5 z pudla, 7.5 po zrootowaniu) powinienes dostac HTC HD2. :wink:

Co ciekawe mozna na nim rowniez korzystac z Androida -> http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=928

 

Jesli chodzi o ICS jutro powinnismy wiecej wiedziec, bedzie prezentacja Nexus'a Prime i Motoroli Droid Razr.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zdecydowanie Desire Z.

Przedewszystkim HTC Sense, co by o nim nie mowic bardzo ladne i funkcjonalne UI.

Bebechow nie ma co porownywac bo sa bardzo podobne (pomijajac pamiec wewnetrzna na + dla Milestone) ale to akurat nie jest problemem biorac pod uwage ze oba modele maja slot na karte SD.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem z telefonem do 600zł, ale za cholerę nie mogę przekonać się do dotyku. Coś poza Nokią E52 w tej cenie z nówek z klawiaturą kupię wartego uwagi? Marzy mi się coś na kształt Nokii E50 (dobrze leżąca w ręce, dobra bateria, mega solidne wykonanie)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do DZ mogę powiedzieć, coś niecoś po miesiącu używania. Zawiasy - no na najsolidniejsze jakie w życiu widziałem nie wyglądają, ale z drugiej strony jak nie będziesz gangsta gestem rozsuwał telefonu to wydaje mi się, że spokojnie wytrzymają. Bateria, hmm przy umiarkowanym użyciu dociągnąłem do 4 dni (ale umiarkowane to znaczy max 15sms dziennie, poranne i wykładowe wifi i ze 3-4 telefony po pare minut. Jak siądziesz ostro na internecie czy jakieś gierce to bez problemu 24h i mniej. Teraz mniej więcej utrzymuje się w granicach 2-2,5 dnia więc nie tak najgorzej - wifi, sporo sms (klawiatura aż sama zachęca) i zabawa związana z ekranem (podświetlenie tlenie w okolicach 30%, a kysz z auto).

 

Podstawa jaką zaobserwowałem - wyłączać wszystko co nie potrzebne w danej chwili, szczególnie aplikacje do nawigacji - naładowałem telefon, w tle był jakimś cudem proces od Sygica, do rana circa 6h i 1/3 zjedzone <_<

 

Na baterie podobno jest jeszcze patent w postaci wsadzenia baterii od DS, 1300mAh na 1450. Pasuje bez kombinowania. Są też jakieś aftermarket, ale tego nie doczytałem jeszcze.

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo czeka mnie zakup pierwszego smartfona, budżet do 700 zł,android, gps, lampa błyskowa, aparat (przydałby się z 5 mpix), z klawiaturą qwerty (wydają mi się porządniejsze) ewentualnie sam dotyk, co byście polecili?

 

-Samsung Galaxy Ace

-Galaxy Gio

-Htc Wildfire s

 

 

celuje raczej w coś mniejszego lub średniej wielkości

 

 

Pzdr

 

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...