Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka gwarancja w PL? Sprzedawca weźmie i to do Chin odeśle, bo Xiaomi nie ma żadnej oficjalnej dystrybucji w Polsce. Równie dobrze możesz sam to zrobić. Moim zdaniem kupowanie takich telefonów na Allegro to bezsens, szczególnie przy takich cenach. Nie bez powodu pisałem o 280 dolarach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło że kupnpo telefonu na gwarancji  w Polsce, a nie czekanie aż przyślą z Chin. Bo i takie aukcje są. 

Źle się wyraziłem.  Wiem że sprzedawca odsyła je do Chin. Chociaż widziałem aukcje gdzie wymieniają ponoć na nówkę jeśli mają je na stanie. Ale to się tyczyło innego fona.

 

W każdym razie gdybym miał sprowadzać fona z USA za te 280$ to i tak się to nie opłaca. Bo trzeba odesłać przecież. I tak i tak nie jest dobrze .Dlatego wole dołożyć i mieć święty spokój.   Sam miałem przywięźć PS4 ze sobą, ale gwarancja to gwarancja. Musi być. Dzisiaj sie robi tandetne rzeczy jeśli chodzi o wytrzymałość i wszystko może paść, nawet porządnej firmy.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

W zasadzie Lumia 1230 byłaby ok jak nie przeszkadza Ci duży ekren. IMO dobra opcja głównie do przeglądania netu. Ma modem LTE, dość ciekawe bebechy. Co prawda tylko 2 rdzenie, ale to nie android, więc tu będzie ok. Z mniejszych to chyba  tylko Lumia 630. 

Najchętniej dopłaciłbym do Lumii 1520, ale ma ją tylko Plus w tak bardzo absurdalnej cenie, że szok. Zauważyłem, że Nexus 5 jest w cenniku za ~380 zł tyle tylko, że niedostępny. 

 

Lumia 1320 jest fajna, ale po przeczytaniu kilku recenzji boli mnie niewykorzystanie potencjału takiego wyświetlacza i relatywnie słaby sprzęt, w perspektywie kilku lat (tak, wiem że postęp jest ogromny, a WP rządzi się innymi prawami, ale jednak sprzętowo Motorola jest, niewiele, ale lepsza, do tego podejrzewam, że wsparcie społeczności też będzie inne). Jest jeszcze Note 2 LTE za 380 zł, ale również niedostępny.

 

PS czy w WP jest możliwość skonfigurowania dwóch kont poczt gmail tak aby oba synchronizowały się automatycznie i pobierały pocztę? Na Andku nie ma z tym problemu, a jak jest na systemie z glazurą?

 

PPS doszła jeszcze jedna opcja, Sony Xperia Z Ultra za 119 zł

Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło że kupnpo telefonu na gwarancji  w Polsce, a nie czekanie aż przyślą z Chin. Bo i takie aukcje są. 

Źle się wyraziłem.  Wiem że sprzedawca odsyła je do Chin. Chociaż widziałem aukcje gdzie wymieniają ponoć na nówkę jeśli mają je na stanie. Ale to się tyczyło innego fona.

 

W każdym razie gdybym miał sprowadzać fona z USA za te 280$ to i tak się to nie opłaca. Bo trzeba odesłać przecież. I tak i tak nie jest dobrze .Dlatego wole dołożyć i mieć święty spokój.   Sam miałem przywięźć PS4 ze sobą, ale gwarancja to gwarancja. Musi być. Dzisiaj sie robi tandetne rzeczy jeśli chodzi o wytrzymałość i wszystko może paść, nawet porządnej firmy.

