Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję dla ojca jakiegoś fajnego telefonu z dual sim na andku. Pozostałe wymagania to ekran najchętniej w okolicach 4" i cena nie przekraczająca okolic 1000zł (możemy w razie czego dołożyć jeśli będzie jakaś naprawdę fajna propozycja).

 

Pozwolę sobie odkopać własnego posta, bo ojciec podesłał mi kilka swoich propozycji[q];++d){var>[q];++b)for(var> i chciałbym zasięgnąć rady co z tego mu polecić/odradzić:

 

 

HTC Desire 700:  http://www.tio.ms/htc-desire-700-dualsim-black

 

HTC Desire 600:  http://www.tio.ms/htc-desire-600-dualsim-black

 

Galaxy S4 Mini: http://www.tio.ms/samsung-i9192-galaxy-s4-mini-duos-black-mist

 

Lenovo p780: http://www.tio.ms/lenovo-p780-dualsim-black

 

Alcatel OT8008D: http://www.tio.ms/alcatel-ot-8008d-scribe-dual-wh-de

 

Motorola Moto G: http://www.tio.ms/motorola-moto-g-xt1033-dualsim-16gb-black

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okolice czterech cali to pięć cali?

 

Jak by to powiedzieć... mężczyzna zmiennym jest ;) Ojciec wybiera, ja tylko za przekaźnik robię.

 

@costi

Poczytaj sobie o xiaomi red rice, zbiera niezłe recenzje, imo warto się nim zainteresować. :)

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

 

Przyjrzę się, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ztcw w tym xiaomi nie ma języka polskiego na "dzień dobry". Jest za to polski rom, który sobie można wgrać (na polskim forum miui wszystko jest). Nie wiem czy chce Ci się bawić w rootowanie i wgrywanie custom roma.  :) No i UI miui nie każdemu odpowiada, mnie akurat się podoba i szkoda, że na N4 nie ma oficjalnego miui bo bym sobie potestował. 

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - poszukiwany telefon dla mojej kobiety.

 

Aktualnie ma Nokię E63, ale telefon zaczyna wariować (gubi zasięg sam z siebie, aparat przestał odpowiadać, bateria potrafi z 50% zejść do 0% w ciągu 20 minut) i szukam dla niej czegoś podobnego.

 

Kryteria:

- QWERTY jak w E63

- nie dotykowy - tzn jest to dopuszczalne ale qwerty ma być fizyczna.

- długi czas życia na baterii (E63 swego czasu trzymała po 4-5 dni)

- telefon ma być do dzwonienia i sms, do internetu ma tablet z 3G

- cena powiedzmy do 500 zł (czym mniej tym lepiej) - mogą być używki

 

Jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena do 800zł, telefon solidny, mocna bateria (często jako router wifi do tabletu poza domem), możliwość wsadzenia do kieszeni (wszystko jedno ile cali, chciałbym żeby był dość smukły/dobry stosunek wielkości wyświetlacza do jego wymiarów całkowitych), czasami coś sprawdzę w necie, rzadko dzwonię/smsuje. Nie będę na nim grał, nie bedę robił zdjęć, nie mam preferencji co do systemu operacyjnego. Do tej pory korzystałem z androida, jestem zadowolony. Czytałem, że W8 jest dość energooszczędny. Może być używany ale na gwarancji, z naciskiem na nowy. Może to być mniej popularna firma, ale dziękuję za azjatyckie firmy typu GooPhone. Ktoś coś poleci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Jankarp

Znajomy kupił Overmax Vertis O1 Plus. Byłem sceptyczny - myślałe, że to jakiś szajs. A tu niezłe zdziwienie. Telefon prezentuje się całkiem fajnie. Posiada mocny 5" wyświetlacz, dobry aparat 8 Mpx oraz 4-rdzeniowy procek. Jak dla mnie rewelacja. Szczególnie, że kosztował 500 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre chińczyki dają sobie radę , są nawet takie które konkurują z Samsungiem , Apple , LG , HTC itp. ( np. Xiao Mi czy Oppo ) .

 

Ten konkretny Overmax jest na dość popularnym , budżetowym procku od MediaTek - MT6589 @ 1,2 Ghz + grafiki SGX544@ 286 mhz .

 

Wyświetlacz duży i nic poza tym , jak na wielkość to rozdzielczość ma tragiczną - 540x960 .

 

Choć rozdziałka też ma swoje plusy , wolniej będzie zżerać baterię .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejo, jeszcze raz ja : x

Może nieco śmieszne, ale do tej pory się na nic nie zdecydowałem, wolę dojrzeć każdego szczegółu i na milion procent być zadowolony, aczkolwiek budżety się minimalnie (serio minimalnie :P) jednak zmieniły (no i przy okazji aktualnie ceny troszeczkę jeszcze się kształtują, ze względu na to, że wychodzą nowe modele ;) ).

Kwota - do około 7 stówek, however cały czas z myślą, że 900 zł do 700 zł to jednak zbyt duża granica błędu.

Na jakiej płaszczyźnie się wszystko rozgrywa?

