Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje telefonu do max 500 zł. Z Androidem i najlepiej troszke mniejszy niz 5 cali. Będzie to telefon do wszystkiego wiec np. takie funkcje jak gps czy aparat min 5 mpx są oczywiste. Zapatruje się bardzo na LG G2 mini. Czy to będzie dobry wybór? Czy może ktoś poleci coś innego?

PS: chyba dobrze by telefon miał juz LTE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G2 mini jest dobrym wyborem, ma LTE i właśnie dostał aktualizację do Lollipopa 5.0.2. Z GPSem nie mam żadnego problemu, a zdjęcia robi bardzo dobre. Brakuje mu jednak czujnika oświetlenia i jasność trzeba ustawiać ręcznie (np. kiedy świeci słońce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G2 mini jest dobrym wyborem, ma LTE i właśnie dostał aktualizację do Lollipopa 5.0.2. Z GPSem nie mam żadnego problemu, a zdjęcia robi bardzo dobre. Brakuje mu jednak czujnika oświetlenia i jasność trzeba ustawiać ręcznie (np. kiedy świeci słońce).

 

Czyli nie ma się co zastanawiać i szukać LG G2 mini w dobrej cenie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma się co zastanawiać i szukać LG G2 mini w dobrej cenie? ;)

 

Jak jesteś zainteresowany G2 mini to dzisiaj w radiu leciała reklama rtveuroagd gdzie mówili że jest w promocji za 555zł

(http://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/lg-g2-mini-czarny.bhtml)

Ja natomiast w tej cenie polecam motorolę moto G pierwszej generacji, do kupienia nową poniżej 500zł. Co prawda nie ma LTE ale naprawdę wątpię żebyś zobaczył różnicę przy zasięgu w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona ma G2 mini. Niedawno wgrałem oficjalnego, polskiego, niebrandowanego Lizaka na Kitkata od Play + Factory Reset.

Powiem wam, że LG się całkiem spisało. Odświeżony interfejs wygląda bardziej.....kobieco.

Wszystko działa płynnie, bugów nie zauważyłem. Jest więcej wolnej pamięci i nie zauważyłem wycieków.

 

Też dziś rano róniez słyszałem w reklamę w radiu i uważam, że to niezła oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejne znalezisko. Wprawdzie nie jestem fanem Moto, ale to coś co linkujesz, ma MTK zamiast Snapdragona, jest bardziej ceglaste (chociaż cieńsze), ma słabą baterię, dość niską rozdzielczość ekranu (w L5 II taką miałem) i chiński system. Nie dotknąłbym tego patykiem przez szmatę. :kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kasie? Serio? Masz 3 opcje:

- używany markowy sprzęt (lub nowy, ale mniejszy i z gorszymi bebechami)

- Lumia (nowa/używana)

- "polskie" marki, które są praktycznie tym samym, przy czym mają namiastkę gwarancji

 

W tej kasie JA brałbym LG L5 II lub LG L7 II, bo nie lubię cegieł.

 

Generalnie zakup Andka w tej kasie (jeśli nie wiesz co robisz) to proszenie się o kłopoty - nowy użytkownik jedynie zrazi się do systemu, a potem będzie rozpisywał się w sieci na temat tego, jaki Android jest zły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że takie rzeczy jak czujnik światła, dioda powiadomień, dioda przy aparacie czy podświetlane dotykowe przyciski pod ekranem (jeżeli oczywiście producent je zastosuje) powinny być standardem, niezależnie od pozycjonowania danego smartfonu. No ale każdy producent ma jakąś swoją wizję, niestety nierzadko sprzeczną z oczekiwaniami potencjalnych użytkowników.

 

Odnośnie braku czujnika światła, można spróbować posiłkować się płatną aplikacją Lux Auto Brightness, która zamiast czujnika światła może wykorzystać przedni aparat. Posiada również większe możliwości ustawień niż te z Androida, m.in. można "nauczyć" ją do stosowania zadanego przez siebie poziomu podświetlenia w zależności od warunków zewnętrznych. Sam nie używam, bo nie mam takiej potrzeby (nie narzekam na działanie czujnika w Moto G), ale może komuś się przyda.

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie czujnik światła jest ważny, ale nie powinien stanowić o kupnie, lub nie telefonu.

Dla mnie stanowił - właśnie czujnik światła zadecydował o tym, że wybrałem S4 mini zamiast G2 mini czy L90.

Wcześniej miałem L5 II i był to bardzo dobry telefon, ale brak czujnika światła dawał w kość, gdy tylko wyszło się na zewnątrz domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne zapatrywania na funkcje. Mam G2 mini i mam Sony Z3 Dual. W tym drugim jest czujnik światła więc znam różnicę. Czujnik jest cholernie przydatny, ale ja akurat nie stawiam go na szczycie wymaganych w 100% użytecznych funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co tyle chaosu, miałem już w swoim życiu pewnie z 10 telefonów (jak nie więcej) i nigdy nie używałem czujnika światła, nawet jeśli takowy posiadałem. Dla mnie to jest zbędna funkcja, wole samemu ingerować, w jasność ekranu, wydłużając żywotność baterii :).

Teraz zastanawiam się nad kupnem LG L90 Dual sim, LG G2 Mini Dual Sim. Czujnik oświetlenia jest mi zbędny :D. Wybrać któregoś z LG, czy jest jakiś godny konkurent do 600zł z Dual Sim, zależy mi na androidzie i dual sim pod aero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zadaj sobie teraz pytanie tak samo jak kolega wyżej: ile w takim razie przebywasz poza domem? Bo tak jak mi to bardzo się przydaje, ponieważ w domu zazwyczaj jestem dosłownie z 6 godzin dziennie a tak zawsze na polu czy ogólnie poza domem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to znaczenia ile przebywam poza domem, nawet jak stoję na przestanku w lecie czekając codziennie na autobus do szkoły, wolę się bawić suwakiem i tylko kiedy sam chcę zmieniam jasność ekranu. Teraz mam wakacje, to raczej aktywnie je spędzam, chociaż zdarzają się dni, że całe spędzam przy komputerze. Jaki jednak to ma związek z tym? Są różne gusta. Ja mam coś takiego, że wolę mieć "władzę" i, że sam panuję co, kiedy ma się dziać. Być może to ciężko zrozumieć, ale jakoś tak mi jest wygodniej i tyle.

Edytowane przez AiXen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jej jesteś poza domem to zawsze musisz ręcznie to ustawiać, a ja wychodzę i się już w to nie bawię. Jasność zmienia mi tak samo jak ty robisz to ręcznie. Jak wychodzę z domu na pole i odwrotnie

 

A jeżeli chodzi o dual sim to myfon fun 2 współpracuje z aero

 

Wysłane z mojego XT1021 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez xdziUnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 2 to raczej G2 mini, ale parametry są tak zbliżone, że można w sumie wybierać wg wyglądu. Z innych dualsim w tym budżecie ciężko będzie coś wybrać - Moto E i chyba tyle, bo nie wiem jak wygląda kwestia dualsim w Moto G w tej cenie. Ewentualnie jeszcze jakaś patelnia Samsunga, ale w tym budżecie będzie to mocno okrojony sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...