 

Wysyłka do Chin to jakieś dwie dychy, nie dramatyzujmy... a przecież nie jest tak, że każdy fon się psuje i odesłanie jest tylko kwestią czasu. A z dwojga złego wolę się kontaktować z Azjatą sam, niż odesłać jakiemuś pionkowi z Allegro i potem łaskawie czekać na reakcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak uważasz... S3 nie jest warte w ogóle uwagi moim zdaniem. Oczywście że HTC, które też zresztą nie zachywa. Głównie za sprawą wyświetlacza i jego jakości.  No ale ma za to LTE, więc to zawsze jakiś tam plus. No i aparat nieco lepszy. Troszkę więcej ramu.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - warto wziąć telefon przez abonament? I jak wygląda sprawa Lenovo s898 z Octi Core i 2 GB ramu? Czy jak zakupie z Chin to nie mogę serwisować w Polsce? I czy w Orange w abonamencie 39 zyla jako przedłużenie sa ciekawe fony do 400 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj w rękach Xperie Z Ultra. Moje największe obawy zostały rozwiane, mieści się w kieszeni spodni i nie przeszkadza w poruszaniu/siadaniu. Oczywiście o obsłudze jedną ręką można zapomnieć, ale to mi akurat nie przeszkadza. Do tego telefon odblokowany, super ekran i wydajność (pograłem w GTA, Dead Space). Chyba wyłoniłem zwycięzcę i wiem co wezmę na przedłużenie umowy.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No telefonik fajny, ale spory.  Mam zwykła wersję i czasem ciężko sie wkłada do kieszeni. Na pewno do internetu taki Ultra się przydaje bo może zasątpić Tableta i nie trzeba nosić obu udządzeń.  Dobrze wybrałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Ultra to faktycznie niezły kolos , choć fajnie się na nim pracuje i gra .

 

O wsadzeniu go do jakiejkolwiek kieszeni można zapomnieć , już moja SXL ledwo się mieści w kieszeni spodni .

 

Ultrę to albo chować do damskiej torebki , plecaka albo specjalnej torebki dla facetów , sam taką mam i Ultra wchodzi bez problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj w rękach Xperie Z Ultra. Moje największe obawy zostały rozwiane, mieści się w kieszeni spodni i nie przeszkadza w poruszaniu/siadaniu. Oczywiście o obsłudze jedną ręką można zapomnieć, ale to mi akurat nie przeszkadza. Do tego telefon odblokowany, super ekran i wydajność (pograłem w GTA, Dead Space). Chyba wyłoniłem zwycięzcę i wiem co wezmę na przedłużenie umowy.

Kiedyś za łebka miałem takie spodnie z kieszeniami 50x50 cm :)

Chowałem w nich dwie rakietki do tenisa stołowego.

Skoro je masz to również nie widzę problemu ze schowaniem Z Ultra w kieszeni.

Spodnie się nazywały LENARY.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wsadzeniu go do jakiejkolwiek kieszeni można zapomnieć , już moja SXL ledwo się mieści w kieszeni spodni .

Skoro je masz to również nie widzę problemu ze schowaniem Z Ultra w kieszeni.

 

Wystarczy zmienić rurki na normalne spodnie i Ultra się bez problemu mieści. Polecam. 

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością się mieści ale przydałaby się składana obudowa bo się biedny złamie gdy zechcemy usiąść, a będzie w przedniej kieszeni ;)

Pisałem przecież, że miałem go w rękach i wypróbowałem jak leży w kieszeni. Pomimo tego, że nie noszę spodni z krokiem na wysokości kolan i nie mam szalenie dużych kieszeni, to telefon się mieści i w niczym nie przeszkadza, w siadaniu również. Zdecydowałem się na tą Xperię i jak tylko już będę mógł - zamawiam. 

 

Druga rzecz, szukałem uchwytu samochodowego. Ciekawe jest, że żaden z nowych telefonów nie ma dedykowanego uchwytu. SGS pierwszej i drugiej generacji miały, a teraz żaden flagowiec już takiego akcesorium nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że od tygodnia posiadam LG L5 II (E460), to pozwolę sobie trochę go opisać.

 

PLUSY:

1. Rozmiar. Mniejszy i zgrabniejszy od starszych zabawek (Lumia 520, LG L5 v1).

2. Ekran. Świetne kolor, optymalna rozdzielczość, dobre kąty. Używam cały czas na podświetleniu 0% - w pomieszczeniach jest ok, na zewnątrz trzeba podjechać do 75%-80%.

