Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, o ilość RAMu to się nie martwię zupełnie. Jedyne co to przeraża mnie to co google wypluwa po wpisaniu china smartphone gps problem ;) Bo jednak to 70% zadań dla mojego smartphona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, o ilość RAMu to się nie martwię zupełnie. Jedyne co to przeraża mnie to co google wypluwa po wpisaniu china smartphone gps problem ;) Bo jednak to 70% zadań dla mojego smartphona.

 

Przed chwila przetestowane w mieszkaniu na moim F1; https://www.dropbox.com/s/0lzvpsvrpyfl99e/SCR_20140609_162604.mp4

Sory za jakosc nie wiem czemu wszystko jest niebieskie, ale chyba widac co trzeba. ;]

 

http://www.gizchina.com/2013/07/23/how-to-fix-poor-gps-on-mediatek-phones/

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kelcior, dzięki! :) Bardzo przydatne video. Pomogło mi w decyzji. Jeden z userów telchina miał F1 i Umi X1(bez Pro) (no ale to konstrukcja lepsza ale starsza, nikt już go nie wspiera customami z tego co patrzyłem na xda). Wziąłem F1, będzie pojutrze pewnie, więc akurat na wyjazd zdążę skonfigurować automapę i resztę. Dzięki chłopaki za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie kupna nowego fona (kończy mi się umowa).

Mam parę opcji do wyboru :

 

HTC 310 za 199 zł.

Samsung core plus za 299 zł.

Samsung Trend plus za 99 zł.

sony xperia E1 za 99 zł.

 

Pomóżcie wybrać coś sensownego.

Budżet nie jest najważniejszy.

No i napiszcie dlaczego ten lepszy czy gorszy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będzie Jiayu, a tymczasowo wróciłem do starego poczciwego i780. I co najśmieszniejsze, odnalazłem w nim jedną rzecz, funkcjonalność o której w przypadku andków zapomniałem. Wybór nadajnika sieci. Przecież to miałem nawet na 10 letnich telefonach a na androidzie nigdy nie zwróciłem uwagi. Zresztą to się tak zbiegło w czasie, że zazwyczaj nie potrzebowałem. Jednak teraz siedząc w Warszawie (mokotów) i będąc w zasięgu Play czuje się w domu jak w bunkrze. Da się rozmawiać tylko z balkonu. Po przełączeniu na Plusa mogę gadać nawet z piwnicy.

Do andka potrzebne aplikacje (jak tak, to jakie?) czy wystarczy pogrzebać w ustawieniach sieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do andka potrzebne aplikacje (jak tak, to jakie?) czy wystarczy pogrzebać w ustawieniach sieci?

 

Od zawsze to jest.

 

Ustawienia -> Sieci zwykłe i bezprzewodowe -> Sieci komórkowe -> Usługodawcy - > 

 

i wybierasz, tylko roaming trzeba włączyć w przypadku Play. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jakiś smartfon z andronomiłem, który należąc do wyższej półki, poradzi sobie z LTE z US of A i Europy? Prawie skusiłem się na Nexusa 5 32GB (d820 vs d821), ale jak mam mieć telefon, który sobie nie poradzi w Europie to trochę smutno.
Pozostaje iPadło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się amigo, że u ciebie w boston maseczusyts to jest trochę za dużo operatorów na trochę za różnych pasmach, żebyśmy z powietrza się dowiedzieli. Najpewniej Samsung S5 i Sony Z2, bo one właśnie się reklamują za ogólnoświatowe LTE.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LTE to pasma 2, 4, 12, 14 czyli głównie pasma 700 i 1700mhz na US, ale szczerze są mi one obojętne. Kwestia czy taki telefon zda się do czegoś w Bolandii i gdzie będzie to pasmo numer 3 ergo 1800mhz. Tak powiem, nie zrozumiałeś mojej intencji do końca.
Gdzie info o międzynarodowości S5 i Z2? Nie widzę takiej specyfikacji.

Marian Maks Biedronka, Dworzec Kolejowy; MASACZUSETS

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś zbyt leniwy, żeby zajrzeć na jakikolwiek portal o telefonach?

 

Z2 (wersja na Polskę): 700/800/850/900/1700/1800/1900/2100/2600

S5 (wersja dla TMo): 700/850/900/1700/1800/1900/2100/2600

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja wypowiedź nie wniosła nic do tematu. Co mi po częstotliwościach jak chodzi o pasma nadawcze i te wbite w modem telefonu na stałe... Dla ułatwienia, to co siedzi w chipie i software tego nie zmienia.

Jak nie rozumiesz tematu to może się nie wypowiadaj?

