Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytaj o Xiaomi Red Rice, niedawno mial premiere koszci ok. 600 zł.

http://telchina.pl/xiaomi-hongmi-red-rice-gdzie-kupic-sprawdzeni-sprzedawcy-t6395.html

 

 

  • Ekran Retina LCD S, 720 x 1280 px, 4.7 cali (312 PPI), szkło Corning Gorilla Glass 2
  • Procesor Quad-core 1.5GHz Mediatek MT6589T
  • 2G GSM / 3G WCDMA Dual Sim
  • 1GB  RAM
  • 4GB wewnętrznej pamięci / karta MicroSD do 32 GB
  • 8 MP aparat, 3264 x 2448 pxeli, Autofocus, lampa LED
  • Bateria 2000 mAh
Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem  kumpla ZTE jakiś z tym prockiem i działo to przyzwoicie. No powiedzmy jak na Androida przystało. Są to budżetowe jednostki, ale nie płaci się tyle za firmę ze znaczkiem Srajfon czy $ony etc.. (mam Xperię Z jakby co, więc nie obrażajcie sie amejzingowi ajfoniarze).

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Chińczycy nie skopali ROM-u, to telefon z MTK6589 czy MTK6582 powinien działać płynnie.

Ze starszymi modelami na MTK6589 mogą być (na oficjalnym sofcie) problemy z działaniem GPS (nie działa w ogóle albo potrzebuje kilku minut na złapanie pozycji). Jest to jednak do ogarnięcia programowo (google: MTK6589 gps fix).

 

Red Rice z WCDMA można teraz kupić na www.1949deal.com za $160,99. Minus to oczywiście ewentualna gwarancja w Chinach. :)

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mial ktos z was okazje pobawic sie nowym HTC One M8 ? Chodzi mi o przyciski glosnosci, w moim egzemplarzu sa okrutnie luzne, lataja na wszystkie strony, co w tej klasie sprzetu po prostu wali mi po oczach. To normalne w tym modelu ? Recenzji za wiele nie ma, ale w jednej kolo pisze, ze slyszal o tym, ale w jego modelu siedza idealnie. W komentarzach kolo pisze, ze u niego tez lataja na prawo i lewo.

 

EDIT:

Widze, ze to wiekszy problem. Bez jaj, nie dziwie sie ze ta firma ledwo przędzie. Flagowy sprzet za cene niezlego telewizora, a przyciski lataja jak w jakims chinolu za 300zl - 

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia wadliwych pierwszych egzemplarzy.

Reklamacja, nawet jakby miała być odrzucona to im więcej ich będzie tym szybciej zrobią akcję serwisową z wymianą smartfonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest obecnie coś ciekawego w segmencie mid/low-end?
Mój HTC Wildfire kończy żywot jeśli chodzi o wsparcie społeczności, a i wydajnościowo ostatnich custom ROMów nie ogarnia.
Co do funkcjonalności oczekuje tylko sprawnego odbierania maili, Radia FM i tetheringu(kabel i/lub wi-fi), ekran myślę, że w przedziale od 3.2'' do 4'' max. Raczej wśród androidów choć jak jest coś fajnego na czymś innym tez przygarnę.

Jak nie ma nić wśród obecnych modeli to prosiłbym o podpowiedź czego szukać wśród używek do 200-300zł.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jiayu F1 (WCDMA), sprowadzenie z Aliexpress to ok 210 zł. Jak bedziesz mial pecha to zaplacisz VAT ok. 50 zł. wiec tak czy inaczej zmiescisz sie w budzecie.

4", dualcore MTK 6572 1.3ghz, android 4.2, 4GB pamieci, 512MB RAM, slot na karte SD, dual sim, GPS/3G z obsluga Aero2, antutu na poziomie SGS 2, bateria naprawde niezle trzyma. (podobno 2400mAh, i jestem w stanie w to uwierzyc, http://i.imgur.com/x2nC9rx.png )

Nie ma problemu z wgraniem CWM, zrootowaniem itp. aktualnie smigam nawet z Xposed + Gravity Boxem.

Z minusow brak kompasu, kiepski aparat i to chyba na tyle.

http://www.aliexpress.com/item/In-Stock-Original-Jiayu-F1-4-Inch-800x480-MTK6572-Dual-core-Android-Mobile-Cell-Phone-Dual/1658546480.html

Opisem sie nie sugeruj, jest j. polski. (gift to folia na wyswietlacz)

 

Mam i polecam, tu masz mala recenzje:

To jest stosunkowo nowy model (premiera ok miesiac temu) ale juz pojawilo sie pare romów - http://www.needrom.com/phone-roms/jiayu/f1-jiayu/ , watpie zeby bylo cos ciekawszego za takie pieniadze,

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzotyka mi jako tako nie przeszkadza, ale jak widzę na forum xda dosyć pusto. A liczyć na producenta z wydaniem aktualizacji choćby do 4.4 i kolejnych niespecjalnie mi się widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wczesniej mowilem telefon mial premiere ok miesiac temu, stad male zainteresowanie na XDA.

Zreszta istnieje wogole sluchawka za 200-300 zł. z aktualizacja do 4.4 ? Ja bym sie cieszyl z tego 4.2 , kupujac jakiegos starocia HTC / Samsunga mozesz conajwyzej liczyc na 2.3 / ICS. :biggrin:

Przemysl to w razie pytan; http://telchina.pl/

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ancient:

Galaxy Trend Plus (S7580). Do wyrwania za około 400 nówka od jakiegoś operatora. Reszta niebrandowanych to importy z Chin, bo jeszcze do nie dawna telefon był nieosiągalny poza operatorami. Od kilku dni sprzedaje go X-Kom za 499. Tylko nie daj sobie wcisnąć wersji starej (S7560) ani wersji Lite (S7390).

