Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to dla mnie wyznacznik jak głęboko sięgnąłeś wiedzy ty jako - znawca telefonów, który udziela się w wątku i poleca innym ludziom samsungi, mimo, że nie do końca zgłębił wiedzę. :) Tylko tyle. Ja swoje zdanie co do Samsungów powiedziałem, osobiście mi nie robi kwestia obudowy, czy to szkło czy plastik, bo uważam, że akurat to zależy od sposobu użytkowania i użytkownika, więc tego nie chcę porównywać. Co do czystego hardware też trzeba przyznać, że Samsung daje "więcej" niż Sony, ale żeby ten sprzęt dobrze działał (albo : "lepiej niż Sony" ) trzeba zmienić ROM, więc "coś za coś".  

 

Całą paletę androidów jaką miałem/mam :

LG : G2 , G3 , G2 mini
Samsung : S1 , S3 , S5 + jakieś mniej znane niskie modele
Sony : Neo V, Z , Z1 , Z3 , Z5 + jakieś mniej znane niskie modele
HTC : Desire S, One X + jakiś jeden niski model 
Motorola : Jakaś była, nie pamiętam totalnie modelu

 

Do tego miałem telefony z iOSem, BlackberryOS i WP. 

 

To jedynie prywatna kolekcja bez wliczania tych, które były testowane przy produkcji softwaru, bo tam było wszystkiego po kilka, na różne wersje andków itp. 

 

i oceniając po stockowym sofcie, Samsung wypada najgorzej z mojego doświadczenia + przy testach zawodowych. A wiesz jaki to ból, że większość ludzi ma Samsungi i MUSISZ zrobić soft tak, żeby działał na Samsungu? Potem masz takie rzeźby w kodzie, że klawiatura płakała jak pisała, ale co tam, ma działać i już. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to dla mnie wyznacznik jak głęboko sięgnąłeś wiedzy ty jako - znawca telefonów, który udziela się w wątku i poleca innym ludziom samsungi, mimo, że nie do końca zgłębił wiedzę. :) Tylko tyle. Ja swoje zdanie co do Samsungów powiedziałem, osobiście mi nie robi kwestia obudowy, czy to szkło czy plastik, bo uważam, że akurat to zależy od sposobu użytkowania i użytkownika, więc tego nie chcę porównywać. Co do czystego hardware też trzeba przyznać, że Samsung daje "więcej" niż Sony, ale żeby ten sprzęt dobrze działał (albo : "lepiej niż Sony" ) trzeba zmienić ROM, więc "coś za coś".  

 

Całą paletę androidów jaką miałem/mam :

 

LG : G2 , G3 , G2 mini

Samsung : S1 , S3 , S5 + jakieś mniej znane niskie modele

Sony : Neo V, Z , Z1 , Z3 , Z5 + jakieś mniej znane niskie modele

HTC : Desire S, One X + jakiś jeden niski model 

Apple : 4 , 4S

 

To jedynie prywatna kolekcja bez wliczania tych, które były testowane przy produkcji softwaru, bo tam były wszystkiego po kilka, na różne wersje andków itp. 

 

i oceniając po stockowym sofcie, Samsung wypada najgorzej z mojego doświadczenia + przy testach zawodowych. A wiesz jaki to ból, że większość ludzi ma Samsungi i MUSISZ zrobić soft tak, żeby działał na Samsungu? Potem masz takie rzeźby w kodzie, że klawiatura płakała jak pisała, ale co tam, ma działać i już. 

Po pierwsze to Ty polecasz ludziom Sony. Ja nikomu Samsunga nie poleciłem. Nie kłam proszę. Nie jestem też fanboyem Samsunga, w przeciwieństwie do Ciebie - Sony. Jak Sony zrobi telefon, który spełni moje oczekiwania to chętnie wezmę go pod uwagę przy kolejnym zakupie.

 

Po drugie Sony nie ma żadnej alternatywy do serii Note. Jestem zwykłym użytkownikiem telefonu. Nie gram w gry, tak jak pisałeś wcześniej (chyba lubisz wmawiać innym swoje teorie). Nie korzystam z programów o których mówiłeś. Jestem dokładnie takim użytkownikiem telefonu jak większość osób, którym polecasz Sony, wymieniając wady Samsunga, które dla zwykłej osoby nie mają znaczenia.

