Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od siebie jak najbardziej Windows Phone polecam, dla ludzi, ktorym pierdylion aplikacji nie jest potrzebny, jest to system jak znalazl. Ktos wyzej fajnie napisal, ze na WP po prostu telefon sie uzywa, a nie kombinuje i moim zdaniem świete slowa ;)

Ot całe sedno dyskusji. Nokia z Windowsem to świetna słuchawka do rozmów i sms-ów, czyli do tego, do czego początkowo telefon służył. Jeżeli jesteśmy mało wymagający, to telefon wręcz dla nas. Jeżeli wymagany bardziej konkretnego sprzętu musimy przemyśleć inny system operacyjny.

 

*

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meeron - 289 zł Nokia Lumia 520 - moim zdaniem nie ma nic lepszego. Zwłaszcza, że sama nawigacja głosowa OffLine Nokii Here Drive jest dodawana za darmo. Chcac kupić nawigację na Androida/iPhone musimy wydać koło 100 zł. I mając Nokię mamy nawigację dozywotnio z aktualizacjami.

Do tego kupując tani smartfon na Adnroidzie licz się z tym, że będziesz miał słaby procesor i Android będzie kiepsko chodził. Na mocnych sprzętach źle nie jest - choć i na moim Samsungu Galaxy S4 potrafił sie zacinać i zwalniać. Tu Lumia 520 bija na glowę Androida.

 

A wogóle CO to za sieć jest ? I czy przedłużasz umowę czy przyszedłeś z ulicy podpisać nową? Bo w wielu przypadkach można negocjować :) zwłaszcza Orange stracił dużo klientów i obecnie jest BARDZO "elastyczny" przy negocjacjach. Znajomy przedłużał umowę w Orange - ma abonament 59.90 zł - ponegocjował i Lumię 520 normalnie w ofercie za 120 zeta dostał za zlotówkę :) w moim przypadku jako klientowi biznesowemu zaproponowano dodatkowy gratis w postaci 4 GB miesięcznie za darmo - płace za 4GB a mam 8 :) :)

 

HELLBOY - na WP8 zrobię  dokładnie to samo co na Androidzie. 

Jedyna różnica jest taka, ze WP8 jest bardziej zamknięty, oznacza to, że nie mozemy tak dowolnie ingerować w oprogramowanie. Jeśli ktoś lubi non-stop wgrywać i kombinować to OK - Android jest dla niego. Choć i w WP8 można "pokombinować" z ROM'ami :)

Sam zaczynałem przygodę z androidem na przelomie 2006/2007 roku - ale ostatnio mam dość. Oczekuję, że smartfon ma działać. Na dziś używan nawigacji, łączę się z serwerem Exchange, uzywam aplikacji bankowej, ERP i robię całą masę rzeczy. Do wszystkiego mam aplikacje. Nie zauwazyłem by jakaś aplikacja z Androida nie miala odpowiednika w WP8. 

I co ciekawe zauwazyłem, że apki na WP8 są tańsze :) niż na Andka, te co miałem na Andku kosztowały 6 i więcej złotych - na WP8 znalazlem ich odpowiedniki za 3.49 zł - kolejny plus.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy aplikacje na androida są droższe? Właśnie przeglądam sklep M$. Tapatalk 4, 10 zeta. Dałem 3. Angry birds ponad 3 zeta. Mam za darmo z marketu Google. Przykłady można mnożyć. M$ jest droższy niż Apple. Jest najdroższy i z najmniejszym wyborem.*

Edytowane przez HELLBOY
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tablet z Androidem i jakoś tej płyności nie widzę, a Nvidia Tegra 3 w Asusie Transformersie to taniocha nie jest.

 

Tablety Asusa nie sa najlepszym przykladem na prezentacje wydajnosci Androida ze wzgledu na uzyte kosci pamieci, ktore szybko traca na wydajnosci. Dodanie obslugi TRIMa w 4.3 przywraca niektore do zycia, jak chocby Nexusa 7, ale nie wiem czy ktorys Transformer sie tej wersji doczekal. Z drugiej strony, tablety z Androidem zawsze byly nieco z tylu w porownaniu do telefonow. System sam w sobie zasuwa bez problemow na Nexusie 4 bez zadnych kombinacji i to jest aktualnie urzadzenie wzorcowe.

