Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba mamy zwycięzcę. Liczyłem, że 3 seria L coś pokaże, ale pokazała jedynie, że L7 II jest najlepszy. Żaden model z 3 serii nie ma sensownego ekranu. Najbliższy moim wytycznym jest L70, który ma większy ekran, 2 razy więcej rdzeni i mniejszą baterię. Żądną optymalizacją softu raczej tego nie nadrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie niski czas czuwania w nawiązaniu do czasu rozmów, ewentualny serwis, oprogramowanie, wiek telefonu, waga.

LG znam, podoba mi się i wiem, że nie będzie z nim problemów.

 

Zrobiłem szybkie porównanie i poza czasem rozmów nie znalazłem ani jednej cechy, gdzie Lenovo P700i wygrywa z LG P710.

 

 

EDIT:

http://www.evolveo.eu/pl/strongphone-q4 - bardzo kuszące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję nowego telefonu w cenie do około 600 zł, podstawowym wymaganiem jest dla mnie mały ekran, najlepiej nieprzekraczający 3,5".

 

Telefon nie musi robić super zdjęć ani filmów, nie zamierzam też na nim grać ani słuchać muzyki, tylko przeglądać internet. Zależałoby mi na maksymalnej wydajności i solidności, naturalnie w granicach określonych przez cenę i rozmiar wyświetlacza. Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na smartfonach bo do tej pory nie potrzebowałem a nawet bojkotowałem ze względu na ceny :p, teraz chcę kupić pierwszy bo rynek trochę wyszedł do klienta. Kupiłbym Insignie 5x gdyby nie uwagi w recenzjach, że jednak trochę za słabe bebechy do ekranu fullHD i tylko 4 GB pamięci wewnętrznej. Jakieś inne propozycje?

 

Chciałbym by był dobry ekran fullHD do internetu (i by nie mulił), youtube, filmów, czytania, przeglądania zdjęć (również z zewnętrznego aparatu), ok 5 cali, slot na karty SD, możliwość słuchania radia FM oraz własnej muzyki, możliwość wymiany baterii gdy stara padnie oraz inne opcje o których w tej chwili nie mam pojęcia hehe, ale szybko się ich nauczę ;)

Nie lubię urządzeń z ograniczeniami, że nagle gdy czegoś potrzeba to okazuje się, że nie można bo nie m jakiegoś wejścia itp. Ma być to użyteczne urządzenie moblilne tak bym nie musiał tachać wszędzie ze sobą laptopa i zabierać go tylko wtedy gdy jest naprawdę potrzebny.

Za markę nie chcę przepłacać, szukam czegoś co można nazwać opłacalny zakup.

Widziałem też, że jest coś takiego jak ZOPO, może ten kierunek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio, 8GB mało? To pendrive po UTG :P

 

P.S. Przeskoczyłem chwilowo na HD2 z mojej milestone. Jednak początkowo miałem już wgranego andka na HD2 przy karcie 2GB (część systemu wchodzi na kartę wraz z apsami). Sklonowałem więc sobie kartę pamięci tak aby zachować wszystkie partycje fat i ext. Problem w tym że źródło było 2GB a nowa karta ma 8GB. Obecny rozkład partycji to 1-FAT, 2-EXT, 3-wolne miejsce. Jak mogę przesunąć wolne miejsce z końcowych sektorów do początkowego FAT, tak aby wykorzystać marnujące się 5GB?

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na smartfonach bo do tej pory nie potrzebowałem a nawet bojkotowałem ze względu na ceny :P, teraz chcę kupić pierwszy bo rynek trochę wyszedł do klienta. Kupiłbym Insignie 5x gdyby nie uwagi w recenzjach, że jednak trochę za słabe bebechy do ekranu fullHD i tylko 4 GB pamięci wewnętrznej. Jakieś inne propozycje?

