Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam czegoś w okolicach 400 zł. Używane czy nowe, whatever, ważne by możliwie sprawnie działało, miało niezłe audio, przyzwoity ekran i robiło zdjecia, które da się później oglądać (tutaj bez szału). Jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony Xperia Z2, Lumia 930 czy Samsung Galaxy S5? Czyli odwieczny dylemat co wybrać. Windows czy jednak Android?

 

Czytałem, że na SGS5 bez roota nie da się zainstalować nic na karcie pamięci. Z kolei Lumia 930 ma 30GB pamięci ale nie ma slota na kartę pamięci. O Sony Xperii Z2 wiem tylko tyle, że ma o 1GB ramu więcej od SGS5. 

 

Ponoć Windows jest płynniejszy w działaniu od Androida dlatego się waham. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy co masz zamiar robić na tym telefonie. Jak to ma być tylko telefon + jakaś muzyka i przeglądanie netu to Lumia spokojnie wystarczy i nawet lepiej się sprawdzi, bo będzie działać płynniej. Jak lubisz grzebać w telefonach i grać na nim, to lepiej wziąć Z2 na Androidzie. Oba telefony są niezłe z dobrymi aparatami i mocnymi procesorami. XZ2 ma nieco wydajniejszy procek i więcej pamięci RAM, ale i tak nie ma to większego wpływu na działanie systemu, który i tak może zwalniać przy dużej ilości operacji. Taki urok Androida. Chociaż w ostatnich wersjach jest z tym lepiej.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci polecil jakikolwiek telefon na którym mozna w miare bezproblemowo zainstalować któryś z romow AOSP. U siebie w rodzince mam swojego Note 3, 2x galaxy s2, nexusa 4, galaxy nexusa i nexusa 2013. Na kazdym z nich wgrany jest Slimrom. Aktualizacje romu rovie co 2 miesiące i nikt sie nie skarzy ze telefon muli. Natomiast u siebie gdy bardzo dlugo nie bylo stabilnego aosp na note 3, zmuszony bylem uzywac romu samsunga.. Powqznie bralem pod uwage wymiane telefonu na cokolwiek innego bo telefon zamulał okrutnie. Po zainstalowaniu slimromu w zasadzie poczulem jakbym faktycznie wymienil telefon. 0 przymuleń, system chodzi jak marzenie. Tyle jedynie moge doradzic. Nakladki systemowe na androida to zło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci polecil jakikolwiek telefon na którym mozna w miare bezproblemowo zainstalować któryś z romow AOSP. U siebie w rodzince mam swojego Note 3, 2x galaxy s2, nexusa 4, galaxy nexusa i nexusa 2013. Na kazdym z nich wgrany jest Slimrom. Aktualizacje romu rovie co 2 miesiące i nikt sie nie skarzy ze telefon muli. Natomiast u siebie gdy bardzo dlugo nie bylo stabilnego aosp na note 3, zmuszony bylem uzywac romu samsunga.. Powqznie bralem pod uwage wymiane telefonu na cokolwiek innego bo telefon zamulał okrutnie. Po zainstalowaniu slimromu w zasadzie poczulem jakbym faktycznie wymienil telefon. 0 przymuleń, system chodzi jak marzenie. Tyle jedynie moge doradzic. Nakladki systemowe na androida to zło...

 

Nakładka systemowa Samsunga to zło. Tej od LG w życiu nie zamienię na gołego Androida (używam G2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowiek mysli o zmianie telefonu i jak czyta ze ma do czynienia z czyms co da sie porownac do odpalania gier na windows 95 albo zabawy z odpalaniem niektorych starych tytulow na win7 to zastanawiam sie ze telefony sa za bardzo smart, a za malo sluchawkami, mp3, aparatem do zdjec i nawigacja itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowiek mysli o zmianie telefonu i jak czyta ze ma do czynienia z czyms co da sie porownac do odpalania gier na windows 95 albo zabawy z odpalaniem niektorych starych tytulow na win7 to zastanawiam sie ze telefony sa za bardzo smart, a za malo sluchawkami, mp3, aparatem do zdjec i nawigacja itp...

 

No nie wiem, mi już jakoś to przeszło. Po prostu nie należy kupować Samsunga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/informacje_prasowe/philips_s388_stylowy_smartfon_o_klasycznym_charakterze#comment-89326

 

http://www.neonet.pl/philips_s388_dual_sim.html

 

Czy mi się zdaję, czy to w tym momencie najlepszy przy cenie 550zł dual sim z 'markowych' telefonów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co szukać w okolicach 300 zł nowego/używanego?

 

wymiary max. 120 x 65mm

jak najlepsza bateria

system bez znaczenia

brak ochoty na zmiany softu, więc jeśli android to 4.3+

brak zamulania systemu

gry/śmieci społecznościowe są bez znaczenia

 

Na szybko lumia 520 i LG L5 II e460. Znajdzie się coś jeszcze? Ktoś mi powie jaka wersja androida jest na L5 II e460 ostatnią oficjalną - ewentualnie gdzie to sprawdzić? Czy 512MB jest wystarczające do androida by nie zamulał?

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na E460 oficjalnie jest 4.1 i tyle - procesor MediaTek+LG = brak aktualizacji.

Jasne że 512MB wystarcza żeby Android nie zamulał. Największym mułem jest FB, potem TouchWiz. Pomijam już fakt, że przy takim budżecie demona prędkości nie dostaniesz.

Oczywiście bierzesz pod uwagę fakt, że LG nie ma czujnika oświetlenia?

 

Lumia 520 ma taką sobie baterię.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - lepiej, ale to tylko mniejsze zło. Brat po ostatniej aktualizacji WP stwierdził, że bateria mu krócej trzyma.