 

Wiele zalezy tez od przygotowanej przez producenta wersji oprogramowania. Dla przykladu Xperia J, ktora pierwotnie wyszla z 4.0.4 i na ktorym dzialala znosnie po aktualizacji do 4.1.2 jest moim zdaniem nieuzywalna. Urzadzenia Samsunga z kolei charakteryzuja sie milardem czesto niepotrzebnych i nieuzywanych funkcji, ktore negatywnie wplywaja na plynnosc dzialania, a ktorych czasem wylaczyc sie nie da. Sam launcher Samsunga tez nie nalezy do najlzejszych.

 

 

 

Ciekawe czy do Androida 6 wystarczy Core i7 czy będę musiał mieć telefon z serwerowym Xenonem i 16 GB RAM. Dołączona grafika Smieszne ? Cóż Samsung chce produkować 8 rdzeniowe proce o taktowaniu 2.5 GHz, w pełni ośmiordzeniowe. Czyżby do Androida 5 cztery rdzenie i 2 GHz to za mało? przestaje to być fajne.

 

 

 

Aktualnie Android (4.1-4.3) jest w stanie spokojnie dzialac na dwoch rdzeniach i 1GB RAMu. Jesli wiezyc plotkom w wersji piatej wymagania co do RAMu maja sie zmniejszyc wiec moze tansze konstrukcje skorzystaja, jak przy okazji zmiany na 4.x, ktora sporo przyspieszyla.

 

 

 

Stąd moje duże rozczarowanie Androidem - minął mi początkowy entuzjazm, wgrywanie Romów zrobiło się nudne, walka ze sprzętem najnormalniej zaczeła mnie denerwować. Po przesiadce na lumię 720 znów mogę telefonu normalnie używać, a nie kombinować. Zresztą ostatnio coraz częsciej noszę Sonim XP5300 Force, gdyby jeszcze miał nawigację glosową to bym w ogóle zrezygnował ze smartfonów. Zresztą to kolejny plus Nokii - Here Drive - nawet na najtańszej L520 ją mamy i nie musimy wydawać kasy.

 

 

Walka ze sprzetem i softem jest zwyczajnie nudna, niepotrzebna i bez powodu zabiera czas. Czasem jednak mozna trafic na taki, ktory sie sprawdzi i z ktorym problemow nie bedzie, nawet na tanszych urzadzeniach. Jak ktos nie chce sie bawic a a ma fundusze to moze po prostu wybrac telefon z serii Google Edition i bedzie mial sytuacje jak w iOS, czyli szybkie aktualizacje i dzialanie jak producent przewidzial.

 

WP8 sie rozwija, ale jeszcze ma dluga droge przed soba. Jako telefon dla osoby, ktora dzwoni, pisze sms, czasem sprawdzi cos w sieci i chce posluchac myzyki czy pstryknac fotke nada sie dobrze, ale jednak opcji kustomizacji nieco mu brak. Sporo osob przykladowo pyta o mozliwosc zmiany klawiatury z qwerty na klasyczna - do dzis opcji brak, aplikacja w markecie (czy jak sie tam ten sklep) nazywa byla jedna i bez polskiego slownika. Z zawartoscia sklepu na biezaco nie jestem, ale swego czasu panowal tam wiekszy balagan niz w pierwszej wersji Marketu na Androida. Kiepskie opisy, niedzialajace aplikacje badz robiace zupelnie co innego, spora czesc, ktora miala odpowiedniki u konkurecji - platna. Nawet znalezienie normalnej przegladarki czy menadzera plikow bylo ciezkie. Do dzis nie wiem, gdzie zapisywane byli pliki PDF, ktore sciagalem na HD7 z pomoca bodajze UC Browsera. Nie wykluczam, ze sytuacja sie poprawila, ale to wciaz nie to samo.

 

Trzeba tez pamietac o zabezpieczeniu sobie danych bo zgranie kontaktow z takiego telefonu graniczy z cudem. Jest niby synchronizacje z kontem MS i pomaga przy przejsciu z WP na WP, ale mozliwosci wyciagniecia kontaktow jako wizytowek w normalny sposob juz nie ma. Kiedys dalo sie przez strone, teraz tylko do .csv. Zaden soft do zarzadzania danymi telefonow z WP z kolei nie rusza.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się wreszcie się ujawni osoba, która minusuje mnie za każdym razem jak piszę prawdę o Androidzie, bo nawet nie wiem z jakim ciemnym fanbojem mam do czynienia.

 

@HELLBOY

Głupa rżniesz? Tapatalk w Google Play kosztuje $5, teraz jest chwilowa promocja za $1. Angry Birds na WP nie ma reklam, na Androidzie zaś tak. Wersje premium, i tu, i tu po $1.