 

Konkurentem do Note 3 była Xperia Z1, która ma słaby ekran 5", kontra 5,7" w Samsungu, przy podobnych rozmiarach telefonu (te olbrzymie ramki w Sony prezentują się tragicznie, ale to akurat kwestia gustu). Brakuje jej fizycznych przycisków, przez co ekran roboczy jest jeszcze mniejszy. Przy sporo mniejszym ekranie działa krócej na jednym ładowaniu. Nie ma opcji podziału ekranu, z której korzystam codziennie. Zrozum, że nie każdy wykorzystuje telefon w taki sposób jak ty. Mnie jak i większości ludzi nie obchodzi, że programistom jest ciężko zrobić soft. Piszesz o problemach z BT, których ja nie uświadczyłem na żadnym z moich urządzeń czy samochodów. Kolejna sprawa to funkcja pilota o której w Xperii możesz zapomnieć. Za pomocą mojego telefonu włączam sobie amplituner, projektor Sony ;), klimatyzacje i telewizory w domu. Jednym kliknięciem łączę się z telewizorem w salonie, streamując ekran telefonu na TV.

 

Jak widzisz każdy ma inne potrzeby co do smartfona, a moje na pewno są bliższe przeciętnemu użytkownikowi telefonu. Deal with it!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkurentem do Note 3 była Xperia Z1

Konkurentem Note 3 to była Xperia Ultra. 

 

Przy sporo mniejszym ekranie działa krócej na jednym ładowaniu.

Acha.

 

z1battery.jpg

 

Oczywiście zależy to od modelu użytkowania, Samsung ma przewagę, że AMOLEDowy wyświetlacz zżera mniej prądu, a więc oglądanie filmów jak najbardziej na plus dla Samsunga, ale kiedy weźmiemy pod uwagę czas rozmów, albo baterię pod obciążeniem sprawa wygląda już inaczej. Kwestia stylu użytkowania. Mimo wszystko, niech będzie, że statystycznie Note 3 ma lepszą baterię. 

 

 Mnie jak i większości ludzi nie obchodzi, że programistom jest ciężko zrobić soft. Piszesz o problemach z BT, których ja nie uświadczyłem na żadnym z moich urządzeń czy samochodów. Kolejna sprawa to funkcja pilota o której w Xperii możesz zapomnieć. Za pomocą mojego telefonu włączam sobie amplituner, projektor Sony  ;), klimatyzacje i telewizory w domu. Jednym kliknięciem łączę się z telewizorem w salonie, streamując ekran telefonu na TV.

 

Jak widzisz każdy ma inne potrzeby co do smartfona, a moje na pewno są bliższe przeciętnemu użytkownikowi telefonu. Deal with it!

 

Zrozum, że nie tylko Samsung oferuje takie możliwości. Piloty, dzielenie ekranu - zdecydowanie wolę G2 albo G3 do tego niż któregokolwiek Samsunga. 

 

I może zanim szarpniesz się na tezę, że ja polecam tylko i wyłącznie Sony to... Kolega pytał czy Samsung czy Sony, a z tych dwóch dla mnie oczywiste jest kto ma pierwszeństwo. Ujmując to inaczej - odradzam Samsungi na stockowym sofcie, cała reszta jest spoko (nie tylko Sony). 

 

A co do tego, że ciebie nie obchodzą programiści... cóż... ja pracowałem w firmie która robiła apki na zamówienie, ale zdaj sobie sprawę z tego, że cały google play stoi home-made apkami i w rzyci mają to, że coś się popsuje na jakimś samsungu. ;) Albo, że coś nie będzie działało. 

 

Parafrazując ciebie : zrozum wreszcie, że różne bywają przypadki i to, że ty jako jeden z nielicznych cieszysz się ze stockowego samsunga, nie znaczy, że inni nie będą mieć problemów - a wystarczy poczytać fora, żeby zobaczyć z którą marką jest najwięcej problemów no ale... "u mnie działa" i wywalone, c'nie? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Konkurentem Note 3 to była Xperia Ultra.

 

Acha.

 

z1battery.jpg

 

Oczywiście zależy to od modelu użytkowania, Samsung ma przewagę, że AMOLEDowy wyświetlacz zżera mniej prądu, a więc oglądanie filmów jak najbardziej na plus dla Samsunga, ale kiedy weźmiemy pod uwagę czas rozmów, albo baterię pod obciążeniem sprawa wygląda już inaczej. Kwestia stylu użytkowania. Mimo wszystko, niech będzie, że statystycznie Note 3 ma lepszą baterię.

