Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Korciło mnie to napisać, ale ogólna atmosfera w tym temacie (Android FTW!!!111) i tabu na przedstawianie w pozytywnym świetle iOS/WP zwyciężyły.

Bo jak napiszesz, że Kałdroid jest dla nerdów i gimbusów, to się rozpętuje Scheissstürm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby napisał że Nokia N8 jest stara i w sumie to poza aparatem też nie ma się co nią jarać też byłby ból [gluteus maximus].
Internety - nie brać zbyt poważnie.

 

Siostra ma tel na windzie - niegłupi system. W sumie, wszystko co ma działać działa. Jest w miarę szybko, bez zbędnych wodotrysków. Spróbuję, jak tylko będą jakieś sensowne używki. Póki co, zostaję z androidem, mimo, że to bardziej zabawka niż słuchawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z wybraniem telefonu z WP8, który waszym zdaniem będzie lepszym wyborem : Nokia L520/L620 czy HTC s8 (rozważam zakup tylko miedzy tymi trzema modelami, mile widziane argumenty dlaczego wybrać dany model)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Makduf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z wybraniem telefonu z WP8, który waszym zdaniem będzie lepszym wyborem : Nokia L520/L620 czy HTC s8 (rozważam zakup tylko miedzy tymi trzema modelami, mile widziane argumenty dlaczego wybrać dany model)

 

Pozdrawiam

 

Nokia l620

Edytowane przez michal321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy czego oczekujemy - L520 jest TANIA - pokazcie mi kosztujący 450 zeta telefon, który działa tak samo płynnie jak iPhone? Ba - Nokia Lumia 520, 620 i 720 (te same "flaki" ) - okazała się szybsza od bety iOS'a :) 

L520 ma tez większy ekran - jak tam nie widzę różnicy między 4 a 3.8 cala - ale rozumeim, ze sa tacy, którzy wolą mieć większy ekran.

Mój kolega celowo kupił Lumię 520 - bardziej mu zalezało na większym ekranie, niż na doświetleniu, kompasie i NFC.

 

Ogólnie L620 jest bardziej doposażona - ma Gorilla Glass, diodę LED, Kompas, NFC - ma też o 0.2 cala mniejszy ekran. Ale pamiętajmy, że jest droższa.

 

Wiele zalezy od tego co chcemy robić.

 

Jak chcemy mieć polączenie L520 i L620 - to musimy niestety kupić Lumię 720 - owszem - płacimy sporo więcej, ale mamy świetny sprzęt.

 

Natomiast co do jednego jestem pewien - w cenia L520 oraz L620 nigdy nie kupimy telefonu z SlowDroidem - nie ma szans by za 450 zł mieć płynnie i szybko działałący nowy telefon z SlowDroidem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz się bo nie widziałeś N900 Dołączona grafika

 

N900 ma słaby aparat w porównaniu do N8 ... o 808 lub 1020 nie wspominam

 

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=4577&idPhone2=3252&idPhone3=2917

 

ps. małe porównanie rozdzielczości optycznej Nokia N8 vs Nokia 808. Oba zdjęcia zostały wykonane w max rozdzielczości aparatów (N8 w 4000x3000 , 808 w 7152x5368), następnie fota z 808 została przeskalowana najlepszym filtrem skalującym (lanczos) do rozdzielczości takiej jak N8 czyli 4000x3000, następnie wycięte zostały te same fragmenty obrazu, zapisane w bezstratnym png (by nie było rekompresji stratnej) i przedstawiam je 1:1. W obu aparatach są wyłączone filtry wyostrzające.

 

Nokia N8:

Dołączona grafika

 

Nokia 808:

Dołączona grafika

 

Zrób zdjęcie tym N900, przeskaluj do 4000x3000 i porównaj jakość przy zoomie 1:1 - toto nie ma czego szukać w porównaniu do najlepszych.

 

UWAGA: w przeglądarce zdjęcia są pomniejszone, radzę zapisać na dysk i oglądać w programie do przeglądania przy powiększeniu 1:1 - w ten czas widać większą różnicę

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

808 to ja bym chętnie przygarnął , bardziej nawet niż 1020.

KYLE łapa ci się trzęsła przy N8 ? Dołączona grafika Mocno zamglone i rozmyte to z N8 masz....

Spójrz na to. Wycięte z całości a jest bardziej ostre i wyraźniejsze niż twoje. Wiem że to inne ujęcie ale jakościowo niebo a ziemia.

 

post-7607-0-96305900-1379531404_thumb.png

Edytowane przez Polar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KYLE łapa ci się trzęsła przy N8 ? Dołączona grafika Mocno zamglone i rozmyte to z N8 masz....

