Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar kupić 2 smartfony, jeden w przedziale cenowym 400-500zł, drugi 600-700. Maja służyć głównie do przeglądania internetu, słuchania muzyki, wysyłania smsów i dzownienia, najlepiej jakby były na Androidzie, mam na uwadze również solidność telefonu, ma on działać poprawnia jak najdłużej. proszę Was o jakiś propozycje, z góry dzięki smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym kupić sobie jakiś nowy smartfon za przystępną cenę. Najlepiej jakby maks to było 500 zł. Ostatnio widziłem smartfon od marki NOVA za niecałe 330zł http://allegro.pl/smartfon-nova-n450x-aero2-ips-4-5-quad-core-i5049883195.htmlwyglądający ciekawie. Ale chciałbym usłyszeć waszą opinię na ten oto temat.

:D

Edytowane przez bober9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tanich to zamiast chińczyka niepewnego (gwarancja, jakość wykonania, wątpliwej wydajności procek) wziąłbym pewniaka - lumię 520

http://allegro.pl/nokia-lumia-520-bez-simlocka-5-kolorow-gwarancja-i4959981751.html/ 278,00 PLN (mimo, iż fanem WM8 nie jestem).

 

Super prezentuje się też 620 za 400,00 PLN

http://allegro.pl/nokia-lumia-620-orginalna-4-kolory-i5116819631.html

 

Wszystko na androidzie w tej cenie moim zdaniem będzie działało jak kupa po jakimś czasie (podzespoły). Miałem już kilka średniaków na andku, po czym doszedłem do wniosku, że jak android to tylko topowe modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym kupić sobie jakiś nowy smartfon za przystępną cenę. Najlepiej jakby maks to było 500 zł. Ostatnio widziłem smartfon od marki NOVA za niecałe 330zł http://allegro.pl/smartfon-nova-n450x-aero2-ips-4-5-quad-core-i5049883195.htmlwyglądający ciekawie. Ale chciałbym usłyszeć waszą opinię na ten oto temat.

:D

1. Nie kupuj nic takiego, jak nie chcesz się rozczarować.

2. Jak ma być Android, to Moto E. Być może coś jeszcze ciekawego staniało.

3. Jak może być Windows, to 520 - o ile są jeszcze nówki w sprzedaży.

 

Witam. Mam zamiar kupić 2 smartfony, jeden w przedziale cenowym 400-500zł, drugi 600-700. Maja służyć głównie do przeglądania internetu, słuchania muzyki, wysyłania smsów i dzownienia, najlepiej jakby były na Androidzie, mam na uwadze również solidność telefonu, ma on działać poprawnia jak najdłużej. proszę Was o jakiś propozycje, z góry dzięki

1. Moto E (+ uwagi jak do kolegi wyżej).

2. Moto G pierwszej generacji powinien być już osiągalny w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam telefonu dla 10latki jako prezent na komunie.

 

Wymagania:

- do 400-500zl (juz bez dodawania wiecej)

- android, bo ma juz na tablecie i jej odpowiada

- niewielkie wymiary, im blizej 4 cali tym lepiej

- dobry aparat (wiem, ze liczby nie graja roli, ale przewaznie >8mpix dopiero zaczynaja sie dobre, ewentualnie porzadna 5mpix jak ktos zna, na pewno nie taki jak w Moto e)

- niezla bateria

- tylko nowe z polski, najlepiej od firmy

 

Mile widziane:

- 2-4 rdzenie

- pow. 768mb ramu

- jakas tam w miare grafa do gierek dla dzieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@agr

http://www.ceneo.pl/Smartfony;0112-0;017P2-1183889-1183915-1183749-1183690-1183474-1183506-1183691-1183802-1184023P4-152526-155627-973973P5-1160584-1160938-1162651P8-1264222-1264223P13-152551;n500.htm

 

S3 Mini - jedna z ciekawszych propozycji (przede wszystkim ze względu na wymiary). Nie wiem jak z czujnikami. Uwaga: są 2 wersje, jedna powinna mieć KK.

