Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niezłe, choć z niektórymi ich założeniami się kompletnie nie zgadzam (np. universal search jest dla mnie wadą, a nie zaletą), no i moim zdaniem szkoda, że w ogóle nie napisali nic i ogólnej filozofii każdego OS. Chętnie bym przeczytał porównanie nakładek Androida w ich wykonaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym ci przeszkadza wyszukiwarka? Jak nie chcesz to nie używaj, ale żeby uznawać to za wadę..  :mellow: Dla mnie globalna wyszukiwarka jest genialna, wpisując daną frazę szukam wszędzie - kontakty, maile, smsy, notatki, google, bing, itp. Bardzo skraca wyszukiwanie czegoś na telefonie.

 

Nakładki Androida to zupełnie inny temat, dlatego też wzięli Nexusa żeby porównać czyste systemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym ci przeszkadza wyszukiwarka? Jak nie chcesz to nie używaj, ale żeby uznawać to za wadę..  :mellow: Dla mnie globalna wyszukiwarka jest genialna, wpisując daną frazę szukam wszędzie - kontakty, maile, smsy, notatki, google, bing, itp. Bardzo skraca wyszukiwanie czegoś na telefonie.

 

Universal search przeszkadza mi o tyle, że zawala mi wyniki wyszukiwania zbędnymi śmieciami. Jak wiem, że coś dostałem SMSem, to szukam w SMSach, podobnie maile, a jak potrzebuję coś znaleźć na necie, to nie potrzebuję się przekopywać przez wiadomości. Dlatego dla mnie globalna wyszukiwarka jest wadą, a nie zaletą.

 

No i autorzy IMHO nie poświęcili też słowa dwóm dość istotnym zastosowaniom, czyli nawigacji (dostępne mapy i dostępne metody wyznaczania pozycji) i rozpoznawaniu mowy (głównie wyszukiwanie i wybieranie głosowe).

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wyrządzam jakąś wymierną szkodę baterii jak całą noc zostawiam telefon pod ładowarką 1.2A? Czy lepiej byłoby kupić jakąś 0.5A albo jeszcze słabszą (o ile w ogóle są - nie szukałem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz i podpiąć ładowarkę 10A, telefon i tak sobie ogranicza prąd ładowania do takiej wartości jaką zaplanował producent. Podpięcie na noc nie szkodzi, sam tak ładuje telefon, jak bateria będzie pełna, ładowanie zostaje przerwane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki telefon wybrać z 4" ekranem i jak najnowszym Androidem (przewidziane dalsze aktualizacje) w granicach 500-600 zł. Ważna jest płynność działania i dobry aparat. Większe ekrany nie wchodzą w rachubę. Osoba, która będzie używać telefonu nie chce większego ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motki lepsze, ale jak ktos szuka tel o mniejszych wymiarach to Lg L7 II wypadnie lepiej : ekran 4,3cala, ale wymiary jak 4 calowiec (nawet od niektorych 4 calowych mniejszy), do tego porzadna bateria i jak na tel w tej cenie dobry aparat. Planowany update do KitKata.

Z wad 768mb ramu, zamiast 1gb u tych powyzej oraz nieco slabszy proc od tych wyzej.

 

Niestety cos za cos, przy wymaganiu mniejszych wymiarow trzeba isc na kompromis bo jednak obecnie glownie wieksze i to sporo wieksze sprzety wychodza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planowany update do KK dla L7 II? Że niby kiedy? Też czytałem te obietnice, ale nie są one niczym potwierdzone i chłopaki już zdążyli wypuścić całą serię telefonów na KK. Myślę, że na obietnicach się skończy. Natomiast zakup telefonu z JB 4.1 to obecnie średni pomysł.

Ja skłaniałbym się ku F70, ale to już 4.5 cala i 127mm wysokości - Moto G ma 129.

 

Generalnie w rozmiarze 4 cali ciężko o coś, co może mieć 100% aktualizacji na nowsze systemy.

Możesz obadać sytuację Samsunga Ace 3 - poprzednia wersja wyszła z 2.x i dostała update do 4.x

Ewentualnie Trend Plus, ale tam już raczej na aktualizację bym nie liczył.

Jest jeszcze S3 mini. Nie wiem jak z aktualizacjami, bo się nie interesowałem.

 

Jest jeszcze Sony Xpieria E1, ale ma tragiczny ekran - recenzja na Youtube.

 

Generalnie pomijając beznadziejny aparat, to Moto E jest jednym z lepszych wyborów.

Potem LG F70 lub Moto G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest godnego uwag ewentualnie z ekranem 4,5"? Może jak pokarzę w realu telefon i nie będzie drastycznie wielki to przejdzie. Niestety 5" w ogóle nie wchodzą w grę. Pokazywałem kilka modeli i wszystkie były za duże.