 

 

Zrobiłem dwa zdjęcia (to jest ujęcie jedno z dwóch - oba wyszły równie ostro, i są to ujęcia udane, nieporuszone, z prawidłowo złapaną ostrością), mam bardzo pewną rękę (potrafię robić ostre zdjęcia z ręki i czasem 1/7 sekundy), to zdjęcie ma czas 1/866 lub 1/877 sekundy (teraz nie wiem z którego ujęcia wyciąłem), więc nawet z Parkinsonem nie powinno być poruszone. Wycinek jest z górnej części kadru (ostrość przy brzegach jest niższa niż w samym centrum) i dodatkowo wyłączony jest filtr wyostrzający - jeśli masz w ustawieniach aparatu nastawione coś innego niż "niska ostrość" , czyli np. ustawienia domyślne, to masz aktywne wyostrzanie.

 

Kiedy patrzę na Twoje zdjęcie, to widzę filtr wyostrzający (białe odbicia przy liniach wysokiego napięcia) i wycinek domyślam się że z bliskich okolic centrum kadru (zarówno w poziomie jak i pionie).

 

ps. wyłącz wyostrzanie w aparacie (ostrość w standardowej aplikacji aparatu: mała, niestandardowe aplikacje, na domyślnych ustawieniach ostrości też wyostrzają) i wytnij obszar o wysokości 360 pikseli, zaczynając 220 pikseli poniżej górnej krawędzi całego zdjęcia (jednak w poziomie centralnie) ... ostrość będziesz miał tą samą.

 

aha ... obiektywy obu aparatów były idealnie czyste i nie mają ani jednej mikrorysy!

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy patrzę na Twoje zdjęcie, to widzę filtr wyostrzający (białe odbicia przy liniach wysokiego napięcia) i wycinek domyślam się że z bliskich okolic centrum kadru (zarówno w poziomie jak i pionie).

 

ps. wyłącz wyostrzanie w aparacie (ostrość w standardowej aplikacji aparatu: mała, niestandardowe aplikacje, na domyślnych ustawieniach ostrości też wyostrzają) i wytnij obszar o wysokości 360 pikseli, zaczynając 220 pikseli poniżej górnej krawędzi całego zdjęcia (jednak w poziomie centralnie) ... ostrość będziesz miał tą samą.

 

Robione na ustawieniach domyślnych.

Masz pewność że jak ustawisz niska ostrość to nie dodaje filtru rozmazującego ?

Bo ja na twoim zdjęciu widzę wyraźną ciemną poświatę wokół kabla co by świadczyło o dodaniu filtru typu blur.

Albo to jakieś artefakty z kompresji. Albo jedno i drugie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pewność że jak ustawisz niska ostrość to nie dodaje filtru rozmazującego ?

 

Na 95% nie daje rozmazującego, więc można powiedzieć, że jestem tego pewien. ... tak czy inaczej, mam 100% pewności że ostrość normalna wyostrza (bo to widać). Nokia 808 też wyostrza na ustawieniach domyślnych (ostrość na "0"), a powyższe zdjęcie jest na ostrości w 808 ustawionej na "-5" (minimum). Tak że przypomnę: na obu aparatach ostrość była ustawiona na minimum i jestem pewien że żaden z nich, na tych ustawieniach, nie wprowadza rozmazywania.

Bo ja na twoim zdjęciu widzę wyraźną ciemną poświatę wokół kabla co by świadczyło o dodaniu filtru typu blur.

blur jest ... ale "sprzętowy" Dołączona grafika wprowadzany przez optykę (nie do obejścia) Dołączona grafika Oczywiście w centrum jest znacznie lepiej, ale 808 też ma wycinek z brzegu, więc porównanie jest uczciwe.

Albo to jakieś artefakty z kompresji. Albo jedno i drugie Dołączona grafika

 

Fakt, że standardowa aplikacja z N8 kompresuje z jakością 85% (nieustawialne) ... w 808 da się ustawić "wysoką" co daje 95% (i tak ustawiłem). Można do N8 zainstalować SCam lub CameraPro, gdzie da się ustawić nawet 100% (ale powyżej 95 moim zdaniem nie ma sensu). Jednak te aplikacje mają wady:

http://forum.purepc.pl/topic/345871-recenzja-56k-warning-kompaktowa-cyfr%C3%B3wka-z-funkcj%C4%85-dzwonienia-czyli-nokia-n8/page-3?do=findComment&comment=3771283

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N900 ma słaby aparat w porównaniu do N8 ... o 808 lub 1020 nie wspominam

Nie będę się co do tego sprzeczał, ale nie o to chodziło ;) Faktem jest jednak, że to 5Mpix i jak na swoje możliwości robi przyzwoite zdjęcia.

