Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jest wersja Moto E Dual Sim, ale znalezienie takiego modelu graniczy z cudem. Zdecydowałem się na LG L90. Na Moto G2 Musiałbym dopłacić do 100zł może trochę więcej, ale 4,7 calowy wyświetlacz mi w zupełności wystarczy, 5 to już za dużo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem też jest to, że trochę mnie czas goni, obecnie jestem praktycznie bez telefonu, a we współczesnym świecie jest on niemal niezbędny. Jakbyś znalazł, to możesz dać info :).

Jak nie to trudno, do końca dnia muszę zamówić jakiś telefon. 

Z tego co się orientuję to ten LG L90 nie ma problemów z aero. Po aktualizacji do 5, śmiga aż miło, przekonamy się :>

 

~~Edit, teraz to mam bardzo ciężki wybór, mam możliwość kupna praktycznie nowej Motoroli G2 Dual sim, w podobnej cenie. Tylko zraża mnie trochę jego wielkość i waga. Wypowie się jakaś osoba na jego temat? Dobrze współpracuje z aero itp?

Edytowane przez AiXen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poszukuję telefonu budżetowego i ze wstępnego rozeznania (Play dla przedłużających abonament) w cenie do 300 złotych wybrałem Lumię 735. jednak zaczynają się braki tego telefonu (celowe bądź nie) i operator zaoferował mi Lumię 640. Jestem w kropce bo nie bardzo wiem co wybrać - stąd prośba o pomoc.

 

Plusy za 735: świetny wyświetlacz

Plusy za 640: lepszy aparat tylni.

 

Telefon głównie do dzwonienia, zdjęcia robione czasami, dużo pracuję na dworzu więc dobre podświetlenie jest zasadne (nie chcę szukać cienia by odczytać sms).

 

Pozdrawiam

 

PS.Czemu smartfon a nie telefon ? jest szansa na walkę z wykluczeniem cyfrowym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie mówiąc mój Galaxy S3 już mnie irytuje... działał wolno, zainstalowałem CM i śmiga szybciej ale też czasem przytnie a apki się zawieszają. Co można wybrać z nowszych modeli, żeby śmigał szybciej niż S3 w rozmiarze 4,5-4,8" oraz jak najniższej cenie? Myślę, że dobry byłby model z czystym androidem, żeby nie bawić się w zmianę softu na własną rękę i mieć wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nexus 5, ale super tanio nie będzie.

 

Taptaptap Mlais M52

To już lepiej LG G2, tracisz ładowanie bezprzewodowe, ale zyskujesz lepszy aparat, większą baterię i mniejsze gabaryty. Soft LG jest nieinwazyjny i nie przeszkadza, a ma kilka fajnych funkcji. Odradzam tylko aktualizację do Lizaka, nic nie wnosi, a traci się parę funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na porównanie lg g2 i nexusa 5, to rzeczywiście podobne telefony, a g2 jest lepszy w paru kwestiach (bateria, aparat) no i cenowo przynajmniej 300zł tańszy. Ciekawe jak by sobie poradził z wgranym CM. Mam pewne obawy, bo np teraz z najnowszym CM na S3 często zawiesza się Apollo. Pewnie na telefonie z czystym androidem nie byłoby takich akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starych telefonach używa się modów cyjana, nie oficjalnego.

 

Sprawdź te romy w takiej kolejności.

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/rom-blisspop-team-bliss-t3010596

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/rom-crdroid-lollipop-t2994209

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/rom-resurrection-remix-5-2-1-t2972523

 

Oprócz wipe'a możesz też sformatować /system. Czasami pomaga na różne dziwne dolegliwości.

 

SGS3, szczególnie wariant LTE, to nadal zupełnie wydajny fon. Znajomy używa Note1 (podobne speksy) i chwali sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2K w telefonach zabija - zarówno gry, jak i baterię. Poleciłbym jednak coś z FHD, LG G2 (wielu uważa za lepszy wybór niż G3), Note 2, 3, Nexus 5... Trochę tego masz.

Note 2 nie ma FHD. Jakość ekranu i tak wystarczająca, ale lepiej wybrać Note 3 :)

 

Wysłane z Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze,że chciałbym wziąć go sobie na raty bo nie mam obecnie tyle gotówki. Zrobiłem sobie rozpoznanie po sklepach i obecnie raty 0% są w rtv Euro agd.

Nie do końca 0%. Dostajesz kartę visa za która co miesiąc musisz płacić bodajże 6zł.

Samsung galaxy s5 nie lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, obecnie posiadam samsung galaxy s3, niedługo przedłużam umowe z plusem w mixie. Czy warto tego s3 zmienić na Huawei P8 lite czy lepiej pozostac przy starym telefonie? 

 

EDIT: A przepraszam, pomyliłem działy, można prosic moda o przeniesienie do działu telefony?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu, co z tego że ma "wincej rdzenióf" jak układ graficzny podobny ... (o ile chodzi ci o wydajność oczywiście)

.

Z tego co widziałem na filmikach system działa szybko. Szczególnie o to mi chodzi, najczesciej uzywane aplikacje żeby się szybko uruchamiały

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smartfon do 600

5" , nowy, bez posiłkowania się Aliexprees . Dobrze żeby ekran był czytelny i nie męczył szybko wzroku (czytam do 2000 stron miesięcznie, więc jeśli udało się przyzwyczaić do ekranu fajnie byłoby zabrać z sobą mobilnieszą książkę) .