 

Chciałbym by był dobry ekran fullHD do internetu (i by nie mulił), youtube, filmów, czytania, przeglądania zdjęć (również z zewnętrznego aparatu), ok 5 cali, slot na karty SD, możliwość słuchania radia FM oraz własnej muzyki, możliwość wymiany baterii gdy stara padnie oraz inne opcje o których w tej chwili nie mam pojęcia hehe, ale szybko się ich nauczę ;)

Nie lubię urządzeń z ograniczeniami, że nagle gdy czegoś potrzeba to okazuje się, że nie można bo nie m jakiegoś wejścia itp. Ma być to użyteczne urządzenie moblilne tak bym nie musiał tachać wszędzie ze sobą laptopa i zabierać go tylko wtedy gdy jest naprawdę potrzebny.

Za markę nie chcę przepłacać, szukam czegoś co można nazwać opłacalny zakup.

Widziałem też, że jest coś takiego jak ZOPO, może ten kierunek?

 

przeniesienie mojego pytania do ogólnej dyskusji to trochę niedźwiedzia przysługa, bo przynajmniej dla mnie strasznie ciężko czyta się ze zrozumieniem pomieszane ze sobą wiele wątków i pytań, gdy odpowiedź na pytanie często jest zamieszczona parę wątków niżej czy na innej stronie. No cóż - widocznie moderator lubi chaos :P

 

A tak na poważnie to zależy mi na poradzie kogoś obeznanego w temacie i technologii...

 

PS. ważne by miał również dualsim...

 

PS.2 widzę, że ktoś nie lubi konstruktywnych uwag... dodawanie jakiś minusów reputacji nie zmieni faktu, że ciężko czyta się pomieszane ze sobą wątki (patrz inne działy tego forum - czyta się łatwo bo tematy nie są wrzucane do jednego worka)

 

PS.3. i pomyśleć, że znajomym, którzy szukali pomocy polecałem w pierwszej kolejności to forum a tu takie rozczarowanie - zamiast pomocy, której szukałem jakieś złośliwe minusowanie tylko dlatego, że zwróciłem uwagę, że wrzucanie tematów do jednego worka zmniejsza czytelność. OK - bez łaski, poszukam pomocy u bardziej życzliwych ludzi oraz tam gdzie bez obaw można wyrazić swoje zdanie...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moglibyscie mi pomoc? potrzebuje telefon z LTE, ekranem m.in. 4.5 cala 720p, aparat jak najlepszy(bo nie mam zadnej cyfrowki), mile widziana dobra jakosc dzwieku na sluchawkach. znalazlem pare opcji:

xperia sp - zdecydowanie najtansza (ok. 700zl), dobre bebechy, przyzwoity czas pracy na baterii, dobra jakosc audio. niestety aparat jest przecietny, przez co mam dylemat. no ale w tej cenie...

xperia z - lepsze bebechy, wiekszy ekran, troszke gorszy czas na baterii, ale w dalszym ciagu przyzwoicie, dobra jakosc audio, no i aparat lepszy, choc w tej klasie mozna znalezc lepsze. cena 1150zl wydaje sie byc w porzadku, bo jest to jedna z tanszych sluchawek w tej klasie, jednak z drugiej strony 400zl wiecej niz sp.

no i creme de la creme - lg g2 - jeden z najlepszych, jesli nie najlepszy smartfon na rynku. wymienie tylko, ze aparat jest super, a bateria jeszcze lepsza. tyle, ze tutaj cena juz jest 1400zl i to juz jest próg bólu. no i brak slotu sd...

moze macie jeszcze inne propozycje? albo opinie na temat trojki wyzej wymienionej.

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dla ojca jakiegoś fajnego telefonu z dual sim na andku. Pozostałe wymagania to ekran najchętniej w okolicach 4" i cena nie przekraczająca okolic 1000zł (możemy w razie czego dołożyć jeśli będzie jakaś naprawdę fajna propozycja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam obecnie posiadam Galaxy S3 nawet jestem zadowolony , ale mam pytanko warto go zamieniac na Galaxy S4 Mini ? Ten mini ma mniejsxy ekran prawie o pol cala i zastanawiam sie czy mocno to odczuje przy necie itp i jak z bebechami bo wg opisow ma niby lepsze taktowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy. S3 to nadal super sprzęt. Androida 4.3 dostał. Jest mała szansa na 4.4. Sprzętowo nic mu nie brakuje.