 

@KrzychuG

[*]Nie uogólniaj tak bardzo, bo co innego jest np. NovaThor U8500 a co innego Snapdragon Krait 300. Obydwa są dwurdzeniowe i dostępne w konfiguracjach z gigabajtem ramu. Jak już wyraźnie pisałem, nawet SGS1 daje sobie radę z Androidem 4.3. To, że na SXJ działa jak działa to tylko przekaz od producenta.

[*]W WP8 standardowa przekątna ekranu to 4.5". Za mało na QWERTY? Po co u licha ktokolwiek chciałby używać emulatora 3310?

[*]WP8 rozwija się, ale w innym kierunku niż Android. Menedżer plików już jest, ale po co? To system zajmuje się utrzymywaniem jakiegoś porządku w plikach. Dokument który pobrałeś może być w ścieżce głębokiej na sto podfolderów, ale co cię to - uruchamiasz np. Worda i on już "wie" gdzie są wszystkie pliki, które on "rozumie".

[*]Sprawę eksportu kontaktów zbadam później, bo coś mi się nie wydaje.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Oczywiscie, ze to inne uklady i wine za to jak dziala system czesto ponosi producent urzadzenia totez zwalanie wszystkiego na Androida po prostu jest bezcelowe. Sa urzadzenia, ktore nie maja topowej specyfikacji a na ktorej system dziala jak powinien a sa takie, jak chocby GS3, na ktorym wciaz zdarzaja sie niepotrzebne opoznienia i przyciecia.

2. Sa rozni ludzie, ktorzy maja rozne przyzwyczajenia. Sporo osob pyta o mozliwosc zmiany klawiatury na taka bo zapewne sie do niej kiedys przyzwyczaili i tak im wygodniej. To niby smieszna i prosta rzecz, a jednak. W WP (i iOS) w zasadzie nic z tym nie zrobisz. Z ta przekatna cos przesadziles. Wspomniania tu Lumia 520 ma 4", 620 3.8", 720 czy 820 4.3". Dopiero 920 lapie sie na 4.5".

3. Pierwszym problemem bylo w ogole pobranie pliku .pdf na urzadzenie. Czytnik (nie pamietam juz jaki to byl) widzial go tylko dlatego, ze odpalil go zaraz po pobraniu i plik widnial na liscie ostatnio otwieranych. Gdyby lista sie zapelnila to cos czuje, ze odnalelezienie wowczas takiego pliku graniczylo by z cudem. Oczywiscie teraz sytuacja jest nieco inna. MS dodal obsluge zewnetrznych kart pamieci, trybu pamieci masowej i jak wspomniales menadzera plikow a i czytnik PDF pewnie tez ulegl poprawie.

4. Nie ma mozliwisci zapisania ich ponownie na SIM. Sa jakies aplikacje, ktore na to pozwalaly, ale wiekszosc byla platnych a malo ktora robila to czego od nich oczekiwano. Jeszcze za czasow WP7/7.5 mozna sie bylo dostac do kontaktow poprzez konto hotmail i zapisac jako .vcf. Teraz zostal juz tylko .csv, z ktorego owszem liste mozna sobie wydrukowac, ale z pozniejszym importem jest juz problem. Prawdopodobnie mozna je zsynchronizowac z outlookiem. Mozliwe, ze dodanie poprawnej obslugi bluetooth i kart SD cos w temacie zmienilo, ale podejrzewam, ze bez dodatkowej aplikacji wciaz nic z tego nie wyjdzie. Z importem danych bylo juz lepiej, glownie za sprawa Nokii i jej aplikacji do transferu danych po bluetooth, ale i tu zdarzaly sie czasem problemy.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można je synchronizować z Outlookiem i eksportować do woli - do Outlooka podłączyć można dowolny telefon, z Androidem też. Zaś na outlook.com mamy mozliwość eksportu.