Porównywać nie ma co, bo oba wskazane przez Ciebie modele są znacznie młodsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam telefonu za ok. 1500zł. ma być szybki, nie za duży i mieć dobra baterie. po szybkim przeglądnięciu internetów wytypowałem:

LG swift g (e975)

Samsung galaxy s 2 lub 3 - zakup planuje jakoś w grudniu więc ceny mogą się zmienić

 

nie potrzebuje za dużo pamięci więc wbudowane 16 lub 32gb będzie wystarczające

 

--

inaczej: podoba mi się e975 proszę powiedzieć mi (w miarę możliwości) co jest w nim nie tak bo można go dostać za 1,3k pln. na tymże telefonie nie będę grał w ogóle. dużym plusem mimo braku wsparcia przez operatorów w Polsce jest obecność LTE.

 

dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smartfon do 1000zł

Wymagane

- ekran 4-4,3 cala

- minimum 2rdzenie 1400-1500Mhz

- 16GB wewnętrznej jeżeli nie będzie możliwości rozszerzenia na microSD (jeżeli jest możliwość do 4GB starczy)

- aparat dobry min 5Mpx, filmy 720p

- ładny design (nie typu Samsung, ale coś a`la BB Z10, iPhone 5S, HTC One) w kolorze najlepiej białym.

- dodatkowa kamera z przodu.

 

Myślałem właśnie o BB Z10 ale kurcze trudno wyrwać nówkę za 1000zł.

iPhone 4S już przestarzały jak za tą cenę chociaż iOS7 by śmigał.

 

Myślałem również o czymś na WP8 ale sądziłem, że to jest tańsze.

Lumia 820 jest warta swoich pieniędzy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra.

Ujmijmy to tak. Nie chcę widzieć przycięć jak na 2 rdzeniowym 1Ghz Samsungu.

Ma być mega płynnie.

Myślałem jeszcze o Huawei Ascend P1.

Ale są chyba dwie wersje ( P1 i P1 LTE) i sami sprzedający na allegro ich nie odróżniają.

Nie wiem w końcu ile to cudeńko kosztuje.

 

Ascend P6 chyba jest poza moim zasięgiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepsza będzie Xperia V. Pozostałe opcje:

[*]HTC One S (Z520e)

[*]HTC One SV

[*]Huawei P1 LTE (MSM8960)

[*]LG F5

[*]Samsung Galaxy Express

[*]Sony Xperia L

[*]Sony Xperia M

Wyszukane na szybko, jakość zdjęć/filmów posprawdzaj sam.

Edytowane przez rawyolks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem ma być do 1000zl, lecz moim zdaniem warto dołożyć parę złotych i kupić nexus'a 4. Wersje białe są tańsze :-) Nexus spełnia wszystkie Twoje wymagania, a czysty android w nim jest mega płynny.

 

Wysyłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w założeniach, że ekran 4-4.3". Nexus 4 ma ekran 4.7" z czego ~0.2" zajmują przyciski ekranowe. 

Wielkością za to nie obiega za wiele od One S http://www.phonearena.com/phones/size#/phones/size/Google-Nexus-4,HTC-One-S/phones/7531,6579.

Sam przesiadłem się z telefonu z ekranem 4" i myślałem, że obsługa jedną ręką będzie utrudniona, ale miło się rozczarowałem i naprawdę da się telefon ogarnąć jedną reką bez większych problemów (sam nie mam dużych dłoni, stąd te obawy).

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze marzę o HTC One mini ale kosi ceną o 50% ponad budżet :/

Nexusem 4 musiałbym się pobawić bo ciężko mi sobie wyobrazić andka bez nakładki.

HTC One S ma kumpel w pracy - tyłka nie urywa ... chociaż w porównaniu do mojego Desire X ... hmm ciężko powiedzieć.

Huawei jeżeli już P1 to nie ten brzydki LTE a po prostu Ascend P1 U9200 (1100zł na allegro).

Podoba mi się Ascend P6 ale też przekracza mocno budżet w którym króluje HTC One mini.

 

No i Sony. Do tej pory z tych nowszych smartfonów miałem w rękach jedynie Xperia J - mega powolnego 1 rdzeniowca.

Mam nadzieję, że to była tylko kwestia słabego procka i ilości ramu, a nie nakładki.

 

 

 

EDIT

Eeee, ten...no...

kradzione ?

http://allegro.pl/huawei-ascend-p1-bialy-24m-gw-bez-locka-poznan-i3576527926.html

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się wyjątkowo tanio.

Ok.

Kto korzysta z WP bo czytając testy oraz szokując się ceną Lumii 920 doszedłem do wniosku, że to byłby niemal ideał dla mnie.

Czy sklep windows jest już wystarczająco zaopatrzony w najpopularniejsze aplikacje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...