Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@KPiN zainstalowałem tego czystego androida tj. CyanogenMode, powiem tak: sama instalacja banał, ale odblokowanie na windows 8.1, tego to ja nikomu nie polecam, dobre kilka godzin mojego życia zmarnowane na walkę z odblokowaniem, ale się udało i mogę śmiało powiedzieć, że jestem z siebie dumny, bo w google ciężko było znaleźć coś pomocnego, tj. było dużo rzeczy, ale każda kończyła się porażką, w końcu sam nakombinowałem i wyszło. Głównym problemem było to, że po wpisaniu komendy fastboot devices, program nie znajdował telefonu, ale w końcu udało mi się dojść do tego, proszę nie pytajcie jak, bo sam do końca nie wiem :D
W każdym razie nie polecam tego nikomu z windows 8.1 jak mają zielone pojęcie o tym, bo łatwo nie było. Ponoć na win7 jest łatwiej z tego co się oczytałem zagranicznych for.

Dodatkowo ten mod jest trochę dziwny i inny niż android, który miałem wcześniej, ale myślę, że się przyzwyczaję. Jeszcze raz dzięki, mam nadzieje, że przyśpieszy chłopak :)

 

Tak w ogóle co do tego redmi2 to super opcja wychodzi i jak nie będą chcieli za te dodatki dodatkowej kasy to ekstra:
http://www.notebookcheck.net/Xiaomi-Redmi-2-gets-updated.135442.0.html

Edytowane przez xBum
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co takiego ciekawego jest w tym mobilnym windowsie że wygrywa :wink2:

Wszystko, poza brakującymi apkami (z mojej listy: polskich banków, Hola VPN, MEGA i porządnego programu tv).

...[win8 = problemy z adb i sterownikami]...

ten mod jest trochę dziwny i inny niż android, który miałem wcześniej, ale myślę, że się przyzwyczaję. Jeszcze raz dzięki, mam nadzieje, że przyśpieszy chłopak :)

Haha, dopiero mi się przypomniało po co trzymam VMWare Player z zainstalowanym XP :D

Gratulacje, że sam sobie poradziłeś z napotkanym problemem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win na tela jest bardziej dla podstawowych userów, na androidzie z racji otwartości można sporo wymodzić samemu bez większego problemu

Nie wiem po co tą głupią rozmowę zaczynasz. Dodatkowo masz głupie argumenty.

Skończ zanim będzie śmiesznie.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że czegoś nie rozumiesz, nie znaczy że jest głupie, przy podstawach javy na androidzie możesz samemu modyfikować/tworzyć oprogramowanie, co jest fajne dla osób z otwartym umysłem, dodatkowo masz multum darmowego softu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co sobie "modzisz" jak czasami codziennie jest aktualizacja romu i często coś nie działa dopóki nie zrobisz full wipe. "WP dla newbie, Android dla power user" to najgłupsze bzdury z jakimi się spotykam i najczęściej powtarzają je naturalnie Google fanboys. Nawet nie chce mi się szukać metafory do tego.

Prawda jest taka, że tylko idiota świadomie używa Androida, jeśli w pełni usatysfakcjonowal by go WP (pod względem dostępności aplikacji). No i oczywiście opcja nr. 3 pt. iPhone jak masz tatusia w Sejmie, albo wygrałeś w lotka :D (tak na serio to jeśli pracujesz na zachodzie). Tyle ode mnie, czekam na minusy, tylko wcześniej proszę się ujawnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowym orężem zwolenników WP jest rzekoma szybkość działania.

Prawda jest jednak taka, że płynność to nie to samo co szybkość.

 

Robienie kilku rzeczy na raz to w WP temat tabu ze względu na prymitywną wielozadaniowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WP to publiczne API do pisania w większości debilnych aplikacji, cała reszta jest zamknięta.

Android to dość zmodyfikowany, ale jednak linux + dziesiątki i setki modów na różne urządzenia, bo Android ma dość liberalną licencję. Dla kogoś, kto zna systemy unixowe i windowsowe na podobnym poziomie WP w porówananiu z adnroidem po prostu nie ma zalet. Android jest tak dobry, jak zespół deweloperów, który przygotowywał ROM na dane urządzenie + użytkownik, który go sobie dostosuje pod siebie. WP jest tak dobry, jak przesiąknięty korporacyjnym myśleniem team MS, które to myślenie doprowadziło do tego, że muszę oglądać kafelki na serwerach bo ktoś wymyślł, że są super i tak ma być. Od użytkownika WP niewiele zależy, bo od razu łamie postanowienia umowy licencyjnej. Przecież nawet pozyskanie root/interop na WP przez użytkownika końcowego jest niezgodne z licencją MS.