 

 

Zrozum, że nie tylko Samsung oferuje takie możliwości. Piloty, dzielenie ekranu - zdecydowanie wolę G2 albo G3 do tego niż któregokolwiek Samsunga.

 

I może zanim szarpniesz się na tezę, że ja polecam tylko i wyłącznie Sony to... Kolega pytał czy Samsung czy Sony, a z tych dwóch dla mnie oczywiste jest kto ma pierwszeństwo. Ujmując to inaczej - odradzam Samsungi na stockowym sofcie, cała reszta jest spoko (nie tylko Sony).

 

A co do tego, że ciebie nie obchodzą programiści... cóż... ja pracowałem w firmie która robiła apki na zamówienie, ale zdaj sobie sprawę z tego, że cały google play stoi home-made apkami i w rzyci mają to, że coś się popsuje na jakimś samsungu. ;) Albo, że coś nie będzie działało.

 

Parafrazując ciebie : zrozum wreszcie, że różne bywają przypadki i to, że ty jako jeden z nielicznych cieszysz się ze stockowego samsunga, nie znaczy, że inni nie będą mieć problemów - a wystarczy poczytać fora, żeby zobaczyć z którą marką jest najwięcej problemów no ale... "u mnie działa" i wywalone, c'nie? ;)

Ultra to może z tabletami konkurować, a nie Note 3. Porównaj wymiary telefonów ;)

 

Właśnie o to porównanie mi chodzi. Poleciłeś koledze gorszy telefon. Pytałeś wcześniej w jaki sposób korzysta z telefonu?

 

Nie interesują mnie też problemy z marką Samsung, a topowymi jego telefonami. Co mnie obchodzi to, że Ci się sprzęt AGD od Samsunga psuje? Jaki to ma związek?

 

Chętnie zobaczę statystyki napraw flagowych Xperii i Samsungów ;)

Zacytuję Ciebie: wystarczy poczytać fora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

ale się porobiło od mojego zapytania :twisted2:  Dzięki za różne alternatywy i porównania, szczególnie dla Maćka. I teraz doleje do ognia. O Samsungu nawet nie myślę, kolega, z którym często latamy w traski na moto miał właśnie S5 i często mu tak mulił ten telefon, że szok. Ma też w kasku interkom na BT i często się zdarzało, że ten zestaw nie trybił. Dodatkowo mi osobiście nie leży interfejs Samsunga - po prostu mi się nie podoba i jeśli mam płacić 2 okolicach 2 - 2,5 kPLN za coś co mi się nie podoba to słabo to widzę. Oczywiście, mógłbym sobie zmienić oprogramowanie i tak dalej, ale to tylko telefon...

Z Z3 byłem naprawdę zadowolony i nie mogę tego przeżyć, że jakiś s!@#$%^&*()_ pewnie po prostu sprzedał to na części za flaszkę wódki czy dwie...

Co do cen to tak na szybko w noszącej nazwę planety z pierścieniami sieci marketów Z5 kosztuje 2699, Z5 Premium 3599 ( ale to już chyba przerost formy nad treścią), Z3 (w wersji Dual bo zwykłej nie mają) 1949. Jest jeszcze Z3+ za 2300 - muszę "popaczać" co to jest. W 5 jednak widzi mi się ten szybszy procesor i port USB szczelny i bez klapki. Czy ona faktycznie nie obsługuje ładowarki NFC?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Hello,

 

ale się porobiło od mojego zapytania  :twisted2:  Dzięki za różne alternatywy i porównania, szczególnie dla Maćka. 

Nie ma problemu. :)

 

Hello,

 

ale się porobiło od mojego zapytania :twisted2:  Dzięki za różne alternatywy i porównania, szczególnie dla Maćka. I teraz doleje do ognia. O Samsungu nawet nie myślę, kolega, z którym często latamy w traski na moto miał właśnie S5 i często mu tak mulił ten telefon, że szok. Ma też w kasku interkom na BT i często się zdarzało, że ten zestaw nie trybił. Dodatkowo mi osobiście nie leży interfejs Samsunga - po prostu mi się nie podoba i jeśli mam płacić 2 okolicach 2 - 2,5 kPLN za coś co mi się nie podoba to słabo to widzę. Oczywiście, mógłbym sobie zmienić oprogramowanie i tak dalej, ale to tylko telefon...

jak widzisz kolego lycone, to nie moje "herezje" ;) Deal with it! 
 