3. Aparat. Dobre fotki, szybko się włącza i szybko robi fotki. Dioda też daje radę.

4. Sprzęt. Wprawdzie tylko 1 rdzeń 1GHz, ale w połączeniu z Andkiem 4.1.2 i rozgarniętym użytkownikiem chodzi bardzo dobrze.

5. Bateria. Daje radę - dobija 3 dn przy zabawach i smsach. Bez problemu dobiła by pewnie 5-6 przy normalnych rozmowach, braku zabawy i pełnym zasięgu GSM - obecnie zasięg mi skacze 3-5 kresek. :/

6. Dioda powiadomień. Wielokolorowa, wiele opcji ustawień. Fajna zabawka i nawet się przydaje.

7. Dodatkowy przycisk. Znajduje się nad regulacją głośności i można mu przypisać dowolną aplikację. Bardzo przydatne.

8. Nakładka LG. Lekka, prosta i przyjemna. Dostosowanie ekranu blokady, dobór przycisków paska powiadomień.

 

MINUSY:

1. Czujnik oświetlenia. Brak - a szkoda, bo przydał by się czasem.

2. Przyciski boczne. Prawie nie wystają poza obrys telefonu, przez co są mało wyczuwalne i ciężko w nie trafić.

3. Obudowa.Tylna klapka jest gładka, przez co palcuje się przeokrutnie i nie zapewnia dobrego trzymania (jak np gumowata obudowa Lumii 520).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da się ją wymienić ? Tą klapkę. Z czasem do SGS+ pojawiły sie takie właśnie gumowane klapki z tyłu. Zwykle jakieś chińskie, ale solidne. Ja osobście używałem etui nakładane z tyłu. Było dość mało widocznie i nie pogrubiało za bardzo telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem okiem na Allegro i sprawa obudów wygląda tak:

- wersja biała ma strukturę siatki

- wersja szara (grafitowa) imituje szczotkowany metal

- wersja czarna jest gładka (tak jak moja)

 

Są jakieś gumowe nakładki żel/silikon, ale psuje to trochę wygląd telefonu - nie po to kupiłem mały i zgrany telefon, który jakoś wygląda, by potem psuć go kawałkiem gumy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Za duży ekran - nieporęczny.

2. Za dużo rdzeni - niepotrzebne żarcie baterii.

3. Serwis w Chinach albo innej części Azji.

 

Ergo:

Jak chcesz mini-tablet do gier, to bierz (o ile GPU jest też mocne).

Jak chcesz telefon do dzwonienia i okazjonalnego przeglądania netu oraz słuchania muzyki, to zdecydowanie odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem raczej kafelki z androidem.

 

Duży wiem, ......

 

Tylko jest kilka zalet których nie ma w tanich firmowych smartfonach:

 

1. Dość dobry aparat

2. Dość dobry wyświetlacz 1280x720 

3. Dość ciekawy design + mała "grubość" telefonu

 

 

Do pracy mam i tak inny telefon.

A jeżeli chodzi o serwis to właśnie ciekawe czy to się psuje.

 

Przy tej cenie jednak myślę że można zaryzykować.

Ew. wysyłka na gwarancję do chin to również nie majątek. Jedynie stracony czas.

Chociaż dużo rzeczy kupiłem w chinach i ogólnie wszystko działa do dzisiaj,

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest kilka zalet których nie ma w tanich firmowych smartfonach:

 

1. Dość dobry aparat

2. Dość dobry wyświetlacz 1280x720 

3. Dość ciekawy design + mała "grubość" telefonu

Jeśli to są wszystkie wymagania, to popatrz na iOcean X7 HD. Oczywiście proc jest słabszy (MTK 6582, wolniejsze GPU), ale gabarytowo będzie mniejszy od tego Cubota (cieńsze ramki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wolałeś jakiegoś myPhone, GoClevera czy coś innego "rodzimego"?

