Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po raz kolejny proszę Was o pomoc, tym razem w wyborze telefonu. Szuakm czegoś do 800zł i wypatrzyłem takie oto cudo:

 

http://www.goclever.com/pl/produkty,c1/smartfony,c8/insignia-550i,a449.html

 

Parametry super, ale "trochę się cykam". Co wy o tym sądzicie? Moze ktos ma lepsza propozycje :)

 

Proszę o szybką odpowiedź. Chciałem go już dzisiaj zamówić bo moja Nokia 3410 mnie wykańcza. :D

Edytowane przez Rigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz Goclevera. Mimo, że mam GC Insignie 5 i nie sprawia mi większych problemów, to widzę po wypowiedziach ludzi jak narzekają zarówno na Insignię jak i na nowsze modele. Najczęstsze problemy z GoCleverem:

- słabe wsparcie producenta - można zakładać, że Lolipopa już nie będzie dla 550i. Insignia 5 nie dostanie KitkKata mimo, że telefon na rynku jest niewiele ponad rok.

- słaba dostępność innych ROMów

- procesory MediaTeka mają często problem z szybkim łapaniem GPS - Endemondo potrafi się sfixować po ~5 minutach, a za drugim razem nawet po 30 minutach nie złapie pozycji, a w Yanosiku np. trwa to do 3 minut. To mnie irytuje najbardziej. Już moja Nokia N900 dużo szybciej złapie fixa.

- słaba dostępność części - np. dla Insigni GoClever nie jest w stanie załatwić zapasowych wyświetlaczy

 

Myślę że pod tym względem w przypadu 550i wiele się nie zmieni, choć jako, że to ich flagowiec to może być różnie. Zachęcam do poczytania tematów na forum Androida

 

Za taką kasę można myślę spokojnie wyciągnąć coś lepszego niż GC, nawet używanego z gwarancją, co nie będzie Cię irytować co krok.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw określ, do czego chcesz używać telefon i jakie masz wymagania? W tej cenie olałbym wszystkie "polskie marki" i poszedł w coś firmowego.

Za 800 można już wyrwać nówkę S4 mini. Poza tym nowy G2 mini (brak czujnika oświetlenia), Moto G LTE czy Moto G (2gen), Asus ZenFone 5 ,Xperia M2.

Można też szukać używanej S4 (S3 nie polecam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem S3 - zepsul sie mikrofon, ale przyznam, że to był telefon do zadań specjalnych, raz odbił się od muru. Lg 500 cośtam - sam wysyłał smsy i wyłączał się. W sumie ładną używkę mozna dostac s4 do 800zl. Nie spodziewałbym się.Jutro jeszcze sie przejadę do Xkomu i zobacze tego goclevera na własne oczy. Muszę się z tym przespać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S3 polecam ze swojej strony. Mam go już ponad 2 lata i to wciąż świetny telefon.

 

Wysłane z SM-G900☆F

Powiem więcej.

Każdy telefon, który był swego czasu flagowcem będzie dobrym telefonem 2-3 lata.

Marketingowe bebechy nic nie zmieniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że S3 na fabrycznym sofcie (za sprawą TouchWiz) jest wolniejszy, niż LG L9 (P760) - przyznał to znajomy posiadacz S3, któremu pokazałem L9.

Jak nie potrzebujesz cegły, to S4 mini będzie najlepszym wyborem. Wersja BlackEdition ma dostać KK (dla T-Mobile chyba już ma).

Jak ma być cegła, to Moto G 2gen, S4 używany - przy czym tutaj postawiłbym chyba na Moto G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie padla mi N95 8gb. Ekran sypie strasznymi artefaktami...

qfa... 3ci telefon w ciagu 2 lat padl mi w Hiszpanii, do tej pory nigdy nie mialem problemow z zadnym telefonow dopoki tutaj nie mieszkam.
 