 

Leniwy? Gj trolu :damage_wall:

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przedluzam abonament i mam do wyboru dwie opcje:

 

- abonament bez telefonu cena abonamentu wtedy tej mniejsza z tego co pamietam ok. 20 zl

- abonament z telefonem, do wyboru mam: Lumie 630 , Lumie 625 i Sony Xperia M2

 

Obecnie posiadam Nokie Lumie 800 i tak sie zastanawiam ktory z tych telefonow jest dobry.

Telefonu uzywam do www,polaczenia,sms, potrzebne app , od czasu do czasu gry.

 

Ktory polecacie? A moze zostac przy L800 ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja wypowiedź nie wniosła nic do tematu. Co mi po częstotliwościach jak chodzi o pasma nadawcze i te wbite w modem telefonu na stałe... Dla ułatwienia, to co siedzi w chipie i software tego nie zmienia.

 

Jak nie rozumiesz tematu to może się nie wypowiadaj?

 

Leniwy? Gj trolu :damage_wall:

 

Częstotliwości i pasma nadawcze to tak jakby jedno i to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pojawia się takie pytanie - jaki pierwszy smartfon? Znajomek się mnie pyta, obecnie użytkownik prostej Nokii S40. Gość nie ma nadmiernie wybujałych wymagań, rozchodzi się o przeglądanie sieci, słuchanie muzyki, przeglądanie/fotografowanie notatek i pyknięcie od czasu do czasu w jakąś grę. Czy któryś z androidowców na liście będzie wyraźnie lepszy w takich zastosowaniach od Lumii 625? Padło też kryterium taniej = lepiej, do tego zawodnik nie wie, na którą taryfę się zdecyduje. LG G2 mini LTE odpada ze względu na cenę.

post-112992-0-97992700-1402833203_thumb.jpg

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częstotliwości i pasma nadawcze to tak jakby jedno i to samo...

A to już wszystko jasne, nie ma to jak spojrzeć na tabele w oderwaniu od wszystkiego. Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Mam okazję wymienić mojego LG L9 na coś nowego, zacząłem się powoli rozglądać za nowym smartfonem. Czego oczekuje od urządzenia?

- Dobre wykonanie, 

- Dobry aparat, 

- Wyświetlacz około 5 cali

- By nie mulił jak dotychczasowy LG

- Cena? do 2000 zł

 

Trochę się porozglądałem na rynku i w oko wpadły mi następujące modele:

Sony Xperia Z1

Sony Xperia Z2

HTC ONE 

HTC ONE M8

Nokia Lumia 930

 

Najbardziej ciągnie mnie do Lumii, nie miałem jeszcze telefonu z WP, a android to trochę loteria, albo będzie działać dobrze, albo będzie sprawiać różne numery :) 

Co wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem czysto technicznym każdy z wymienionych fonów bije na głowę L9 , największa przepaść jest między SXZ 2 a L9 - 3x tyle ramu , ponad 2x wyższy zegar CPU i 2x tyle rdzeni .

 

Najmniejsze różnice są pomiędzy oboma HTC One a L9 .

 

Także architektura samego CPU jest znacznie lepsza .

 

Do tego dochodzi jeszcze kwestia OS , choć nie jest to tak duża zmiana jak Andek 2.X w porównaniu do ISC-a .

 

L9 miał na starcie ICS-a , Z1 i zwykły One mają żelka - tyle że Z1 ma wersję 4.2 a One 4.1.2 , One M8 i Z2 działają już pod kontrolą najnowszej wersji Androdia aka kotek .

 

SXZ2 musiał by być po mocnych przejściach , zasyfiony lub czymś mocno zamulony albo felerny ( np. pamięć wbudowana o tragicznie niskim transferze ) aby byś wolniejszą niż L9 , nawet jak to będzie porównanie stockowego , niekręconego SXZ2 do L9 na custom romie po ostrym OC .

 

L930 też niczego sobie patrząc od strony sprzętu , w połączeniu z WP 8.1 może to działać nawet lepiej niż SXZ2 .

 

Wadą L930 jak i zwykłego HTC One jest brak slotu na karty pamięci , choć 32GB wbudowanej pamięci to sporo .

 

HTC nie popisało się jeżeli chodzi o aparat , jak specyfikacja na necie jest prawidłowa to jest on teoretycznie słabszy niż aparat z mojej starej Nokii 6220C .

 

Matryca 4mpix , pozostałe fony od tej strony dosłownie biją HTC na głowę .

 

Z podanych to albo SXZ2 albo jak chcesz WP 8.x to L930 .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wybór zawęził się do 

Sony Xperia Z2, Lumia 930, HTC One M8.

 

Każdy dobrze wykonany, Z2 i Lumia mają bardzo dobre aparaty, HTC już trochę gorszy, ale nadal będzie lepszy niż w moim L9. Android na tak mocnym sprzęcie nie powinien mulić, a WP nie muli na niczym.....