No i co z niemal wyniesioną na ołtarze Motorolą G? ;]

 

No właśnie to jest w zasadzie to samo tylko droższe.... w sumie.

A moto G jest w zasadzie na granicy, a nawet trochę poza granicami mojego budżetu... 800PLN.

Wolał bym coś podobnego do tej Motoroli bez logo producenta i za 100-120 dolców :)

 

 

 

@ luk.

 

Dzięki za info, zerknę na ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj Xperie Z Ultra. No fajny telefon, nawet bardzo, rozmiar mi nie przeszkadza, działa szybko. Na starcie aktualizacja do Andka 4.4.4 już czekała. No i myślałem, że SGS na CM11 jest szybki. Yhm, źle myślałem, ale to w sumie kilka generacji telefonów różnicy.
 
Fotka porównawcza wielkości :D

 
6xoe9.jpg

 

 

 

 

EDIT

 

Po kilku godzinach zabawy, mogę stwierdzić, że:

 

1. Jakość wykonania to przepaść. Samsung nawet nowy nie był tak dobrze zrobiony.

2. Szybkość działania to kolejna przepaść, ale znowu - 4 lata różnicy

3. Aparat wcale nie jest taki tragiczny. Co prawda do PureView mu daleko, ale jest lepiej niż w SGS a to mi wystarczy

4. Ekran to bajka, wielkość też da radę ogarnąć

5. WiFi działa szybciej. 5 razy szybciej będąc dokładnym. Nie wiem od czego to zależy, ale na SGS max to było 11 Mbit/s, na Soniaczu pełne 54 Mbit/s (nie, nie mam sieci ustawionej w trybie N)

Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. WiFi działa szybciej. 5 razy szybciej będąc dokładnym. Nie wiem od czego to zależy, ale na SGS max to było 11 Mbit/s, na Soniaczu pełne 54 Mbit/s (nie, nie mam sieci ustawionej w trybie N)

Najzwyczajniej w Świecie różnica karty sieciowej, Ultra ma w ogóle standard ac, więc będzie hulać jeszcze szybciej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jiayu F1 - muszę pochwalić telefon za świetną pracę do moich wymagań. Dual sim, wi-fi z całkiem niezłym zasięgiem, gps - łapie dobrze po softowych dodatkach; do tego co najważniejsze, radzi sobie z automapą, yanosikiem i wykonywaniem połączeń jednocześnie. Różnice rzędu sekundy czy dwóch przy otwieraniu opery lub jakiejś strony mnie nie interesują więc ogólnie polecam.

 

Ale, że różowo być nie może...
#1 - po 3 tygodniach odpadła mi osłona/szkiełko aparatu. Jak trzymam tel. rozmawiając to paluch jakoś pada w to zagłebienie i któregoś razu szkiełko przykleiło mi się do palca :D

#2 - za głośny! jakby go nie ściszyć to nawala jak inne telefony na średniej głośności. Będę szukał obejścia softowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jiayu F1 - muszę pochwalić telefon za świetną pracę do moich wymagań. Dual sim, wi-fi z całkiem niezłym zasięgiem, gps - łapie dobrze po softowych dodatkach; do tego co najważniejsze, radzi sobie z automapą, yanosikiem i wykonywaniem połączeń jednocześnie. Różnice rzędu sekundy czy dwóch przy otwieraniu opery lub jakiejś strony mnie nie interesują więc ogólnie polecam.

 

Ale, że różowo być nie może...

#1 - po 3 tygodniach odpadła mi osłona/szkiełko aparatu. Jak trzymam tel. rozmawiając to paluch jakoś pada w to zagłebienie i któregoś razu szkiełko przykleiło mi się do palca :D

#2 - za głośny! jakby go nie ściszyć to nawala jak inne telefony na średniej głośności. Będę szukał obejścia softowego.

 

#2 To juz nie musisz szukac, Xposed + Gravity Box a bajer sie nazywa bodajze Extended Volume Control. :P

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...