Jaka tania sluchawka z dobrym aparatem... na szybko. Myslalem ze kupie sobie zenfona 2, a tu klops juz dzisiaj.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boje sie ze jak wezme K800i z polski z domu to mi znowu siadzie kolejny fajny fon :D

Poki co, 2x C901 i N95 8GB siadla mi na Fue... W n95 denerwuje mnie tylko slamazaaaaaaaarny aparat i sredni auto focus.
W c901 byl szybki apa i mial lepszy auto focus, chociaz zdjecia byly troche gorszej jakosci - Strasznie tesknie za tym fonem.

 

Do 150-200e.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś telefonu do 800zł. Przede wszystkim zależy mi na szybkim działaniu, 2GB RAM, minimum 5" wyświetlacz. Zastanawiam się mocno nad Xiaomi Redmi Note 4G. Na super aparacie mi nie zależy. Jak już pisałem, ma działać szybko. Przeglądanie stron, jakiś pdf, gry. Będzie używany jako nawigacja od czasu do czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej skłaniam się do androida ale nie mówię nie dla WP. Jeszcze chodzi mi po głowie dołożenie do używanego LG G2. Jednak Snap 800 robi różnicę. Jak sądzicie? Nie lubię zwiech i mulenia. Na pierwszym miejscu szybkość działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma 2 GB RAM.

I co w związku z tym? Zakup telefonu z 2GB RAM to abstrakcja. Moto G nie potrzebuje 2GB RAM.

Jak by ktoś jednak leciał na liczby w broszurkach zamiast na sensowny sprzęt, to jest jeszcze Asus ZenFone 5.

Ma 2GB RAM, tylko gratis jest stary Android i dwurdzeniowy Intel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam służbową Lumię 520 i system jest strasznie ograniczony.

Znajomy ma od kilku dni 735 i mimo tej samej wersji softu nie wszystko jest tak samo jeśli chodzi np. o ustawianie powiadomień.

Za dużo operatorzy mogą grzebać w WP.

 

Aha i i główna zaleta WP, często wymieniana czyli płynność nie jest tożsama z szybkością.


@up

 

Autor podał takie wymagania. Może jak używasz smartfona do SMS'ów i dzwonienia to ci nie potrzeba więcej RAM, ale w moim przypadku 1GB to zdecydowanie za mało. Użytkownicy Moto G narzekają na problemy z ilością pamięci ram. Wystarczy poczytać fora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tak bez przesady. Faktycznie Moto G działa super na 1gb ramu (mialem wersje 2013 jako słuzbowy) ale w porównaniu z telefonem z 2gb jest róznica i to spora, naprawdę. Mówienie że nie potrzeba to nieprawda, potrzeba ale cena użądzenia na to nie pozwala.

800zł na nowy telefon na androidzie z 2gb ramu to zbyt niski budżet.

Jakbyś brał pod uwagę trochę mniej niż 5 cali to na allegro są do kupienia nowe podobno z polskiej dystruybucji Nexusy 4 za około 600zł.

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Redmi Note 4G? Sprzętowo chyba wygląda najlepiej, no ale z gwarancją u sprzedawcy to różnie może być. Moim zdaniem 2GB to nie jest dziwne założenie, chcę żeby smartfon dobrze chodził nawet jak się odpali więcej jak jedną rzecz. Niektórzy narzekają na  1GB. Odnośnie Nexusa 4 to z tego co patrzyłem na allegro to większość to pośrednictwo w zamówieniu i trzeba czekać. Xiaomi mają przynajmniej od ręki(przynajmniej tak twierdzą). Nie wykluczam używki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak nie wykluczasz używek to wybór jest prosty- Note 2

Aktualnie jest nieoficjalny rom na 4.4.4. z funckajmi z Nota 4- DittoNote 4.

http://electron-team.com/

 

Telefon ma same plusy i tylko jeden minus- ramka, ale jeśli planujesz używac kejsa to problemu nie ma.

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...