 

Jak nowy telefon mamy z WP8 to wystarczy uruchomić posiadane konto Live i wszystko się samo zsynchronizuje. Kontakty na SIM są mocno zubozone i jedyną zaletą było bezproblemowe przenoszenie - KIEDYŚ. Dziś przenoszenie to nie problem. Zresztą jest apka w Lumii. :) która przenosi kontakty z dowolnego telefonu via Bluetooth - z innego pod WP8 też - testowałem :) :) Więc zapis na Sim jest całkowicie zbędny jak dla mnie. A jeśli dodać to, ze mam do większości kontaktów dołączone zdjęcia oraz masę innych danych - to przenoszenie via Sim odpada całkowicie

 

Mam Adobe na WP8 i PDF'y są na karcie pamięci - nie ma problemów z ich odszukaniem. :) innych plików zreszą też. WP* pyta się czy np. zdjęcia, muzę czy filmy zapisać na Karcie pamieci. :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, 

 

szukam czegoś, a właściwie znajoma szuka i mnie w to wciągnęła, telefonu za jakieś 400 zł, no może być z lekką górką, ale te 500 zł to max bez gadania, a dorzuć jeszcze 100 i będzie super, 400 to kwota startowa, więc te 500 już jest tą dorzuconą extra setką. 

 

Wymagania są takie, że telefon ma służyć do dzwonienia, sms, czasem internet i możliwie jak najlepszy aparat nie mniejszy jak 5 mpx. Nie ukrywam, że android był by wskazany, bo takiego utopiła, więc zmiana była by mniej uciążliwa.

 

polecicie coś sensownego, czego nie będzie się chciało z powodów zamulania rozbić o ścianę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Xperia Sola? Dołączona grafika

A tak serio, jeżeli w grę wchodzą używki, to albo Samsung Galaxy Ace 2, ewentualnie Galaxy S i9000 (na custom romach działa całkiem nieźle). Chociaż warto też rozejrzeć się za Nokią Lumią 520, w tym przedziale cenowym Windowsy podobno działają sprawniej, niż budżetowe Androidy.

Edytowane przez Micky92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniana Nokia Lumia 520 będzie idealna.

 

NIe podobno ALE na 1000% :) Windows Phone 8 to prawdziwa rakieta. W bezpośrednim porównaniu na tym samym procesorze - Android wypada bardzo nędznie w stosunku do WP8. A jeśli mamy tanie, budżetowe telefony to wogóle mozna zapomnieć.

 

WP8 jest bardzo latwy - kafelki bardzo łatwo się ogarnia - co więcej. w zasadzie Widżety i Ikony na Androidzie to tez są kafelki :) tez mamy różną wielkość.

 

Kafelki moga mieć różny wygląd tu Masz mój ekran :

https://skydrive.live.com/redir?resid=86DCD0A4B69A3F1!118&authkey=!AIzTDXvXG4cO4ig&v=3

 

Zwróć uwagę na ikonę na samym dole - to DMSS nie wygląda jak kafelek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Xperia Sola? Dołączona grafika

A tak serio, jeżeli w grę wchodzą używki, to albo Samsung Galaxy Ace 2, ewentualnie Galaxy S i9000 (na custom romach działa całkiem nieźle). Chociaż warto też rozejrzeć się za Nokią Lumią 520, w tym przedziale cenowym Windowsy podobno działają sprawniej, niż budżetowe Androidy.

telefon tylko nowy i na gwarancji, sola odpada, miałem i sprzedałem, bo nie szło na tym badziewiu pracować.

 

Też właśnie nad nokią 520 myślałem, ale czy windows phone podejdzie to nie wiem, chyba zabiorę ją do sklepu, niech pomaca i zadecyduje. W takich pieniądzach faktycznie android może być wnerwiający. 

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzylem teraz za telefonem, bo Lumia 820 mi sie znudzila i w gre wchodzily 3 modele. Nokia 925, zauroczyl mnie ten telefon, ale niestety cena najwieksza, na eBayu przynajmniej ze 300F na aukcji. Drugi byl Nexus 4, zawsze mi sie podobal, ale jak sprobowalem WP8, to do Androida jakos nie tesknilem, bo plynnosc dzialania WP jest genialna. Z tego tez powodu w gre wchodzil tez Samsung ATIV S, ktory mozna dostac za 200F bez problemu (na allegro widze nawet za 800zl !!!). Jedyny problem z tym telefonem, to brak jakichs ciekawych aplikacji producenta, do ktorych przyzwyczaila mnie Nokia (nawigacja, Nokia muzyka, obrobka zdjec itp.).