Trend Plus - dobre wymiary, brak czujnika oświetlenia, nie wiem czy jest zbliżeniowy, stary system.

Core - cegła, reszta ok, nie wiem jak czujniki

Xcover 2 - cegła, leciwy system, taka sobie wydajność

 

Zenfone 4 - cegła, ale świeża i wydajnościowo powinna być ok. Nie wiem jak z aparatem i czujnikami

 

LG L70 (L65 ma mniejszy ekran, ale te same wymiary obudowy) - przyzwoite wymiary (jeszcze), brak czujnika oświetlenia.

LG L7 II - przyciemnia ekran z powodu jego przegrzania. Ma niezły aparat, bardzo dobry ekran, lekki lecz leciwy system i dobrą baterię. Brak czujnika oświetlenia.

LG Fino - brak czujnika oświetlenia i zbliżeniowego, świeży telefon, przyciski ekranowe + z tyłu obudowy.

 

HTC 310 - cegła, wydajność raczej ok, nie wiem jak inne podzespoły. Podobno nie jest to już to samo HTC co starsze modele.

 

Rzuć okiem na recenzje na YT (mobileo, mobzilla). Czasem można się ważnych drobiazgów dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wam za propozycje, Chinczyka sam mam i sobie chwale (K&M Drive), ale dla niej musi to byc znana marka.

Z wszystkich propozycji najblizej mi do Lg L7 II, choc zaskoczylo mnie to z przyciemnianiem ekranu.

Inne albo nie spelniaja wymagan (za drogie, za duze) albo odstaja w czyms do niego.

Wiem, ze jakbym wiekszy budzet przeznaczyl to by sie znalazly lepsze, ale jest jak jest.

Jak ktos jeszcze wymysli cos lepszego niz ten Lg, a tez spelniajacego wymagania to bardzo chetnie prosze o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do głowy przychodzi mi używany S4 mini. Czasem można w ładnym stanie wyrwać prawie nówkę z gwarancją. Kolor biały, genialne wymiary, ekran Amoled, mocne podzespoły (2x 1.7GHz, 1.5GB RAM, 8GB wbudowanej pamięci). O ile mi wiadomo, jest update do KitKat, ale ja nie robię, bo tam tylko jedna aplikacja może mieć zapis do SMS/MMS, więc jest problem ze SmartNotify.

 

Odnośnie ekranu L7 II, to nie wiem czy każdy egzemplarz tak ma i w jakich warunkach problem występuje - zakładam, że jak ktoś będzie używał na obniżonym podświetleniu, to będzie ok. Problem zapewne pojawia się przy długim używaniu na jasności 100%.

Tylko z LG dochodzi kwestia złej opinii serwisu.

 

Obejrzyj jeszcze S3 mini (czy ma potrzebne czujniki, czy nie sprawia problemów), bo to też jeden z lepszych wyborów.

 

Jeśli chodzi o sprzęt (wydajność, system) i wygląd, to Moto E byłaby idealna, ale mam kontakt z tym modelem i aparat jest delikatnie mówiąc słaby - zupełnie odpada robienie zdjęć notatek z wykładów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można rozglądnąć się za chińczykami. Są świetne fony w dobrych cenach, o ile sami sprowadzamy, bo na Alledrogo to ceny z d...y są.

Warto looknąć do speców w tej kwestii: http://telchina.pl/?sid=1d7ec65c44f0025a25f1b48c3606afcb

Kupiłem tak 2 Lenovo (P780 i A850+) i złego słowa nie powiem, wręcz odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ponownie.

Tak, s4 mini swietny telefon, ale na prezent musi byc nowy, a nowe niestety sporo ponad budzet.

s3 mini tez niezly, ale slaba bateria. Wiem, ze kusi te 1gb ramu, ale wazniejszym kryterium jest bateria.

Moto e wiem jaki ma aparat i odpada w przedbiegach, bo na aparacie najbardziej zalezy - poza tym to fajny tel w dobrej cenie.