Android to morze możliwości. WP to morze nudy z wyspami niezrozumiałych licencji EULA.

Jasne, dla niektórych najważniejszy jest czas przełączenia się pomiędzy zakładkami. I OK, bo jest wolność wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tematu korzystania ze smartfona wytaczasz takie banialuki ?

Po co to komu ?

OS są robione po to aby kładąc kupę papiera za urządzenie nie martwił się czy będzie on działać tak jak ma, a nie mam się zastanawiać czy będę w stanie przeprowadzić moda, bądź nie śpię po nocach, że programiści mają problem z robieniem apek ;)

Dlaczego od androidowców słyszę od zawsze te same głupie argumenty ?

Macie rację w tym co piszesz Dijkstra ale ta wiedza jest użytkownikowi potrzebna jak psu na budę.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Androidowców? Dobre sobie.

 

Mój służbowy telefon to Lumia 520 i korzystanie z czegoś więcej niż dzwonienie to udręka.

Interfejs WP nie nadaje się do tak małego ekranu. Wiele nagłówków po prostu nie mieści się na ekranie i jest poucinana. Medal za to dla twórców.

Na pasek powiadomień czekałem rok. Kumpel na Lumii 735 ściągał i instalował update systemu chyba z półgodziny, który dołożył możliwość dodania guzika "Dane komórkowe" do szybkiego włączania/wyłączania Internetu mobilnego.

 

MS nie ma pomysłu na swoje produkty o czym świadczą udziały w rynku. Co się dziwić skoro ktoś kupuje tablet z WinRT, a potem dostaje kopa w żyć od producenta.

 

Tak jak wspomniałem płynność nie równa się szybkość. iOS jest równie zamknięty, ale przynajmniej pozostał intuicyjny i nie brakuje mu elementarnych funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dyskusja na poziomie gimbazy (idioci itp.) jest bez sensu, w ogóle mi to nie imponuje, nie mówiąć że wyzwiska to nie argumenty

Przepraszam Szanowny Panie za moje prostackie słownictwo. Oczywiście dopuszczam możliwość, że problemy z logicznym rozumowaniem to nie idiotyzm, ale np. dyskalkulia bądź ADHD.

Niestety nie wiem w jakim jest Pan wieku, ale jak ja chodziłem do gimnazjum, to rówieśnicy wyrażali się zupełnie inaczej. "Idiota" zasługiwałby na miano eufemizmu.

pozyskanie root/interop na WP przez użytkownika końcowego jest niezgodne z licencją MS. Android to morze możliwości

  • A z Google Play m.in. AdBlock i Flash Player zniknęły “due to interference with another service or product in an unauthorized manner.” Android - wolność wyboru!?
  • Jak zrobiłem roota na Moto G, to przy każdym włączeniu telefonu pokazuje się: (poniżej inne wariacje)

     

    WARNING-WITH-EXCEPTION.png

    Warning-Unlock-Bootloader.png

    Accept-the-legal-terms1.png

  • Na WP jest możliwość odblokowania "deweloperskiego", które nie łamie żadnych umów, ani nie ogranicza gwarancji. Wystarczy założyć adres email z końcówką .edu albo poprosić znajomego studenta z dostępem do MSDNAA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że niektórzy producenci mają zablokowane bootloadery to według Ciebie minus i wina androida?

Gdyby Motorola robiła telefony z windowsem to bootloader również na 101% byłby zablokowany. I koniec w tym temacie.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszechobecna komercjalizacja zabiła idee, którym dawniej kierował się świat komputerów. Najbardziej widać to właśnie na smarfonach, gdzie stajem się niewolnikami korporacji.

Te ostatnie śledzą nas na każdym kroku i w większości wypadków nie mamy opcji odmowy - zamiast checkboxa "chcę byś śledzony" jest tylko "Akceptuję" na starcie i tyle - wybranie "Nie akceptuję" wyłącza aplikację/instalator i tyle.

 

Paranoją dla mnie jest fakt, że na własnym mini komputerze (bo takowym jest smartfon) nie mogę sobie sam zmieniać wszystkich ustawień systemu, zmieniać jego wersji, odinstalowywać nieużywanych przeze mnie aplikacji czy blokować pojedynczym aplikacjom dostęp do konkretnych funkcji.

Pamiętam za czasów Galaxy Ace (wersji 1), że aplikacja potrzebowała uprawnień tylko do tego, do czego była stworzona. Gdy była to latarka, to potrzebowała sterowania tylko diodą aparatu. Obecnie głupa latarka czy inny widget ma dostęp do połączenia z siecią i wyświetla mi reklamy gdy się połączę.