 

No ale dzisiaj zostaly rozwiane wszelkie watpliwosci. Nexus 4 8GB - 159F, 16GB - 199F na Google Play :) Przy takiej promocji zgarnalem odrazu Nexusa 16GB. Obym nie żałował, bo powiem szczerze, ze WP8 mi sie bardzo podoba, a Androida troche sie obawiam, szczegolnie w kwestii plynnosci dzialania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co kupić, bardzo chciałem sprowadzić sobie xiaomi mi2s ale dziś obniżono cenę nexusa o 25% i teraz nie wiem czy warto bawić się w sprowadzenie xiaomi mi2s z ibuygou czy lepiej sprowadzić nexusa 4 z niemiec ?
 
koszt xiaomi 16gb z baterią 3100mAh = ~~1316zł
koszt nexusa 16gb = 1065zł
 
co byście wybrali ? może lepiej zaczekać do premiery nexusa 5 i xiaomi 3 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xSaYmoNx - a musi być Android ? Bo za 1300 zeta spokojnie kupisz Lumię 820 czy nawet Lumię 920. Na allegro reklamują się sklepy, które sprzedają nowe Lumie 920 za 1300 zł. 

 

Lumia 920 ma ciut mniejszy ekran niż Nexus 4 - 4.5 vs 4.7 cala, przy takiej samem rozdzielczości. A po za tym jest od niego lepsza : Większa pamieć 32GB vs 16GB, dłuższe czasy rozmów, lepszy aparat fotograficzny. Do tego ładowanie bez przewodowe, wystarczy zakupić ładowarkę indukcyjną i tyle. Masa fajnych aplikacji - w tym głosowa nawigacja OffLine na cały świat, za darmo.

 

O szybkości działania WP8 nie muszę chyba pisać ? :) W porównaniu do WP8 szybkość i płynność Androida wypada nadzwyczaj żałośnie, nawet najnowszy iOS 5 Apple wypada gorzej :) co jest wyczynem, bo iOS'owi wiele można było zarzucić ale nie brak płynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem lumie 710 co do systemu to wszystko spoko jedyny minus to jeszcze mało aplikacji, dziś siostra dostała swoją lumie 520 też bardzo fajny telefon ale jakoś chciałbym coś z androidem... myślę poważnie nad tym xiaomi, nexus i 4,7 cala wydaje mi się że to dla mnie za duży telefon. Muszę coś kupić i to szybko bo moja e51 padła a lumia 710 ledwo daje radę po zalaniu ;/

 

miui to chyba jedna z lepszych nakładek na androida ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pierwsze wrazenia po otrzymaniu Nexusa 4, to:

 

1) Bardzo ładny Dołączona grafika

2) System niby plynny, ale jednak widac jakies zadyszki, w porownaniu do WP8 jest to zauwazalne, nie czuc tej fajnej lekkosci Windowsa

3) W porownaniu do Nokii 820, Nexus ma znacznie gorsza reakcje na dotyk. Na Nokii doslownie najmniejsze musniecie bylo wykrywane, czesto mialem z tym problem, bo nawet w kieszeni spodni potrafila reagowac. W Nexusie jednak jest to znacznie gorsze, nie mowie ze zle, ale w porownaniu do Nokii, to slabo

 

Generalnie pierwsze wrazenie nie bardzo, wrażenia nie robi. Brakuje mi ogromnie tej lekkosci Windowsa, ktora w porownaniu ze wspomniana wyzej genialna reakcja na dotyk w Nokii, robi swietną kombinację i az sie chce takiego urządzenia uzywac Jutro pobawie sie na spokojnie, to zobacze co i jak, moze zmienie zdanie, ale narazie żałuję ze jednak nie wzialem Lumii 925.

 

A tak BTW. to czy jakis uzytkownik Nexusa moze potwierdzic ciche bzyczenie elektroniki jak sie przylozy glosnik do ucha ? To pierwsze co zauwazylem jak przylozylem ucho i widze na necie, ze ludzie maja z tym problem. Nigdy nie mialem przekonania do LG i taka akcja raczej im w moich oczach nie poprawi notowań...

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że Nexus 4 ma zadyszki .

 

Raz że to czysty Android 4.2 JB to ma Quada i 2GB ramu na pokładzie , nie powinno być żadnych ścinek . 

 

Widziałem ICS-a w działaniu na HTC Desire X ( ma dużo gorsze bebechy ) i wszystko chodziło płynnie , JB na takim sprzęcie również powinien chodzić płynnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko właśnie to jest główna bolączka samego systemu - na jakim sprzęcie byś nie postawił Androida to i tak znajdzie sposób na przymulanie ;)

Tu dużo daje zamknięta architektura iOS czy WP - po prostu  system pisany pod konkretną konfigurację i na niej ma działać.