Ja mam pierwszego Nota i już myślałem nad zmianą bo strasznie mulił na oficjalnym sofcie. Dałem mu jednak szanse i zainstalowałem Cyanogenmoda 10.2 (4.3.1) via ich ten nowy, zgrabny, zautomatyzowany instalator.

 

Płynność działania wystrzeliła w kosmos i skutecznie wyleczyłem się z telefonu póki ten się nie rozsypie (a nie zanosi się).

Czytałem też opinie, że na CM11 (4.4) jest jeszcze lepiej, ale poczekam na jakieś bardziej dopracowane wydania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż powiem szczerze że miałem okazję ostatnio testować Galaxy S3 i reakcja na dotyk, i czas otwierania była taka sobie.  Wygrywały z nim 2 rdzeniowe bryły od HTC czy Sony. ale to pewnie kwestia softu.  Tak czy inaczej wymianę uważam za średnim rozwiązaniem. Tak czy inaczej to wydajny telefon z fajnym wyświetlaczem. Kwestia dobrania softu. Wgrania przynajmniej 4.3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;),
Otóż po prawie dwuletniej przygodzie z moją Xperią Neo V, jej żywot dosyć gwałtownie dobiegł końca i po odbytej żałobie, która skutkowała dosyć krótką na szczęście zabawą z Nokią 2700, nadszedł wreszcie czas aby rozejrzeć się za kolejną słuchawką, a więc piszę z prośba o pomoc. Przeglądałem już forum (i to nie jedno), jednak ciężko mi uzyskać coś co bardziej mnie naprowadzi, szczególnie że tematów bardzo podobnych jest dużo, ale każdy ma zupełnie inne kryteria względem tego czego od telefonu wymaga. Wstępne założenia są takie: 
- nie za duży, nie za mały 4"-4,3" is good enough,
- argumenty typu 'nie polecą ci na nim najnowsze giery' nie przemawiają do mnie za bardzo, rzadko korzystam, 
- aparat nie jest wyznacznikiem przydatności telefonu, 5 Mpx które miałem w Neo V wystarczały aż nadto,
- internety mają największe znaczenie, aczkolwiek bez potrzeby w telefon z LTE też nie będę się pchał,
- na plus idzie dual sim, z myślą o wykorzystywaniu jednego slotu na Aero2 i traktowanie telefonu jako modemu (ale to bardzo rzadko),
- zależy mi na solidnym wykonaniu, w miarę dobrym głośniku, no i żeby ta bateria chociaż pełną dobę uciułała,
- KONIECZNIE I BEZWZGLĘDNIE nowy ze sklepu,
 
Jeżeli chodzi o markę, jestem trochę fanbojem Sony, natomiast bardzo negatywnie podchodzę do Samsunga, wszelkich niebrandowanych chińskich pomysłów również jestem sceptykiem.
 
I najważniejsze, 600 zł to zdecydowanie górna granica, wiadomo że 50 zł +/- w celach logistycznych da się przeżyć, ale generalnie bardzo zależy mi na tym żebyśmy znaleźli jakiś cenowy kompromis (na zasadzie, jak mam dopłacić stówę do kilku Mpx więcej, to raczej spasuję  ).
 
Modele, które sobie upatrzyłem:
 
LG L7 II - na papierze wszystko bosko, ale cały czas jakoś mam taką blokadę, ze względu na to, że za moich zamierzchłych czasów telefony spod tej marki raczej badziewiaste były,
Xperia M - chyba telefon, który najbardziej wpadł mi w oko, po prostu mam wrażenie, że wszystko może być z nim ok,
no i dla zestawienia z M, wychodząca niedługo Xperia E1 - dlaczego tak/nie?
 