 

Tez bym chetnie jej wzial jakis z 1gb ramu, Kit katem, Chinczyka czy cos z nieco wiekszymi wymiarami, no ale jo nie moj wybor, a 10letniej dziewczynki. Wiem czego oczekuje, na czym jej najbardziej zalezy i tak probuje najblizej tego co moge znalezc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ważna jest bateria, to L7 II nie ma sobie równych - poza F70. Tutaj jednak cena powyżej 500 i większe wymiary.

 

Jest jeszcze Ace 3 i Ace 4.

W teorii jest: GT-S7270 (pierwszy Ace 3), GT-S7270R (jakaś wersja dla operatora/poprawiona), GT-S7275 (Ace 3 LTE), GT-S7275R (znów wersja operatora/poprawiona), SM-G310A (Ace 4 [4.3 cala]).

 

W praktyce naklepali tysiąc różnych wersji na różne rynki i co innego jest w bazach stron GSM, co innego na stronie Samsunga, co innego w opisie produktu w sklepie, a jeszcze co innego w pudełku po zakupie. Mieszają specyfikacje między sobą, ludzie nie odróżniają modeli.

Jak masz czas i cierpliwość, to rzuć okiem - poczytaj opisy i przed zamówieniem upewnij się dokładnie po oznaczeniu, co dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za taka kasę z nówek cudu nie znajdziesz, a bateria w zasadzie wszędzie jest podobna, przy dłuższej zabawie, graniu codzienne ładowanie to norma

ew. może jakiś biały Ace 3 ... to max, zresztą kupowanie drogiego tela dla dziecka w tym wieku to przerost formy nad treścią, niech lepiej na powietrzu pobiega, jeszcze se zdąży oczy zepsuć od elektroniki wszelakiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można rozglądnąć się za chińczykami. Są świetne fony w dobrych cenach, o ile sami sprowadzamy, bo na Alledrogo to ceny z d...y są.

Warto looknąć do speców w tej kwestii: http://telchina.pl/?sid=1d7ec65c44f0025a25f1b48c3606afcb

Kupiłem tak 2 Lenovo (P780 i A850+) i złego słowa nie powiem, wręcz odwrotnie.

Mam dostęp do  P780 i A850/A850+  z ~październik/listopad 2014. Powiedz mi jak z językami w tych Lenovo bo wiem że ChinaTel czy coś tam oficjalnego zostawia dwa krzaki i angielski. Pamiętam że na K900 jest EN robiony przez zespół RU ale reszta to dużo bawienia się chyba..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć jak wygląda sytuacja w A850+, bo od pół roku na tym latam. W teorii są wszystkie języki, przynajmniej na liście do wybrania. U mnie angielski jest pełny, tzn nie ma sytuacji, że gdzieś zostawione są chińskie krzaki. Polski jak pamiętam jest częściowo przetłumaczony, ale jednak są miejsca, szczególnie w ustawieniach, gdzie jednak zostają rzeczy po angielsku. Za inne języki nie dam sobie ręki uciąć, bo nie korzystałem.

Anyway, z tego co pamiętam to jest zależne od wersji softu, bo często właśnie standardem jest chiński z kulawym angielskim, wtedy opcją jest zmiana androida na wersję Multilingual, gdzie już jest opcja wybrania praktycznie każdego języka, jakim dysponuje Android.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dostęp do  P780 i A850/A850+  z ~październik/listopad 2014. Powiedz mi jak z językami w tych Lenovo bo wiem że ChinaTel czy coś tam oficjalnego zostawia dwa krzaki i angielski. Pamiętam że na K900 jest EN robiony przez zespół RU ale reszta to dużo bawienia się chyba..