Ja przerobiłem już 3 słuchawki z androidem - SGS2, SGS3 i chwilowo Xperię J - i za każdym razem taka sama lipa.

Teraz się czaję albo na L925 albo na L1020, zależy jakie będą ceny na obie.

Brakuje mi tylko jakiegoś aparatu z topową specyfikacja ale w mniejszej obudowie, czyli max 4.3"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janisław - witaj w klubie. Dołączona grafika moje pierwsze to : HTC Magic Andek 1.5 oraz  HTC Dream 1.6 i tez tak miały - zamulanie, zwalnianie. Zasadniczo to każdy sprzęt na Androidzie się zamula, zacina i zwalnia. Nawet wersja x86 Androida zainstalowana na HP tx2500 z "pełnowymiarowym" (Turion X2) procesorem potrafiła się zacinać - a przecież Windws XP działał na nim płynnie. :) :)

Może moje wysmiewanie się, że do Androida 5 potrzebny będzie Core i7 z 8 GB Ram'u zawiera ziarnko prawdy :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Rhavir .

 

Pod warunkiem że Andek będzie miał w przyszłości wersję 64-bit , bo tak nie ma sensu pakować do komórek więcej niż 4 GB ram .

 

A co do wydajności - Andka 2.x od wersji 4.x dzieli przepaść jeżeli chodzi o wydajność , w wersji 4.x jest o niebo lepiej zoptymalizowany .

 

A co do Androida x86 i jego działania na ww. sprzęcie HP to nie napisałeś jaka to była wersja Andka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kilka aplikacji i prędzej czy później zacznie zamulać, albo co najmniej chodzić zauważalnie wolniej, niż w dniu w którym wyjęło się go z pudełka, albo zrobiło full wipe. Mam 3 tel z androidem i zawsze tak jest, aczkolwiek na aktualnym jest to mało zauważalne. 

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od wersji systemu jak i tego co ma fon w środku .

 

Pierwszy mój fon z Andkiem to Galaxy I5800 - niemal od razu wgrałem do niego custom roma , u mnie praktycznie nie mulił , dopiero jak go matka miała to faktycznie zaczął trochę mulić - możliwe że nowsza wersja tego CR go muliła , na poprzedniej wersji było OK .

 

Teraz mam Galaxy Ace S5839i , znowu wgrany Custom rom ( z przyzwyczajenia ) i nic mi nie muli ( oprócz zdjęć z karty microSD ale to wina samej karty ) . 

 

Siostra miała Galaxy Ace 2 dłuższy czas ( 1 rok albo dłużej ) z domyślnym softem z Ery i też jakoś nie narzekała że jej coś muli . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SGS3 na stocku XEO, z około 120 zainstalowanych aplikacji i nic mi nie muli. Jak dla mnie to takie głupoty tu grzmocicie, że aż mi słabo się robi. W dodatku mam włączone oszczędzanie energii, więc procesor chodzi na zmniejszonej mocy.*

Edytowane przez HELLBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam teraz SGSIII na oficjalnym, najnowszym sofcie. Tuż po zrobieniu full wipe działa faktycznie w miarę płynnie, ale wystarczy przywrócić listę kontaktów (kilkaset z mailami, zdjęciami itp), wiadomości, dorzucić synchronizację z kilkoma kontami i się znowu robi syf - głupie otworzenie listy kontaktów powoduje przycięcie na sekundę, to samo wywołanie listy ostatnich połączeń. Jeżeli tego nie zauważacie to albo macie wyjątkowe szczęście do słuchawek albo nie widzieliście jak płynnie może działać system na smartfonie. A co do powyższego posta - u mnie w pracy są cztery SGS3, z każdą jest taka sama lipa jeśli chodzi o płynność. Więc nie, to nie jest grzmocenie głupot, tylko opinie użytkowników. Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

Edytowane przez Janisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat samsung cierpi na mega niedopracowane aplikacje kontaktów/dialera i sms, w sumie sony ma chyba jeszcze bardziej zwalone te aplikacje. Bo te aplikacje nawet na s4 włączają się z widocznym opóźnieniem. Zmiana dialera pomaga, ale pomimo tego, że mam wykupiony fajny dialer, to go nie instaluję, bo akurat te lagi mi nie dokuczają i nie pojawiają się często, bo po prostu ta aplikacja jest trzymana w pamięci. Android z natury lubi się zaciąć, szczególnie taki, który nie był poddany will wipe od dłuższego czasu. 

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...