Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wave 3 za 5 stów w tym abo. Bez komentarza...

 

Za tyle mozna nówke wyrwac na allegro. Grand X In nie polecam, bylby rewelacja, ale zdupiona reakcja na dotyk w telefonie dotykowym, to jak dziurawa prezerwatywa.

 

EDIT:

 

Ewentualnie inaczej, wez tego Grand X In, bo za 59zl, to sie go pyli bardzo w porownaniu do reszty telefonow w tej ofercie. Sprzedaj go na allegro, z miejsca pojdzie za 600-650zl i bedziesz sobie mogl wybrac co dusza zapragnie. Od siebie w takim rozwiazaniu polecam Wave 3 albo Galaxy Ace 2.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam przedłużyć umowę z t-mobile.

Po negocjacjach:

 

abonament: 52 zł (był 70zł, tak że jestem zadowolony, ale czy słusznie?) w tym:

- 3os sieć rodzinna - musiała zostać niestety

- 250 min (więcej nie potrzebuje, miałem teraz 300 i wiecznie wisiały niewykorzystane)

- 512 MB transferu (myślę, że starczy - miałem 100MB)

 

no i teraz kwestia najważniejsza: wybór słuchawki

 

Nokia Lumia 800 - dopłata 239zł

LG L7 - dopłata 249 zł

Który byście polecili i dlaczego?

 

Do tej pory miałem Samsunga Wave 533 i dawał radę (wiadomo Bada, ale qwerty sprzętowe super)

Lumia ma Windowsa Phone 7.5 z aktualizacją do 7.8,

L7 Androida.

I tu rodzi się wątpliwość. Nie miałem jeszcze do czynienia, ani z jednym, ani z drugim systemem.

Zresztą nawet trudno mi porównać ich specyfikacje, bo dla mnie to tylko literki i cyferki i nie wiem jak się przekładają na codzienne użytkowanie.

 

Co wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno abonament kiepski, jak i telefony.

Ja niedawno przedłużyłem umowę w Orange - 68zł za 625min, 400sms i 1gb (bez telefonu 34zł).

 

Android na jednym rdzeniu to tragedia wydajnościowa, więc LG L7 czy Xperię J odradzam.

Lumia 800 to bardzo sympatyczna słuchawka, ale nie dostanie już żadnej aktualizacji. Lepiej dołóż minimum do HTC 8S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno abonament kiepski, jak i telefony.

Ja niedawno przedłużyłem umowę w Orange - 68zł za 625min, 400sms i 1gb (bez telefonu 34zł).

 

Android na jednym rdzeniu to tragedia wydajnościowa, więc LG L7 czy Xperię J odradzam.

Lumia 800 to bardzo sympatyczna słuchawka, ale nie dostanie już żadnej aktualizacji. Lepiej dołóż minimum do HTC 8S.

 

Myślę, że nie jest źle, bo utargowałem 20 zł na abonamencie, 100 na telefonie, micro-sim gratis i przesyłka też.

Zależało mi na obniżeniu rachunku, jak najmniejszym poświęceniem.

Wiesz gdybym brał abonament za 70 zł, to też miałbym podobne "gratisy", tylko po co, skoro ich nie wykorzystam?

W starym abonamencie spokojnie starczało mi 300 min. i 100MB, dodatkowo blokowała mnie sieć rodzinna (3 osobowa i musi to wisieć na moim abo, bo pozostałe dwa telefony to pre-paid),

HTC 8S kosztowałby mnie aż 420 zł.

Nie chciałbym dopłacać więcej niż te 250-300 zł.

 

Dzięki za opinie o tych dwóch słuchawkach.

Skłaniałem się ku Lumii, może to przez stary sentyment dla marki Dołączona grafika

 

Inne telefony:

 

 

Sony Xperia miro - 1

Nokia 603 z usługą „MyWallet” - 149

RIM BlackBerry Curve 9320 - 149

Sony Xperia J - 159

Samsung Galaxy Ace 2 (I8160) - 199

Nokia Lumia 800 - 239

LG Swift L7 (P700) - 249

HTC Desire X - 299

LG Swift L9 (P760) - 359

 

Tak to wygląda. Jaka słuchawka z tych wymienionych (bo te 359 i tak przekracza budżet) będzie wg was najbardziej w porządku.

Edytowane przez rudy 102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemuż? Dołączona grafika

 

768 ram,

 

Jak już tu pisałem, polowałem na niego, ale cena była zbyt wysoka. A dużo ramu się przydaje, u siebie najpierw miałem 168 w x8 - na początku ok, później porażka, teraz sola ma 512 i teraz jest ok, ale na bank za jakiś czas będę żałował, że nie ma więcej.

 

Android jest w sumie słabo zoptymalizowany i potrafi czasem dostać laga nawet na najbardziej wypasionych telefonach, więc im lepsze parametry tym mniejsza na to szansa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Android jest w sumie słabo zoptymalizowany i potrafi czasem dostać laga nawet na najbardziej wypasionych telefonach, więc im lepsze parametry tym mniejsza na to szansa.

Nawet nie pisz takich rzeczy, bo spotka Cię gniew fanbojstwa.

 

Z nudów rzuciłem okiem na testy L9 i ćwiartka RAMu więcej cosik pomaga (w domyśle - warto dołożyć 60zł dla samego ekranu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie pisz takich rzeczy, bo spotka Cię gniew fanbojstwa.

 

 

ale taka prawda, widziałem filmik z premiery galaxy s4 i jak przeskakiwał pomiędzy pulpitami, to przytrafił się lag dość mocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz 100 różnych aplikacji do obsługi smsów to omijaj WP szerokim łukiem. Nie wspominając o latarkach i budzikach.