Teraz pytanie za 100 pkt, który producent będzie dłużej wydawać aktualizację Sony czy HTC? Nie ukrywam że oficjalna aktualizacja do andka 5.0 by się przydała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio HTC (od modelu m7) mocno się poprawiło z aktualizacjami, niedługo mają wydać andka 4.4.3 na m8 :) Co do sony to dość słabo wspiera swoje słuchawki, a największym problemem jest zabugowany soft który wydają by później go łatać kolejnymi poprawkami. Do tego sony zaczyna wydawać swoje flagowce co pół roku (z3 ma być późną jesienią) więc to dobrze nie wróży poprzednikom (z1, z2). Ja bym osobiście wybrał HTC. :)

Co do płynności to m8 pod tym względem jest świetny, pomimo nakładki działa rewelacyjnie także tu nie ma obaw, że się rozczarujesz.

 

N5&tt

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ja tylko mogę napisać na co ludzie narzekają w zetce po aktualizacji do kitkata. A więc tak: wolne ładowanie baterii i mocne nagrzewanie telefonu podczas ładowania, mocne nagrzewanie się telefonu podczas zwykłego korzystania np. przeglądanie internetu, lagi, drenaż baterii przez usługi google, tryb stamina działa dużo gorzej. Nie bez przyczyny sony wydaje co chwila łatki po dużych aktualizacjach. W z1 były "fajniejsze" bugi tj. dźwięk dzwonka telefonu wydobywający się z głośnika do rozmów (chyba już to naprawili swoim "patchem"). :mur:

 

N5&tt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za miesiąc przedłużam umowę na abo, a więc nowy telefon (proszę tylko bez komentarzy odnośnie opłacalności, wiem o tym, ale i tak chce abo z telefonem), tylko że już od dawna jestem w tyle z tym co warto kupić. W każdym razie, od 4 lat mam Galaxy S (i9000) już jest na ostatniej prostej działania. OD telefonu wymagam/co głównie robię:

 

- rozmowy

- sms bardzo mało, praktycznie jak wyślę 50 miesięcznie to jest dużo

- internet - poczta koniecznie, stronki raczej sporadycznie, streaming wcale

- muzyki z telefonu nie słucham

- za to fajnie jakby głośniczek był możliwie głośny - praca w ruchu i czasem nie słyszę jak ktoś dzwoni

- mapy/navi

- w gry nie gram, chyba że Angry Bird to gra?

- bateria nie robi mi większej różnicy, jak wytrzyma 1 dzień to dobrze, przyzwyczaiłem się do ładowania co noc

- ekran nie robi różnicy tak długo jak jest to minimum 4"

- z aparatu w tel. korzystam sporadycznie, nie mam tu specjalnych wymagań

 

SGS jest rewelacyjny pod względem wsparcia, nawet dzisiaj Andek 4.4.3 śmiga, ale to już stary telefon. Gdyby nowy miał takie wsparcie to bym się nie obraził, ale jak nie da rady to trudno. Aha, nie chcę wydawać więcej niż 250 zł (ale jak będzie warto to stówkę mogę dołożyć). Do wyboru mam:

 

- Lumia 1320 za 219 zł

- Samsung S4 Zoom za 169 zł

- LG L9 II za 1 zł

- Lumia 630 za 1 zł

- HTC Desire 310 za 1 zł

- LG F70 za 1 zł

- Galaxy Trend Plus za 1 zł

- Motorola Moto G za 1 zł

- LG L70 za 1 zł

- Lumia 625 za 1 zł

- Xperia L za 1 zł

- LG L90 za 1 zł

- Xperia M2 za 1 zł

 

Póki co zastanawiam się Między Moto G a Lumią 1320, wiem że to skrajnie różne telefony z różnymi systemami, ale jakoś ciągnie mnie do WP8 a 6" patelnia mi nie przeszkadza (miałem w rękach). HTC wygląda interesująco, ale mam uraz do tej firmy po fatalnym One X, którego miałem w międzyczasie i wróciłem do SGSa. Gdyby był do wyboru Nexus 5 to bym się nie zastanawiał, ale zauważyłem że niedawno nagle zniknął z oferty Play.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie Lumia 1230 byłaby ok jak nie przeszkadza Ci duży ekren. IMO dobra opcja głównie do przeglądania netu. Ma modem LTE, dość ciekawe bebechy. Co prawda tylko 2 rdzenie, ale to nie android, więc tu będzie ok. Z mniejszych to chyba  tylko Lumia 630. 

 

Costi ciekawa opcja. Ale jak patrze po cenach z Allegro to już wolałbym wziać Xperia Z1. To prawie że to samo i do tego ma modem LTE i lepszy aparat. No fakt chińczyk ma lepszą baterię i może inny ekran (nie wiem czy lepszy). Mimo to cena za droga. 1500 zł nówką z gwarancja w PL. Nie dzięki postoje.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...