To będzie mój pierwszy smartfon więc nie mam urazu ani do Androida ani do WP.

Czy znajdę coś lepszego od L640 LTE ? Byłem już na nią zdecydowany, ale w internecie tyle psów wieszają na WP, że już nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm najbardziej psuje mi całokształt 4,5" i qHD (tzn. "udościsków" nie noszę więc nie myślę się tak ograniczać) . Jak to jest z zwalnianiem Androida z upływem czasu niby obsługuje Trim od 4.2(?), ale nadal można dużo tego płaczu w internecie znaleźć coś w stylu "Przez pierwsze 3 miesiące latał, przez miesiąc chodził, a teraz ledwo działa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może z tyłka wzięte ale spróbuję.

Śledzi ktos na bieżąco rynek i jest w stanie sobie przypomnieć jakie były przeceny świąteczne w zeszłym roku na topowe smartfony? Ogólnie rząd wielkości, 10, 20% czy może nie było?

Jestem na kupnie pierwszej zabawki i ostrzę sobie zęby na lg g4 (zakup na dłuższy czas, obecny fon to wave I), a "chińczyki" nie do końca mnie przekonują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xperia Z5 vs Z3 na szybko :

 

-gorsza bateria (odczuwalnie)
-gorszy ekran (jakość kolorów)

-znacznie gorsze głośniki zewnętrzne (tu jestem bardzo zawiedziony, Z3 przy Z5 brzmi jak 14 głośnikowy system Marka Levinsona, próbowałem różnych ustawień, no ale nie...) 
-grzeje się

-brak magnetycznej ładowarki! (nie ma już punktu do magnetycznego ładowania)

+autofokus to jest jakaś miazga, mało który cyfrak tak szybko ostrzy, jestem oficjalnie w szoku.

+jakość zdjęć minimalnie lepsza od Z3, więcej detali. Dodatkowo nawet w "Superior Auto" możliwość doboru WB i EV - bardzo fajne.
+wodoszczelne, otwarte USB
+czytnik linii papilarnych, działa wyjątkowo sprawnie i skutecznie, fajny bajer. 


Biję się teraz z myślami, który telefon używać, bo trzymać dwa bez sensu, lepiej jeden sprzedać, ale nie wiem który. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

nadchodzi czas wyboru nowej cegły.

 

Priorytety:

- bateria, bateria, bateria (ekran będzie sporo czasu aktywny)

- ekran 5-5,5 myślę (dobry do czytania - to właśnie ta aktywność)

- prędkość działania (nie chodzi o gry bo nie gram, raczej synchronizacja 4 kont mail+FB+taptalk+muzyka w tle)

- sensowny moduł GPS (najlepiej stestowany z here maps)

- jako taki aparat (fotę zrobię 3x w roku jakąś i to raczej jak coś sprzedaję)

 

P.S. Nie jestem fanboyem żadnej marki. Liczy się stosunek cena / możliwości.

 

Myślałem o chińczyku:

1. XIAOMI Redmi note 2 prime - czyli 32GB / 2GB RAM / na 8 jajowym Helio X10 za jakieś 800PLN.

2. XIAOMI Mi 4C 32GB - tylko czy przy moich wymaganiach warto dopłacać 400PLN za Snapa i +1GB?

3. Swoją drogą niedaleko ceny Mi4C są już (co prawda używki) LG G4. - tylko kolejny raz, czy warto dopłacić dla moich wymagań?

4. Z kolei niedaleko ceny Prime, są używane xperia Z2.

 

Może jeszcze coś innego?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos Lumie 930 ? Jak to sie sprawuje, jak aparat, jakosc dzwieku etc. ? System mozna modzic jak Androida czy kompletnie sie nie da ? Bo w sklepie z apkami to chyba troche biednie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem, aparat znakomity a aplikacja aparatu to poezja. Dźwięk nie zauważyłem nic nadzwyczajnego, mikrofony natomiast b.dobre i przy nagrywaniu i przy rozmowach.

Systemu nie da się modować jeśli masz na myśli wgrywanie kerneli i romów jak na androidzie.

W sklepie niestety bieda co ostatecznie zmusiło mnie do wymiany telefonu. Najgorsze dla mnie było to że nie mogłem zainstalować aplikacji do blokowania reklam w przeglądarce oraz w aplikacjach od czego dostawałem k* bo takowego blokera nie ma.

Telefon polecam, jakość wykonania również znakomita w dodatku wbrew pozorom tylną klapę łatwo można wymienić. Nie polecam wersji czarnej ponieważ telefon traci cały urok w porównaniu do wersji zielonej i pomarańczowej. Dla mnie telefon idealny gdyby nie system (a raczej sklep z aplikacjami), z żalem go sprzedałem. Miałem okazję przetestować na nim win10 i b. pozytywnie wrażenie na mnie wywarł, szybkość działania powalała.

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, korzystając z faktu iż kończy mi się umowa u operatora chciałbym sobie wymienić telefon. Do tej pory używałem jako słuchawki Xperi Z - głównie do internetu, nawigacji i dzwonienia - płynność działania była wystarczająca, ale wysługa lat sprawia iż pora ją pochować. Tak więc jestem wstępnie zdecydowany na 2 teflony - Samsunga Galaxy s6 albo Sony Xperie z5. Parametry obu są mi znane ale potrzebuje subiektywnej opinii, która utwierdzi mnie w moim wyborze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...