 

I latarka i budzik w Lumii 800 jest. Moja żona akurat taką posiada i telefon jest świetny - wszystko działa płynnie, bez zawieszeń, bez przycięć.

Ja mam służbowego SGS3 i w teorii telefon pierdylion razy mocniejszy, a działa po japońsku - jakotako. Nie wspominając że z raz w tygodniu potrzebuje reseta bo mu odbija (a to wifi nie może autoryzować, a to sieci nie widzi itp, albo coś się zatnie i widgety nie działają)

Więc gdybym miał możliwość z chęcią przesiadłbym się też na cokolwiek z WP, ale polityka firmy niestety nakazuje Androida...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwrócić na coś szczególną uwagę przy zakupie Nokii N8?

 

np. te modele, co sądzicie?

 

http://allegro.pl/nowa-idealna-nokia-n8-12mp-16gb-f-ra-bialystok-i3135179691.html

http://allegro.pl/nokia-n8-jak-nowa-oryginalne-folie-okazja-i3135399805.html

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawie roku użytkowania lekkiego luzu nabrało suwadełko z boku, poza tym nic złego się nie dzieje. Jeśli telefon był w serwisie, prawie na pewno dali nowe śrubki po bokach i nie będzie nic widać z zewnątrz, jeśli był w "serwisie", śruby będą nosiły ślady dłubania. Ale jeśli wierzyć załodze zaznajomionego punktu Nokia Care, N8 to raczej rzadki gość.

 

Ta druga ma Symbiana Annę, od razu wrzucaj Bellę, a potem Bellę Refreshment. Wykonywalne przez domowe WiFi w ciągu kwadransa. To się nazywa "niewspierany system", też o tym nie wiedziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło wyłączyć i włączyć smartfon. Uczę się androida, prosze o wyrozumiałość.

Mam natomiast kolejny problem tym razem nie wiem czy softowy czy telefon jest zepsuty.

Mam HTC Desire X od dzisiaj na andku 4.0.4

Nie działa mi klawisz przygłaszania. Są jakieś blokady, czy trzeba coś zrestartować ?

Jeżeli to wada fabryczna to oddawać telefon do salony T-Mobile czy odsyłać od razu do serwisu ?

Słyszałem, ze w salonie może poleżeć z 2-3 tygodnie więc szkoda czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło wyłączyć i włączyć smartfon. Uczę się androida, prosze o wyrozumiałość.

Mam natomiast kolejny problem tym razem nie wiem czy softowy czy telefon jest zepsuty.

Mam HTC Desire X od dzisiaj na andku 4.0.4

Nie działa mi klawisz przygłaszania. Są jakieś blokady, czy trzeba coś zrestartować ?

Jeżeli to wada fabryczna to oddawać telefon do salony T-Mobile czy odsyłać od razu do serwisu ?

Słyszałem, ze w salonie może poleżeć z 2-3 tygodnie więc szkoda czasu.

 

Klawisze głośności powinny działać na odblokowanym ekranie, więc jeśli nie działają, to serwis, no chyba, żeby jeszcze raz softa wgrać, aczkolwiek nie sądzę, żeby to pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to wada fabryczna to oddawać telefon do salony T-Mobile czy odsyłać od razu do serwisu ?

Słyszałem, ze w salonie może poleżeć z 2-3 tygodnie więc szkoda czasu.

 

Salony nie prowadzą na zapleczu swojego serwisu, bo to nieopłacalne, tylko wysyłają telefony dalej. Dlatego trwa to dłużej, niż teoretyczne 14 dni roboczych (roboczych = sobota i niedziela odpadają).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salony nie prowadzą na zapleczu swojego serwisu, bo to nieopłacalne, tylko wysyłają telefony dalej. Dlatego trwa to dłużej, niż teoretyczne 14 dni roboczych (roboczych = sobota i niedziela odpadają).

 

Salony sa nastawione na sprzedaż, takie coś jak reklamacja i serwis to juz raczej ich nie interesują, kiedyś nie mogłem się doprosić żeby simlocka usunęli przez spory czasa dopiero jak pogroziłem rozwiązaniem umowy to się pośpieszyli. Podejżewam że telefony też wysyłają jak sobie przypomną albo mają takich problemów więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to samo u mnie na Desire bez-X. O ile vol up dziala w miare normalnie, o tyle vol down nalezy wduszac pelna sila lub odpowiednio wyczuc gdzie "lapie". To jest podobno wada fabryczna wszystkich dezajerow

 

Kurcze fucktycznie.

Nadusiłem dość mocno i zaczął reagować. Teraz tak jakby lepiej ale do precyzji mu brakuje.

Niemniej obejdzie się bez serwisu. Dzięki.

 

Aha. aktualizacja do JB mnie czeka. Sądziłem, że spokojnie to zrobię z poziomu telefonu jako jakiś update ale nie widzę takiej opcji.

Muszę nieco poczytać na ten temat czy to jest jakiś banał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon z brandingiem? Te nieco dłużej muszą czekać na aktualizacje. Generalnie opcja jest dostępna w ustawieniach telefonu. Najlepiej sprawdź na forum.android.com.pl w dziale twojego telefonu.

 

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym problem wgrać ręcznie soft. Wszystkiego sie dowie na ów forum. Ja miałem z Brandingiem i wgrałem sobie JB (moda) do SGS+. Nie dosć że działa świetnie to jeszcze całkiem płynnie. Na dysku mam oryginalny soft pomarańczowych jakby co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...