Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

HTC One V jak na sprzedaż, Lumia 800 i Tab 10.1 do wypróbowania i ewentualną sprzedaż.

 

ULLISSES

Nokia N8 będzie Ci odpowiadać. Dla kogoś, komu Symbian odpowiada jest to świetny telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę wymienić starego i styranego K510i, mam do wykorzystania 300, może 350zł. Celuję w coś używanego, wolę sprawdzoną konstrukcję i dobre wykonanie niż masę niepotrzebnych mi rzeczy w delikatnej skorupce. I teraz tak:

 

Priorytety:

- wytrzymałość,

- czas pracy na baterii,

 

Mile widziane:

- klawiatura QWERTY

- metalowa obudowa.

- obecność GPS. Tylko proszę, nie mówcie, że GPS i długi czas pracy się gryzą, będzie on sporadycznie używany.

 

Niepotrzebne:

- dotyk

- masa dodatków

 

Zastanawiam się nad Nokią E51, E71 oraz Blackberry 8900. A może jest coś ciekawszego w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia E51 nie ma wbudowanej anteny GPS i batera jakoś super długo nie trzyma ok 3-4 dni.

Za to Nokia E71 ma wbudowaną antenę GPS, nawet teraz nokia udostępnia do niej mapy za darmo i bateria potrafi wytrzymać 7-8 dni.

 

Dodatkowo Nokia E71 jest zdecydowanie lepiej wykonana niż Nokia E51 co nie oznacza że E51 jest kiepsko wykonana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam C7, ale to już trochę leciwa technologia - bateria pozostawia wiele do życzenia. Reszta mi nawet pasuje.

C7 ma beznadziejny aparat, nie ma nawet autofocusa. Nie wiem co chcieli z tego zrobić, rozkładanego "pogromcę" ajfona?

 

Sprzętowego przycisku w N8 używam tylko do smyrnięcia zablokowanego telefonu, żeby zobaczyć która godzina (wyłączyłem wygaszacz z zegarkiem, chyba go włączę z powrotem bo to smyranie jest niewygodne), cała reszta (w tym dzwonienie) odbywa się szybko i sprawnie poprzez zły dotyk.

 

Do niedawna byłem chyba ostatnią osobą na Ziemi, która kupiłaby dotykowe błyszczące pedalstwo, w dodatku bez sprzętowej klawiatury. Wystarczyło jednak wziąć dobrze wykonany i nienagannie działający model z fenomenalną dotykowością (dorównywał na tym polu tylko któryś tam ajfon, którego swego czasu macałem, ale z oczywistych względów nie brałem przestarzałego chińskiego telefonu pod uwagę) i zaraz się nawróciłem. Wada - nie da się za bardzo pisać SMSów bezwzrokowo, ten ekran jest naprawdę bardzo czuły.

 

A społecznościowy chłam, jakieś linki do jutuba, pogodynki, sklepu, sezamu czy czego tam jeszcze wrzuciłem do nowo utworzonego folderu "śmieci", bo całkowicie usunąć się ich z menu nie da. Przesunąć do "śmieci" już można, ot ciekawostka :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ULLISSES - a rozważałeś Nokię E6 i E7? Jeśli nie one to własnie N8 będzie najciekawsza.

 

Nie, bo mają podstawową wadę - mikroskopijne qwerty, które zajmuje pół telefonu, a którego praktycznie nie będę używał.

 

 

ULLISSES

Nokia N8 będzie Ci odpowiadać. Dla kogoś, komu Symbian odpowiada jest to świetny telefon.

 

Myślę, że na nim się skończy, bo konkurencji praktycznie nie ma poza 701. Na szczęście mam jeszcze czas do namysłu.

 

 

Muszę wymienić starego i styranego K510i, mam do wykorzystania 300, może 350zł. Celuję w coś używanego, wolę sprawdzoną konstrukcję i dobre wykonanie niż masę niepotrzebnych mi rzeczy w delikatnej skorupce. I teraz tak:

 

Priorytety:

- wytrzymałość,

- czas pracy na baterii,

(..)

Zastanawiam się nad Nokią E51, E71 oraz Blackberry 8900. A może jest coś ciekawszego w tej cenie?

 

E52 w tej cenie można by szukać. Ja za swoją dałem 340 PLN bodajże i to jakiś czas temu. Kwestia tylko taka, że musisz się przygotować na ewentualne wysypanie się głośniczka, bo opinię ten telefon ma strasznie zepsutą i w tym wypadku nie jest to jeden krzykacz na 1000 zadowolonych. Inna sprawa, że mój jeszcze daje radę.

 

 

C7 ma beznadziejny aparat, nie ma nawet autofocusa. Nie wiem co chcieli z tego zrobić, rozkładanego "pogromcę" ajfona?

 

Z tego co czytałem, ma za to FullFocus, który podobno robi niezłe i całkiem ostre fotki na zewnątrz w pogodny dzień.