I teraz opcja pod tytułem, jednak spinam się i dopłacam do Xperii L albo Lumii 720 - jak dla kogoś z moimi potrzebami warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stając przed wyborem S4 czy LG G2 bez zawahania brałbym G2, jednak jeśli miałbym już S3 to po prostu wgrałbym jakiegoś solidnego, sprawnego ROMa i odpuścił sobie zmianę telefonu. 

 

 

Rearus - > Z tych Xperii co wymieniłeś brałbym Xperię M. Albo bardzo, bardzo bym się spiął, poszukał i kupił Xperię SP. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przemyślawszy sobie wszystko, to chyba Lumia niestety troszkę słabo wypada przy reszcie, biorąc pod uwagę cenę, a szkoda, bo nawet się troszkę przekonałem do wypróbowania WP8, a to chyba najtańszy sensowny model. A co z tym LG? Bo w gruncie rzeczy przed chwilą oglądałem sobie wszystkie modele i najlepiej właśnie mi leży w ręcę LG albo Mka (no i nawet całkiem Lumia).

A co do Xperii SP, to zaczynałem od budżetu 400-500 i po wstępnym rozeznaniu i tak się bardzo uelastyczniły moje limity, ale na takie spinanie raczej nie ma mowy :x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L7 II pod wzgledem sprzętowym jest najsłabszy .

 

2 rdzenie Cortex A5 45nm  @ 1 Ghz + Adreno 203 , do tego 768 MB ram .

 

Oba SX-y są lepsze - 2 rdzenie Krait 28 nm @ 1 GHz + Adreno 305 i 1GB ram .

 

Xperie są podobne - L ma większy aparat , więcej pamięci wbudowane i większy ekran , reszta to to samo co w SXM .

 

Sam mam SXL i jak możesz do dołóż do niej , a jak nie to bierz wersję M .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Po głębszym przemyśleniu de facto wybór raczej ostatecznie stanie między M, a L (szczególnie, że z niby dwóch opcji istnieje ewentualna możliwość wybrania M Dual), dzisiaj miałem duużo wolnego czasu i dosyć dokładnie obejrzałem całą trójkę (włącznie z SP), no i mimo wszystko chyba dochodzę do wniosku że dopłacanie do najwyższego modelu z całego zestawienia w moim wypadku mija się z celem - otóż zwyczajnie wydaje mi się przyduży i przebajerzony, może dziwne wnioski, ale chyba w końcu kiedyś trzeba dorosnąć :P. Aczkolwiek jeszcze taka drobna odskocznia od wszystkich propozycji, otóż mam możliwość wzięcia nowego HTC Desire 300 za okolice 5 stówek, na papierze nie powala, ale siakoś tak HTC zawsze mi się kojarzyły z solidnością i dobrą optymalizacją softu mimo rzekomo gorszych parametrów, organoleptycznie też wydaje mi się całkiem przyjemny, zawiesić w ogóle oko warto, za rzeczoną cenę czy nie bardzo?

Jedyne czego się z góry boję, jeżeli chodzi o słabszego w podzespołach HTC to to, że przez ograniczenia sprzętowe za jakiś czas nie uda mi się nadać mu drugiego życia CM'em czy czymś podobnym (w ogóle istnieją cyany dla HTC?) tak jak to zrobiłem z Neo V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam ! 

 

Moze moje pytanie wyda sie lamerskie, ale nie mam czasu specjalnie udawac sie do salonu, zeby uslyszec, ze nie przyjma mojego phona na gwarancji.

 

A sprawa ma sie mianowicie tak od 3 dni przez srodek ekranu przebiega pionowa cienka kolorowa linia, wyglada to jak artefakt. Linia jest najbardziej widoczna kiedy jest ciemne tlo na ekranie, lub leci jakis filmik. Przy jasniejszym tle jest w miare ok, to znaczy pasek jest na dole i do gory ale po srodku nie ma. Pasek na szerokosc jak jak miarki na linijce. Linia dla mnie wyglada jak artefakt.

 

No i pytanie nadaje sie to na gwarancje :) ?

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...