Moto G vs Xperia SP, duży minus pierwszego to gwarancja, trochę mniejszy to brak slotu na karty pamięci, chociaż nawet z 8 GB przeżyje, drugiego to chyba trochę puste 8 MPx (chociaż akurat super aparat to dla mnie tylko miły dodatek) no i w porównaniu do Moto G - 2 rdzenie i słaby ekran. Za nimi stoi jeszcze HTC One X - troszkę starszak, ale nie wiem jak do tego podchodzić. No i wersja budżetowa - Xperia L. Pomóżcie mi troszkę, bo powoli zaczynam podchodzić do tego jak do kupna mieszkania i jedyne co zyskuje to mętlik w głowie.

Cały czas najważniejsze - przyzwoita bateria + wydajność (aczkolwiek nie sądzę żebym 24/7 grał w jakieś giery mega wymagające, na pewno trochę się pobawię, ale raczej już wyrosłem) no i żeby to 4,5" (wiem, że SP ma 4,6, a One X 4,7, ale to też przymrużenie oka, ważne żeby nagle nie pojawiła się propozycja 5,5") to było takie maksymalne maksimum. Jakieś alternatywy do tego wszystkiego, czy po prostu została mi męska decyzja :x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że One X uznajemy jako małe potknięcie przy przeglądaniu wszelakich modeli różnych marek w powiedzmy zbalansowanym przedziale cenowym ;)?

Swoją drogą ciekawi mnie czemu SP > Moto G? Wydaje mi się, że te telefony są w najgorszym wypadku porównywalne biorąc pod uwagę to, że Moto nadrabia brak slotu aparatem i ekranem, chociaż faktycznie gwarancja jest takim całkiem dużym minusem.

Wybaczcie, że truje, ale zupełnie nie ma żadnych innych modeli wartych uwagi w tym przedziale cenowym : x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HOX-a miałem i nie wspominam jakiejś mega rewelacji. Stosunkowo długo trzymał na baterii chyba.

Xperia SP jest najszybsza z tych co wymieniłeś. I ogólnie nawet porównując do droższych telefonów też jakoś nie odstaje.

Co do aparatów i ekranów to nie wiem. Dawno temu miałem ZTE V967S z (wg recenzji) koszmarnym ekranem i jeszcze koszmarniejszym aparatem. Ekran moim zdaniem był dobry, a aparat aż za dobry do fotek na fb. Więc przypuszczam, że różnica w tych aspektach między Sonym i Motorolą to może być 5%.

Innych modeli wartych uwagi pewnie trochę jest, poszukaj se. Szukałeś na forum.android.com.pl? Coś przeglądałeś allegro? Nie jestem na bieżąco, ale droidów to zawsze było do wyboru do koloru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No paczałem sobie, ale to jest właśnie na takiej zasadzie, że albo troszkę za drogo, albo za duży ekran, albo znowu z baterią/ekranem/przekonaniami/marką coś nie tak, a faktycznie jest tego bardzo dużo - może aż za dużo i stąd takie dylematy ;). No nic, liczyłem chyba na jakiegoś czarnego konia, który wyłoniłby się spomiędzy tych dwóch modeli, ale pozostaje mi tylko i wyłącznie decyzja. I chyba na SP stanie ;).

Dzięki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Androida już miałem dłuższy czas, Windowsa tylko w wersji mobile i to przez krótszy czas ze względu na sprzęt, który umarł dosyć szybko. Szczerze powiedziawszy, musiałbym spróbować, ale troszkę się boję i z resztą na tej płaszczyźnie też zbyt wielkiego wyboru nie ma, bo w grę wchodzi chyba tylko Lumia 720, która trochę słabo się prezentuje przy SP i Moto G ;).

Myślałem nad importami z ChRL przez moment, ale i tak - brak gwarancji + musiałbym dołożyć z 2 stówy do czegoś naprawdę sensownego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie głupia sprawa z tym iOcean'em ;). Ale wciąż, ten sam problem jak z Moto, z tym, że jeżeli kupie tą drugą w UK/DE to gwarancja będzie chyba pewniejsza niż odsyłanie telefonu do ChRL ;). Na tą chwilę jednak chyba skłaniam się w stronę SP, ale jeżeli coś się zmieni, to na pewno jest to opcja do rozważenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Lumie i jestem zadowolony. WP 8 lata jak oszalały. Jakbym miał się zastanawiać to tylko MOTO bo jej cena na allegro jak poobserwujesz jest czasem po 610zł i tak przepłacasz ale warta swojej ceny ponoć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ANDROID ZA 500-600 (MAX700ZŁ)

 

Zbieram sie z zamiarem zakupu urządzenia z androidem - padło na telefon gdyz obecnie uzywam zmeczonego j20i, który sluzy mi praktycznie od daty jego premiery.

 

oczekiwania:

- 4-5"

- MHL

- jak najwyzsza rozdzielczosć

- latarka :D

 

telefon tylko z gw najlepiej fabrycznie nowy.

 

Moj typ na chwile obecna to HTC One X.

 

edit: dzieki za przezucenie. // poprawiony kolor bylego tematu @ black ;)

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Jankarp

HTC One X to dobry sprzęt. Jeżeli już brać HTC to lepszym pomysłem wydaje mi się HTC Max który ma o ile dobrze pamiętam ponad 6" rozdzielczość. A czy lubisz sprzęt spod znaku Samsunga? Jeżeli nie robi Ci to różnicy to sprawź Galaxy S4. Patrsząc na Skąpca http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/6438831 to można go mieć za około 1400 zł z niewielkimi wyjątkami - ale ma przy tym wszystkiego czego oczekujesz od telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...