 

Natomiast jeśli wychodzisz z domu przynajmniej raz dziennie, to dostaniesz "wścieku macicy" od ręcznego regulowania podświetlenia ekranu w LG.

Chyba, że napiszesz sobie appkę, która przełącza jasność 0/100% i podepniesz ją pod przycisk QuickMemo.

 

Nieźle w kwestii baterii wypadak Xperia E, ale to 3.5 cala z rozdzielczością zbyt małą nawet dla tych, którzy na co dzień śmieją się z FullHD na 5 calach.

 

Dlatego proponuję rozglądnąć się za Trend Plus (GT-S7680) lub Ace 2 - nawet jeśli oznaczało by to dołożenie do puli kasy przeznaczonej na futerał czy inne zboczenia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc Xperię P 1,5 roku temu miła to być taka rakieta. Teraz muli jak diabli. Raz chodzi w miarę dobrze, raz muł. Nawigacje Gogle i Sygic potrafią często telefon zablokować - czarny ekran. Na przeglądarkach często zacina przewijanie, nie mówiąc o zasięgu ale po części to tez pewnie Orange wina. Czasami podczas inicjacji rozmów nagle przerywa jakby nigdy nic. o baterii to już nic nie wspomnę. Tylko aparat i muza jest OK.

Andek 4.04 wer. 611B154.

Po świętach co nowego wziąć? Wizę u znajomych że aplikacje chodzą płynnie na Galaxach i iPhonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek raczej w promocjach - operatorów.

Do świąt, tak. Andek stokowy - Orange. Znajdę czas i się wezmę za niego. Znacie jakiś dobry tutorial ze zmianą wersji systemu, ewentualnie sprawdzony punkt Wawa i okolice - laik jestem.

Cholera w pracy wszyscy idą w Xperie i M-kami zachwyceni. Tylko ja nie mogę już. Następny jaki brać, Szajsunga, Motkę, coś na Windzie.

Przeważnie mapy/nawigacja piesza, przeglądarki, zdjęcia, video, muza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przenoszę numer do Play w abonamencie 59.99 mam do wyboru kilka telefonów

najbardziej zastanawiam się nad:

Alcatel OneTouch Idol 2 mini S  - minus nie wiadomo co z aktualizacją andka

Lg L fino - nowy ale sprzętowo słabszy od alca 

Nokia lumia - 530, 625, 630, 635 

Motorola moto E

Jest jeszcze myphone CUbe ale...

Ktoś jakieś doświadczenia z tymi telefonami ? może jakieś inne modele do 100 zł ?

Telefon będzie używany normalnie dzwonienie, sms/mms i zdjęcia. Do gier mam PC :)

Proszę o pomoc !! :)

pozdrawiam Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alcatela nie znam zbyt dobrze, ale mogą być kwiatki w oprogramowaniu - trzeba poszukać testów/recenzji.

 

Fino to zabawka zrobiona dla tych, którym podoba się G3, ale ich nie stać. Brak czujnika światła, bateria bez rewelacji, brak fizycznego przycisku menu.

 

Jeśli Lumia, to 520 jest lepsza od 530. Ewentualnie brać coś z 6 na przodzie. Problem w tym, że obecnie nie ma tam cywilizowanej przeglądarki, podobnie jak klawiatury z dobrym słownikiem (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo).

 

Moto E ma tragiczny aparat bez AF.

 

Do smsów i zdjęć najlepsza wydaje się Lumia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli Lumia, to 520 jest lepsza od 530. Ewentualnie brać coś z 6 na przodzie. Problem w tym, że obecnie nie ma tam cywilizowanej przeglądarki, podobnie jak klawiatury z dobrym słownikiem (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo).

 

 

Przeglądarka ta w zupełności wystarcza do zadań do jakich przeglądarki są tworzone.

Do tego jest bardzo szybka.

Z tego co mi wiadomo to chyba rekordy świata są pobijane na klawiaturach ze słownikiem z WP.

Słownik w WP8.1 uważam za jeden z lepszych. W połączeniu z word flow jest jeszcze bardziej poręcznym urządzeniem do pisania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do niedawna przeglądarka była nieużywalna, bo po przełączeniu zakładki, przeładowywała stronę.

 

Słownika nie testowałem (mam nadzieję, że nie jest ten sam zasób słów, co w E52 czy Asha 206). Natomiast klawiatury (o ile mi wiadomo) nie można przełączyć w tryb 4x3, więc pisanie w układzie pionowym na qwerty (przy 4-calowym ekranie) to masakra. Być może jest fajne dla ludzi piszących 100 smsów dziennie. Dla zwykłych użytkowników jest to mało wygodne.

Jak byłem młodszy, to pisałem na 3310 czy nawet SL45i bez patrzenia... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowo i mocno subiektywna opinia.

Przeładowanie stron oczywiście nadal występuje (między dwoma bezpośrednio poprzedzającymi już nie) ale nie jest to jakiś czynnik dyskwalifikujący go w oczach użytkownika.

IE11 jest szybsza od FF, Chroma i Opery.

Stawiam ją na równi z Safari, a to wystarczy aby tego przełodowywania stron w zakładkach nie odczuwać jako dyskomfort.

Ja mam ustawioną przeglądarkę w ten sposób, że obok paska adresu mam "ulubione".

Generalnie tak szybko ładuje strony, że nawet wchodząc w zakładki i wybierając "otwartą" stronę robię to wolniej niż gdy wpiszę dwie piersze litery strony (IE11 sam dopisuje resztę adresu) lub kliknę w ulubione i wybiorę tą stronę.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...