 

Z Z3 byłem naprawdę zadowolony i nie mogę tego przeżyć, że jakiś s!@#$%^&*()_ pewnie po prostu sprzedał to na części za flaszkę wódki czy dwie...

Co do cen to tak na szybko w noszącej nazwę planety z pierścieniami sieci marketów Z5 kosztuje 2699, Z5 Premium 3599 ( ale to już chyba przerost formy nad treścią), Z3 (w wersji Dual bo zwykłej nie mają) 1949. Jest jeszcze Z3+ za 2300 - muszę "popaczać" co to jest. W 5 jednak widzi mi się ten szybszy procesor i port USB szczelny i bez klapki. Czy ona faktycznie nie obsługuje ładowarki NFC?

 

Pozdrawiam

 

A niech Cię ręka Boska chroni przed Z3+ !! To jest taki niewypał, że ręce opadają (dlatego olałem tą Ztkę). 

Co do CPU Z3 vs Z5 ... Bawię się dużo w benchmarki, odpalam czasem potężne rzeczy i powiem Ci szczerze, że jedyna różnica jaka jest widoczna to... gorące plecy. Z5 grzeje się znacznie mocniej od Z3 a jak spojrzysz na benchmarki, to wcale jakoś wydajniejsza nie jest, bo throttling się załącza znacznie szybciej niż w Z3. Ja lepsze wyniki Z5 od Z3 osiągnąłem ... wsadzając Z5 do zamrażalnika podczas testów. ;) Także argument CPU bym olał. Tak samo ostrzeżenie przy nagrywaniu 4k uruchamia się znacznie szybciej.

 

1000zł za wyświetlacz to gruba przesada. Oceń sam na żywo, ale ja nie byłem w stanie dostrzec różnicy pod względem pikseli, no ale kolory ma soczystsze. Mimo wszystko "to tylko telefon" i wolałbym dołożyć ten 1000zł do nowego telewizora ;)

Z5 2699zl vs Z3 1950zl = 750zł. Ja bym w życiu tyle nie dał za ten telefon, zwłaszcza, że Z3 odczuwalnie dłużej pracuje na baterii. Przy moim użytkowaniu Z3 ładowałem co 3 dnień, Z5 co drugi, niby można się przyzwyczaić, ale jak sobie pomyślisz, że jeszcze dopłaciłeś to tak trochę głupio. ;)

 

Czytnik linii papilarnych to tylko bajer, który czasem też drażni - jak masz wilgotną rękę to musisz ją dobrze wysuszyć żeby zadziałało. <problemy pierwszego Świata> : ja często oglądam programy/youtube w wannie na tym, jak zatrzymam na dłużej to telefon wygasa... No i teraz konia temu, kto wytrze palucha tak dobrze, żeby odblokować telefon :lol: wiem, ekstremalny przypadek, ale może ktoś kto ma często wilgotne/spocone ręce zwróci na to uwagę...  

Moja osobista wycena : 

Czytnik linii papilarnych +50zł
Lepszy autofokus +100zł 
Wodoszczelne USB +50zł 
Gorsza bateria -100zł

Brak magnetycznej ładowarki -100zł


Podsumowując wychodzi na zero. Tak czy inaczej Z5 z pewnością nie jest wart dopłaty większej niż circa 100zł... Być może jeszcze wrócę do Z3 jak naprawię szkło tylne. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie ma problemu. :)

 

jak widzisz kolego lycone, to nie moje "herezje" ;) Deal with it!

 

Mowa o tym samym telefonie - S5. Nie miałem S5, więc nie jestem w stanie temu zaprzeczyć. Czepiam się Twoich teorii tylko dlatego, że piszesz ogólnie. Ja zawsze porównuje do konkretnego modelu, a Ty nawet o sprzęt AGD Samsunga zahaczyłeś ;)

 

Ważne, że kolega zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy czas zamienić Xperie S na coś nowszego. Chciałbym zmieścić się w 1000zł.

Zależy mi na dobrym dźwięku na słuchawkach, sterowaniu telewizorem za pomocą ir i dobrym aparacie.

 

Myślę nad Redmi Note 3 Pro za jakieś 900zł od Chińczyka. Jeżeli bym się zdecydował to gdzie najlepiej kupić i jak się zabezpieczyć przed podatkiem na granicy?