 

Sprzętowego przycisku w N8 używam tylko do smyrnięcia zablokowanego telefonu, żeby zobaczyć która godzina (wyłączyłem wygaszacz z zegarkiem, chyba go włączę z powrotem bo to smyranie jest niewygodne), cała reszta (w tym dzwonienie) odbywa się szybko i sprawnie poprzez zły dotyk.

 

Do niedawna byłem chyba ostatnią osobą na Ziemi, która kupiłaby dotykowe błyszczące pedalstwo, w dodatku bez sprzętowej klawiatury. Wystarczyło jednak wziąć dobrze wykonany i nienagannie działający model z fenomenalną dotykowością (dorównywał na tym polu tylko któryś tam ajfon, którego swego czasu macałem, ale z oczywistych względów nie brałem przestarzałego chińskiego telefonu pod uwagę) i zaraz się nawróciłem. Wada - nie da się za bardzo pisać SMSów bezwzrokowo, ten ekran jest naprawdę bardzo czuły.

 

Problem w tym, że już miałem masklaka pojemnościowego i wrażliwość na dotyk nie robi na mnie wrażenia, bo to nadal... dotyk. A ja bym chyba wolał dusić palcem coś namacalnego, a nie ekran 1mm nad narysowanym przyciskiem, który dodatkowo trzeba przesuwać. Niestety ciężko wybrać między prawie ideałami...

 

 

A społecznościowy chłam, jakieś linki do jutuba, pogodynki, sklepu, sezamu czy czego tam jeszcze wrzuciłem do nowo utworzonego folderu "śmieci", bo całkowicie usunąć się ich z menu nie da. Przesunąć do "śmieci" już można, ot ciekawostka

 

To już widziałem na jednym z filmików na YT. Pytanie, co z funkcjami menu podręcznego np przy przeglądaniu obrazków lub czytaniu wiadomości...? Jakiś "system edytor"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem, ma za to FullFocus, który podobno robi niezłe i całkiem ostre fotki na zewnątrz w pogodny dzień.

"Na zewnątrz w pogodny dzień" to niektóre kalkulatory naukowe potrafią. Nie jest to wyznacznikiem "dobrego aparatu", a wierzaj mi, przeszukiwałem Internety i telefony głównie pod tym kątem.

 

To już widziałem na jednym z filmików na YT. Pytanie, co z funkcjami menu podręcznego np przy przeglądaniu obrazków lub czytaniu wiadomości...? Jakiś "system edytor"?

 

Nie znalazłem możliwości edytowania menu podręcznego, ale jest takie samo jak w każdym Symbianie, tyle że uruchamiane przyciskiem programowym na pasku (zerżniętym jak mniemam z Androida) a nie przyciskiem sprzętowym pod ekranem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja odbiegnę trochę od tematyki droidów i tego typu wynalazków. Szukam telefonu w granicach 300zł który spełni trzy wymagania:

-będzie nadawał się do muzyki

-będzie wyposażony w miarę dobry aparat

-będzie miał klawiaturkę fizyczną

W skrócie - potrzebuje telefonu, który od biedy zastąpi moja styraną Sansę, będzie w stanie zrobić zdjęcia które nie będzie wyglądało jak jakieś piktogramy i nadawać się do pisania gigantycznej ilości smsów.

Budżet można trochę naciągnąć, telefon raczej nówka. Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość geek.1992

To ja odbiegnę trochę od tematyki droidów i tego typu wynalazków. Szukam telefonu w granicach 300zł który spełni trzy wymagania:

-będzie nadawał się do muzyki

-będzie wyposażony w miarę dobry aparat

-będzie miał klawiaturkę fizyczną

W skrócie - potrzebuje telefonu, który od biedy zastąpi moja styraną Sansę, będzie w stanie zrobić zdjęcia które nie będzie wyglądało jak jakieś piktogramy i nadawać się do pisania gigantycznej ilości smsów.

Budżet można trochę naciągnąć, telefon raczej nówka. Jakieś sugestie?

 

Pierwsza myśl. Sony Ericsson Hazel. FIzyczna klawa. Dobre fotki. Dobrze gra muzykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być nówka? Bo jak nie, to używany SE C702 lub refurbishowany K800i, spełniają wszystkie wymagania, zwłaszcza pod kątem muzykalności (wygodny odtwarzacz, dedykowane sprzętowe klawisze) i aparatu (autofocus, lampa, sensowna ilość Mpix i znośna optyka).

Jeden z ostatnich wypustów SE, TXT/TXT Pro, jakoby git maszyna do SMSów, ma rozczulająco beznadziejny aparat, o muzycznych funkcjach nic nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość geek.1992

Musi być nówka? Bo jak nie, to używany SE C702 lub refurbishowany K800i, spełniają wszystkie wymagania, zwłaszcza pod kątem muzykalności (wygodny odtwarzacz, dedykowane sprzętowe klawisze) i aparatu (autofocus, lampa, sensowna ilość Mpix i znośna optyka).

Jeden z ostatnich wypustów SE, TXT/TXT Pro, jakoby git maszyna do SMSów, ma rozczulająco beznadziejny aparat, o muzycznych funkcjach nic nie wiem.