 

Kolejnym problemem jest tworzenie własnych głupich zasad działania telefonu. Karta SIM powstała w celu przechowywania kontaktów i smsów. W takim Moto E system nie potrafi korzystać z karty SIM. Jedyna opcja by mieć dostęp do kontaktów, to importowanie ich na telefon  i od razu (jak ktoś nie odznaczył w startowym kreatorze synchronizacji) do chmury wielkiego brata. Tam od razu powiąże te numerki z ludkami z naszych kręgów i już zna nasze powiązania. Podobnie zachowuje się aplikacja FB.

 

Generalnie temat jest długi jak rzeka i można by mu poświęcić oddzielny temat na forum, gdzie powstałby dość pokaźny felieton opisujący jak korporacje psują to, czego my oczekujemy od naszych mini komputerów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że niektórzy producenci mają zablokowane bootloadery to według Ciebie minus i wina androida?

Gdyby Motorola robiła telefony z windowsem to bootloader również na 101% byłby zablokowany. I koniec w tym temacie.

Oczywiście, że minus - to ordynarne nadużycie zasad gwarancji. Nie chce mi się szukać, ale na pewno po Internecie krążą posty w stylu "pomocy, odblokowałem bl, przestał działać dotyk a serwis odmawia naprawy, bo usterka niby z mojej winy".

WP nie ma czegoś takiego jak zablokowany/odblokowany bootloader. W oficjalnym SDK masz opcję zrobienia "roota", bez straszenia utratą gwarancją i w ogóle posłania na krzesło.

[tl...]

Żeby nie było, że jestem stronniczy:

Chińczycy wymyślili modyfikację Androida o nazwie MIUI, gdzie masz możliwość blokowania uprawnień poszczególnych aplikacji oraz blokadę reklam przez hosts.

Screenshot_2015_02_05_12_30_24.pngScreenshot_2015_02_05_12_36_06.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież android nie ma tu nic do gadania, to producenci sobie wymyślili blokowanie bootloadera, a nie twórcy androida... Tak samo jak samsung sobie wymyślił niedawno knoxa, który działa jak zablokowany bootloader. Równie dobrze robiąc telefon z windowsem mogą sobie takie zabezpieczenia wprowadzić i pewnie by tak zrobili gdyby wypuszczali na rynek telefony z tym systemem. Ciekaw jestem jak to jest z htc m8 for windows, na bank jest poblokowany tak samo jak zwykły m8.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeMtin1: trzy razy muszę powtarzać?

  • OEM może sobie chcieć blokować i zabezpieczać;
  • Microsoft daje Ci* uber-narzędzie pt. SDK, do "odblokowania" KAŻDEGO WP,

    niezależnie od marki, modelu i wersji WP;

  • OEM może sobie tylko popłakać.
Rozumiem, że może się to nie mieścić w głowie, bo w Androidzie tego nie ma (Google dało system i róbta co chceta - w sensie producenci), a Apple zapewne czeka na decyzję z urzędu patentowego.

 

*też jak już pisałem wcześniej, wymagany email .edu lub dostęp do MSDN(AA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki telefon z androidem polecicie za ok. 400zł biorąc pod uwagę również tel używane. Wstępnie wybrałem LG L90 lub Xperia SP ,ale ta druga podobno ma kiepski wyświetlacz i problemy ze stabilnością itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG L90 za ok 400 ? to chyba jakiś wymęczony egzemplarz z komisu, ceny zaczynają sie raczej za około 500, co do samego telefonu to procek jest fajny, wydajność niezła, tylko, właśnie, wyświetlacz jest tragiczny, rozdzielczośc niska przy tej wielkości, szczerze wolałbym jednak dociułać do 500zł i kupić galaxy s3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaki smartfon polecacie do 1000zł? Wymagania: android, porządna bateria, dobry aparat, wyświetlacz w rozmiarach ok 5 cali, LTE, może być używany. Po krótkim przeglądaniu dostępnych modeli w tej cenie wpadł mi w oko Xperia Z C6903, jakie opinie na temat tego modelu? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jazda. Proszę o pomoc w znalezieniu w ogóle, jakiegoś smarta z fizyczną QWERTY. Jest to jeszcze możliwe? (Z chęcią bym przetestował BB, ale jednak taki Q5 trochę też kosztuje, a system biedny).

512MB RAM wystarczy, ale oczywiście więcej=lepiej. wielkość, do 4", a najlepiej mniej.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...