 

SGS6 lub G4 byłyby spoko ale za 1600zł wolałbym już myśleć o Mi5 (ale tu jest problem z dostępnością).

 

Macie jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ibuygou ma ubezpieczenie od wszelkich oplat celnych itp, koszci to chyba 5% wartosci zamowienia czyli grosze, w razie czego wysylasz im skan pisma z UC i zwracaja calosc bodajze do 48h.

No i wysylaja kurierem DHL takze pare dni i jest u ciebie, ja bralem mi4c swojego czasu i nie mialem zadnych dodatkowych oplat. 

 

Edit:

A, no i serwis w Polsce.

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

ale się porobiło od mojego zapytania :twisted2: Dzięki za różne alternatywy i porównania, szczególnie dla Maćka. I teraz doleje do ognia. O Samsungu nawet nie myślę, kolega, z którym często latamy w traski na moto miał właśnie S5 i często mu tak mulił ten telefon, że szok. Ma też w kasku interkom na BT i często się zdarzało, że ten zestaw nie trybił. Dodatkowo mi osobiście nie leży interfejs Samsunga - po prostu mi się nie podoba i jeśli mam płacić 2 okolicach 2 - 2,5 kPLN za coś co mi się nie podoba to słabo to widzę. Oczywiście, mógłbym sobie zmienić oprogramowanie i tak dalej, ale to tylko telefon...

Z Z3 byłem naprawdę zadowolony i nie mogę tego przeżyć, że jakiś s!@#$%^&*()_ pewnie po prostu sprzedał to na części za flaszkę wódki czy dwie...

Co do cen to tak na szybko w noszącej nazwę planety z pierścieniami sieci marketów Z5 kosztuje 2699, Z5 Premium 3599 ( ale to już chyba przerost formy nad treścią), Z3 (w wersji Dual bo zwykłej nie mają) 1949. Jest jeszcze Z3+ za 2300 - muszę "popaczać" co to jest. W 5 jednak widzi mi się ten szybszy procesor i port USB szczelny i bez klapki. Czy ona faktycznie nie obsługuje ładowarki NFC?

 

Pozdrawiam

Jak byś chciał wrócić do Z3 to w X-Kom jest za 1699 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś Xiaomi ? Tak patrzę na np. Redmi Note 3 albo Redmi 3 ewentualnie Mi4 i patrzę, że parametry mają całkiem przyzwoite jak na takie śmieszne ceny.

 

Kto używa? Jakie wrażenia? Jak w stosunku do innych chińczyków? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to podstawowym problemem jest chyba wgrywanie softu MIUI Polska aby nie jechać na niedorobionych softach z kaleczonym polskim. Snap 616 w Redmi 3 + 4100mAh prosi się o lepsze przetestowanie. Aparaty podobno całkiem OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele telefonów na allegro ma już wgrane romy miui polska, najlepiej jest zapytać sprzedawcę.

Warto też zwrócić uwagę na gwarancję - niektórzy są zwykłymi pośrednikami z aliexpress bądź oferują gwarancję 12 miesięcy, inni natomiast gwarancję 24 miesiące realizowaną przez nich w Polsce.

Dodatkowo interesuj się tylko wersjami mi4 /mi4c /note 3 w wersjach z 3gb ram, co jak co ale miui w[ciach!]li ramu ile wlezie.

Jak Ci się nie śpieszy z zakupem, to możesz poczekać na nowe telefony od meizu np. m3 note, mx6 /mx6 mini (oficjalnie ich telefony dostępne są w rtveuroagd). Bardzo przystępnie prezentuje się Meizu Metal (Blue Charm Metal / m1 metal - różnie go nazywają) ale z dostępnością w Polsce (nawet na Allegro) słabo.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś Xiaomi ? Tak patrzę na np. Redmi Note 3 albo Redmi 3 ewentualnie Mi4 i patrzę, że parametry mają całkiem przyzwoite jak na takie śmieszne ceny.

 

Kto używa? Jakie wrażenia? Jak w stosunku do innych chińczyków? 

Moich dwóch znajomych ma. Jeden Mi4C drugi od czwartku ma Note 3 Pro. Obaj są zadowoleni.

