Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to Sony Ericsson Xperia pro (MK16i). Bieda wersja, bo właśnie 512MB, procesor z jednym jajem, do tego ceny chore, jak za "nówkę" - 500-600 zł. Jest jeszcze Samsung i927 Captivate Glide, specyfikacją to jest Galaxy S2 z qwerty, ewentualnie Motorola Droid 4. 

Wszystko dostępne na allegro w kilku sztukach, wszystko też (tak podejrzewam) ciągnięte gdzieś z USA albo Chin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, passport fajny ale ta cena... :D Ale spoko, ogólnie dla dziewczyny to ma być. Droid 4 mogłaby być. Ale będę ją próbował urabiać na dotyk zamiast fizycznej, może się nauczy. To trochę rozszerzy wybór.

 

P.S. Czy jest wśród nas ktokolwiek ze słuchawką na BB os10? Sam bym chętnie do nich kiedyś wrócił. Na andku w sumie przestałem się już apsami bawić. Automapa z Yanosikiem (podejrzewam że tu jest największy problem wciąż), Internet, budzik, telefon i ew. wi-fi scanner jakiś, tyle co mi potrzeba.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz jej aplikacje Swiftkey to problemów z pisaniem nie będzie miała. Dużo osób myśli że to wygląda dalej jak za czasów ekranów oporowych i pierwszych iphonów. 

Teraz na klawiaturach "inteligentnych" nie trzeba trafiać w przyciski, a pisanie jest milion razy szybsze niż na qwerty.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie zgodzę. Nie wiem jak wielkiego ekrana trzeba mieć, ale mi żadna ekranówka nie podchodzi. No może poza TouchPalem w układzie QW-ER-TY jak na starym BB :) I nie mam tu na myśli, że w ogóle się nic nie napisze, tylko o ilość możliwych błędów, te pierdzielone korekty albo podpowiedzi jakichś słów z kosmosu itd. Chyba potrzeba m-cy żeby słownik się zaadoptował. Choć pewnie to ja za mało czasu po prostu sobie i tym klawiaturom daje, ale Swift dla przykładu wyleciał po 3tygodniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury waść piszecie. Ja przez pewien nie miałem w ogóle komputera i tak się przyzwyczaiłem do tableta, że nie mogę się nadziwić, dlaczego "biurkowy" Windows nie ma jeszcze autokorekty, ani podpowiadaczki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na 4" troszkę mniejsze "klawisze" niż na tablecie ;) Ja mam problem nawet z trafieniem w słowo podpowiadane, a paluchy drobne, wkurza mnie pitolenie z dodawaniem do słownika. A jak chce napisać niestandardowe słowo to muszę to specjalnie wymuszać bo przy korekcie to on mi non stop poprawia... Oo Czegoś na pewno nie umiem ustawić, ja wiem. Ale brakuje mi cierpliwości :D

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, passport fajny ale ta cena... :D Ale spoko, ogólnie dla dziewczyny to ma być. Droid 4 mogłaby być. Ale będę ją próbował urabiać na dotyk zamiast fizycznej, może się nauczy. To trochę rozszerzy wybór.

 

P.S. Czy jest wśród nas ktokolwiek ze słuchawką na BB os10? Sam bym chętnie do nich kiedyś wrócił. Na andku w sumie przestałem się już apsami bawić. Automapa z Yanosikiem (podejrzewam że tu jest największy problem wciąż), Internet, budzik, telefon i ew. wi-fi scanner jakiś, tyle co mi potrzeba.

Niech bierze Q5 - tel warty ceny która nie jest aż tak wysoka w sumie. Zresztą innego wyboru z qwerty nie ma, a żadna dotykowa nie ma startu do fizycznej klawy.

 

Aktualnie siedzę na BB Z10 i sam system miodzio - szybki, intuicyjny, bez porównania do zasyfionego Androida, czy znowu okrojonego WP. Sam sprzęt już ma swoje lata ale optymalizacja systemu robi swoje i nie narzekam specjalnie na płynność. Na brak apek raczej nie narzekam, czego nie ma natywnie to doinstalowałem z andka, min. Yanosik, Google Maps, jakieś apki bankowe, newsy itp. Zdecydowana większość działa bez problemów, część niestety korzysta z usług google więc albo działa niepełnie (GMaps bez możliwości logowania, Allegro nie powiadamia automatycznie o nowych kuponach) albo nie działa (ale to rzadko się zdarza). Można niby wgrać sobie jakoś usługi ale specjalnie mi tego nie brakuje więc narazie olałem.

Automapę swego czasu sprawdzałem i działała bez problemów, z tym że to kobyła działająca na każdym sprzęcie w 15kl/s, więc już się z niej wyleczyłem. Korzystam z Mireo - kupiłem sobie mapę Polski i śmiga bardzo fajnie i przede wszystkim płynnie! Poza tym jest jeszcze Navfree ale jeszcze się nią za kółkiem nie bawiłem, za to sprawdza się w trybie offline za granicą podczas zwiedzania miasta :)

Docelowo wleci Passport za ~3mies. System u nas totalnie niedoceniony a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działają i to całkiem nieźle - 

 

Zainstalowałem właśnie z ciekawości Google login i GMaps jest już zalogowane, sklep Play działa aczkolwiek lepiej korzystać ze Snapa bo on nie limituje aplikacji wg tego czy dane urządzenie jest kompatybilne.