Reszta firmówek w tej cenie to albo używki, albo 1 rdzeń.

 

Edycja tytułem uzupełniania:

Pytałem w X-Kom i telefon mają od Samsunga - zresztą to nich prowadzi (jedyny obecnie) link na stronie Samsung. Niestety z ceny na razie nie zjadą, bo to świeży towar i po ofertach w Sieci zgaduję, że mają wyłączność jak na razie. Jak możesz poczekać, to poczekaj - ceny spadną, gdy dostaną ten model inne sklepy. Poza tym teraz czas komunii więc wiadomo, że sklepy cisną swoje "promocje".

Gdybyś jednak nie miał wiele cierpliwości lub obecny sprzęt się sypie, to możesz brać od operatora. Pytałem w Play i nawet jak wgrasz niebrandowany soft, to Samsung nie robi z tego żadnego problemu - chyba że byś miał dużego pecha i trafił na jakiegoś służbistę, który wstał lewą nogą łamiąc ją przy tym w 3 miejscach. ;]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xperia SP przyprawia mnie już o mdłości swoim muleniem (zwykle otwarcie klawiatury, żeby coś wpisać zajmuje 2 sekundy, tnie się non stop na wszystkim).

 

Na nowy telefon chcę wydać do 900zł. Jest coś ciekawszego w tej kwocie niż Nexus 4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, mianowicie moja Xperia E to straszny shit , po prostu się nie da. Zarejestrowałem się na forum ze względu na problem z PC ,ale może i tu pomożecie. 

Cena to max 600-800 zł ,wiem ,że to mało ,ale cóż poradzić. OS dla mnie nie jest ważny (może być Win, ale może być też Android). Musi mieć min. 1 GB ramu , najlepiej duży ekran (z nie najgorszą rozdzielczością) no i przydałby się 4 rdzeniowiec. Z PurePC wyczytałem ,że dobrym wyborem byłaby Motorola G ,albo LG L90 ,bądź też LG swift Vu. Może jeszcze coś innego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://miuipolska.pl/xiaomi-red-rice-hongmi-recenzja/

http://swiatandroid.pl/recenzja-xiaomi-red-rice/

 

1 recka jest nieaktualna, wersja WCDMA na rynek europejski jest juz dostepna od jakiegos czasu wiec tym sie nie martw.

Edit:

Koszci ok 600 zł. + opłaty celne ok 200 zł.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L920 ma takiej samej wielkości ekran jak wymieniany przez Ciebie MotoG.

Nie rozumiem nigdy dlaczego ludzie szukający smartfona jako wyznacznik podają ile ma mieć rdzeni  :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Android potrafi wpaść w konsternację nawet na czterech ;]

A Lumia 920 chodzi na brytyjskim gumtree po Ł90, nie wiem skąd takie ceny w polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xperia SP przyprawia mnie już o mdłości swoim muleniem (zwykle otwarcie klawiatury, żeby coś wpisać zajmuje 2 sekundy, tnie się non stop na wszystkim).

 

Na nowy telefon chcę wydać do 900zł. Jest coś ciekawszego w tej kwocie niż Nexus 4?

Kolego, to nie wina xperii a androida, każdy telefon który nie jest flagowcem zacznie po pewnym czasie działać tak samo jak ta Xperia. Bo niby jak wytlumaczysz to ze telefon z pudełka zapierdala a po kilku miesiącach zamula tak ze klawa się przycina... Przecież taktowanie się nie obniża korniki tez procesorw nie podgryzaja...

 

@ericsson T10s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ten telefon miał od początku wgrane 4.3 i miał TRIM. Co nie zmienia faktu, że SP ma wyjątkowo wolną pamięć jak na ten segment. Rzecz w tym, że to software jest skopany, działa milion rzeczy w tle i telefon nie radzi sobie z podstawowymi zadaniami, jak szybkie otwarcie budzika (a gry 3d działają...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to dla mnie zbyt skomplikowane, serio.

 

Bootloadery, rootowanie, jakieś sztuczki przy instalacji, 10 wariantów oprogramowania, wgrywanie sterowników... Nie mam czasu, żeby ten temat zgłębiać. Kto zrobi za flaszkę? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, to nie wina xperii a androida, każdy telefon który nie jest flagowcem zacznie po pewnym czasie działać tak samo jak ta Xperia. Bo niby jak wytlumaczysz to ze telefon z pudełka zapierdala a po kilku miesiącach zamula tak ze klawa się przycina... Przecież taktowanie się nie obniża korniki tez procesorw nie podgryzaja...

 

@ericsson T10s

W przypadku Xperii SP to właśnie aktualizacja "zepsuła" ten smartfon, na andku 4.3 działa jak muł. :E

Niestety Sony już tak ma, wydają telefon z dopracowanym systemem, a aktualizacje więcej psują niż wnoszą nowego.

 

N⁴&tt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Xperii SP to właśnie aktualizacja "zepsuła" ten smartfon, na andku 4.3 działa jak muł. :E

Niestety Sony już tak ma, wydają telefon z dopracowanym systemem, a aktualizacje więcej psują niż wnoszą nowego.

 

N⁴&tt

 

Szkoda, bo telefon sam w sobie jest świetny, jedynie odrobinę za ciężki. Robi przyzwoite zdjęcia, ekran jest ok, mimo słabych kątów i nakładka od sony jest bardzo funkcjonalna i estetyczna. No ale co z tego, skoro ledwo działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...