P780 mam z marca 2014 i spolszczenie było na poziomie ~78,7% (wgrany VibeROM by JDStar i 99,9% spolszczenia)

A850+ z września 2014 z ori 4.2.2 i tu spolszczenie jest w ~75% Tzn wszelkie główne menu spolszczone, wchodząc głębiej jest najczęściej inglisz. Krzaczków na szczęście nie ma prawie nigdzie. Wyjątkiem jest jedna pozycja w Managerze Zasilania. Da się z tym żyć, bo żona w ogóle nie włazi w opcje ustawień (boi się coś skaszanić :plom:

Generalnie fony świetne, ale to wiesz, skoro masz dostęp. Syci zwłaszcza bateria w P780 :blurp: (szkoda ze octacore z A850+ w nim nie siedzi, że o dodatkowym giga RAMu nie wspomnę :wink2:  Byłby ideał, jak dla mnie)

 

PS:

Jest kilka romów pięknie spolszczonych, nie ma kłopotu z językiem. To tylko kwestia zassania. (polecam forum.android.pl - obecnie nieczynne bo zmieniają silnik))

Edytowane przez reed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Szukam telefonu, który zastąpi mi N900 (przestała czytać karty SIM). Mogę wydać jakieś 500-600 PLN.

 

Zależy mi przede wszystkim na funkcjach komunikacyjnych (tel, SMS) i niezłej baterii.

 

Z Androidem wpadła mi w oko Motorola Photon 4G, ale wymaga ona dolutowania slotu SIM, przez co nie ma gwarancji, a i ceny na Allegro ostatnio coraz wyższe.

 

Być może skusiłbym się na dalszą przygodę z Nokią (L535/635?), bo widzę, że nawet nówki w tym przedziale są. Pytanie tylko jak działa Windows na tych słuchawkach? Czy można w nim zsynchronizować kontakty i kalendarz z kontem Google?
Jedyne co mi trochę nie podchodzi w samym systemie to ta duża czcionka w nagłówkach (w ustawieniach, kontaktach, wiadomościach jak np. tutaj), która powoduje że np. nazwy kontaktów są ucinane. Jest na to jakiś sposób?

Za Lumią przemawia jeszcze fakt, że będzie aktualizacja do WP 10, co przy Androidzie nie jest pewne.

 

EDIT: byłbym zapomniał, slot na microSD (do 32 GB) też będzie potrzebny.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Androidzie nie będzie aktualizacji do Windows 10. Tak słyszałem.

Ta czcionka w wp to taki urok. Taki jest design. Fajnie to wygląda jak masz przewijalne menu w prawo/lewo.

 

PS. Ocb z tym lutowaniem slotu SIM ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleś zabytek wygrzebał z tej Motoroli.

 

Rzuć okiem na Moto E i Moto G. Obie mają KitKat i czekają na Lollipop.

Moto E jest mniej wydajna i ma słaby aparat, ale ma slot na kartę pamięci.

Moto G pierwszej generacji ma niezły aparat i mocne podzespoły, ale nie ma slotu. Dodali go w drugiej generacji, która pewnie nie złapie się cenowo i jest znacznie większa.

Jak nie przeszkadza Ci brak czujnika oświetlenia, to możesz rzucić okiem na LG F70 - niezły aparat, niezłe podzespoły i duża bateria.

Poza tym możesz rzucić okiem na znane marki w tych cenach.

 

Jeśli chodzi o telefony z Windows, to wszystkie powinny bez problemu poradzić sobie z prostymi zadaniami.

Kwestia tego, czy sam Windows przypadnie Ci do gustu, bo to dość specyficzny system.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam Lumie 630/635, okrojona strasznie. Brak przedniej kamerki, brak czujnika zbliżeniowego, brak lampy błyskowej. Dużo lepsza opcja 535, albo czekać na 640. Z lepszym wyświetlaczem ale 0,3 cala mniejsza 730/735

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Androidzie nie będzie aktualizacji do Windows 10. Tak słyszałem.

 

 

PS. Ocb z tym lutowaniem slotu SIM ?

Skrót myślowy :P

 

Photon to telefon, który był wypuszczony na rynek US w jednej z sieci i od razu miał wlutowaną kartę SIM, zatem potrzebne jest dolutowanie zewnętrznego slotu. No i na pewno nie działa w nim LTE, bo to amerykańskie jest ponoć na innej częstotliwości niż u nas. Chociaż i tak mi na nim nie zależy.

 

Dzięki za wszystkie propozycje. Rozejrzę się, poczytam i pewnie jeszcze udam się do Saturna pomacać coś z Windowsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...