 

Ja się jeszcze zastanawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dzięki za opinie, tak ogólnie to jeśli polski jest kaleczony, to można używać języka angielskiego, który mam nadzieję, pokaleczony nie jest? ;)

 

Zastanawia mnie też ten meizu jeśli faktycznie jest dostępny w Euro RTV AGD, to byłaby najlepsza opcja, pytanie, czy marży nie dowalą takiej, że cenowo będzie jak Motorole czy inne HTC... 

EDIT: właśnie patrzę mx5 za 1400 pln , raczej szukam do 1000pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chce kupić telefon do 1000 max 1300 zł, głownie zastanawiałem się nad:

*P8 lite

*Redmi Note 3

*Honor 7 

Osobiście skłaniam się ku Rn3, ale trochę przeraził mnie braku wsparcia od MIUIPolska, i to kaleczone menu. Jest się czego obawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam G Flex'a 2, tez bym go polecil z malym ale - do tej pory nie dostal aktualizacji do Androida 6.0, a to model z 2015 r.

Wydajnosciowo to niezla rakieta praktycznie bez konkurencji w tym budzecie, no i z tym delikatnie wykrzywionym ekranem wyglada dosc "unikatowo". ;)

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dzięki za opinie, tak ogólnie to jeśli polski jest kaleczony, to można używać języka angielskiego, który mam nadzieję, pokaleczony nie jest? ;)

 

EDIT: właśnie patrzę mx5 za 1400 pln , raczej szukam do 1000pln

Widziałem j. polski na Mi4C i jak dla mniej jest ok, nie wiem czy chińskie znaki bo był na romie od MIUI Polska.

 

Z kolei RN3P znajomy kupił na aliexpress za ~850zł z romem Global w języku angielskim i taki ma zamiar używać. Jak podeśle mi jakieś zdjęcia to wstawię.

Na YT jest recenzja u "Majster Pirzu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Szukam telefonu z jak najlepszym aparatem. Na służyć do dokumentowania produkcji, więc w sumie to kompakt byłby lepszy, ale chodzi o synchronizację bezpośrednio z chmura. Widziałem samsunga galaxy k zoom i lumie 1020, ale może nie warto, bo pojawiło się coś lepszego?

Brak sztywnych ram finansowych. Może macie jakieś inne propozycje na takie dokumentujące urządzenie?

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S7 Edge, LG G5, Nexus 6P, Mi5, Srajfon 6s. Jesli chodzi o kamere nic lepszego nie znajdziesz, synchronizacja itp. to kwestia softu.

Zobacz sobie testy i porownania, mimo rozmiaru matrycy w tej Lumii 1020 nie ma takiego skoku jakosciowego jakiego mozna by sie spodziewac.

Np. http://www.manilashaker.com/s7-vs-z5-lumia-1020-mi-5-iphone-6s-camera-comparison-review/

No i mialbys normalny poreczny telefon a nie taka cegle, ni to telefon ni to kompakt.

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu muszę go wrzucić na ramię tak z 1,5 metra nad ziemię i zrobić migawke na jakimś kablu. Gabaryty są więc mało istotne. Muszę jednak ograniczyć nieco budżet - tak do ok 1000 zł. Tylko nowe.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozglądałem się dla dziewczyny za telefonem w okolicach 1000 zł. Jednym z kryteriów wyboru był właśnie dobrej jakości aparat (oczywiście jak na telefony). Zmiana z Nexusa 4, który pod tym względem był tragiczny. Padło na Motorolę/Lenovo Moto X Play. W recenzjach telefon chwalony jest m.in. za dobrą jakość zdjęć, podobną do droższych modeli - polecam się zainteresować. Nowy można kupić w tej chwili za ok. 1100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena, idzie dostać za tyle nówkę z salonu (z przedłużenia umowy). Osobiście mam w czarnej skórze :biggrin:, mimo, że 5.5" to całkiem poręczny. Inna sprawa, że to pierwszy smartfon więc nie mam za bardzo do czego porównać :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozglądałem się dla dziewczyny za telefonem w okolicach 1000 zł. Jednym z kryteriów wyboru był właśnie dobrej jakości aparat (oczywiście jak na telefony). Zmiana z Nexusa 4, który pod tym względem był tragiczny. Padło na Motorolę/Lenovo Moto X Play. W recenzjach telefon chwalony jest m.in. za dobrą jakość zdjęć, podobną do droższych modeli - polecam się zainteresować. Nowy można kupić w tej chwili za ok. 1100 zł.

hmm... czy warto się przesiąć z Moto pierwszej generacji ? Motke dałbym chcrześnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...