Edytowane przez Yog-Sothoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Havoc:

1. Podaj zakres cenowy.

2. Kwestię dotyku na małym ekranie rozwiązuje TouchPal z układem T12. Słownik tworzyła baba, więc są wszystkie czasowniki kończące się na "am" (na "em" nie ma).

3. Jak chce używać FB, to 512MB nie starczy - gwarantuję. I żaden quad-core nie pomoże.

4. Masakrować się wynalazkami poniżej 4 cali z nadmiarową obudową nie ma sensu. Patrz na rozmiar obudowy, a nie ekranu.

5. Pokaż jej na żywo S4 mini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera Mini + Facebook Lite i każdy złom daje radę.

Osobiście znam właściciela telefonu Samsung Galaxy Young 2 i potwierdzam, że dla chcącego nic trudnego.

512MB RAM i ekran 3.5" 320x480. Co ciekawe jest to stosunkowo nowy model :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena Q5 wyznacza w sumie górną granicę, czyli jakieś 500zł. Im mniej tym lepiej bo wszystko idzie w tym i przyszłym m-cu na oczyszczanie się z syfu, homeopatię i ziółka, z torbami chyba pójdę.

 

A właśnie, a propo TouchPal. Coś chyba przeoczyłem, ale po update zgubiłem opcję zmiany stylu klawiatury właśnie, mam obecnie T12 (chyba, taka jak w BB starych, 2 litery na klawisz) ale nie wiem jak przerzucić i potestować standardowe ;] Druga rzecz, czy w tym układzie przy wyłączonej podpowiedzi słów jest jakiś klawisz który szybko przerzuca do pisania kolejnego znaku? Tj. jeżeli uderzam Q to tel trzyma 2 sekundy znak i ponowne tapnięcie uniemożliwia wpisanie ciągu QW szybko. Jakbym chciał klepnąć dla funu QWERTY to zajęłoby mi to pewnie z 10sekund.

@Ullisses masz rację w sumię, s4mini mniejszy o milimetry od mojego chinola a większy lcd. Pobiegamy i pooglądamy, może w jakichś komisach dadzą się pobawić.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie TouchPal:

Układ o którym mówisz to nie jest T12. Układ ten to T+. T12 wyświetla klawiaturę jak na zwykłych telefonach, gdzie na 2 jest abc, na 3 jest def itd.

Nie wiem jak w tamtym układzie, ale w przypadku T12 na spacji jest suwak to szybkiego wyłączania słownika. Czasami jak mam wklepać długie słowo po angielsku lub np jakiś kod literowy, to obracam telefon o 90% i włącza się qwerty - na 4.3 cala jest to dość wygodne pisanie.

 

Odnośnie samego telefonu:

Ja wyrwałem swój za 650. Telefon w stanie idealnym, bo używała dziewczyna. Do tego gumowy pokrowiec (nie używam, bo pogrubia telefon). Jedyny minus to zmasakrowane pudełko (bo jej się zmywacz wylał) i wtyczka na kablu pogryziona przez psa. Nówki chodzą już w okolicach 800 z kawałkiem w popularnych sieciach - Morele/Xkom za 839.

http://www.notanio.pl/szukaj/s4_mini

Telefon jest mega wygodny. Kluczową sprawą jest szerokość telefonu i wyprofilowanie. Bateria trzyma 3-4 dni przy dużej ilości sms, kilku rozmowach i sprawdzaniu poczty po WiFi kilka razy dziennie. Zapewne mógłbym wyciągnąć więcej, ale w mojej okolicy jest słaby zasięg Play i najwięcej baterii pożera "Czuwanie sieci" notując nawet 7-8% czasu bez sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej okolicy jest słaby zasięg Play i najwięcej baterii pożera "Czuwanie sieci" notując nawet 7-8% czasu bez sygnału.

Sprawdź na btsearch, która sieć ma najbliżej nadajnik i wymuś ręczne łączenie z ową siecią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś dla żonki i zastanawiam się nad Xperia E3 a Hauwei Ascend G6.Do tego drugiego mam delikatne obawy,wiadomo typowy chińczyk i nie wiem jak z solidnością i awaryjnością tej marki.Wygląda całkiem przyzwoicie jak za tą cene.Telefon będe szukał raczej krótko używany w granicach do 500zł.Czy może coś innego w tej cenie?Na pewno nic większego bo i  te są dla niej delikatnie za duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną i jest w porządku. Dokładnie to mój syn ma. Zero problemów. Podobno są dwie partie różnych paneli. W MM Rybnik kupowałem. Bawiłem się 3 sztukami o różnych kolorach i każda była sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...