 

Podobno C702 mają szybko niszczące się obudowy. A jedyną wyższością k800i nad Hazelem jest xenon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównałem sobie te trzy modele, zapomniałem o istotnej wadzie K800i (oprócz tego, że w sensownym stanie jest trudno dostępny), czyli kartach pamięci standardu Kompletnie Z Rzyci. Hazela nie miałem w ręku, nie wiem jakie zdjęcia robi, nie wiem też czy SE nauczył się wreszcie robić niepsujące się po pół roku slidery. Funkcje okołomuzyczne na papierze wyglądają zacnie, więc może to będzie dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Koreański producent telefonów komórkowych z wyników sprzedaży swoich flagowych produktów nie może być niezadowolony. Pierwszy smartfon z linii Galaxy S wzbudził wielkie zainteresowanie konsumentów nie tylko wysoką wydajnością, ale przede wszystkim niską ceną. Kolejny model czyli Samsung Galaxy S II do tej pory został sprzedany w około 30 milionach egzemplarzy, ta liczba pobiła nie tylko rekordy poprzednika, ale także wiele innych. Jeszcze przed premierą SGS III, koreański koncern traktowany był w kategoriach telekomunikacyjnego giganta – i słusznie. Mimo to Samsung przy okazji wypuszczenia na półki sklepowe swojego nowego smartfona postanowił wyciągnąć na stół jeszcze mocniejsze karty. Koreańczycy postarali się bardzo wypromować swój produkt - zaczynając od plotek i wycieków, które towarzyszyły nam praktycznie od wydania na rynek SGS II, przez wielką kampanię reklamową, a kończąc na umieszczeniu w ostatecznym tworze wielu innowacyjnych rozwiązań, z których wiele spełnia istotne funkcje marketingowe. To wszystko dało ogromny skutek w postaci sprzedania 10 milionów słuchawek w ciągu jednego miesiąca. Czy Samsung Galaxy S III wart jest uwagi oraz pieniędzy, które trzeba za niego zapłacić? Jakie są jego wady i zalety? Dzisiaj prezentujemy wam test najbardziej pożądanego urządzenia mobilnego ostatnich miesięcy – Samsunga Galaxy S III.

Test Samsung Galaxy S III - Nowy król wśród smartfonów? Edytowane przez Caleb
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ULLISSES - wybrałeś coś? Mnie Motorolka Razr jednak nie przypadła do gustu, pewnie niebawem spieniężę. Mam zbyt małe dłonie by kciukiem swobodnie musnąć odległy róg ekranu i przez to muszę używać dwóch dłoni. Ale Internet to bajka...

 

Do max 4" (chętnie 3.5" - 3.7") z równie dobrym aparatem i kamerą jak Motka co warto rozważyć do tysiaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcia nie będą robione nałogowo, z racji wykonywanej pracy i tak praktycznie zawsze mam przy sobie przynajmniej kompakta. Ten z komórki na wyjątkowo-wyjątkowe okazje. Patrząc po samplach tragedii nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie wzialem telefon z play HTC ONE V jest on na sprzedaz moja nokia n97mini zostala uszkodzona i szukam teraz telefonu:

- cena najlepiej do 200pln (moze byc 300 ale czym mniej tym lepiej),

- radio fm

- aparat taki jak w nokii n97mini czyli bez szalu ale jakiejs pikselologii nie ma,

- fajnie by bylo gdyby dalo sie czytac ebooki - nie bedzie zamuly przy otwieraniu,

- jak najwiecej fizycznych guzikow (nie nawidze telefonych z samym dotykiem),

 

Czy te telefony z Chin z systemem MTK sa czegos warte?

Nowy/uzywany w sumie lepiej nowy z gwarancja i faktura jezeli jest jakis bardzo fajny uzywany fonik z checia go rozwaze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fructo:

Jeszcze nie wybrałem.

Wczoraj jednak doznałem szoku biorąc do ręki N8 - na fotkach w Sieci wygląda na znacznie większy, niż jest w rzeczwistości. RAZR raczej odpada ze względu na baterię i microsim.

 

Rikki:

Po lekturze w Sieci nie wydaje mi się, aby jakakolwiek Lumia była - brak tam jest bodajże wysyłki plików przez BT. Generalnie chodzi o jakąś cholernie przydatną funckję systemu.

 

Czy w Bada 1.2 (Wave 8500) można włączyć układ 4x3 przy pisaniu klawiatury, czy jestem skazany na qwerty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosze się z zamiarem zakupu smart fona już jakiś czas ale teraz już została podjęta decyzja ze trzeba kupić w ciągu 2tyg zebrana gotówka to będzie ok 2k zł

Do czego chce używać telefon do rozmów smsów i WWW w zasadzie + fajnie by było jak by robił fajne zdjęcia i w zasadzie nic więcej.

Zdaje sobie sprawę z tego ze trzeba będzie lądować smart fona raz na dzień. Chciał bym zeby telefon był dobrze wykonany i w miarę wytrzymały (patrzyłem głownie na HTC z Aluminiową obudową)w oko wpadł mi też ONE X .

Czy może coś innego wyszło wartego uwagi lub się zapowiada ze niedługo wyjdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...