Oczywiście cena może przekraczać delikatnie powyżej 600zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moto G - nikt nic innego Ci nie poleci przy tych wymaganiach i cenie. Ewentualnie F70.

 

S4 mini jest fajny, ale nadal nie ten budżet.

 

Poza tym są L70, Desire 300, Moto E, Core Plus, Xperia L, Ace 3, Xperia M - ale to raczej ciekawostki, bo powyższe są po prostu lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabszych niż 0.5A chyba nie ma - przynajmniej ja nie widziałem.

Jak nie masz pod ręką takiej ładowarki, to możesz korzystać z USB w kompie - tam jest właśnie 0.5A.

Ja zawsze ładuję telefon z USB w laptopie.

A pitolisz :P Dosłownie tydzień temu ładowałem telefon ładowarką Jabry od słuchawki BT. Dokładnie 180mAh :D Po całej nocy startując od 5% naładowała 97% bat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pitolisz :P Dosłownie tydzień temu ładowałem telefon ładowarką Jabry od słuchawki BT. Dokładnie 180mAh :D Po całej nocy startując od 5% naładowała 97% bat :D

1. Napisałem "chyba nie ma".

2. Napisałem "ja nie widziałem".

3. Ładowarek do słuchawek BT nie uwzględniłem w swoich poszukiwaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o Sony Xperia M2 - czyli o tym modeli - LINK.  ??

Ze specyfikacji technicznej wynika, że powinien być to udany sprzęt. Ale wabikiem który mnie do niego przekonuje jest technologia LTE. Myślicie, że na tego typu smartfonach dział ona podobnie jak w przypadku normalnych modemów LTE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosiłbym o doradzenie mi telefonu, obecnie mam g2 i chciałbym kupić któregoś z flagowców za ok. 1,8k myślę o z2 vs s5 vs g3 Lub jakis inny telefon za 600-1k pln myślałem o swift g, g2 mini, lub moim g2 - oddaje go dziewczynie a sam kupuję flagowca. 

 

poszukuję czegoś all-around, jednak przeczytane testy nie pomagają mi wybrać tego jednego słusznego. Prawie napewno (o ile będzie to możliwe) będę wymieniać soft na jakiś "kastomowy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o Sony Xperia M2 - czyli o tym modeli - LINK.  ??

Ze specyfikacji technicznej wynika, że powinien być to udany sprzęt. Ale wabikiem który mnie do niego przekonuje jest technologia LTE. Myślicie, że na tego typu smartfonach dział ona podobnie jak w przypadku normalnych modemów LTE?

Straszna cegła jak na taki ekran. Ale bateria ma sensowne rozmiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz i podpiąć ładowarkę 10A, telefon i tak sobie ogranicza prąd ładowania do takiej wartości jaką zaplanował producent. Podpięcie na noc nie szkodzi, sam tak ładuje telefon, jak bateria będzie pełna, ładowanie zostaje przerwane. 

Jakby ktoś był ciekawy to mój stary Samsung, jak dobrze pamiętam fabrycznie ładowarka 0.7A, nie protestuje przy 2A i ładuje zdecydowanie szybciej (może i nawet te 2.5 - 3 razy szybciej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był ciekawy to mój stary Samsung, jak dobrze pamiętam fabrycznie ładowarka 0.7A, nie protestuje przy 2A i ładuje zdecydowanie szybciej (może i nawet te 2.5 - 3 razy szybciej).

Ładuje szybciej, bo oprogramowanie widocznie pozwala na potraktowanie baterii większym prądem, a poza tym, sam telefon też potrzebuje energii do działania, więc może dzięki tej mocnej ładowarce bateria dostaje te swoje 0.7A a reszta idzie na obsługę telefonu, w przypadku fabrycznej, te 0.7A musiało wystarczyć i na działanie telefonu i jego ładowanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co możecie polecić do kwoty 500-700zł za nowy aparat. Ważne żeby był android (automapa), ekran ok 4" dobrej jakości coś pokroju amoled, aparat z AF + lampa, żeby był szybszy od używanej obecnie Nokii E7. Myślałem o S III mini, czy to dobry wybór, czy może szukać czegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko trochę ceglasty. Jak nie przeszkadza Ci rozmiar, to Moto G rzeczywiście jest najlepsza opcją.

 

Jak przeszkadza Ci rozmiar, to ciężko będzie - małych i dobrych telefonów już się nie produkuje.

Od SIII mini wolałbym Ace3 ze względu na baterię. Możesz jeszcze zobaczyć LG F70.

 

Z używanych byłby pewnie S4 mini, ale używek nie chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rozmiaru to musimy obadać w sklepie bo telefon ma być dla żony.

Chciałbym nowy bo jest gwarancja i mogę kupić w sklepie na miejscu. Ostatnio n500 kupiłem bez gwary i niestety padła więc jestem 350zł w plecy.

Rozważę Motke G i Ace3 i dzięki serdeczne za podpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...